Усунення від права спадкування


Recommended Posts

Доброго дня шановні юристи! Після смерті батька я спадкоємець першої черги. Але батьків брат подав в суд на мене, щоб усунути мене від спадкування, мотивуючи тим, що я ухилялась від догляду за батьком. Батько був інвалідом 1 групи по зору. Крім того, він страждав синдромом діогена. Будучі в Україні я постійно помагала йому, але він не дозволяв прибирати в нього, доходило до того, що він ображався, якщо я щось викидала. В той же час він мав власні заощадження, на ремонт, лікування, тощо, але не хотів витрачати їх. Я мати одиночка сама потребувала допомоги. Я купляла батькові одяг, готувала їсти, але це все було в менев квартирі, не на його території. Потім почалась війна і ми з дитиною виїхали за кордон, батько відмовився. Я просила його поїхати до мене, або хоча б піти на зиму в будинок престарілих, бо в нього зламалось опалення, або хоча б в лікарню підлікуватися. Він відмовлявся. Я не могла насильно зробити це для нього. Він жив в жахливих умовах і в той же час мав гроші. До нього приходив соціальний працівник, приносила продукти. Я присилала посилки, або замовляла йому продукти онлайн з доставкою. Але я не збирала чеки. В той самий час його брат, з яким вони завжди конфліктували, не відвідував мого батька, тільки під кінець життя в останній місяць, та при цьому казав, що робить це не з любові до брата. Один раз я не дозвонилась до батька і попросила соцпрацівницю поїхати до нього. Але в неї не було ключа, тому я дала їй телефон брата, в якого була частка в тому будинку і ключ. Брат приїхав і допоміг батькові , оформив його в лікарню. Я взяла квитки та приїхала як тільки змогла. В той період якраз мені довелося покласти маму в будинок престарілих та оплачувати його. Грошей не вистачало. Через день, коли я приїхала з дитиною, батько вже помер. Я займалася сама похованням. Ще при живому батькові його брат почав активно прибирати будинок, шукаючи документи. Також робив фотографії батька, та безладу в будинку, вочевидь збирав докази. Ще при житті батько не встиг зробити заповіт чи дарчу, все вагався, такий він вже був. Яка ймовірність, що ми з сином залишимся без спадку? Закон пише, що діти мають доглядати батьків, але як саме? Я мати одиночка, утримую себе, дитину, маму, я б і батькові помогла, але грошей в мене вже не було, мої пропозиції він не слухав, а жити в нього я не могла. Він не був слабоумним тому приймав рішення сам до останього. Невже то, що брат останній тиждень поміг батькові ставить його в один ряд зі мною, його дочкою? Також коли я приїхала, щоб прибирати у будинку, я не змогла попасти, бо там стояли нові замки. Але ж батькова частина будинку ще не належить нікому, чи правомірно поступив дядько, що не пускає мене? Враховується те, що раніше діти брата обікрали мого батька та їхню бабусю, правда кримінальна справа була несподівано закрита. Те, що ми виїхали за кордон в умовах війни? Як мені захистити свої права?
Дякую за відповідь!

Link to comment
Share on other sites

Шанси у Вашого дядька практично дорівнюють нулю. Якщо дядько перешкоджає Вам користуватись майном померлого батька, звертайтесь в поліцію по кожному епізоду. Фіксація таких фактів Вам на користь.

Link to comment
Share on other sites

Дякую за відповідь! Але дядько каже, що я ще не власник, тому не маю права. І робить все, щоб я не стала власником, мотивуючи тим, що я не була поряд з хворим батьком, тобто ухилялась. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...