Внесение изменений в кредитный договор.


Recommended Posts

Ребята, помогите с таким вопросом.

Есть кредит на авто, 7 лет. Платил как мог первый год(2009), но в связи с кризисом последний год получались маленькие платежи(2010).

Меня из банка предупреждали, но выше штанов прыгнуть немогу, платил сколько мог.

Наконец отправили дело в суд. Пришли бумаги из суда, "взыскание задолженности" и т.д.

У меня на руках мой оригинал договора с банком, и ксерокопия оригинала банковского договора (пришла по почте вместе с бумагами из суда).

В моём оригинале не заполненны поля со счетами, в ксерокопии оригинала банковского договора они вписаны от руки.

Это важно или нет? На сколько я знаю, все изменения в договор должны вноситься с согласия другой стороны.

Можно бадаться с банком по этому поводу?

post-9037-1292085915_thumb.jpg

post-9037-1292085993_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 1 month later...

Хочу уменьшить процентную ставку по кредиту. Вот письмо. Может что-то подправить нужно? Подскажите пожалуйста.

Голові правління ______ регіонального

департаменту АТ «Родовид банк»

________________

Шановний _______________________,

Пропоную Вам повернутись до розгляду пункту __ додаткової угоди до кредитного договору № _ від _ року, у зв’язку з тим, що він не відповідає сьогоденної економічної ситуації та кон’юнктурі ринку, падіння ставок по депозитам у іноземної валюті, яка доречи в Родовід банку складає на 24.01.2011 року 7% річних (депозитний вклад «Ощадний» : http://www.rodovidbank.com/ukr/deposits.php) та облікової ставки Національного банку України, яка складає на 24.01.2011 року 7,75% річних(http://nbuportal.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53647&cat_id=44580).

Хочу також нагадати, що я пішов Вам на зустріч __ року та погодився підписати зміну до вищевказаного договору, яка збільшила процентну ставку за кредитом з 12,5% до 14,5%. Однак на сьогодні процентна ставка у 14,5% річних є економічно не обґрунтована, порушує принцип рівноправності сторін, також суперечить статті 3 Цивільного кодексу України.

Керуючись пунктом __ кредитного договору № _ від _ року та чинним законодавством України, пропоную укласти додаткову угоду до кредитного договору № _ від_ року, змінивши пункт __ та укласти його у наступній редакції: «__ Процентна ставка за кредитами за цим договором встановлюється в розмірі 8% (вісім) процентів річних» з 01 лютого 2011 року.

Ця зміна допоможе мені виконувати усі умови по цьому кредитному договору у повному обсязі, зменшить навантаження на мене та мою сім’ю, так як я маю фіксований доход у гривні, про що я повідомляв банк ще при підписанні валютного кредитного договору № _ від _ року, також уможливить підписання другої додаткової угоди щодо заміни слова «відновлювальна» на «невідновлювальна» у тексті Кредитного договору № _ від _ року запропонованого мені _ року. Вважаю, що суттєве зменшення процентної ставки буде розумний вихід з ситуації, що склалася.

Буду рад отримати від Вас зустрічні пропозиції.

На _______2011р. фінансової заборгованості не маю.

Прошу Вас надати письмову відповідь на мою пропозицію у встановлений діючим законодавством термін.

З повагою та надіею на поразуміння ,

_ січня, 2011 р.

Кстати один человек выиграл дело у банка по уменьшению процентной ставки. Апелляции со стороны банка по-моему не последовало. Где-то когда-то это решение попадалось на глаза, а я в своё время не скопировал, блин!

Ссылочкой не поможете случайно? Спасибо. :rolleyes:

И ещё. Если я решу подавать в суд на недействительность вал. договора, не повредит ли мне это письмо в дальнейшем??

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Хочу уменьшить процентную ставку по кредиту. Вот письмо. Может что-то подправить нужно? Подскажите пожалуйста.

