Ответ НБУ от 05.11.2010 о необходимости получения банками индивидуальных лицензий при осуществлении расчетов


Индивидуальные лицензии НБУ  

62 голоса

  1. 1. Считаете ли Вы необходимым получение индивидуальной лицензии для погашения валютного кредита?

    • Да
      58
    • Нет
      1
    • Затрудняюсь ответить
      3


Recommended Posts

Председатель Верховной Рады Украины огласил депутатский запрос национальному банку. Далее приводим цитату. В.М.ЛИТВИН: "Сергія Храпова до Голови Національного банку України щодо надання роз'яснення про право комерційних банків надавати кредити в іноземній валюті одним резидентам України заздалегідь для розрахунків цією валютою з іншими резидентами України на території України."

Ссылка на стенограмму заседания Верховной Рады

05 ноября 2010 года

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Национальный банк Украины настаивает на получении банками индивидуальных лицензий для осуществления резидентами расчетов в валюте на территории Украины. Т.е. фактически заемщики не имеют права погашать валютные кредиты в валюте без получения индивидуальной лицензии одной из сторон.

За письмо, большое спасибо Олегу Телятникову, он же stairtov.

ЗВЕРНЕННЯ

Відповідно до ст. 40 Конституції України, прошу надати письмову відповідь у форматі «ТАК МАЛИ ПРАВО» або «НЕ МАЛИ ПРАВА» на таке запитання:

«Чи мали право будь – коли комерційні банки України, при наявності в них письмових дозволів (генеральних ліцензій), надавати кредити в іноземній валюті одним резидентам України заздалегідь для розрахунків цією валютою з іншими резидентами України на території України?».

Звертаю Вашу увагу на те, що моє запитання стосується не усіх кредитів в іноземній валюті, що надавалися резидентам України, а саме тих кредитів в іноземній валюті, які були надані банком з метою ,згідно складенного банком кредитного договору для розрахунку

отриманою в кредит валютою одними резидента України з іншими резидентами України.

Національний банк України (далі - НБУ) розглянув Ваше звернення від 18.10.2010 та повідомляє наступне.

Згадана у Вашому зверненні операція з надання кредиту резиденту в іноземній валюті згідно із законодавством України (зокрема, відповідно до статей 47, 49 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та глави 2 Положення про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій1) відноситься до кредитних операцій в іноземній валюті, здійснювати які банки мають право на підставі банківської ліцензії (далі - ліцензія) та письмового дозволу на здійснення операцій з валютними цінностями (далі -письмовий дозвіл) [який є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій згідно з Декретом Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет)].

Разом із тим, звертаємо увагу на норму пункту 6 розділу II Закону України від 23.06.2009 № 1533-УІ «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи», згідно з якою фінансові установи мають право надавати кредити, позики в іноземній валюті фізичним особам -резидентам і нерезидентам, які не займаються підприємницькою діяльністю, тільки для оплати послуг нерезидентам за лікування та навчання за кордоном.

Враховуючи наведене, згадана у Вашому зверненні операція може бути здійснена банком на підставі зазначеної ліцензії та за умови отримання останнім письмового дозволу НБУ на здійснення операцій з валютними цінностями, зокрема, залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України.

Відповідно до статті 3 Декрету валюта України є єдиним законним засобом

платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких

вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено Декретом, іншими актами валютного

законодавства України.

СТ> Також зазначаємо, що відповідно до статті 5 Декрету використання іноземної

^ валюти на території України як засобу платежу потребує отримання індивідуальної ліцензії НБУ. Тобто, якщо позичальник використовує на території України отримані кредитні кошти в іноземній валюті як засіб платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України, то одній із сторін необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ.При цьому зазначаємо, що фінансовий контроль за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами (крім банків та інших фінансово-кредитних установ) та застосування фінансових санкцій, передбачених п.2 статті 16 Декрету, у разі виявлення порушень валютного законодавства здійснюється органами державної податкової служби.

т—' 1 Затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.07.2001 № 275 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.08.2001 за №730/5921 (із змінами).[/i]

Перший заступник Голови С.Г.Арбузов

вик. Харченко В.В. тел. 253-78-49

обсудите поправку в текст чтобі они не смогли сьехать в сторону ответ должен огласить что банк нарушіл обязанность валют контр.

вопрос & можнт ли одновременно расматриватся в разных судах дело спо одному итомуже вопросу иски поданы банком в днепре и киеве Голосеевскии вопрос стягнення заборговоности

не является ли это отвлекающим маневром стоит ли отвлекатся чтобы остановить производство в днепре или столкнуть их лоб в лоб . мне кажется что если я подам повторно запрос в нбу с трн\ебованием уточнить ответ

можно ли потом обвинить их в умалчивании недосказанности уходу от дачи ответа на кокртно заданній вопрос

застосування омані при наданни відповіді на запит посадовою особою!! дахоть ради спортивного інтереса

чтобі єто решение біло основанием для подачи колективніх исков

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Национальный банк Украины настаивает на получении банками индивидуальных лицензий для осуществления резидентами расчетов в валюте на территории Украины. Т.е. фактически заемщики не имеют права погашать валютные кредиты в валюте без получения индивидуальной лицензии одной из сторон.

За письмо, большое спасибо Олегу Телятникову, он же stairtov.

опять УНИКАЛЬНАЯ отписка ниочём! Этим письмом как бы "узаканивается" хождение иностранной денежной еденицы !

Открытое попрание КОНСТИТУЦИИ! Где простой ответ на простой вопрос " имели ли коммерческие банки, по закону,когда либо выдавать ПОТРЕБИТЕЛЬСКИЕ КРЕДИТЫ В ИНОСТРАННОЙ ВАЛЮТЕ ОДНОМУ РЕЗИДЕНТУ. заведомо для расчётов этой валютой с другим резидентом Украины на территории Украины"?

Таким образом КОММЕРЧЕСКИЕ банки сознательно ОБМАНЫВАЛИ заёмщиков!

И почему обходят стороной участие в этом государства? Ведь в любом потребительском кредите "сидит" 20% НДС!

Какова судьба полученных(в какой денежной единице) эти "заёмных средств, "

на которые банковские мошенники так же начисляют проценты?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Олег, задайте нацбанку вопрос встречный (наоборот)

Враховуючи наведене, згадана у Вашому зверненні операція може бути здійснена банком на підставі зазначеної ліцензії та за умови отримання останнім письмового дозволу НБУ на здійснення операцій з валютними цінностями, зокрема, залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України.

Чи мав право я, Олег Телятников, здійснювати таку валютну операцію, як залучення чноземної валюти на валютному ринку України? Яким законом України таке право мені надано? Чи наявність у банку дозволу на проведення валютних операцій надає автоматично таки самі права і мені, Т.О., як клієнту банку?

Також зазначаємо, що відповідно до статті 5 Декрету використання іноземної

^ валюти на території України як засобу платежу потребує отримання індивідуальної ліцензії НБУ. Тобто, якщо позичальник використовує на території України отримані кредитні кошти в іноземній валюті як засіб платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України, то одній із сторін необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ.

Сплата мною % по кредитному договору є платою за користуванням кредитними коштами, наданими мені банком - резидентом. Повернення тіла кредиту також здійснюється у формі одностороннього платежу на користь банку резиденту. Отже, чи правільно я зрозумів вашу відповідь, а саме , що використання іноземної валюти як засобу платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України, то одній із сторін КД необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ. (При цьому хочу упередити Вас, що надходжень з -за меж України безготівкових коштів в іноземній валюті я ніколи не мав і не маю, всі мої доходи - в гривні . Про це я повідомляв банк, ще до розгляду на кредитному комітеті моєї заяви на отримання кредиту. Тому розрахунки по кредиту відповідно до КД вимушений вести лише готівкою.) Індивідуальну ліцензію я не отримував. Прошу Вас надати відповідь, на підставі яких індивідуальних ліцезий (розрахунки по КД здійснюються більше року) я - резидент здійснюю розрахунки з банком - резидентом платежами в інвалюті? Чи є у банку ліцензія, що відміняє його статус резидента? :lol:

З повагою і надією на порузуміння та подальшу плідну співпрацю О,Т., безкомпромисний борець за справедливість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Олег, задайте нацбанку вопрос встречный (наоборот)

Чи мав право я, Олег Телятников, здійснювати таку валютну операцію, як залучення чноземної валюти на валютному ринку України? Яким законом України таке право мені надано? Чи наявність у банку дозволу на проведення валютних операцій надає автоматично таки самі права і мені, Т.О., як клієнту банку?

Сплата мною % по кредитному договору є платою за користуванням кредитними коштами, наданими мені банком - резидентом. Повернення тіла кредиту також здійснюється у формі одностороннього платежу на користь банку резиденту. Отже, чи правільно я зрозумів вашу відповідь, а саме , що використання іноземної валюти як засобу платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України, то одній із сторін КД необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ. (При цьому хочу упередити Вас, що надходжень з -за меж України безготівкових коштів в іноземній валюті я ніколи не мав і не маю, всі мої доходи - в гривні . Про це я повідомляв банк, ще до розгляду на кредитному комітеті моєї заяви на отримання кредиту. Тому розрахунки по кредиту відповідно до КД вимушений вести лише готівкою.) Індивідуальну ліцензію я не отримував. Прошу Вас надати відповідь, на підставі яких індивідуальних ліцезий (розрахунки по КД здійснюються більше року) я - резидент здійснюю розрахунки з банком - резидентом платежами в інвалюті? Чи є у банку ліцензія, що відміняє його статус резидента? :lol:

З повагою і надією на порузуміння та подальшу плідну співпрацю О,Т., безкомпромисний борець за справедливість.

sofi браво!!!!

я примерно так и переделала, уже отослала, но концовка у Вас намного круче получилась!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

sofi браво!!!!

я примерно так и переделала, уже отослала, но концовка у Вас намного круче получилась!!!

Скиньте позжалуйста и мне текст ПРАВИЛЬНОГО запроса, тоже напишу, пусть отвечают и кому отсылать может нетолько НБУ???
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Скиньте позжалуйста и мне текст ПРАВИЛЬНОГО запроса, тоже напишу, пусть отвечают и кому отсылать может нетолько НБУ???

дорогие мои вы хотите в ответ получить ребус ,так и будет!! :lol:

здесь уже надо ставить вопрос так!!

многоуважаемый ИА на мой конкретный вопрос

«Чи мали право будь – коли комерційні банки України, при наявності в них письмових дозволів (генеральних ліцензій), надавати споживчи цилеви кредити в іноземній валюті одним резидентам України заздалегідь для розрахунків цією валютою з іншими резидентами України на території України?».

з пояснением какой кредит

для каких целей

и при каких условиях

"Звертаю Вашу увагу на те, що моє запитання стосується не усіх кредитів в іноземній валюті, що надавалися резидентам України, а саме тих кредитів в іноземній валюті, які були надані заздалегідь для розрахунків цією, отриманою в кредит, валютою одними резидентами України з іншими резидентами України."

вы ухилылись выд выдповиди процитувавши можлывости кредитування на инши цили и инших умовах .

нагадую шо неналежне выконання службовых обовьязкив тягне за собою видповидальнысть ( ) до тогож з отягочаючою статею ОМАНА недосказаннисть ,ухилення вид видповиди, приховування .

прошу вас вдруге надаты конкретну выдповид

Чи мали право будь – коли комерційні банки України, при наявності в них письмових дозволів (генеральних ліцензій), надавати цилевий споживчий кредит в іноземній валюті одному резиденту физычний особи України , заздалегідь для розрахунків цією валютою з іншим резидентоми України на території України?без наявности у будь якоъ стороны индивидуальноъ лицензии».

типа этого дело в том что у них особая система ответов на одно слово абзац на 2 слова страница

при чом ответ ни о чом

воще если сумом то нбу можно в суд тянуть омана службове недбалво

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Еще пару тройку вопросов подкину:

Чи має право фізична особа резидент (не підприємець) здійснювати таку валютну операцію, як залучення та/або розміщення іноземної валюти на валютному ринку України?

Чи є фізична особа резидент (не підприємець) учасником (суб*єктом) валютного ринку України?

Чи надає право Банківська ліцензія банку - резиденту виконувати операції з валютними цінностями, зокрема, кредитування в іноземної валюті, отримання платежів за кредитними зобов*язаннями в іноземної валюті?

Який саме пункт Додатку до письмового дозволу (або іншого дозвільного документу) включає в себе дозвіл банку- резиденту для надання кредитів в іноземної валюті резидентам України для споживчих або інших потреб на території України з вираженням зобов*язання та виконанням зобов*язання за ним в іноземної валюті? При цьому резидент є фізичною особою (не підприємцем) і має дохід та видатки виключно в національної валюті і лише на території України, не має можливості безготівкового розрахунку за зобов*язанями.

Чи є сплата процентів, комісія (будь-яка виногорода за надання послуги) тощо за кредитом або іншим зобов*язанням фактом використання грошей (коштів) як засіб платежу?

Чи є НБУ заангажованою та продажною установою, що надає стандартні відписки громадянам з метою приховування істини задля інтересів комерційних осіб? :P

Скільки Вам заплатили Ваші підлеглі?....

:P

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Еще пару тройку вопросов подкину:

Чи має право фізична особа резидент (не підприємець) здійснювати таку валютну операцію, як залучення та/або розміщення іноземної валюти на валютному ринку України?

Чи є фізична особа резидент (не підприємець) учасником (суб*єктом) валютного ринку України?

Чи надає право Банківська ліцензія банку - резиденту виконувати операції з валютними цінностями, зокрема, кредитування в іноземної валюті, отримання платежів за кредитними зобов*язаннями в іноземної валюті?

Який саме пункт Додатку до письмового дозволу (або іншого дозвільного документу) включає в себе дозвіл банку- резиденту для надання кредитів в іноземної валюті резидентам України для споживчих або інших потреб на території України з вираженням зобов*язання та виконанням зобов*язання за ним в іноземної валюті? При цьому резидент є фізичною особою (не підприємцем) і має дохід та видатки виключно в національної валюті і лише на території України, не має можливості безготівкового розрахунку за зобов*язанями.

Чи є сплата процентів, комісія (будь-яка виногорода за надання послуги) тощо за кредитом або іншим зобов*язанням фактом використання грошей (коштів) як засіб платежу?

Чи є НБУ заангажованою та продажною установою, що надає стандартні відписки громадянам з метою приховування істини задля інтересів комерційних осіб? :P

Скільки Вам заплатили Ваші підлеглі?....

:P

вообще вопрос должен быть коротким каждый пункт 1 письмо

резиденту виконувати операції з/ валютними цінностями /іноземної валюті , зокрема, кредитування в іноземної валюті, отримання платежів за кредитними зобов*язаннями в іноземної валюті?

скажеш валютная ценность быбудут про гривну писть

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

Доброе время суток всем форумчанам.

публикую еще один ответ НБУ на вопрос, какой пункт дозвола разрешает кредитовать в иностранной валюте.

Теперь готовлю письмо которое привяжет определение терминов из постановы НБУ 281 к этому ответу.

post-7623-1291024155_thumb.jpg

Предложение к Антирейду.

может есть смысл сделать отдельную ветку "наши письма НБУ и прочие инстанции"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Доброе время суток всем форумчанам.

публикую еще один ответ НБУ на вопрос, какой пункт дозвола разрешает кредитовать в иностранной валюте.

Теперь готовлю письмо которое привяжет определение терминов из постановы НБУ 281 к этому ответу.

post-7623-1291024155_thumb.jpg

Предложение к Антирейду.

может есть смысл сделать отдельную ветку "наши письма НБУ и прочие инстанции"?

дороой пойми правильно . есть такое определений РОДОВА ОЗНАКА

это те признаки на док которы делают его единственым ( это штрих код .входящие и исходящие номера

к кому обращено и номер ответа )

Только в таком виде этот док можно использовать как доказательство

иначе это просто текст и ничего для суда не значит . можеш дом адресат закыть но остальное это родови оэнакы

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

дороой пойми правильно . есть такое определений РОДОВА ОЗНАКА

это те признаки на док которы делают его единственым ( это штрих код .входящие и исходящие номера

к кому обращено и номер ответа )

Только в таком виде этот док можно использовать как доказательство

иначе это просто текст и ничего для суда не значит . можеш дом адресат закыть но остальное это родови оэнакы

не понял. Я выложил письмо, не для использования в суде, оно нам в суде ни чего не дает. Это письмо показывает откуда растут ноги, что банки утверждают что можно кредитовать в валюте если разрешено размещать валюту на валютном рынке. смысл обращения - это затравка, что б было за что зацепиться в следующем обращении. Попутно отметаются все предложения о не торговых операциях с валютой. Повторюсь сейчас готовлю обращение которое показывает противоречие между этим ответом с определением валютного рынка из постановы НБУ 281 и операции по движению капитала. Вот уже на это обращение действительно интересно будет получить ответ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

не понял. Я выложил письмо, не для использования в суде, оно нам в суде ни чего не дает. Это письмо показывает откуда растут ноги, что банки утверждают что можно кредитовать в валюте если разрешено размещать валюту на валютном рынке. смысл обращения - это затравка, что б было за что зацепиться в следующем обращении. Попутно отметаются все предложения о не торговых операциях с валютой. Повторюсь сейчас готовлю обращение которое показывает противоречие между этим ответом с определением валютного рынка из постановы НБУ 281 и операции по движению капитала. Вот уже на это обращение действительно интересно будет получить ответ.

Вы, надеюсь, сошлетесь в своем запросе к НБУ на:

-ст.192 ЦКУ ч.2 --использование вылюты регламентируется законом

-Регулирующим законом является Декрет

- Декрет в ст 6 указывает, что вы как физ лицо - субъект валютных отношений, на валютном рынке Украины, согласно Декрету можете лишь выступать лишь в качестве клиента банка по продаже/ покупке валюты на мбвр.

- какой закон указывает на то что вы имеете право получать кредит на этом рынке?

-ну и затем по 281

- в какие законы, устанавливающие право физлиц получать, а банков -предоставлять кредиты в валютных ценностях, были внесены поправки после вступления в силу ЗУ №1533?

- на каком основании НБУ взял на себя функции законодательного органа по установлению статуса иностранной валюты в качестве денежных средств (денег) в Украине, нарушая при этом ст92 КУ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вы, надеюсь, сошлетесь в своем запросе к НБУ на:

-ст.192 ЦКУ ч.2 --использование вылюты регламентируется законом

-Регулирующим законом является Декрет

- Декрет в ст 6 указывает, что вы как физ лицо - субъект валютных отношений, на валютном рынке Украины, согласно Декрету можете лишь выступать лишь в качестве клиента банка по продаже/ покупке валюты на мбвр.

- какой закон указывает на то что вы имеете право получать кредит на этом рынке?

-ну и затем по 281

- в какие законы, устанавливающие право физлиц получать, а банков -предоставлять кредиты в валютных ценностях, были внесены поправки после вступления в силу ЗУ №1533?

