Виділення ідеальної частки


Recommended Posts

Я є співвласником однокімнатної квартири на праві спільної сумісної власності (в свідоцтві на право власності підкреслено, що сумісна власність).

Отримала в 1992 за законом про приватизацію як неповнолітня. Є ще двоє співвласників.

Виділення частки в натурі не є можливим, оскільки кімната одна.

Без моєї згоди співвласниця здала в оренду квартиру (невідомо чи є договір, якщо є, то на короткий термін, щоразу переоформлюється), користуючись п.2 ст.369 ЦК:

"У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників." У мене проблеми із виселенням квартирантів - вони стверджують, що не були зобовязані погоджувати зі мною оренду, а домовились лише з одним власником.

Без виділення ідеальної частки чи можу я "розприватизувати" частку, взяти кредит під її заставу тощо, вимагати погодження зі мною здавати чи ні квартиру в оренду?

Це робиться у судовому порядку чи можна й інакше? На скільки складно виселити квартирантів, якщо я не маю іншої квартири для проживання?

Link to comment
Share on other sites

Я є співвласником однокімнатної квартири на праві спільної сумісної власності (в свідоцтві на право власності підкреслено, що сумісна власність).

Отримала в 1992 за законом про приватизацію як неповнолітня. Є ще двоє співвласників.

Виділення частки в натурі не є можливим, оскільки кімната одна.

Без моєї згоди співвласниця здала в оренду квартиру (невідомо чи є договір, якщо є, то на короткий термін, щоразу переоформлюється), користуючись п.2 ст.369 ЦК:

"У разі вчинення одним із співвласників правочину щодо розпорядження спільним майном вважається, що він вчинений за згодою всіх співвласників." У мене проблеми із виселенням квартирантів - вони стверджують, що не були зобовязані погоджувати зі мною оренду, а домовились лише з одним власником.

Без виділення ідеальної частки чи можу я "розприватизувати" частку, взяти кредит під її заставу тощо, вимагати погодження зі мною здавати чи ні квартиру в оренду?

Це робиться у судовому порядку чи можна й інакше? На скільки складно виселити квартирантів, якщо я не маю іншої квартири для проживання?

Что значит-розприватизувати, вернуть опять в собственность громады?О таком не слышала.

Под залог (ипотека) отдать не сможете, берут только выделенную в натуре долю, собственником которой будут только Вы одна, а для 1 комн. это невозможно.

Сособственник обязана была получить Ваше согласие для сдачи в аренду( ст.369 Граждансокго кодекса п.2 первый абзац, до фразы на которую ссылаюся арендаторы), если только вы не давали ей доверенности на распоряжение общим имуществом.

Если договор аренды письменно не заключался-попробуйте обратиться в милицию с заявлением, что в вашей квартире без оснований и вашего согласия пребывают неизвестные лица.К заявлению приложите копию свидетельства о праве собственности.

Если договор аренды у них есть-через суд признавать его недействительным по ст.369 п.4 как сделку по распоряжением общим имуществом, совершенную одним из совладельцев без необходимых для этого полномочий.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сособственник обязана была получить Ваше согласие для сдачи в аренду( ст.369 Граждансокго кодекса п.2 первый абзац, до фразы на которую ссылаюся арендаторы), если только вы не давали ей доверенности на распоряжение общим имуществом.

Если договор аренды письменно не заключался-попробуйте обратиться в милицию с заявлением, что в вашей квартире без оснований и вашего согласия пребывают неизвестные лица.К заявлению приложите копию свидетельства о праве собственности.

Если договор аренды у них есть-через суд признавать его недействительным по ст.369 п.4 как сделку по распоряжением общим имуществом, совершенную одним из совладельцев без необходимых для этого полномочий.

Дякую за відповідь.

Довіреності на розпорядження спільним майном я не давала. Усної згоди також не було.

Наймачі стверджують, що мають договір оренди, але не показують його.

В суд я подала позов про усунення перешкод у розпорядженні та про виселення наймачів.

Осіб наймачів я встановлювала через заяву в міліцію.

Якщо договір "зявиться" на судовому засіданні, я додам до позову вимогу "про визнання оспорюваного

правочину недійсним і застосування наслідків його недійсності як договору щодо розпорядження спільним майном одним із співвласників без необхідних на те повноважень". Таке формулювання буде коректним?

Ще питання:

Договір оренди житла, який (начебто/можливо) уклали наймачі та співвласник без мого відома та згоди, в суді підпаде під категорію оспорюваних чи нікчемних?

За ст.158ЖК він має бути письмовим і підлягає державній реєстрації. В якій організації він мав биб бути зареєстрованим?

Буду вдячна за відповідь.

Link to comment
Share on other sites

Згідно ст.811 ЦК України - договір найму житла укладається у письмовій формі.

Житловий кодекс Української РСР, який на сьогодні чинний та діючий в ст.158 також встановлює імперативну норму, що наймач користується жилим приміщенням у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, відповідно до договору найму жилого приміщення.

Договір найму жилого приміщення укладається між власником будинку (квартири) і наймачем у письмовій формі з наступною реєстрацією у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів або в органі управління, що ним утворюється. Договір повинен містити вказівку на предмет договору, строк, на який він укладається, визначати права і обов’язки наймодавця і наймача та інші умови найму.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...