Голові правління ______ регіонального

департаменту АТ «Родовид банк»

________________

Шановний _______________________,

Пропоную Вам повернутись до розгляду пункту __ додаткової угоди до кредитного договору № _ від _ року, у зв’язку з тим, що він не відповідає сьогоденної економічної ситуації та кон’юнктурі ринку, падіння ставок по депозитам у іноземної валюті, яка доречи в Родовід банку складає на 24.01.2011 року 7% річних (депозитний вклад «Ощадний» : http://www.rodovidbank.com/ukr/deposits.php) та облікової ставки Національного банку України, яка складає на 24.01.2011 року 7,75% річних(http://nbuportal.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53647&cat_id=44580).

Хочу також нагадати, що я пішов Вам на зустріч __ року та погодився підписати зміну до вищевказаного договору, яка збільшила процентну ставку за кредитом з 12,5% до 14,5%. Однак на сьогодні процентна ставка у 14,5% річних є економічно не обґрунтована, порушує принцип рівноправності сторін, також суперечить статті 3 Цивільного кодексу України.

Керуючись пунктом __ кредитного договору № _ від _ року та чинним законодавством України, пропоную укласти додаткову угоду до кредитного договору № _ від_ року, змінивши пункт __ та укласти його у наступній редакції: «__ Процентна ставка за кредитами за цим договором встановлюється в розмірі 8% (вісім) процентів річних» з 01 лютого 2011 року.

Ця зміна допоможе мені виконувати усі умови по цьому кредитному договору у повному обсязі, зменшить навантаження на мене та мою сім’ю, так як я маю фіксований доход у гривні, про що я повідомляв банк ще при підписанні валютного кредитного договору № _ від _ року, також уможливить підписання другої додаткової угоди щодо заміни слова «відновлювальна» на «невідновлювальна» у тексті Кредитного договору № _ від _ року запропонованого мені _ року. Вважаю, що суттєве зменшення процентної ставки буде розумний вихід з ситуації, що склалася.

Буду рад отримати від Вас зустрічні пропозиції.

На _______2011р. фінансової заборгованості не маю.

Прошу Вас надати письмову відповідь на мою пропозицію у встановлений діючим законодавством термін.

З повагою та надіею на поразуміння ,

_ січня, 2011 р.

Кстати один человек выиграл дело у банка по уменьшению процентной ставки. Апелляции со стороны банка по-иоему не последовало. Где-то когда-то это решение попадалось на глаза, а я в своё время не скопировал, блин!

Ссылочкой не поможете случайно? Спасибо. :rolleyes:

дайте еще пару данных город, какой банк и хозяйственный или гражданский иск. Я поищу в реестре. Если совсем ничего не помните, то это очень трудно найти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

дайте еще пару данных город, какой банк и хозяйственный или гражданский иск. Я поищу в реестре. Если совсем ничего не помните, то это очень трудно найти.

Гражданский, 2010 год, больше к сожалению не помню.. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Гражданский, 2010 год, больше к сожалению не помню.. :(

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/13179406

нашла вот такое, в нем встретились два иска: банк на взіскание задолженности, а заемщик о признании додатковой угодв недействительной.

Оба иска удовлетворені

Справа № 2-6022/2010

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

21 грудня 2010 року м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого – судді Михайлова В.Є. при секретарі –Павлюченко Т.В., за участю представника позивача за первісним позовом та представника відповідача за зустрічним позовом – Бакаєвої О.О., представника відповідача за первісним позовом та представника позивача за зустрічним позовом – ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про солідарне стягнення суми заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет застави та зустрічним позовом ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» про визнання недійсною додаткової угоди № 1 від 05.11.2008 року до договору від 22.11.2007 року,

В с т а н о в и в :

ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 3542/07-А від 21.12.2007 року у розмірі 47119,35 гривень а саме: заборгованість по наданому ОСОБА_3 кредиту - 43505,91 гривень, заборгованість за нарахованими але не сплаченими ОСОБА_3 процентами за користування кредитом – 3163,63 гривні, пені – 449,81 гривень. В рахунок погашення заборгованості звернути стягнення на заставлений транспортний засіб: автомобіль марки CHEVROLET, модель AVEO SF69Y, 2007 року випуску реєстраційний номер НОМЕР_1, для задоволення вимог ПАБ «Кредитпромбанк», а у разі недостатності на інше майно, яке належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також стягнути судові витрати по справі.

ОСОБА_3 звернулася з зустрічним позовом до ПАТ «Кредитпромбанк» про визнання недійсною додаткової угоди № 1 від 05.11.2008 року до договору від 22.11.2007 року, мотивуючи вимоги тим, що при укладені додаткової угоди до кредитного договору між ПАТ «Кредитпромбанк» та ОСОБА_3, ПАТ «Кредитпромбанк» порушив приписи Цивільного кодексу України та Закону України «Про захист прав споживачів».

Ухвалою суду від 16.09.2010 року первісний та зустрічний позови об’єднані в одне провадження.

В ході судового засідання представник позивача за первісним позовом, діюча на підставі довіреності Бакаєва О.О., позовні вимоги уточнила та остаточно просила стягнути у солідарному порядку з відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на користь ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» заборгованість за кредитним договором № 3542/07-А від 21.12.2007 року у розмірі 89342,25 гривень та в рахунок погашення заборгованості звернути стягнення на заставлений транспортний засіб та стягнути судові витрати по справі. При цьому представник позивача проти задоволення зустрічного позову про визнання недійсною додаткової угоди до кредитного договору заперечувала з підстав, викладених у запереченнях на позов ОСОБА_3 (а.с. 78-79).

Представник відповідачки за первісним позовом та позивачки за зустрічним ОСОБА_3 – ОСОБА_2 в судовому засіданні позов ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» не визнала з підстав, викладених в запереченнях на позов, зустрічний позов про визнання недійсною додаткової угоди № 1 до кредитного договору підтримала у повному обсязі.

Відповідачі за первісним позовом ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судове засідання не з’явилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином та в строк, причини своєї неявки суду не повідомили.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що первісні позовні вимоги ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» необґрунтовано та не підлягають задоволенню, зустрічні позовні вимоги ОСОБА_3 обґрунтовано та підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ст. ст. 11, 27, 60 ЦПК України, суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, яки беруть участь у справі, особа яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд, зобов’язана надати усі наявні у неї докази та довести ті обставини, на яки вона посилається як на підставу свої вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких виникає спір.

Судом встановлено, що 22.11.2007 року між Відкритим акціонерним товариством «Кредитпромбанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Кредитпромбанк», з однієї сторони, та ОСОБА_3, з іншої, укладено кредитний договір № 3525/07-А (а.с. 22-24). Відповідно до п. 1.1. кредитного договору ОСОБА_3 була відкрита невідновлювана кредитна лінія в межах загальної суми кредиту у розмірі 191545,00 грн., з кінцевим строком повернення 21.11.2014 року включно. Відповідно до п. 1.2. кредитного договору кошти надані мені на купівлю автомобілю. Пунктом 1.5. даного договору, встановлена процентна ставка в розмірі – 12,55 процентам річних.

Згідно з п. 3.1.1. кредитного договору, ОСОБА_3 зобов’язалася щомісяця до 10-го числа кожного календарного місяця, частково погашати заборгованість за кредитом, шляхом внесення готівки у розмірі 1673,92 грн. Відповідно до п. 3.3. кредитного договору, ОСОБА_3 зобов’язалася сплачувати нараховані проценти за користування кредитом щомісяця до 10-го числа кожного календарного місяця, наступного за звітним. Пунктом 3.9. кредитного договору передбачено, що за порушення строків повернення кредитів чи сплаті процентів, позичальник сплачує банку за кожен день пеню у розмірі подвійної процентної ставки, встановленої п. 1.5 кредитного договору.

З пояснень представників сторін та матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 свої зобов’язання за кредитним договором виконувала належним чином, вносячи щомісяця суму в розмірі 1673,92 грн.

05.11.2008 року між банком та ОСОБА_3 було укладено додаткову угоду № 1 до договору № 3525/07-А, якою п. 1.3. кредитного договору доповнено абзацом наступного змісту: «Починаючи з 15.11.2008 р. річна процентна ставка встановлюється сторонами у розмірі 18,00 процентів. При цьому, інші умови кредитного договору залишаються без змін».

В подальшому 09.07.2009 року між ОСОБА_3 та банком було укладено Додаткову угоду № 1 до кредитного договору №3525/07-А від 22.11.2007 р., відповідно до умов якої, п. 3.1.1 кредитного договору викладено у наступній редакції: при наданні кредитів відповідно до п. 1.2.1, 1.2.2, щомісяця, до 25-го числа включно кожного календарного місяця, частково погашати заборгованість за кредитами, шляхом внесення грошових коштів у розмірі 1673,92 грн. Пункт 3.3. кредитного договору викладено у наступній редакції: сплачувати проценти за користування кредитом щомісяця до 25-го числа включно кожного календарного місяця, наступного за звітним.

Відповідно до розрахунку заборгованості, зробленого ПАТ «Кредитпромбанк», станом на 01.12.2010 року за ОСОБА_3 утворилася заборгованість перед банком у розмірі 89342,25 гривень, яка складається із: заборгованості по кредиту - 84267,95 гривень, заборгованості за нарахованими але не сплаченими процентами за користування кредитом – 2547,46 гривень, пені – 2526,84 гривень.

За встановленими загальними правилами виконання зобов’язань, що передбачені ст. 525 ЦК України, не допускається одностороння відмова від виконання зобов’язань.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином у встановлений строк відповідно до договору.

Відповідно до ч. 2 ст. 1069 ЦК України, права та обов’язки сторін, пов’язані з кредитуванням, визначаються положеннями про позику та кредит (параграф 1 і 2 глави 71 ЦК України), якщо інше не встановлено договором або законом.

Представлений банком розрахунок заборгованості ОСОБА_3 не викликає у суду сумнів щодо наявності в неї заборгованості.

Частиною 2 ст. 1050 ЦК передбачено, що наслідками порушення позичальником повернення чергової частини суми кредиту є право позивача достроково вимагати повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.

Згідно ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняються виконанням.

Відповідно до ч. 3 ст. 1049 ЦК України кредит вважається поверненим у момент зарахування грошової суми, яка позичалася.

З метою забезпечення виконання зобов’язань, що виникли з кредитного договору № 3525/07-А від 22.11.2007 року, укладеного між ПАТ «Кредитпромбанк» та ОСОБА_3, 22.11.2007 року між ПАТ «Кредитпромбанк» та відповідачем за первісним позовом ОСОБА_4 було укладено договір поруки № 3525/07-П (а.с. 26-27).

Того ж дня – 22.11.2007 року між ПАТ «Кредитпромбанк» та ОСОБА_3 укладено договір застави, зареєстрований у реєстрі № 1951 (а.с. 28-29).

Згідно із ст. 553 ЦК України, за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

Пунктом 1.1. укладеного між сторонами договору поруки передбачено, що поручитель зобов’язується солідарно відповідати перед Банком за своєчасне виконання зобов’язань ОСОБА_3 за кредитним договором № 3525/07-А від 22.11.2007 р. Відповідно до п. 1.2. договору поруки, ОСОБА_4 уклав договір поруки на умовах повернення основного зобов’язання у розмірі 191545,00 гривень та сплати процентів за користування кредитними коштами у розмірі 12,55% річних.

Відповідно до п. 2.6. вказаного вище договору, усі зміни та доповнення до Кредитного договору банк та Позичальник оформлюють без погодження з Поручителем за винятків збільшення обсягу відповідальності Поручителя.

Відповідно до п. 1.3. договору застави від 22.11.2007 р., істотною умовою цього договору є розмір основного зобов’язання у розмірі 191545,00 гривень, процентна ставка за користування кредитними коштами – 12,55% річних.

Відповідно до ст. 559 ЦК України, порука припиняється у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.

В матеріалах справи відсутні докази, що сторонами вносилися зміни у договір поруки №3525/07-П від 22.11.2007 р. та договір застави від 22.11.2007 р., зареєстрований у реєстрі №1951.

Законом України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань» від 22.11.1996 року передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін (ст. 1). Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3, 4 цього Закону).

Таким чином, пеня за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань може бути перерахована за період дії терміну позовної давності, але розмір її не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховувалася пеня. При цьому, сума зменшення розміру пені відноситься на результати фінансово-господарської діяльності одержувача грошових коштів.

Стаття 1 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» визначає правовий режим регулювання обтяжень рухомого майна, встановлених з метою забезпечення виконання зобов'язань, а також правовий режим виникнення, оприлюднення та реалізації інших прав юридичних і фізичних осіб стосовно рухомого майна.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», до видів забезпечувальних обтяжень належить у тому числі і застава рухомого майна згідно з параграфом 6 глави 49 Цивільного кодексу України, що виникає на підставі договору, у тому числі й на підставі ст. 590 ЦК України.

Статтею 24 вказаного Закону передбачено, що обтяжувач, який ініціює звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження, зобов'язаний до початку процедури звернення стягнення зареєструвати в Державному реєстрі відомості про звернення стягнення на предмет обтяження.

Згідно із ст. 28 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», якщо в продовж 30 днів з моменту реєстрації в Державному реєстрі відомостей про звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження зобов'язання боржника, виконання якого забезпечене обтяженням, залишається невиконаним, по заставодержатель має право звернутися з позовом до суду.

При цьому банком не надано доказів про реєстрацію в Державному реєстрі відомостей про звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження автомобіля марки OPEL VECTRA реєстраційний номер НОМЕР_1 у зв’язку з чим, у позивача відсутнє право на звернення до суду з цією вимогою.

Заявлені вимоги позивача за первісним позовом про стягнення суми заборгованості і звернення стягнення на предмет застави є подвійною штрафною санкцію за одне й теж порушення, що суперечить нормам цивільного законодавства України.

Як вбачається з матеріалів справи, 05.11.2008 року між ОСОБА_3 та ПАТ «Кредитпромбанк» було укладено додаткову угоду № 1 до договору № 3525/07-А (а.с. 25), якою п. 1.3. кредитного договору доповнено абзацом наступного змісту: «Починаючи з 15.11.2008 р. річна процентна ставка встановлюється сторонами у розмірі 18,00 процентів. При цьому, інші умови кредитного договору залишаються без змін».

Як зазначила у в ході судового засідання представник ОСОБА_3 – ОСОБА_2 під час укладення даної угоди ОСОБА_3 була запевнена працівниками ПАТ «Кредитпромбанк», що ця додаткова угода відповідає вимогам діючого законодавства. Ознайомившись з умови додаткової угоди ОСОБА_3 зрозуміла, що процентна ставка за кредитним договором, обумовлена п.1.5 договору не змінилася і становить за кредитами наданими на цілі, зазначені у п. 1.2.1 та 1.2.2 договору у розмірі 12,55 процентів річних, а додатковою угодою доповнено п. 1.3. кредитного договору абзацом який вказує, що починаючи з 15.11.2008 року річна процентна ставка встановлюється у розмірі 18,00 процентів. У зв’язку з тим, що п. 1.5 договору залишився незмінним ОСОБА_3 була впевнена у тому, що процента ставка за договором залишилася на рівні 12,55% на рік, тому що графік платежів їй не надано и розмір щомісячного платежу вказаний у п. 3.1.1 кредитного договору не було змінено, а доповнення п. 1.3. кредитного договору, що передбачає відкриття рахунку для обліку кредитів вважався їю ставкою для обліку кредитів. Натомість в подальшому, ОСОБА_3 дізналася, що ПАТ «Кредитпромбанк» нараховує їй відсотки за користування кредитом у розмірі 18 процентів на рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачу до придбання ним товару, чи замовлення роботи (послуги).

Частиною 2 ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, якщо під час пропонування продукції споживачу надається незрозуміла або двозначна інформація, необхідна для здійснення свідомого вибору - це вважаєтся нечесною підприємницькою практикою. Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів», правочин здійснений з використанням нечесної підприємницької діяльності – є недійсним.

Відповідно до п. 3.2. Правил надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту, затверджених Постановою Правління НБУ від 10.05.2007 року № 168, кредитний договір має містити графік платежів (згідно зі строковістю, зазначеною у договорі, - щомісяця, щокварталу тощо) у розрізі сум погашення основного боргу, сплати процентів за користування кредитом, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача за кожним платіжним періодом Правил. У графіку платежів має бути докладно розписана сукупна вартість кредиту за кожним платіжним періодом. При цьому, при укладенні додаткової угоди до договору про зміну відсоткової ставки, або інших платежів за договором, зміна договору повинна бути проведена у відповідності до вимог ст. 654 ГПК України у письмової формі з додержанням вимог п. 3.2. Правил надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту.

Натомість, при укладенні Додаткової угоди № 1 від 05.11.2008 р. до договору № 3525/07-А від 22.11.2007 р. графік погашення кредиту за новою ставкою відповідачем не надавався, і як наслідок, між сторонами не підписувався.

Не надавши графіка платежів при укладенні Додаткової угоди № 1 від 05.11.2008 р., та не надавши ОСОБА_3 всієї необхідної інформації відносно зміни відсоткової ставки за кредитним договором № 3525/07-А від 22.11.2007 р., Банк порушив права позичальника. Без такої інформації споживач був позбавлений можливості реально оцінювати перспективи укладання Додаткової угоди № 1 від 05.11.2008 року, свою платоспроможність та можливість своєчасно погашати кредит.

Так, відповідно до п. 14 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», нечесною підприємницькою діяльністю визнається діяльність, що впливає або може вплинути на економічну поведінку споживача щодо продукції (послуг). Відповідно до ч. 2 ст. 19 зазначеного Закону підприємницька практика водить споживача в оману, якщо вона спонукає або може спонукати споживача дати згоду на здійснення правочину, на який в іншому випадку він не погодився б.

Отже, для визнання дій банку нечесною підприємницькою діяльністю, достатньо факту ненадання споживачу необхідної інформації, яка дає йому можливість дати вірну оцінку Додатковій угоді до договору, що укладається. Для кредитного договору, або додаткової угоди до кредитного договору розмір платежів та строки їх сплати ( тобто інформація яка повинна бути вказана в графіку платежів), як раз і є тією інформацію, яка має обов’язково бути наданою споживачу при укладені договору або додаткової угоди до кредитного договору про зміну відсоткової ставки.

Таким чином, права ОСОБА_3, як споживача, при укладені Додаткової угоди № 1 від 05.11.2008 року до договору № 3525/07-А від 22.11.2007 року були порушені, а дії кредитодавця підпадають під визначення нечесної підприємницької діяльності.

На підставі вищевикладеного вважаю, що Додаткова угода № 1 від 05.11.2008 року до договору № 3525/07-А від 22.11.2007 року підлягає визнанню недійсною.

Аналізуючи викладене вище, суд вважає, що банки мають право проводити підвищення процентних ставок тільки у випадку подій, які не залежать від волі сторін, мають безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів і виходячи з того, що банки не мають право змінювати процентну ставку по кредиту у зв'язку з волевиявленням однієї зі сторін.

Відповідачем при зміні відсоткової ставки не було надано позивачу жодного обґрунтування підстав такого підвищення. Підвищення відсоткової ставки за кредитом було обумовлено виключно за волевиявленням банку, навіть не зафіксованим у протоколах відповідних комітетів, у повноваження яких входить вирішення даного питання, тому що ПАТ «Кредитпромбанк» на надав доказів, що такі рішення взагалі приймалися відповідним органом ПАТ «Кредитпромбанк».

Згідно до Постанови НБУ №168 від 10.05.2007 р., банкам було заборонено змінювати відсоткову ставку по кредитам у зв’язку з волевиявленням однієї із сторін.

Пунктом 3.5 Правил надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту встановлено, що банки мають право ініціювати зміну процентної ставки за кредитом лише в разі настання події, не залежної від волі сторін договору, яка має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів банку. Банки не мають права змінювати проценту ставку за кредитом у зв’язку з волевиявленням однієї із сторін (зміні кредитної політики банку). За пунктом 3.4 абз.5 вищевказаних Правил банки зобов’язані зазначати в кредитному договорі правило, за яким змінюється процентна ставка за кредитом, якщо договором про надання кредиту передбачається можливість зміни процентної ставки за кредитом залежно від зміни облікової ставки Національного банку або в інших випадках. А тому банк повинен навести математичну залежність між запропонованим розміром ставки до розміру ставки Національного банку України, а також обґрунтувати збільшення процентної ставки.

Зміна процентної ставки відповідно до ст.652 ЦК України та вимог Правил надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту можлива лише при істотній зміні обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору. НБУ неодноразово звертав увагу банків на дотримання прав споживачів на справедливі умови договору передбачених ст.18 ЗУ «Про захист прав споживачів», зокрема НБУ зазначав, що банки повинні утримуватись від укладення договорів, умови яких, всупереч принципу добросовісності, своїм наслідком мають дисбаланс договірних прав та обов’язків на шкоду споживача. Але саме дисбаланс договірних відносин є наслідком укладених на вимогу ПАТ «Кредитпромбанк» договорів про внесення змін до кредитного договору, тому що ними змінено істотні умови кредитного договору настільки, що повністю змінюють суть зобов’язання, яке приймав на себе позивач на момент укладення кредитного договору.

За правовою природою кредитний договір є договором приєднання, зміна в односторонньому порядку істотних умов договору таких як відсоткова ставка порушують принцип рівності сторін договору та є несправедливими з наступних підстав.

Згідно до ст. 634 ЦК України договором приєднання визнається договір, умови якого установлені однією зі сторін, а інша сторона не має можливості запропонувати свої умови договору. Таким чином, укладаючи кредитний договір позивач мав можливість тільки погодитись на умови, що запропоновані відповідачем щодо істотних умов договору – строку та відсоткової ставки. Таким чином, зміна істотних умов кредитного договору, яка відбулася в наслідок укладення оскаржуваних ОСОБА_3 договорів призвела до того, що остання повинна була користуватися кредитом на умовах, на яких цей договір нею не укладався. При цьому укладення додаткової угоди відбулося також шляхом приєднання, за наявності обставин, за яких позивач не мав можливості відмовитися від їх укладання у зв’язку з тяжкими для себе обставинами у вигляді виставлених банком умов, щодо яких відмова від укладення вказаних договорів стала б підставою для виставлення відповідачем вимоги про дострокове повернення кредиту.

Згідно до ст. 233 ЦК України, укладений під впливом тяжких обставин може бути визнаний судом недійсним якщо він укладений на вкрай не вигідних для однієї зі сторін умовах. Не можливо визнати вигідними умову договору, за якими позивачу було збільшено відсоткову ставку за кредитом, у зв’язку з чим щомісячний платіж значно збільшився.

Згідно до ст. 18 Закону України положення договору, визнане несправедливим може бути визнано недійсним.

Згідно до ст. 215 ЦК України підставою для визнання правочину недійсним є недотримання в момент її укладення вимог, встановлених частинами першою-третьою, п’ятою, шостою ст. 203 ЦК України.

Аналізуючи викладені вище обставини суд дійшов висновку про доведеність позовних вимог ОСОБА_3, у зв’язку з чим вважає за можливе задовольнити їх в повному обсязі.

При цьому задоволення вимог ОСОБА_3 виключає можливість задоволення позовних вимог ПАТ «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк».

Судові витрати, пов’язані з розглядом справи та понесені ОСОБА_3, у зв’язку із задоволенням її позову, а саме: витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у в сумі 37 грн. підлягають стягненню з ПАТ «Кредитпромбанк» у відповідності до ст. 88 ЦПК України. При цьому судові витрати понесені ПАТ «Кредитпромбанк» стягненню з ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на його користь не підлягають, у зв’язку із відмовою в задоволенні заявлених позовних вимог.

На підставі ст. ст. 203, 215, 258, 525, 526, 559, 1050, 1054 ЦК України, ст.ст. 1, 21, 28 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 76, 77, 88, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд –

В и р і ш и в :

В задоволенні позову Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про солідарне стягнення суми заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на предмет застави відмовити у повному обсязі.

Зустрічний позов ОСОБА_3 – задовольнити.

Визнати недійсною Додаткову угоду № 1 від 05.11.2008 р. до договору №3525/07-А від 22.11.2007 р. укладену між ОСОБА_3 та ПАТ «Кредитпромбанк».

Зобов’язати ПАТ «Кредитпромбанк» провести перерахунок зайве сплачених ОСОБА_3 платежів на погашення процентів за договором №3525/07-А від 22.11.2007 р. та зарахувати надмірно сплачені платежі в рахунок дострокового погашення отриманої суми кредиту погашення «тіла кредиту» за договором № 3525/07-А від 22.11.2007 року.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» в особі Кримського відділення Херсонської філії ПАТ «Кредитпромбанк» на користь ОСОБА_3 витрати на інформаційно-технічне зеабезпечення розгяляду спарви в сумі 37 (тридцять сім) гривень.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час його проголошення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Может быть это и не то, но больше я в реестре ничего не нашла на эту тему. Я так поняла, что дополнительное соглашение было подписано, а потом судом банк заставили вернуть на процентную ставку на прежний уровень. Правильно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/13179406

нашла вот такое, в нем встретились два иска: банк на взіскание задолженности, а заемщик о признании додатковой угодв недействительной.

Оба иска удовлетворені

Справа № 2-6022/2010

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

21 грудня 2010 року м. Сімферополь

Суддя

Спасибо Вам огромное за помощь и затраченное время! Однако это не то. :( Там заёмщик платил исправно. Мотивировка в иске была что-то типа мол он зарплату получает в гривне, расчитывал на определённую сумму выплат в гривне, однако после скачка курса, чтоб хоть как-то увязать свои выплаты с зарплатой, просил суд пересчитать выплаты с момента скачка доллара, предложив ставку в 4%. Суд удовлетворил частично. Обязал банк пересчитать выплаты с момента скачка но по ставке 8%. Насколько я помню, апелляций не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо Вам огромное за помощь и затраченное время! Однако это не то. :( Там заёмщик платил исправно. Мотивировка в иске была что-то типа мол он зарплату получает в гривне, расчитывал на определённую сумму выплат в гривне, однако после скачка курса, чтоб хоть как-то увязать свои выплаты с зарплатой, просил суд пересчитать выплаты с момента скачка доллара, предложив ставку в 4%. Суд удовлетворил частично. Обязал банк пересчитать выплаты с момента скачка но по ставке 8%. Насколько я помню, апелляций не было.

будем искать с перламутровыми пуговицами и без крыльев. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

но только вечером.

а вообще я тоже что-то такое припоминаю читала. И было это еще в начале года если не ошибаюсь. Вы помните хоть примерно когда Вы с ним сталкивались?

Про аппеляцию откуда знаете? Что её не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

:rolleyes: ИМЕННО с перламутровыми пуговицами! :lol: Сталкивался или в начале осени или в конце лета на одном из или юридических форумов, или на Захысте кто-то выкладывал. Порылся и там, но что-то не нахожу. Я там уже кинул клич, возможно кто-нить отзовётся. Так что про начало года - вполне может быть. Тот кто выкладывал, вроде-как написал, что апелляции не последовало... :huh:
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...