- на каком основании НБУ взял на себя функции законодательного органа по установлению статуса иностранной валюты в качестве денежных средств (денег) в Украине, нарушая при этом ст92 КУ?

Уважаемая sofi. Я не хочу давать такой "подарок". Я предпочитаю одно обращение-один вопрос. Что бы у НБУ не было желания ответив на часть вопросов (или на один) которые удобны для них, считать, что они справились с ответом, как это они делают постоянно.

Смыл второго обращения

______________

прошу Вас дать объяснения противоречия Вашего ответа от 25.11.10 (то что размещение валюты на валютном рынке = кредитованию в валюте) и постановления НБУ № 281 от 10.08.2005 (определение терминов валютный рынок и операции по движению капитала)

______________

То что вы предлагаете, это будет следующее обращение, скорее всего в мин. юст.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Уважаемая sofi. Я не хочу давать такой "подарок". Я предпочитаю одно обращение-один вопрос. Что бы у НБУ не было желания ответив на часть вопросов (или на один) которые удобны для них, считать, что они справились с ответом, как это они делают постоянно.

Смыл второго обращения

______________

прошу Вас дать объяснения противоречия Вашего ответа от 25.11.10 (то что размещение валюты на валютном рынке = кредитованию в валюте) и постановления НБУ № 281 от 10.08.2005 (определение терминов валютный рынок и операции по движению капитала)

______________

То что вы предлагаете, это будет следующее обращение, скорее всего в мин. юст.

Да, я тоже так думаю, отвоевывать приходится пядь за пядью, от массированой бомбардировки у них сразу защитный панцырь образуется - обо всем и ничего по существу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

не понял. Я выложил письмо, не для использования в суде, оно нам в суде ни чего не дает. Это письмо показывает откуда растут ноги, что банки утверждают что можно кредитовать в валюте если разрешено размещать валюту на валютном рынке. смысл обращения - это затравка, что б было за что зацепиться в следующем обращении. Попутно отметаются все предложения о не торговых операциях с валютой. Повторюсь сейчас готовлю обращение которое показывает противоречие между этим ответом с определением валютного рынка из постановы НБУ 281 и операции по движению капитала. Вот уже на это обращение действительно интересно будет получить ответ.

может я и ошибаюсь НО смотри сам

Управлінням Національного банку України в Дніпропетровській області уважно розглянуто

Ваше звернення щодо підстав надання банком кредиту в іноземній валюті та повідомляємо

наступне.

Банки мають право здійснювати операції з валютними цінностями на підставі банківської

ліцензії та письмового дозволу Національного банку України на здійснення окремих операцій з

валютними цінностями, що визначені підпунктом 1 пункту 2.3 Положення про порядок видачі

банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій,

затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.07.2001 №275.

Зокрема, дозвіл на операцію «залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку

України» надає банкам право видавати кредити в іноземній валюті резидентам (юридичним та

фізичним особам).

Також повідомляємо, що 24.11.2009 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до

деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» (№І533-УІ).

Даний Закон передбачає, зокрема, до 1 січня 2011 року надання фінансовими установами

кредитів в іноземній валюті фізичним особам - резидентам і нерезидентам, які не займаються

підприємницькою діяльністю - виключно для оплати послуг нерезидентам за лікування та

навчання за кордоном.

тоесть ДО 1 сичня 2011 не передбачено другие виды кредитов Вот пусть банк и докажет что до принятия закона

предбачався такой вид кредита ,или вопрос передд судом можно поставить и так шо передбачено то дозволено а что не передбачено то не дозволено ЗАБОРОНЕНО

и если будут не понятки то уточнить перечень что до принятия тоесть до 24.11.2009 было передбачено (ДОЗВОЛЕНО) а все остальное НЕДОЗВОЛЕНО.

