Recommended Posts

Добрий вечір шановні форумчани!

Укладений договір поруки з АКб "Надра " в 2008р мною як поручителем, боржник кредит не сплачував, відповідно суд пройшов ,було ухвалено заочне рішення за позовом банку ще у 2010р, влітку 2015 дізнався, що банк наклав арешт на мій рахунок спд, пішов в архів, поновив справу через скасування заочного рішення. Суд виграв, заочне скасоване, попереднє засідання по суті було в вересні, за певними обставинами попросив суд справу перенести -перенесли до грудня. Основою для скасування заочного рішення подав про припинення поруки за ч4 ст.559, на що мені суддя та представник банку сказали, що я не можу орієнтуватись на неї оскільки в договорі зазначено, що суму взяту в кредит необхідно повернути до 2033р. Договір на придбання земельної ділянки (іпотека). Боржник в судове засідання не з'являється, крім того банк збільшив позовні вимоги до 6млн гривень. 

Кредит в доларах США. Скажіть чи можливо застосувати норми ст 559 ч.4 в даному випадку?

 

P.S. В договорі поруки не правильно вказана моя адреса за пропискою, договір оформляв формально, прийшов, підписав і з КД не знайомився, боржник заплатив один раз суму за договором по графіку (по матеріалам справи) , другий платіж доларів 200 і все. Крім того за пунктом 2.1 ДП, прописано, що банк обовязково повинен надіслати поручителю повідомлення з вимогою виконати зобов'язання! При цьому кредитор подав  позов лише 6 жовтня 2009 року  про стягнення заборгованості.

яки шляхом йти? Буду дуже вдячний за поради фахівців? Чи є зміст пробувати визнати КД недійсним? Дякую

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 4 weeks later...

Добрый вечер! Прошу помочь разобраться, я уже взял здесь очень много полезной информации, но все таки не могу точно понять до конца можно ли считать иск банка о взыскании задолженности по КД как требование и могу ли я действовать согласно ст559 ч.4, поскольку есть 3 п. 24 Постанови Пленуму ВССУ № 5 «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин» встановлено, що: «Пред'явленням вимоги до поручителя є як направлення/вручення йому вимоги про погашення боргу (залежно від умов договору), так і пред'явлення до нього позову»). Так же есть такое разъяснение : Така позиція закріплена у інформаційному листі Вищого арбітражного суду України від 07.03.96 N 01-8/106 "Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства при вирішенні спорів", а також у роз'ясненні президії Вищого арбітражного суду України від 06.10.94 N 02-5/706 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з укладенням та виконанням кредитних договорів" та оглядовому листі Вищого арбітражного суду України від 30.05.2001 N 01-8/637 "Про практику вирішення окремих спорів, пов'язаних із забезпеченням виконання зобов'язань". Виходячи із того, що строк поруки не є строком для захисту порушеного права, а строком існування (дії) самого зобов'язання поруки (преклюзивність строку), варто зазначити, що і право кредитора, і обов'язок поручителя по його закінченні припиняються, а це означає, що жодних дій щодо реалізації цього права, в тому числі застосування примусових заходів захисту в судовому порядку, кредитор вчиняти не може. З огляду на вказане, доцільно тлумачити використовуваний в ч. 4 ст. 559 ЦК України термін "вимога" в широкому значенні - маючи на увазі будь-яку вимогу кредитора до поручителя, в тому числі і позовну. Тому навіть якщо в межах строку дії поруки була пред'явлена претензія, і поручитель не виконав вказані в ній вимоги, кредитор не має права на задоволення позову, заявленого поза межами вказаного строку, оскільки із закінченням строку припинилося матеріальне право. 

насколько мне понятно то я могу подавать на припинення договора поруки?

В договоре поруки указано что вернуть всю сумму до 2033года, ипотека, земельный участок, должник с 2008 года с момента заключения договора (июль 2008г.) сделал всего 2 платежа ( с материалов в суде), потом было вынесено заочное решение еще в 2011г, банк иск подал в 2010г. Соответственно я узнал в 2015 с ИС о деле, подал иск летом 2015 - скаував зоачное решение, так как банк неправильно указал мой адрес в ДП. Каким лучше путем пойти?

Подать иск о прекращении поруки по ст.559 ч.4, я так понимаю есть какой то шанс? Cпасибо

PS В договоре указано что действие оного заканчивается исполнением обязательств Должником или исполнение Поручителем своих обязательств перед кредитором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Добрый вечер! Прошу помочь разобраться, я уже взял здесь очень много полезной информации, но все таки не могу точно понять до конца можно ли считать иск банка о взыскании задолженности по КД как требование и могу ли я действовать согласно ст559 ч.4, поскольку есть 3 п. 24 Постанови Пленуму ВССУ № 5 «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин» встановлено, що: «Пред'явленням вимоги до поручителя є як направлення/вручення йому вимоги про погашення боргу (залежно від умов договору), так і пред'явлення до нього позову»). Так же есть такое разъяснение : Така позиція закріплена у інформаційному листі Вищого арбітражного суду України від 07.03.96 N 01-8/106 "Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства при вирішенні спорів", а також у роз'ясненні президії Вищого арбітражного суду України від 06.10.94 N 02-5/706 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з укладенням та виконанням кредитних договорів" та оглядовому листі Вищого арбітражного суду України від 30.05.2001 N 01-8/637 "Про практику вирішення окремих спорів, пов'язаних із забезпеченням виконання зобов'язань". Виходячи із того, що строк поруки не є строком для захисту порушеного права, а строком існування (дії) самого зобов'язання поруки (преклюзивність строку), варто зазначити, що і право кредитора, і обов'язок поручителя по його закінченні припиняються, а це означає, що жодних дій щодо реалізації цього права, в тому числі застосування примусових заходів захисту в судовому порядку, кредитор вчиняти не може. З огляду на вказане, доцільно тлумачити використовуваний в ч. 4 ст. 559 ЦК України термін "вимога" в широкому значенні - маючи на увазі будь-яку вимогу кредитора до поручителя, в тому числі і позовну. Тому навіть якщо в межах строку дії поруки була пред'явлена претензія, і поручитель не виконав вказані в ній вимоги, кредитор не має права на задоволення позову, заявленого поза межами вказаного строку, оскільки із закінченням строку припинилося матеріальне право. 

насколько мне понятно то я могу подавать на припинення договора поруки?

В договоре поруки указано что вернуть всю сумму до 2033года, ипотека, земельный участок, должник с 2008 года с момента заключения договора (июль 2008г.) сделал всего 2 платежа ( с материалов в суде), потом было вынесено заочное решение еще в 2011г, банк иск подал в 2010г. Соответственно я узнал в 2015 с ИС о деле, подал иск летом 2015 - скаував зоачное решение, так как банк неправильно указал мой адрес в ДП. Каким лучше путем пойти?

Подать иск о прекращении поруки по ст.559 ч.4, я так понимаю есть какой то шанс? Cпасибо

PS В договоре указано что действие оного заканчивается исполнением обязательств Должником или исполнение Поручителем своих обязательств перед кредитором.

Если Вы отменили заочное решение, и сейчас дело назначено к рассмотрению в общем порядке, то основания для прекращения поручительства нет.

Почему не посоветовались перед отменой заочного решения, а стоит ли Вам его отменять.

Иск в 2010 году подан и к поручителю?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

на що мені суддя та представник банку сказали, що я не можу орієнтуватись на неї оскільки в договорі зазначено, що суму взяту в кредит необхідно повернути до 2033р.

 

Эти слова, представителя банка и судьи бред, у Вас проблема в другом, а именно написанном мною выше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я в деле поручитель, отменил заочное решение еще летом в июле на основании того, что не был уведомлен належным чином и что порука прекращена на основании ст559, банк назначил заседание на сентябрь , в сентябре было предварительное заседание по сути дела, я подал клопотання про перенос заседания-перенесли до декабря - банк в свою очередь подал на увеличение позовных вымог

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я в деле поручитель, отменил заочное решение еще летом в июле на основании того, что не был уведомлен належным чином и что порука прекращена на основании ст559, банк назначил заседание на сентябрь , в сентябре было предварительное заседание по сути дела, я подал клопотання про перенос заседания-перенесли до декабря - банк в свою очередь подал на увеличение позовных вымог

 

Банк не может назначить заседание... Может быть всётаки суд назначил...

Предварительное по сути быть не может, на то оно и предварительное...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 2010 подан и к должнику и к поручителю солидарное взыскание

 

Ваша цель, только поруку сбить для себя или вообще... Если поруку только, то это не проблема...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Банк не может назначить заседание... Может быть всётаки суд назначил...

Предварительное по сути быть не может, на то оно и предварительное...

 

Стаття 130. Попереднє судове засідання

1. Попереднє судове засідання проводиться з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду або забезпечення правильного та швидкого вирішення справи.

2. Попереднє судове засідання проводиться суддею за участю сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

3. Для врегулювання спору до судового розгляду суд з'ясовує: чи не відмовляється позивач від позову, чи визнає позов відповідач, чи не бажають сторони укласти мирову угоду або передати справу на розгляд третейського суду.

4. Ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 174і 175 цього Кодексу.

5. Якщо між сторонами укладено договір про передачу спору на вирішення третейського суду, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду.

6. Якщо спір не врегульовано у порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, суд:

1) уточнює позовні вимоги або заперечення проти позову;

2) вирішує питання про склад осіб, які братимуть участь у справі;

3) визначає факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які з них визнаються кожною стороною, а які підлягають доказуванню;

4) з'ясовує, які докази подані чи подаються на попередньому судовому засіданні кожною стороною для обґрунтування своїх доводів чи заперечень щодо невизнаних обставин;

5) за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання про витребування доказів та виклик свідків, про проведення експертизи, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача, особи, яка надає правову допомогу, або про судові доручення щодо збирання доказів;

6) у невідкладних випадках проводить огляд на місці, огляд письмових і речових доказів;

7) за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання про вжиття заходів забезпечення позову;

8) вчиняє інші дії, необхідні для підготовки справи до судового розгляду;

9) визначає час і місце судового розгляду.

7. Попереднє судове засідання не є обов'язковим. Питання про необхідність його проведення вирішується суддею під час відкриття провадження у справі.

8. За заявою однієї або обох сторін про неможливість явки до суду проведення попереднього судового засідання може бути відкладено, якщо причини неявки буде визнано судом поважними.

Відкладання попереднього засідання допускається один раз. Неявка на попереднє засідання належно повідомлених третіх осіб не перешкоджає його проведенню.

9. У разі неявки у попереднє судове засідання сторони без поважних причин або неповідомлення нею причин неявки з'ясування обставин у справі проводиться на підставі доказів, які було подано до або під час попереднього судового засідання. У подальшому прийняття інших доказів залежить від поважності причин, через які вони були подані несвоєчасно.

10. Про процесуальні дії, які необхідно вчинити до судового розгляду, суд постановляє ухвалу.

11. Попереднє судове засідання проводиться з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом для судового розгляду, з винятками, встановленими цією главою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Банк не может назначить заседание... Может быть всё таки суд назначил...

Предварительное по сути быть не может, на то оно и предварительное...

Суд назначил, сорри опечатка :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А по первому просите зупыныты провадження до вынесения решения по другому иску...

 

Ваша цель, только поруку сбить для себя или вообще... Если поруку только, то это не проблема...

Только поруку с себя сбить и все, заемщику наплевать на этот кредит, он на в суд не являлся ни в 2010 ни сейчас

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Так все таки я могу подать иск о прекращении поручительства?

 

Ну конечно можете, в любое время...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Суд назначил, сорри опечатка :)

 

Ничего... Бывает...)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я в деле поручитель, отменил заочное решение еще летом в июле на основании того, что не был уведомлен належным чином и что порука прекращена на основании ст559, банк назначил заседание на сентябрь , в сентябре было предварительное заседание по сути дела, я подал клопотання про перенос заседания-перенесли до декабря - банк в свою очередь подал на увеличение позовных вымог

Оснований для применения ч. 4 ст. 559 ЦК Украины нет, нужно анализировать документы и искать другие направления.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Только поруку с себя сбить и все, заемщику наплевать на этот кредит, он на в суд не являлся ни в 2010 ни сейчас

 

Ну так это вообще не проблема... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Оснований для применения ч. 4 ст. 559 ЦК Украины нет, нужно анализировать документы и искать другие направления.

 

Почему нет...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Оснований для применения ч. 4 ст. 559 ЦК Украины нет, нужно анализировать документы и искать другие направления.

А почему?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А почему?

Из-за того, что был подан иск, или потому что срок договора до 2033г. Просто находил много ответов по этим вопросам здесь на форуме, много разных мыслей, но я так понимал до этого момента что какой то шанс есть?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ваша цель, только поруку сбить для себя или вообще... Если поруку только, то это не проблема...

 

Основания?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Из-за того, что был подан иск, или потому что срок договора до 2033г. Просто находил много ответов по этим вопросам здесь на форуме, много разных мыслей, но я так понимал до этого момента что какой то шанс есть?

Иск подан в 2010 году.

когда было получено требование о досрочном возврате кредита заемщиком и/или поручителем перед подачей банком в суд в 2010 году?

Когда был последний платеж?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Основания?

 

А основания надо искать... Я материалов не видел... Но с порукой проще однозначно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Иск подан в 2010 году.

когда было получено требование о досрочном возврате кредита заемщиком и/или поручителем перед подачей банком в суд в 2010 году?

Когда был последний платеж?

 

Вот Вы уже их (основания) и сами начали искать... А ещё надо процентную ставку проверить...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Иск подан в 2010 году.

когда было получено требование о досрочном возврате кредита заемщиком и/или поручителем перед подачей банком в суд в 2010 году?

Когда был последний платеж

Подан был только иск к должнику и поручителю,  требование банк не направлял, с материалов дела видно, что последний платеж был произведен 12.09.08 в размере 15у.е., первый платеж был только по договору в размере 1550у.е.в июле 2008 согласно графика, второй в августе, уже 126у.е., третий в сентябре 15у.е., вот и все платежи, мне никто ничего не направлял, в договоре поруки указан неправильно мой адрес  по прописке, слали письма "на деревню к дедушке",в общем это было аргументом на засидании по скасуванню зочного

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 

Иск подан в 2010 году.

когда было получено требование о досрочном возврате кредита заемщиком и/или поручителем перед подачей банком в суд в 2010 году?

Когда был последний платеж

Подан был только иск к должнику и поручителю,  требование банк не направлял, с материалов дела видно, что последний платеж был произведен 12.09.08 в размере 15у.е., первый платеж был только по договору в размере 1550у.е.в июле 2008 согласно графика, второй в августе, уже 126у.е., третий в сентябре 15у.е., вот и все платежи, мне никто ничего не направлял, в договоре поруки указан неправильно мой адрес  по прописке, слали письма "на деревню к дедушке",в общем это было аргументом на засидании по скасуванню зочного

 

Плюс я туда приплел ст559, тогда весь нет пестрил о прекращении по 559 :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения