контрдоводы для суда против аргументов банков, что им можно кредитовать в валюте и брать % в ней


Recommended Posts

Из этого следует, что упомянутые счета 223860ххх и 223310ххх являются поточными.

нет, из этого не следует!!!, с чего Вы взяли?

Невыясненные моменты, которые могут «поломать схему» действительно ли счета 223860ххх и 223310ххх поточные. И п. 8.12 постановления 200, если отношения возникли до принятия п.8.12 – 27.02.2008, то этот пункт можно игнорировать. Если после, начнется выяснение что разрешает лицензия, а что нет.

Если вы имеете ввиду П О С Т А Н О В А 17.06.2004 N 280 "Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України" То я это видел. Насолько я понял есть разница между банковскими счетами (поточный, депозитный, распределительный и пр) и бухгалтерские счетами. Как Вы же писали, нет заявления об открытиях счетов, значит счета не мои. И в правилах об этом сказано, для открытия надо заявление.

вся хозяйственная деятельность предприятия должна отображаться на бухсчетах.

как полочки в шкафу, где порядок наведен. На этой полочке - баночки, на этой - кастрюльки, а эта полочка выделена исключительно для Машеньки и на ней находятся только ее вещи, мы с М составили на этот счет договор, подписали, печатью скрепили и у каждого имеется свой экземпляр.

И эта постанова 280 вам и даст все ответы по тому где чей счет и что с ним можно делать. Есть еще инструкция,вроде, постанова №22, как должны отбражаться на счетах хозоперации, с какого счета должны списать и на какой внести, дебет - кредит.

Из Плана счетов видно, что поточные - 2600, 2620, причем 2620- может быть вкладным, депозитным.

а 2233 - это счет для учета сум предоставленных под долгосрочные ипотечные кредиты для физлиц. пишу по памяти, нет времени искать по - новой.

Но банкиры впаривают мне, что ссудный счет, открытый для учета сумм переданных в мне в кредит является моим счетом, с чем я в корне не согласна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

нет, из этого не следует!!!, с чего Вы взяли?

потому, что банк может открыть субъекту хозяйстования два счета поточный и депозитный, причем к поточным счетам также принадлежат счета со спец. режимом (п. 18 постановы 492).

Я согласен, что пока это не четкая позиция.

надо понять, применима ли постанова 492 к ситуации, когда банк открывает у себя счет, для обслуживания кредитов взятых у него. Если да, то ни чего кроме поточного счета или депозитного счета он для себя открыть не может.

Но банкиры впаривают мне, что ссудный счет, открытый для учета сумм переданных в мне в кредит является моим счетом, с чем я в корне не согласна.

см. постанову 492

1.4. Порядок відкриття банками рахунків клієнтів, використання коштів за ними і порядок їх закриття визначаються

цією Інструкцією.

1.9. Договір банківського рахунку та договір банківського вкладу укладаються в письмовій формі. Один примірник договору зберігається в банку, а другий банк зобов'язаний надати клієнту під підпис.

{ Пункт 1.9 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 158 ( z0321-09 ) від 23.03.2009 }

6.1. Якщо фізична особа не має в цьому банку рахунків, то відкриття поточного рахунку здійснюється в такому порядку:

фізична особа пред'являє уповноваженому працівнику банку паспорт або документ, що його замінює. Фізичні особи-резиденти додатково мають пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує присвоєння їм ідентифікаційного номера платника податків;

уповноважений працівник банку ідентифікує фізичну особу, яка відкриває рахунок, та підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням вищезазначених документів у порядку, установленому пунктом 2.3 цієї Інструкції;

фізична особа заповнює заяву про відкриття поточного рахунку (додаток 5) та картку із зразками підписів (додаток 4). Зразки підписів засвідчуються підписом уповноваженого працівника банку;

між фізичною особою і банком укладається договір банківського рахунку.

если нет заявления и договора, то как банк открыл счет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

еще раз,

223 |Іпотечні кредити, що надані фізичним особам |

|-----+----------------------------------------------------------|

| 2232| А |Короткострокові іпотечні кредити, що надані фізичним |

| | |особам |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2233| А |Довгострокові іпотечні кредити, що надані фізичним |

| | |особам |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2235| А |Неамортизована премія за іпотечними кредитами, що |

| | |надані фізичним особам |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2236| КА |Неамортизований дисконт за іпотечними кредитами, що |

| | |надані фізичним особам |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2237| А |Прострочена заборгованість за іпотечними кредитами, |

| | |що надані фізичним особам |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2238| А |Нараховані доходи за іпотечними кредитами, що надані |

| | |фізичним особам ,

с чего вы взяли что это текущие? этот разряд счетов учитывает операции, производимые банком

22|Кредити, що надані фізичним особам , но не является счетами собственно клиентов.

такие счета называются

26|Кошти клієнтів банку

262|Кошти на вимогу фізичних осіб |

|-----+----------------------------------------------------------|

| 2620| АП |Кошти на вимогу фізичних осіб -текущий или депозитный, по договору |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2622| П |Кошти в розрахунках фізичних осіб |

|-----+----+-----------------------------------------------------|

| 2625| АП |Кошти на вимогу фізичних осіб для здійснення операцій|

| | |з використанням платіжних карток - карточный, почти текущий, точнее не разобралась

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Sofi похоже мы говорим о разных терминах. я имею ввиду следующее:

Банк открывает счет (поточный, депозитный, распределительный и пр.) для выполнения финансовых операций по счету (223 ипотечные кредиты,2620 кошти на вымогу физичних особ и пр.) я хочу узнать привязку бухгалтерского учета (номера) и типом счета (поточный, распределительный, депозитный, расчетный).

Если посмотреть договора на открытие счета, то там указано, что банк открывает клиенту (поточный, депозитный, расчетный) счет №2620Xxxxxx. вот я и хочу узнать что это за счета, а не для чего они надо.

не исключено, что я ошибаюсь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А ничего, что п.5.3. Касается ЮРИДЧЕСКИХ ЛИЦ?

У вас, что Юридическое лицо? :)

Как по мне, в зеркале будет вполне физическое :lol:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А ничего, что п.5.3. Касается ЮРИДЧЕСКИХ ЛИЦ?

У вас, что Юридическое лицо? :)

Как по мне, в зеркале будет вполне физическое :lol:

:)

если счета на которые я перечисляю деньги не мои (нет заявление на их открытие) то чьи они? не ужели другого физ лица :blink:

еще раз, что я хочу понять. Есть виды счетов которые открывает банк (см. ссылку внизу). На какой вид счета возвращаются деньги которые внесены наличными в кассу банка? еще раз подчеркну, вид счета, а для чего этот счет.

http://www.google.com.ua/search?hl=ru&...B2&gs_rfai=

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Sofi похоже мы говорим о разных терминах. я имею ввиду следующее:

Банк открывает счет (поточный, депозитный, распределительный и пр.) для выполнения финансовых операций по счету (223 ипотечные кредиты,2620 кошти на вымогу физичних особ и пр.) я хочу узнать привязку бухгалтерского учета (номера) и типом счета (поточный, распределительный, депозитный, расчетный).

Если посмотреть договора на открытие счета, то там указано, что банк открывает клиенту (поточный, депозитный, расчетный) счет №2620Xxxxxx. вот я и хочу узнать что это за счета, а не для чего они надо.

не исключено, что я ошибаюсь.

ну я с Венеры, а Вы с Марса, вот и непонемега! :rolleyes:

как раз из Плана счетов все и видно, о чем я вам и пишу.

еще раз

в качестве текущего счета вам могут открыть счет, который начинается 2620, 2625, как физику - это обязательно так начинается счет в строгом соответствии с Планом счетов и никаких извращений не должно быть. Для открытия счета вы подписываете стандартную заяву (можете запросто об этом забыть), а банк вручает вам красивый листочек с названием "Договор банковского рахунку" №667788, к примеру. Место, Дата. А дальше - все как положено по составлению договоров, термины,ст.2- Предмет -"клиент изьявляет желание открыть счет в банке (м.б. вместо заявы), а банк открывает такой счет №2620ХХХХХХХХХХ" (14 знаков) (USD) указывает валюту счета.

ст.3 обязательства сторон, 4 - права сторон, и т.д.

В конце - реквизиты сторон, подписи, печати.

может банк открыть вам карточный счет -2625ХХХХХХХХХХХ и к нему должен быть еще договор о выпуске банком платежной карты и операциям с ней.

Так положено по закону (я имею ввиду процедуру открытия счета)

счет 2620 может быть депозитным, при этом должен быть составлен договор вклада.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

:)

если счета на которые я перечисляю деньги не мои (нет заявление на их открытие) то чьи они? не ужели другого физ лица :blink:

еще раз, что я хочу понять. Есть виды счетов которые открывает банк (см. ссылку внизу). На какой вид счета возвращаются деньги которые внесены наличными в кассу банка? еще раз подчеркну, вид счета, а для чего этот счет.

по инструкции погашение производится ссудного счета - тело, а % - на счет по процентам. Вы же пишите, что банк открыл вам счет 2233, поэтому я вам так и отвечаю.

А погашаете Вы конечно ссудный+процентный, 2233, 2238. Все правильно. В квитанции вашей - дебет 1002, кредит -2233, 2238 ?

Но никто им не запрещает принимать ваш платеж на транзитник, а потом направлять на погашение.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

по инструкции погашение производится ссудного счета - тело, а % - на счет по процентам. Вы же пишите, что банк открыл вам счет 2233, поэтому я вам так и отвечаю.

А погашаете Вы конечно ссудный+процентный, 2233, 2238. Все правильно. В квитанции вашей - дебет 1002, кредит -2233, 2238 ?

Но никто им не запрещает принимать ваш платеж на транзитник, а потом направлять на погашение.

все, поняли друг друга, орбиты Венеры и Марса на миг пересеклись :) .

они принимают платежи на транзитный счет, думаю на него можно зачислять как гривну так и доллары (хотя пока не нашел постановы НБУ относительно транзитных счетов) потом, при переводе к себе, приводят к действующему законодательству.

Похоже, что направления можно считать закрытым :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А ничего, что п.5.3. Касается ЮРИДЧЕСКИХ ЛИЦ?

У вас, что Юридическое лицо? :)

Как по мне, в зеркале будет вполне физическое :lol:

Вопрос и к софи тоже.!

укажите какой счет 26203700007713???

он валютный или гривневый?

и может ли на нем находится и валюта и гривна?

Должен ли быть отдельный договор об открытии счета?

или можно в Кредитный договор включить, что открывается такой-то счет?

Каким НПА предусмотренно, что должно быть в договоре об открытии счета*?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Должен ли быть отдельный договор об открытии счета?

или можно в Кредитный договор включить, что открывается такой-то счет?

Каким НПА предусмотренно, что должно быть в договоре об открытии счета*?

В договор можно включить все, что угодно, если оно не противоречит законодательству. Если аккуратно, то можно включить и то, что противоречит.

договор об открытии счета должен быть. НПА ПОстанова НБУ 492

1.4. Порядок відкриття банками рахунків клієнтів, використання коштів за ними і порядок їх закриття визначаються

цією Інструкцією.

1.9. Договір банківського рахунку та договір банківського вкладу укладаються в письмовій формі. Один примірник договору зберігається в банку, а другий банк зобов'язаний надати клієнту під підпис.

{ Пункт 1.9 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 158 ( z0321-09 ) від 23.03.2009 }

6.1. Якщо фізична особа не має в цьому банку рахунків, то відкриття поточного рахунку здійснюється в такому порядку:

фізична особа пред'являє уповноваженому працівнику банку паспорт або документ, що його замінює. Фізичні особи-резиденти додатково мають пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує присвоєння їм ідентифікаційного номера платника податків;

уповноважений працівник банку ідентифікує фізичну особу, яка відкриває рахунок, та підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням вищезазначених документів у порядку, установленому пунктом 2.3 цієї Інструкції;

фізична особа заповнює заяву про відкриття поточного рахунку (додаток 5) та картку із зразками підписів (додаток 4). Зразки підписів засвідчуються підписом уповноваженого працівника банку;

між фізичною особою і банком укладається договір банківського рахунку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вопрос и к софи тоже.!

укажите какой счет 26203700007713???

он валютный или гривневый?

и может ли на нем находится и валюта и гривна?

счет физлица, поточний, або, при наявності договору на вклад (депозит) - депозитний.

Визначити валюту не можу. Раніш було можливо, але з введенням Плану рах. і видозмін в нумерації визначити не ма змоги. може внутрішньобанківські інструкції якось їх відрізняють, та то треба знати банк і його правила. Рахунки стали мультивалютними, проте загалом - відкривають рахунок окремо по різним валютам, в договорі рахунку вказують в якій валюті відкритий рахунрк.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

счет физлица, поточний, або, при наявності договору на вклад (депозит) - депозитний.

Визначити валюту не можу. Раніш було можливо, але з введенням Плану рах. і видозмін в нумерації визначити не ма змоги. може внутрішньобанківські інструкції якось їх відрізняють, та то треба знати банк і його правила. Рахунки стали мультивалютними, проте загалом - відкривають рахунок окремо по різним валютам, в договорі рахунку вказують в якій валюті відкритий рахунрк.

Я понял так: по сути дело пункт в Кредитном договоре может считаться Договором об открытии банковского счета?

Разве можно, что бы для физлиц открывались мультивалютные текущие счета?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я понял так: по сути дело пункт в Кредитном договоре может считаться Договором об открытии банковского счета?

Разве можно, что бы для физлиц открывались мультивалютные текущие счета?

Насколько я знаю, должен быть договор, как положено, вне замечаний в КД.

Вчера при мне открывали депозит мульти

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

счет физлица, поточний, або, при наявності договору на вклад (депозит) - депозитний.

Визначити валюту не можу. Раніш було можливо, але з введенням Плану рах. і видозмін в нумерації визначити не ма змоги. може внутрішньобанківські інструкції якось їх відрізняють, та то треба знати банк і його правила. Рахунки стали мультивалютними, проте загалом - відкривають рахунок окремо по різним валютам, в договорі рахунку вказують в якій валюті відкритий рахунрк.

вот у меня счет 2620........... На руках имею договор-анкету и додаткову угоду к нему про списание средств с этого счета на корысть банку..

+ нему додаток с переликом рахункив открытых банком по этому договору ( всего 9 пунктов :blink: ) из них записаны только 2:

1.в долларах США с тарифным пакетом "текущий"

2. в грн. с тарифным пакетом "базовый"

номера счетов при этом идентичны, т.е. счет мультивалютный,

к слову было открыто еще 3 депозитных счета по 10 грн. и еще какой-то в грн....

теперь, уже в др.отдлении банка, прошу закрыть эти счета в грн.. ничего ен говорю про кредит... удивляются зачем столько счетов,...закрывают... а баззовый в грн. закрывать не хотят..говорит - а вдруг аукцион нбу? как же вы тогда без счета?

а у меня для нбу отдельно счет был открыт...он и есть...

говорю в доларах оставьте, а в грн. закройте... не тут-то было... погасите кредит --закроем в грн... ;)

все смешалось кони, люди....

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Да , запутали и следы запутывают.

Искала в инете типовой договор на открытие счета , а наткнулась на подтверждающую мои посты по безналичной валюте информацию, о том что в украине со счета на счет безнал иностранной валюты гонять не могут.

с сайта проминвестбанка:

5. Как можно пополнить карточный счет?

І. Пополнение карточного счета безналичным переводом:

Осуществляется держателем, другими физическим или юридическими лицами согласно действующему законодательству Украины. Средства перечисляются на счет отделения Проминвестбанка, с которым заключен Договор о выпуске карточки, с редакцией платежа "Перевод на пополнение карточного счета №_____ (№ карточки)".

В случае перечисления средств на счет учреждения Проминвестбанка из-за границы в иностранной валюте, отличающейся от валюты карточного счета (доллары США или ЕВРО), держатель поручает, а отделение Проминвестбанка обязывается от его имени и за его счет осуществить конвертацию средств из валюты пополнения в валюту карточного счета по курсу Проминвестбанка с последующим зачислением средств на карточный счет.

О платежных реквизитах для пополнения карточного счета можно узнать в отделении банка, с которым заключен соответствующий договор на выпуск карточки.

ІІ. Пополнения карточного счету наличными:

Держатель или любая другое физическое лицо могут пополнить карточный счет в валюте счета наличными денежными средствами:

в любом учреждении Проминвестбанка;

в любом другом банке путем зачисления внесенных средств на указанные выше счета с обязательным назначением платежа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

п. 7.12. Инструкции № 492 На поточні рахунки в іноземній валюті фізичних осіб - резидентів зараховуються:

готівкова валюта внесена/переказана власником рахунку;

(абзац другий пункту 7.12 у редакції постанови

Правління Національного банку України від 23.03.2009 р. N 158)

перерахована з-за кордону нерезидентами валюта за придбані в резидента - власника рахунку облігації зовнішньої державної позики України;

(пункт 7.12 доповнено новим абзацом третім згідно з постановою

Правління Національного банку України від 04.04.2005 р. N 110,

у зв'язку з цим абзаци третій - двадцять перший

уважати відповідно абзацами четвертим - двадцять другим)

валюта, перерахована з інвестиційного рахунку нерезидента-інвестора у випадках, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють здійснення іноземних інвестицій в Україну;

(пункт 7.12 доповнено новим абзацом четвертим згідно з постановою

Правління Національного банку України від 21.12.2005 р. N 485,

у зв'язку з цим абзаци четвертий - двадцять четвертий

уважати відповідно абзацами п'ятим - двадцять п'ятим)

валюта за платіжними документами, що надіслані з-за кордону на ім'я власника рахунку відповідно до законодавства України;

валюта за іменними платіжними документами (чеками), виписаними уповноваженими банками України;

валюта, переказана з-за кордону на ім'я власника рахунку через уповноважені банки України (у тому числі отримана від нерезидентів на підставі виданих Національним банком реєстраційних свідоцтв щодо залучення кредитів, позик в іноземній валюті, повернута з-за кордону як раніше здійснена інвестиція на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку та доходи, прибутки від цих інвестицій, а також перерахована нерезидентами у випадках, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють здійснення іноземних інвестицій в Україну);

(абзац сьомий пункту 7.12 у редакції постанови

Правління Національного банку України від 21.12.2005 р. N 485)

валюта, одержана з-за кордону від юридичної особи - нерезидента як оплата праці, премії, призи, авторські гонорари, відшкодування заподіяної шкоди, страхове відшкодування, аліменти;

(абзац восьмий пункту 7.12 із змінами, внесеними згідно з постановою

Правління Національного банку України від 08.01.2008 р. N 3)

валюта за іменними платіжними документами, що надіслані з-за кордону на ім'я власника рахунку;

валюта за платіжними документами, ввезеними із-за кордону власником рахунку і задекларованими митному органу під час в'їзду в Україну. Під час зарахування на рахунок коштів у митній декларації робиться відмітка уповноваженого банку, а копія митної декларації залишається в уповноваженому банку;

(абзац десятий пункту 7.12 у редакції постанови

Правління Національного банку України від 23.03.2009 р. N 158)

валюта, перерахована власнику рахунку за дорученням юридичної особи - нерезидента через юридичну особу - резидента (посередника) на підставі укладених міжнародних угод (контрактів, договорів), якими передбачено отримання фізичними особами - резидентами гонорарів, премій, призів та інших виплат від нерезидентів України з-за кордону за використання їх творів, винаходів, відкриттів тощо відповідно до законодавства України;

абзац дванадцятий пункту 7.12 виключено

(згідно з постановою Правління

Національного банку України від 23.03.2009 р. N 158,

у зв'язку з цим абзаци тринадцятий - двадцять шостий

уважати відповідно абзацами дванадцятим - двадцять п'ятим)

валюта, одержана в порядку спадкування;

валюта, перерахована за рішенням суду;

валюта, перерахована з власного поточного або власного вкладного (депозитного) рахунку в іноземній валюті;

валюта, перерахована з рахунку отримувача гуманітарної допомоги на поточні рахунки набувачів гуманітарної допомоги;

валюта, перерахована в межах України іншою фізичною особою (резидентом або нерезидентом) з власного поточного рахунку в іноземній валюті;

валюта, куплена уповноваженим банком на міжбанківському валютному ринку України за рахунок коштів на поточному рахунку в національній валюті цієї фізичної особи з метою перерахування її за кордон відповідно до нормативно-правового акту Національного банку, що регулює здійснення за межі України переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями;

(абзац сімнадцятий пункту 7.12 у редакції постанов

Правління Національного банку України від 04.04.2005 р. N 110,

від 21.12.2005 р. N 485)

валюта, одержана власником рахунку від погашення ощадних (депозитних) сертифікатів;

валюта, перерахована як кредит, позика, фінансова допомога відповідно до договору, за умови отримання у випадках, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, реєстраційного свідоцтва Національного банку щодо залучення кредитів, позик в іноземній валюті;

(абзац дев'ятнадцятий пункту 7.12 в редакції постанови

Правління Національного банку України від 04.04.2005 р. N 110,

із змінами, внесеними згідно з постановою

Правління Національного банку України від 21.12.2005 р. N 485)

валюта, куплена уповноваженим банком за дорученням власника рахунку для погашення заборгованості за кредитом, позикою (у тому числі проценти, комісійні, неустойка), повернення поворотної фінансової допомоги;

(абзац двадцятий пункту 7.12 в редакції постанови

Правління Національного банку України від 04.04.2005 р. N 110)

валюта, перерахована адвокатською компанією, яка за дорученням власника рахунку представляє його інтереси за кордоном у вирішенні справ щодо спадщини, пенсії, аліментів, відшкодування заподіяної шкоди, страхового відшкодування;

валюта від здійснення уповноваженим банком за дорученням власника рахунку операцій з обміну валюти відповідно до нормативно-правових актів Національного банку з питань торгівлі іноземною валютою та умов договору банківського рахунку;

(абзац двадцять другий пункту 7.12 у редакції постанов

Правління Національного банку України від 21.12.2005 р. N 485,

від 08.01.2008 р. N 3)

валюта, перерахована власнику рахунку за виконане ним зобов'язання за боржника за договором поруки;

(пункт 7.12 доповнено абзацом двадцять третім згідно з постановою

Правління Національного банку України від 04.04.2005 р. N 110)

валюта, перерахована з рахунку торговця цінними паперами у випадках, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють здійснення іноземних інвестицій в Україну;

(пункт 7.12 доповнено новим абзацом двадцять четвертим згідно з постановою

Правління Національного банку України від 08.01.2008 р. N 3,

у зв'язку з цим абзац двадцять шостий уважати абзацом двадцять п'ятим)

валюта, що була раніше помилково (надмірно) перерахована з цього рахунку. Зазначені кошти зараховуються на цей рахунок у сумі, що не перевищує раніше перераховану.

ВОПРОС: что из этих пунктов подходит под перечисление денег по условиям кредитного договора между резидентами???.

везьде где открывались текущие счета, зачисление денег на валютный текущий счет происходило незаконно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

валюта, перерахована як кредит, позика, фінансова допомога відповідно до договору, за умови отримання у випадках, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, реєстраційного свідоцтва Національного банку щодо залучення кредитів, позик в іноземній валюті;

ВОПРОС: что из этих пунктов подходит под перечисление денег по условиям кредитного договора между резидентами???.

везьде где открывались текущие счета, зачисление денег на валютный текущий счет происходило незаконно.

вот и ответ :( скажут, что регистрационное свидетельство не надо, так как в НПА НБУ не сказано, что при выдачи кредита резиденту от резидента нужно свидетельство.

произошла подмена понятий. если раньше нельзя было дать кредит в $ резиденту от резидента из-за декрета, который требовал индивидуалки. То потом нбу "сказал" что выдавать $ можно и брать $ можно. Но законодательная база осталось старой, хоть и дырявой, но не ориентированной на то, что $ может гулять по стране.

отсюда и вылазят глупые ответы на "неудобные вопросы"

1-1Что в лицензии указывает на то, что банку можно кредтитовать в валюте? - размещение валюты на межбанке

1-2 почему постанова 281 эти операции называет операции по движению капитала а НБУ размещение валюты на межбанке? - (ответ ждем)

2-1 Что разрешает банкам использовать валюту как средство платежа? - постанова 483

2-2 Постанова 483 регулирует только безнал, а мы говорим о наличке? - (ответ ждем)

3-1 какие ф-ции должен выполнять агент валютного контроля?

4-1 где брать валюту, если нет валютных доходов, а купить в обменнике и заплатить нельзя из-за постановы 200?

атака в лоб, на мой взляд, себя исчерпала. государство на вопрос"можно ли давать $" отвечает "можно" и не заморачивается на деталях. наш удел - обходные маневры, принять что банкам можно давать $, но есть вопросы к конкретному банку и к конкретному договору (в основном использования наличной валюты как средство платежа), а не к банковской системе вообще.

на мой взгляд, надо сформулировать вопрос(ы) таким, образом, что если на него дадут положительный ответ (да можно использовать валюту), то под этот ответ подвести много ситуаций, не связанные с банками, когда можно использовать валюту как средство платежа.

Например, что ООО может выставлять счет в $ кому угодно, выдавать ЗП в евро и т.п. Тогда минфин начнет кричать что не по закону, им предъявить разъяснения нбу и решения суда и пусть они начнут доказывать что письма нбу не есть НПА и все отменят, тогда уже с этой позицией в суды.

но как сформулировать вопросы, я пока не придумал :(.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 1 month later...

Уважаемые Гуру, во-первых огромное спасибо за такие полезные мысли. Мне 100% пригодятся. У меня вот кредит в доларах. В КД указано "надаються шляхом надання готівкою через касу". Я через кассу не получала. Банк перечислил деньги в гривнах за машину. Я оплачивала кредит в доларах (в квитанциях указано).

Можно ли в этом случаэ применить "оману"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кстати, отдельно стоит отметить валютные автокредиты. Вы то на руки деньги не получали. Банк сам платит автосалону, но платит -то в гривне :-)

А вам вешают валютный кредит, не использовав из валютного запаса банка ни одного убитого енота.

Я так отбивал валютный автокредит :-)

Аналогично можно поступать с фондами финансирования строительства. Банки туда переводили кредитные средства ну никак не в долларе :-)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Уважаемые Гуру, во-первых огромное спасибо за такие полезные мысли. Мне 100% пригодятся. У меня вот кредит в доларах. В КД указано "надаються шляхом надання готівкою через касу". Я через кассу не получала. Банк перечислил деньги в гривнах за машину. Я оплачивала кредит в доларах (в квитанциях указано).

Можно ли в этом случаэ применить "оману"?

Вы должны будите доказать суду в чем именно вас обманули.

Напрашиваются два варианта. Первый признать КД недействительным по валюте как средство платежа, это если вы платите наличные доллары в кассу банка

или второй, признать мнимость сделки тогда кредит перейдет в гривну по решению суда.

определитесь чего вы хотите получить в итого и действуйте. Находите юриста или сами пишите вопрос в банк, получаете расплывчатый ответ, и подаете иск в суд. Причем, если позволяют средства, можно вначале по недействительности подать, а затем на мнимость сделки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

выношу на суд общественности возможную дискредитацию письма НБУ № 13-210/7871-22612 от 07.12.09 где НБУ утверждает что банки могут кредитовать в иностранной валюте на основании банковской лицензии и дозвила.

1. Письмо НБУ № 13-210/7871-22612 не является нормативно-правовым актом.

2. Письмо НБУ № 13-210/7871-22612 было написано 07.12.09, а спорный кредитный договор заключен 00.00.00

3. Письмо НБУ № 13-210/7871-22612 носит общий характер (мы не оспариваем как таковое право банка кредитовать в иностранной валюте). Из письма не ясно:

а) кого именно могут кредитовать банки в иностранной валюте (юридических или физических лиц, резидентов или не резидентов)?

б) какие именно пункты в лицензии и письменном разрешении разрешают банку кредитовать в иностранной валюте?

в) в какой валюте должны происходить выдача кредита и платежи по кредиту (валюта платежа является предметом иска)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 4 months later...

выношу на суд общественности возможную дискредитацию письма НБУ № 13-210/7871-22612 от 07.12.09 где НБУ утверждает что банки могут кредитовать в иностранной валюте на основании банковской лицензии и дозвила.

1. Письмо НБУ № 13-210/7871-22612 не является нормативно-правовым актом.

2. Письмо НБУ № 13-210/7871-22612 было написано 07.12.09, а спорный кредитный договор заключен 00.00.00

3. Письмо НБУ № 13-210/7871-22612 носит общий характер (мы не оспариваем как таковое право банка кредитовать в иностранной валюте). Из письма не ясно:

а) кого именно могут кредитовать банки в иностранной валюте (юридических или физических лиц, резидентов или не резидентов)?

б) какие именно пункты в лицензии и письменном разрешении разрешают банку кредитовать в иностранной валюте? в) в какой валюте должны происходить выдача кредита и платежи по кредиту (валюта платежа является предметом иска)?

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?sho...2770&st=140

сообщение #147

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 4 months later...

Банк має право надавати кредити в іноземній валюті. Надання кредиту в іноземній валюті є законним, у випадку наявності у Банку Генеральної ліцензії та письмового дозволу НБУ. Це кореспондується з Узагальненням практики ВСУ від 07.10.2010р.

И точка. :lol:

Но несовсем. ;)

Шановний суд, умови договору порушують чинне законодавство, а доводи Банка щодо законності умов та проведених на ними розрахунків через права Банку на розміщення валюти на валютному ринку України є безпідставними.

Операції по наданню кредиту в іноземній валюті врегульовані постановою Правління Національного банку України від 17 червня 2004 р. N 270 "Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам", де вказані умови та сторони таких операцій. Відповідно Постанови, резиденти можуть одержувати кредити в іноземній валюті від нерезидентів відповідно до договорів та в порядку, установленому постановою. Резиденти-позичальники одержують та погашають кредити лише в безготівковій формі. Погашення кредиту здійснюється шляхом купівлі іноземної валюти обслуговуючим банком, за гривню клієнта, яка зараховується на поточний рахунок клієнта, та списується в рахунок погашення заборгованості за кредитом.

Операція з погашення передбаченого постановою кредиту дозволяється без індивідуальної ліцензії НБУ якщо ініціатором або отримувачем за валютною операцією є уповноважений банк, відповідно п. 1.5. Постанови НБУ № 483 від 14.10.2004 р., що регламентує порядок та умови видачі резидентам і нерезидентам індивідуальних ліцензій на використання безготівкової іноземної валюти на території України як засобу платежу.

У даному випадку, посилання через п.1.5. Постанови №483 на правомірність використання іноземної валюти як засобу платежу без ліцензії є недоречним, оскільки за договором мають місце готівкові розрахунки між резидентами, за кредитом наданим резидентом Банком резиденту – фізичній особі без прав здійснення валютних операцій. Окрім цього, Постанова НБУ не може використовуватись за аналогією.

За наявності права на залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України, Відповідач може проводити валютні операції з розміщення та залучення коштів. Але фізична особа – резидент не є учасником валютного ринку України, оскільки не має та не може мати ліцензії для проведення операцій з іноземною валютою на валютному ринку. Окрім цього, на валютному ринку України між резидентами дозволені операції щодо залучення та розміщення коштів в іноземній валюті лише за депозитними операціями.

У Положенні затвердженого Постановою Правління НБУ № 281 від 10.08.2005, встановлено, які операції проводяться на валютному ринку. Суб'єкти ринку - уповноважені банки та уповноважені фінансові установи. Щодо надання коштів за кредитним договором, у Главі третій Положення встановлено, що це валютні операції, пов'язані з рухом капіталу, а не з залученням та розміщенням залучених коштів. Такими є операції з надання та отримання резидентами фінансових кредитів і позик. Але це стосується тільки суб’єктів ринку, тобто банків та фінансових установ, що отримують кредит від нерезидента або надають кредит нерезиденту згідно єдиної постанови НБУ № 270 від 17.06.2004 р., що з урахуванням указу Президента "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства" від 27.06.99р. надає можливість отримувати та надавати кредит в іноземній валюті, відповідно ст. 5 Декрету КМУ № 15-93 . Також ця операція вимагає наявності генеральної та індивідуальної ліцензії НБУ, поряд з наявним письмовим дозволом НБУ на здійснення валютних операцій щодо обслуговування такого кредиту, що надається після отримання банківської ліцензії. Постанова НБУ №281 вказує, що Суб'єкти ринку мають право за згодою клієнта здійснювати за кошти клієнта купівлю іноземної валюти для погашення зобов'язань за кредитними договорами, укладеними клієнтами з суб'єктами ринку для виконання зобов'язань за зовнішньоекономічними договорами в цій валюті. Позивач не має відношення до валютного ринку України, а розміщення коштів на валютному ринку України – це не надання коштів за договором.

Постанова Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 р. N 281, що регулює операції на валютному ринку, також вказує на неможливість проведення таких розрахунків у п.1 Розділу 3:

Резиденти мають право купувати, обмінювати іноземну валюту з метою виконання зобов'язань (у тому числі власних операцій суб'єктів ринку) за кредитними операціями та платежами за цими операціями в іноземній валюті на підставі таких документів:

а) за кредитними договорами:

- заяви про купівлю іноземної валюти;

- копії кредитного договору, засвідченої уповноваженим банком - агентом Кабінету Міністрів України або іншим обслуговуючим банком, що підтверджує потребу виконання зобов'язань в іноземній валюті за кредитами в іноземній валюті, залученими державою або під державні гарантії (далі - гарантовані кредити), та її другого примірника;

- оригіналу реєстраційного свідоцтва, індивідуальної ліцензії Національного банку на одержання резидентом кредиту, позики в іноземній валюті від іноземного кредитора та його копії.

Для виконання розрахунків, передбачених договором, Позивач має отримати ліцензію на такі дії, але індивідуальна ліцензія надається встановленому колу осіб, у яке не входить Позивач. Він не є особою, що може брати на себе зобов’язання, встановлені договором, та виконувати їх в силу імперативних положень ст. ст. 192, 193, 524, 533 ЦК України, п. «г» ч. 4 ст. 5 Декрету.

За приписами ч. 1 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Відповідно до ч. 1 ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Таким чином, зміст договору за умовами порядку надання коштів, ціни послуги вираженої в іноземній валюті, умови розрахунків, суперечать закону. Отже недодержані вимоги ч.1 ст. 203 ЦК України, що за приписом ч.1 ст. 215 ЦК України є підставою недійсності.

Відповідно Узагальненням, наданим ВСУ від 24.11.2008р, виходячи з буквального тлумачення норм статей 4 та 203 ЦК, зміст правочину має відповідати: ЦК; іншим законам України, які приймаються відповідно до Конституції України та ЦК; актам Президента України у випадках, встановлених Конституцією; постановам Кабінету Міністрів України та законом. Таким чином, враховуючи загальні принципи цивільного права, правочини не повинні суперечити положенням законів, галузевих законодавчих актів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до Конституції. Згідно з ч. 1 ст. 215 ЦК недодержання сторонами або стороною в момент вчинення правочину вимог, встановлених частинами 1 - 3, 5, 6 ст. 203 ЦК, як правило, має наслідком визнання правочину недійсним.

Згідно Постанови Пленуму ВСУ від 06.11.2009р. Судам необхідно враховувати, що виконання чи невиконання сторонами правочину має значення лише для визначення наслідків його недійсності, а не для визнання правочину недійсним. Суди повинні з’ясувати дотримання сторонами вимог, які є необхідними для чинності правочину (частини 1-3, 5, 6 статті 203 ЦК).

Типа так. Правьте. Пожелания, пропозиции?

Я уже незнаю что им можно ещё придумать, дабы наконец увидели незаконность в этих операциях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Типа так. Правьте. Пожелания, пропозиции?

Я уже незнаю что им можно ещё придумать, дабы наконец увидели незаконность в этих операциях.

ишо вам сказать? все прально, и уже все вы же и писали, и 270-ю в т.ч.

чтобы судьям "розвыднилось", и не напороться на сакральное - а яки ж ваши права и в чому порушени?

1.можно декрет подробнее расписать, о том какие вал. опер. может физ лицо делать, в паре с банком на валютном рынке(ст6 декрета) , других то по декрету не дано, а другого закона тоже не существует, который бы устанавливал порядок проведения операций.

2.можно добавить вытяг с постановы 181, о том что кредитовать физ лиц нельзя,

3. необходимо добавить - обман, позычальник обязался возвращать не то что получил - 1046, 1049 цк, а то что курс пошлет посягание на приватну власнисть

4.а в качестве доказательств обмана - недействительные доки (но нада думать как это связать в иске на недействит)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...