для некоторых это уже аргумент

а для этого нужны реквизиты дока просто скинь скан как есть закрыв свои фио и адрес данные

и все

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

тоесть ДО 1 сичня 2011 не передбачено другие виды кредитов Вот пусть банк и докажет что до принятия закона

предбачався такой вид кредита ,или вопрос передд судом можно поставить и так шо передбачено то дозволено а что не передбачено то не дозволено ЗАБОРОНЕНО

и если будут не понятки то уточнить перечень что до принятия то есть до 24.11.2009 было передбачено (ДОЗВОЛЕНО) а все остальное НЕДОЗВОЛЕНО.

для некоторых это уже аргумент

а для этого нужны реквизиты дока просто скинь скан как есть закрыв свои фио и адрес данные

и все

Теперь понял Вас.

Мы работаем по разным направлениям.

Я - "в лицензии нет разрешения на выдачу валютных кредитов"

Вы - "выдача разрешена, но только с 24.11.09 и на лечение и обучение"

post-7623-1291099144_thumb.jpg

Думаю, что для ускорения ритма, надо разделить направления вопросов между участниками форума по принципу один участник ведет переписку по одному вопросу (одно обращение - один вопрос). В качестве примера:

направление 1

начальная тема ветки выдача кредита в наличной валюте резиденту для расчета с резидентом. НБУ в своем ответе съехал с темы. Кто то хотел продолжить переписку, но не известно, продолжил ли.

направление 2

что в лицензии разрешает выдачу кредита в валюте. Тема в разработке.

Направление 3

То что предлагает stairtov, выдача разрешена только с 24.11.09 и на лечение и обучение"

направление 4

что дает право банкам требовать наличную валюту в качестве оплаты % и комиссий.

это примерный обзор тем. Может кто то еще предложит направления, а главное - возмет их в разработку и будет информировать общественность. Тогда в относительно короткие сроки, мы получим ответы на "неудобные" для НБУ вопросы, и комментарии мин.юста. А что уже делать с этим, будет видно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

может я и ошибаюсь НО смотри сам

тоесть ДО 1 сичня 2011 не передбачено другие виды кредитов Вот пусть банк и докажет что до принятия закона

предбачався такой вид кредита ,или вопрос передд судом можно поставить и так шо передбачено то дозволено а что не передбачено то не дозволено ЗАБОРОНЕНО

и если будут не понятки то уточнить перечень что до принятия тоесть до 24.11.2009 было передбачено (ДОЗВОЛЕНО) а все остальное НЕДОЗВОЛЕНО.

для некоторых это уже аргумент

а для этого нужны реквизиты дока просто скинь скан как есть закрыв свои фио и адрес данные

и все

официальный ответ на Ваш вопрос

http://www.minfin.gov.ua/control/publish/a...p;cat_id=241375 п.3

увы :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК

УКРАЇНИ

NATIONAL BANK OF UKRAINE

131018 NBNK UX, 131251 K.1J UX

01601 м. Київ, вул. Інститутська, 9, 9, Іпзіуіиїзка 5(г., Куіу, 01601, Штате

тел. 253-3822, факс 230-2033. 253-7750, (сі. 253-3822, Іах 230-2033, 253-7750,

телекс 131018 NВNК Ь'Х. 131251 КІ.І СІХ Іеіех 131018 NВNК УХ, 131251 КІ.1 1ЛХ

9. Instytutska Str., Kyiv, 01601, Ukraine tel. 253-3822, tax 230-2033, 253-7750, lelex

Національний банк України (далі - НБУ) розглянув Ваше звернення від 18.10.2010 та повідомляє наступне.

Згадана у Вашому зверненні операція з надання кредиту резиденту в іноземній валюті згідно із законодавством України (зокрема, відповідно до статей 47, 49 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та глави 2 Положення про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій1) відноситься до кредитних операцій в іноземній валюті, здійснювати які банки мають право на підставі банківської ліцензії (далі - ліцензія) та письмового дозволу на здійснення операцій з валютними цінностями (далі - письмовий дозвіл) [який є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій згідно з Декретом Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет)].

Разом із тим, звертаємо увагу на норму пункту 6 розділу II Закону України від 23.06.2009 № 1533-УІ «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи», згідно з якою фінансові установи мають право надавати кредити, позики в іноземній валюті фізичним особам - резидентам і нерезидентам, які не займаються підприємницькою діяльністю, тільки для оплати послуг нерезидентам за лікування та навчання за кордоном.

Враховуючи наведене, згадана у Вашому зверненні операція може бути здійснена банком на підставі зазначеної ліцензії та за умови отримання останнім письмового дозволу НБУ на здійснення операцій з валютними цінностями, зокрема, залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України.

Відповідно до статті 3 Декрету валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь - яких вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено Декретом, іншими актами валютного законодавства України. Також зазначаємо, що відповідно до статті 5 Декрету використання іноземної валюти на території України як засобу платежу потребує отримання індивідуальної ліцензії НБУ. Тобто, якщо позичальник використовує на території України отримані кредитні кошти в іноземній валюті як засіб платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України, то одній із сторін необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ.

При цьому зазначаємо, що фінансовий контроль за валютними операціями, що проводяться резидентами і нерезидентами (крім банків та інших фінансово - кредитних установ) та застосування фінансових санкцій, передбачених п.2 статті 16 Декрету, у разі виявлення порушень валютного законодавства здійснюється органами державної податкової служби.

Перший заступник Голови С.Г. Арбузов

вик.

Харченко В.В.

тел. 253-78-49

1Затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17.07.2001 № 275 і зареєстрованого в Міністерстві юстиціїУкраїни 21.08.2001 за № 730/5921 (із

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Такой новый ответ пришел на мое очередное обращение в НБУ по вопросу индивидуальной лицензии. Уважаемые господа прошу ознакомится с запросом и ответом. Может у кого то есть новые мысли по тексту обращения в НБу по теме формулировки вопроса.

post-8757-1291623636_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Такой новый ответ пришел на мое очередное обращение в НБУ по вопросу индивидуальной лицензии. Уважаемые господа прошу ознакомится с запросом и ответом. Может у кого то есть новые мысли по тексту обращения в НБу по теме формулировки вопроса.

попробуйте так:

Согласно п2 ст13 декрета КМУ 1593 "про валютное регулирования" уполномоченные банки осуществляют контроль за валютными операциями, которые проводят через них резиденты и не резиденты. Также п.2 ст.12 им дано право требовать необходимую информацию. Прошу раскрыть, с примерами, за какими именно операциями резидентов, должен банк устанавливать контроль?

ответ может дать нам информацию выполнили банки ф-цию агентов валютного контроля или нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Здоровья Всем!

Сегодня 10.12.2010г. получил ответ НБУ.

... Згадана у Вашому зверненні операція з надання кредиту резиденту в іноземній валюті згідно із законодавством України....

відноситься до кредитних операцій в іноземній валюті, здійснювати які банки мають право на підставі банківської ліцензії та письмового дозволу на здійснення операцій з валютними цінностями.

...Враховуючи наведене, згадана у Вашому зверненні операція може бути здійснена банком на підставі зазаначеної ліцензії та за умови отримання останнім письмового дозволу НБУ на здійснення операцій з валютними цінностями, зокрема залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України.

...використання іноземної валюти на території України як засобу платежу потребує отримання індивідуальної ліцензії НБУ. Тобто, якщо позичальник використовує на території України отримані кредитні кошти в іноземній валюті як засіб платежу при здійсненні розрахунків з іншим резидентом України, то одній із сторін необхідно отримати індивідуальну ліцензію НБУ.

Не могу понять:

1. Какую лицензию должен иметь банк, чтобы выдать мне кредит в валюте. (Генеральная, индивидуальная, дозвил).....то есть чего требовать у банка....или этот ответ ф топку оформлять....? И писать другое письмо. Если да то какое?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения