ВСУ рассмотрит вопрос выдачи валютных кредитов без индивидуальной валютной лицензии


Recommended Posts

У меня складывается впечатление, что весь наш форум есть не что иное как фарс придуманный умным кукловодом, а все остальные это мы заемщики выступающие в роли кукол. Иэвините ,но у меня такое впечатление от форума. За ранее прошу прощения у форумчан если ошибаюсь и был не прав и не дай бог кого-то незаслуженно обидел своими подозрениями.

С чего вдруг? Обоснуйте.

Вы имеете ввиду призывы к объединению? А как еще?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 247
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Уважаемые Активисты, прошу прислушаться к мнению.

Нужно клонить вопрос не в сторону Индивидуалки, а в сторону того что гражданин Вася НЕ имеет право проводить расчёты, установленные договором, т.к. законом ему такое право не дано. Таким образом, договор содержит сущщественные условия "Порядок расчётов" которые противоречат законодательству.

По индивидуалку всё скользко, очень скольско.

Ну а разве "Порядок расчётов" для гражданина Васи, установленных договором в наличных долларах через кассу банка, который есть очень существенным условием договора не предусматривает наличие индивидуалки по п. г) ???

И соответственно отсюда опять же выход на ст. 227

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ну а разве "Порядок расчётов" для гражданина Васи, установленных договором в наличных долларах через кассу банка, который есть очень существенным условием договора не предусматривает наличие индивидуалки по п. г) ???

И соответственно отсюда опять же выход на ст. 227

індивідуальна ліцензія видається тьльки для безготівкових розрахунків.

Додаток 2

до Положення про порядок видачi Нацiональним банком України iндивiдуальних лiцензiй на використання iноземної валюти на територiї України як засобу платежу

Копiя:

(власник лiцензiї)

(управлiння, на яке покладений контроль)

(податковий орган)

IНДИВIДУАЛЬНА ЛIЦЕНЗIЯ N ___

на використання iноземної валюти на територiї України як засобу платежу

Нацiональний банк України вiдповiдно до пiдпункту "г" пункту 4 i пункту 6 статтi 5 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання i валютного контролю" дозволяє

[повна назва або прiзвище, iм'я, по батьковi; iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ (iдентифiкацiйний номер за ДРФО), за наявностi; мiсцезнаходження або мiсце проживання (за наявностi) власника лiцензiї]

використати безготiвкову iноземну валюту (назва iноземної валюти)

в сумi для здiйснення розрахункiв (платежiв)

(цифрами та словами)

з

[повна назва або прiзвище, iм'я, по батьковi; iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ (iдентифiкацiйний номер за ДРФО), за наявностi; мiсцезнаходження або мiсце проживання (за наявностi) iншої сторони операцiї]

на пiдставi .

(пiдстави для використання iноземної валюти як засобу платежу)

Назва та мiсцезнаходження банку i реквiзити рахунку, з якого переказується iноземна валюта:

Назва та мiсцезнаходження банку i реквiзити рахунку, на який переказується iноземна валюта:

Строк дiї лiцензiї: з ___.___.___ до ___.___.___

(дд/мм/рррр)

/з дати видачi лiцензiї до ___.___.___ .

(зайве не зазначати) (дд/мм/рррр)

Купiвля iноземної валюти за гривнi з метою здiйснення розрахункiв (платежiв) забороняється.

Власник лiцензiї зобов'язаний повiдомляти про валютнi операцiї, що проводяться на пiдставi цiєї лiцензiї, у порядку, установленому пунктом 5.4 Положення про порядок видачi Нацiональним банком України iндивiдуальних лiцензiй на використання iноземної валюти на територiї України як засобу платежу.

Без права передавання третiм особам.

Голова

(уповноважена ним особа)

(пiдпис, iнiцiали, прiзвище)

М. П.

В. о. директора Департаменту валютного регулювання М. О. Мельничук

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

У меня складывается впечатление, что весь наш форум есть не что иное как фарс придуманный умным кукловодом, а все остальные это мы заемщики выступающие в роли кукол. Иэвините ,но у меня такое впечатление от форума. За ранее прошу прощения у форумчан если ошибаюсь и был не прав и не дай бог кого-то незаслуженно обидел своими подозрениями.

Ну давай, пошли вдвоём под НБУ и устроим теракт, я готов свою машину там демонстративно сжечь. Присоединишся?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ну давай, пошли вдвоём под НБУ и устроим теракт, я готов свою машину там демонстративно сжечь. Присоединишся?

лучше подогнать бенкли м устройть аукцион со старта 1 гривна :lol:

о тог да воронья слитится что весь печерск перекроют :lol:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ну давай, пошли вдвоём под НБУ и устроим теракт, я готов свою машину там демонстративно сжечь. Присоединишся?

Теракт это когда ты сжигаешь не свою машину, а главы НБУ (к примеру)

Несколько статей о терроризме почитал на comun.in.ua вчера появились как раз...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

індивідуальна ліцензія видається тьльки для безготівкових розрахунків.

Додаток 2

до Положення про порядок видачi Нацiональним банком України iндивiдуальних лiцензiй на використання iноземної валюти на територiї України як засобу платежу

Копiя:

(власник лiцензiї)

(управлiння, на яке покладений контроль)

(податковий орган)

IНДИВIДУАЛЬНА ЛIЦЕНЗIЯ N ___

на використання iноземної валюти на територiї України як засобу платежу

Нацiональний банк України вiдповiдно до пiдпункту "г" пункту 4 i пункту 6 статтi 5 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання i валютного контролю" дозволяє

[повна назва або прiзвище, iм'я, по батьковi; iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ (iдентифiкацiйний номер за ДРФО), за наявностi; мiсцезнаходження або мiсце проживання (за наявностi) власника лiцензiї]

використати безготiвкову iноземну валюту (назва iноземної валюти)

в сумi для здiйснення розрахункiв (платежiв)

(цифрами та словами)

з

[повна назва або прiзвище, iм'я, по батьковi; iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ (iдентифiкацiйний номер за ДРФО), за наявностi; мiсцезнаходження або мiсце проживання (за наявностi) iншої сторони операцiї]

на пiдставi .

(пiдстави для використання iноземної валюти як засобу платежу)

Назва та мiсцезнаходження банку i реквiзити рахунку, з якого переказується iноземна валюта:

Назва та мiсцезнаходження банку i реквiзити рахунку, на який переказується iноземна валюта:

Строк дiї лiцензiї: з ___.___.___ до ___.___.___

(дд/мм/рррр)

/з дати видачi лiцензiї до ___.___.___ .

(зайве не зазначати) (дд/мм/рррр)

Купiвля iноземної валюти за гривнi з метою здiйснення розрахункiв (платежiв) забороняється.

Власник лiцензiї зобов'язаний повiдомляти про валютнi операцiї, що проводяться на пiдставi цiєї лiцензiї, у порядку, установленому пунктом 5.4 Положення про порядок видачi Нацiональним банком України iндивiдуальних лiцензiй на використання iноземної валюти на територiї України як засобу платежу.

Без права передавання третiм особам.

Голова

(уповноважена ним особа)

(пiдпис, iнiцiали, прiзвище)

М. П.

В. о. директора Департаменту валютного регулювання М. О. Мельничук

.. что делает банк, ну верю я, что у него соответствующая требованиям закона лицензия!

п.2.1.3. Відповідно до данного Договору Позичальник звертається до Банку про надання йому кредиту на оплату чергових страхови платежів відповідно до Договору страхування,..

.........Якщо Кредит надається в ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ, то Позичальник доручає Банку:

-ОДЕРЖАТИ в касі банку суму іноземної валюти ГОТІВКОЮ, необхідну для сплати чергового страхового платежу на підставі Договору страхування , укладенного згідно п.2.2.7. даного Договору;

- здійснити ПРОДАЖ у касі Банку ГОТІВКОВОЇ іноземної валюти за курсом КУПІВЛІ Банку данної іноземної валюти, всановленному на день виконання данного доручення

2. 2. 5. Позичальник доручає Банку списувати кошти із всіх свої поточних рахунків у валюті Кредиту або у валюті, відмінної від валюти Кредиту , принаявності на них необхідної суми коштів, наданих у Кредит, у межах сум які підлягають сплаті Банку за цим договором....

........У випадку недостатності ЧИ ВІДСУТНОСТІ у Позичальника коштів у НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ України для погашення забогованості Кредиту у НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ У країни і/ чи відсотків у валюті Укра їни для погашення заборгованності за Кредитом у НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ України, і/ чи відсотків за його користування, і/чи винагороди, іЇчи ШТРАФІВ (ПЕНІ), Банк має право на списання коштів в ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ, у розмірі , ЕКВІВАЛЕНТНОМУ сумі заборгованості по Даному Договору в НЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ України на дату погашення , і ПРОДАЖ СТЯГНЕНОЇ І Н О З Е М Н О Ї валюти на Міжбанківському валютному ринку України ( далі МВРУ) (за курсом МВРУ для цієї ОПЕРАЦІЇ на дату ії прведення), з відшкодуваням Банку витрат на сплату зборів, комісій і вартості наданих ПОСЛУГ.При цьому Позичальник доручає Банку оформити заявку НА ПРОДАЖ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ на МВРУ від імені Позичальника.

Цитата из кредитного договора в ГРИВНЕ !!!

Точно так , слово в слово и в Кредитном договоре по валюте, дллары США.. буква в букву, запятые все на месте!

Таким чином, ми маємо ПУБЛИЧНИЙ ДОГОВІР ??? Чи ні ?

Но если с гривневым всё понятно, перчислил ГРИВНУ, обязательство в ГРИВНЕ, то.

с "ВАЛЮТНЫМ" ? неувязочка или как?..

7.1. Банк зобовьязуэться надати....кредитні кошти ...у розмірі 21006,66 долларов США на наступні цілі...на купівлю автомобіля...

7.2 Для виконання ...

для придбання автомобіля кредит надається ГОТІВКОЮ через касу Банку в сумі 76230.0 грн.( сімдесят шість тисяч двісті тридцять гривен. 00 коп.) гривень.,...

Ну и какую лицензию мне у них требовать?

Появление "налички " инвалюты объяснимо- ЗАЛУЧИЛИ на МВРУ, и лежит она в кассе ЗАКОННО !

В п.2.1.3 - ОДЕРЖАТИ В КАСІ БАНКУ...ну, "одержали", ЛіЦЕНЗіЯ НАДО ?

-ЗДІЙСНИТИ ПРОДАЖ У КАСІ БАНКУ ГОТІВІКОВОЇ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ за курсом...

какая необходима ліцензія на " отримування-продаж ", ну не нашёл я такой банковсой операции.

А 2.2.5. так там вообще нет упоминания о погашении заборгованності в іноземній валюті, ТІЛЬКИ НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ УКРАЇНИ, И только вскользь упоминание о наличии на счетах (каких ?), с которых и стягивается ин эвалюта , а потом по моему поручению ПРОДАЁТСЯ на МВРУ, и ГРИВНА ЗАЧИСЛЯЕТСЯ в погашение кредита! КАКИЕ СЧЕТА я от них пока не добился, пока! Тоесть проводку по плану счетов!

И только в п.7.1 я должен НАДАВАТИ (так в договоре) доллары США!

Ну, "надал"- купил на рынке купюры "зелёные" -сумма недекларируемая, и "надал" в кассу, кассир купила "зелень" и дала квитанцию "продажи через пункт обмена"-Где нарушение банком, он мне ведь не прописал в догворе "купить за гривну доллары и зачислить их на счёт №.... в счёт погашения кредита !!!! Какая ему нужна лицензия? Где банк нарушил запрет на ПОКУПКУ ИНОСТРАННОЙ ВАЛЮТЫ ЗА ГРИВНЫ ДЛЯ СОВЕРШЕНИЯ ПЛАТЕЖА ПО ОБЯЗАТЕЛЬСТВУ ?

Это я, ЛОХ, придбав десь "зелень" и НАДАВ БАНКУ У СУМІ...., а банк лише "купив" по курсу ,да ще в ліцензованнім місті, касі обмєнніка банку! І де він зарахував мої конвертовані у гривню кошти, у якій валюті-оце питання!

І чому він вимагає у двічи більше, ... і робить навмисно мене боржником, теж питання !

А в договорах ипотечных он тоже прописал ..НАДАТИ.чи купувати??

А от коли я в касу надаю ГРИВНЮ, а банк мені надає квітанцію що, то еквівалент доллара-даю 1000 грн. получаю квитанцию на 126,58 доллара, и на какой счёт ??? Вот это и есть "купівля іноземної валюти за ГРИВНЮ , з метою здійснення розрахунків (платежів) Или как ? Вот кому и какая нужна лицензия тута для меня зарыта собака!

А по ипотеке как покупают-продают,надают...иначе?

Щомісяця починаючи з наступного місяця в Період сплати "Позичальник" ПОВИНЕН НАДАВАТИ Банку кошти ( щомісячний платіж) у сумі 388,62 долл.сша (триста вісімдесят вісім дол. сша 62 центів ) для погашення заборгованості за Кредитним договором, що складається із заборгованності по кредиту, відсоткам, винагороди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

вот если бы все заемщики банков просто пару месяцев задержали платежи. просто что б переломить ситуацию....

но этого мы не дождемся......

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

.. что делает банк, ну верю я, что у него соответствующая требованиям закона лицензия!

п.2.1.3. Відповідно до данного Договору Позичальник звертається до Банку про надання йому кредиту на оплату чергових страхови платежів відповідно до Договору страхування,..

.........Якщо Кредит надається в ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ, то Позичальник доручає Банку:

-ОДЕРЖАТИ в касі банку суму іноземної валюти ГОТІВКОЮ, необхідну для сплати чергового страхового платежу на підставі Договору страхування , укладенного згідно п.2.2.7. даного Договору;

- здійснити ПРОДАЖ у касі Банку ГОТІВКОВОЇ іноземної валюти за курсом КУПІВЛІ Банку данної іноземної валюти, всановленному на день виконання данного доручення

2. 2. 5. Позичальник доручає Банку списувати кошти із всіх свої поточних рахунків у валюті Кредиту або у валюті, відмінної від валюти Кредиту , принаявності на них необхідної суми коштів, наданих у Кредит, у межах сум які підлягають сплаті Банку за цим договором....

........У випадку недостатності ЧИ ВІДСУТНОСТІ у Позичальника коштів у НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ України для погашення забогованості Кредиту у НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ У країни і/ чи відсотків у валюті Укра їни для погашення заборгованності за Кредитом у НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ України, і/ чи відсотків за його користування, і/чи винагороди, іЇчи ШТРАФІВ (ПЕНІ), Банк має право на списання коштів в ІНОЗЕМНІЙ ВАЛЮТІ, у розмірі , ЕКВІВАЛЕНТНОМУ сумі заборгованості по Даному Договору в НЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ України на дату погашення , і ПРОДАЖ СТЯГНЕНОЇ І Н О З Е М Н О Ї валюти на Міжбанківському валютному ринку України ( далі МВРУ) (за курсом МВРУ для цієї ОПЕРАЦІЇ на дату ії прведення), з відшкодуваням Банку витрат на сплату зборів, комісій і вартості наданих ПОСЛУГ.При цьому Позичальник доручає Банку оформити заявку НА ПРОДАЖ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ на МВРУ від імені Позичальника.

Цитата из кредитного договора в ГРИВНЕ !!!

Точно так , слово в слово и в Кредитном договоре по валюте, дллары США.. буква в букву, запятые все на месте!

Таким чином, ми маємо ПУБЛИЧНИЙ ДОГОВІР ??? Чи ні ?

Но если с гривневым всё понятно, перчислил ГРИВНУ, обязательство в ГРИВНЕ, то.

с "ВАЛЮТНЫМ" ? неувязочка или как?..

7.1. Банк зобовьязуэться надати....кредитні кошти ...у розмірі 21006,66 долларов США на наступні цілі...на купівлю автомобіля...

7.2 Для виконання ...

для придбання автомобіля кредит надається ГОТІВКОЮ через касу Банку в сумі 76230.0 грн.( сімдесят шість тисяч двісті тридцять гривен. 00 коп.) гривень.,...

Ну и какую лицензию мне у них требовать?

Появление "налички " инвалюты объяснимо- ЗАЛУЧИЛИ на МВРУ, и лежит она в кассе ЗАКОННО !

В п.2.1.3 - ОДЕРЖАТИ В КАСІ БАНКУ...ну, "одержали", ЛіЦЕНЗіЯ НАДО ?

-ЗДІЙСНИТИ ПРОДАЖ У КАСІ БАНКУ ГОТІВІКОВОЇ ІНОЗЕМНОЇ ВАЛЮТИ за курсом...

какая необходима ліцензія на " отримування-продаж ", ну не нашёл я такой банковсой операции.

А 2.2.5. так там вообще нет упоминания о погашении заборгованності в іноземній валюті, ТІЛЬКИ НАЦІОНАЛЬНІЙ ВАЛЮТІ УКРАЇНИ, И только вскользь упоминание о наличии на счетах (каких ?), с которых и стягивается ин эвалюта , а потом по моему поручению ПРОДАЁТСЯ на МВРУ, и ГРИВНА ЗАЧИСЛЯЕТСЯ в погашение кредита! КАКИЕ СЧЕТА я от них пока не добился, пока! Тоесть проводку по плану счетов!

И только в п.7.1 я должен НАДАВАТИ (так в договоре) доллары США!

Ну, "надал"- купил на рынке купюры "зелёные" -сумма недекларируемая, и "надал" в кассу, кассир купила "зелень" и дала квитанцию "продажи через пункт обмена"-Где нарушение банком, он мне ведь не прописал в догворе "купить за гривну доллары и зачислить их на счёт №.... в счёт погашения кредита !!!! Какая ему нужна лицензия? Где банк нарушил запрет на ПОКУПКУ ИНОСТРАННОЙ ВАЛЮТЫ ЗА ГРИВНЫ ДЛЯ СОВЕРШЕНИЯ ПЛАТЕЖА ПО ОБЯЗАТЕЛЬСТВУ ?

Это я, ЛОХ, придбав десь "зелень" и НАДАВ БАНКУ У СУМІ...., а банк лише "купив" по курсу ,да ще в ліцензованнім місті, касі обмєнніка банку! І де він зарахував мої конвертовані у гривню кошти, у якій валюті-оце питання!

І чому він вимагає у двічи більше, ... і робить навмисно мене боржником, теж питання !

А в договорах ипотечных он тоже прописал ..НАДАТИ.чи купувати??

А от коли я в касу надаю ГРИВНЮ, а банк мені надає квітанцію що, то еквівалент доллара-даю 1000 грн. получаю квитанцию на 126,58 доллара, и на какой счёт ??? Вот это и есть "купівля іноземної валюти за ГРИВНЮ , з метою здійснення розрахунків (платежів) Или как ? Вот кому и какая нужна лицензия тута для меня зарыта собака!

А по ипотеке как покупают-продают,надают...иначе?

Щомісяця починаючи з наступного місяця в Період сплати "Позичальник" ПОВИНЕН НАДАВАТИ Банку кошти ( щомісячний платіж) у сумі 388,62 долл.сша (триста вісімдесят вісім дол. сша 62 центів ) для погашення заборгованості за Кредитним договором, що складається із заборгованності по кредиту, відсоткам, винагороди.

1) у тедя в дог как и у меня отсутствует ЦЕНА 524 не имея цены не возможно определить ЭКВИВАЛЕНТ!!!!

не говорю про график платежей -- лес дремучий

)Эсли даже предположить что осознаеш все тонкости то само погашение должно разбиватся на 2 порядка

возврат полученных обоев (что имеет отношение к дог ПОЗЫКИ но не кредит )

и за пользование послугой ---- оплата может проводится только гривной

разница меж позыкой и кредитом та что позыка это вещи ценности ОБОИ табуретки метало прокат (жолтого цвета)

А КРЕДИТ ЭТО ------- ОТРЫМАННЯ ЗАСОБУ ПЛАТЕЖУ

и тебе как потребителю по барабану какой он и как шуршит НО он должен быть как для ТЕБЯ , ПРОДАВЦА ,

и ОРГАНОВ ---- ЗАКОННИМ ЗАСОБОМ ПЛАТЕЖУ.ну и в довершение заглянь в квитанцию

с какого номера щота ты получит обои в кассе первые цыфры 2203*********

с них вкассе можно получит наличную гривну.

вспомни А не подписывал ли ты 2 бумажки НА ПОЛУЧЕНИЕ В КАССЕ ГОТИВКИ

так вот это может ты подписал заяву на продаж тебе валюты

возможно тебя кредитовали твоимиже обоями

удачи рой

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

то есть заемщикам, получавшим кредиты наличными в валюте вообще не стоило упираться в инд лицензии?

Да, об этом говорилось ещё год назад. Но, коллективно было решено, что суды это непрохавают, им нужен повод "проще".

На самом деле эти договора ВСЕ - "Никчёмные", а не недействительные.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ну а разве "Порядок расчётов" для гражданина Васи, установленных договором в наличных долларах через кассу банка, который есть очень существенным условием договора не предусматривает наличие индивидуалки по п. г) ???

И соответственно отсюда опять же выход на ст. 227

Ну... нет. Чисто юридически - нет.

В п. "Г" указано - расчёт возможен если есть индивидуалка. Но - нам её не дадут. Потому незаконно не из-за отсутсвия невозможной индивидуалки, а из-за незаконности предусмотренных договором РАСЧЁТОВ.

Это моё мнение, может можно обосновать по-другому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ну... нет. Чисто юридически - нет.

В п. "Г" указано - расчёт возможен если есть индивидуалка. Но - нам её не дадут. Потому незаконно не из-за отсутсвия невозможной индивидуалки, а из-за незаконности предусмотренных договором РАСЧЁТОВ.

Это моё мнение, может можно обосновать по-другому.

Нам-то её не дадут, но её для выдачи кредита мог и должен был получить ИНДЛИЦ. банк после того как выяснил у нас цель кредита. И если бы эта цель обеспечивала возможность выдачи/погашения в валюте, то всё было бы законно.

Иначе банк просто был обязан отказать нам в выдаче кредита в валюте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Нам-то её не дадут, но её для выдачи кредита мог и должен был получить ИНДЛИЦ. банк после того как выяснил у нас цель кредита. И если бы эта цель обеспечивала возможность выдачи/погашения в валюте, то всё было бы законно.

Иначе банк просто был обязан отказать нам в выдаче кредита в валюте.

заметь что еслиб банк и взял бы под условия договора индивидуалку то и условияб были другими ,а именно

долар был бы выдан как еквивалент гривны тоесть по факфу получалибы гривну

и погашение проводилось бы гривной .в таком бы случае банку просто не выгодно было б давать долар в связи с нестыковкой договоров с законом в результате долар бы не выдавался!! дело в том что НБУ фиксировалоб каждую операцию.

дело как мне кажется что дол кредит можно назвать как позыка и не более

обои дали 10 баксов ,10 баксов и вернул ну и проц гривной за пользование ! тогда вроде частично все сьезжается.

но ведь отличие кредита в том что предоставляется средство платежа.а не обой

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

заметь что еслиб банк и взял бы под условия договора индивидуалку то и условияб были другими ,а именно

долар был бы выдан как еквивалент гривны тоесть по факфу получалибы гривну

и погашение проводилось бы гривной .в таком бы случае банку просто не выгодно было б давать долар в связи с нестыковкой договоров с законом в результате долар бы не выдавался!! дело в том что НБУ фиксировалоб каждую операцию.

дело как мне кажется что дол кредит можно назвать как позыка и не более

обои дали 10 баксов ,10 баксов и вернул ну и проц гривной за пользование ! тогда вроде частично все сьезжается.

но ведь отличие кредита в том что предоставляется средство платежа.а не обой

+100.

А еще проще было прописать и выдавать гривну по курсу доллара на момент совершения транзакций (выдачи кредита и уплаты процентов), как это делается в хозяйственных договорах. И не было бы у банков проблем.

Так нет, алчность...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

+100.

А еще проще было прописать и выдавать гривну по курсу доллара на момент совершения транзакций (выдачи кредита и уплаты процентов), как это делается в хозяйственных договорах. И не было бы у банков проблем.

Так нет, алчность...

Доброй ночи! А кто должен устанавливать/ какой орган или закон / межі термінів і сум кредитів ? Сколько же лет они не могут установить их? А может, специально?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Доброй ночи! А кто должен устанавливать/ какой орган или закон / межі термінів і сум кредитів ? Сколько же лет они не могут установить их? А может, специально?

Ну а кто у нас законодательством занимается? ;)

Припечет - внесут поправки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

заметь что еслиб банк и взял бы под условия договора индивидуалку то и условияб были другими ,а именно

долар был бы выдан как еквивалент гривны тоесть по факфу получалибы гривну

и погашение проводилось бы гривной .в таком бы случае банку просто не выгодно было б давать долар в связи с нестыковкой договоров с законом в результате долар бы не выдавался!! дело в том что НБУ фиксировалоб каждую операцию.

дело как мне кажется что дол кредит можно назвать как позыка и не более

обои дали 10 баксов ,10 баксов и вернул ну и проц гривной за пользование ! тогда вроде частично все сьезжается.

но ведь отличие кредита в том что предоставляется средство платежа.а не обой

им действительно нужно было прописать всего лишь обязательство в грн и в скобочках, что есть эквивалентом такой-то суммы в долларах и оплата идёт по курсу на момент ее осуществления - и всё было бы по закону.

Но я думаю тогда они не были бы затрахованы от случая сильного падения курса доллара и именно это их побудило его установить в договора.

Интересный вопрос возник, а как именно устанавливается курс гривны НБУ?

Почему имено 7,96-8,00?

Украина после Исландии сильнее всех девальвировала валюту, неужели всё настолько плохо было и есть? Чёт не верится.

И еще выходит фигня, что сами банки, как одни из монопольных участников валютного рынка могут влиять на курс гривны путем, например отказа кредитовать импорт-экспортные опреции - следовательно влиять на экономическое положение - предприятий, страны, страны в целом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Доброй ночи! А кто должен устанавливать/ какой орган или закон / межі термінів і сум кредитів ? Сколько же лет они не могут установить их? А может, специально?

У нас абсолютно правильные, логичные и понятные законы, просто нехорошие дядьки в судах и других местах неправильно, нелогично и запутанно их трактуют.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

И еще выходит фигня, что сами банки, как одни из монопольных участников валютного рынка могут влиять на курс гривны путем, например отказа кредитовать импорт-экспортные опреции - следовательно влиять на экономическое положение - предприятий, страны, страны в целом.

А это уже и есть подрыв экономической независимости
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

При вирішенні правової колізії до спірних правовідносин застосовується новіший із двох колізійних законів. Перевагу у часі набрання чинності має Закон України «Про банки та банківську діяльність» який набрав чинності 17.01.2001 в той час як Декрет кабінету міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» набрав чинності 19.02.1993, а положення пп. г), п. 4, ст. 5 цього Декрету з того час не змінювались. За таких обставин до правовідносин, пов’язаних з виконанням зобов’язань за кредитним договором у іноземній валюті необхідно застосовувати положення Закону України «Про банки та банківську діяльність» які встановлюють порядок ліцензування кредитних операцій та операцій з валютними цінностями.

При вирішенні правової колізії до спірних правовідносин застосовуються положення спеціального закону, якщо положення загального закону регулюють спірні правовідносини по іншому. Щодо регулювання правовідносин, пов’язаних з виконанням зобов’язань за кредитним договором у іноземній валюті укладеним з банком як кредитодавцем, спеціальним законом є Закон України «Про банки та банківську діяльність»

Валютні операції По Декрету.

мы знаем что это.

Что такое операции с Валютными ценностями?

есть понятие?

Декрет на использование как средства платежа требует инд.лиц.

Какой нормой ЗУ о б и б.д. отменено это требование или где написано, что другие законы применяются в части не противоречащей этому закону??

Розділ VII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

2. До приведення законодавства у відповідність з цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.

я не вижу противоречий Декрета и Закона.

есть два отдельные требования

Стаття 1. Предмет та мета Закону

Цей Закон визначає структуру банківської системи, економічні, організаційні і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків.

Цей Декрет установлює режим здійснення валютних операцій на території України, визначає загальні принципи валютного регулювання, повноваження державних органів і функції банків та інших фінансових установ України в регулюванні валютних операцій, права й обов'язки суб'єктів валютних відносин, порядок здійснення валютного контролю, відповідальність за порушення валютного законодавства.

улавливаете разницу?

где указано, что ЗУ о б и б.д. регулирует правоотношения между двумя и более субъектами???

о регулирует только деятельность банка.

а вот декрет другое дело.

что имеется по операциями с Валютными ценностями в ЗУ о б. и б.д. одному богу известно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Нам-то её не дадут, но её для выдачи кредита мог и должен был получить ИНДЛИЦ. банк после того как выяснил у нас цель кредита. И если бы эта цель обеспечивала возможность выдачи/погашения в валюте, то всё было бы законно.

Иначе банк просто был обязан отказать нам в выдаче кредита в валюте.

Это все домыслы, а по факту у нас есть договор в нем предусмотрены незаконные условия по расчету Валютой.

Не один закон не допускает кредитовать физиков-резидентов в иностранной валюте на потребительские цели.

И тем более не допускает возвращение валюты и оплату процентов в ней по кредиту потребителем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Не один закон не допускает кредитовать физиков-резидентов в иностранной валюте на потребительские цели.

Эххх...как бы это доказать...

Вот наш КД

СТОРОНА 2. Фізична особа - Громадянин України ... надалі за текстом - „Позичальник”

...

1.1. Кредитор надає Позичальнику грошові кошти на умовах забезпеченості, повернення, строковості, платності та цільового характеру використання в сумі 123 000.00 (Сто двадцять тpи тисячі ) доларів США 00 центів, зі сплатою 15.00 (П'ятнадцять) процентів річних та комісій, в розмірі та в порядку, визначених в Додатку № 1 до цього Договору...

...

1.2. Кредит надається Позичальнику на наступні цілі: на споживчі потреби.

...

2.1. Надання Кредиту на цілі, визначені п.1.2. цього Договору проводиться після укладення договору, вказаного в п.п. 1.3. цього Договору шляхом видачі Кредитором кредитних коштів Позичальнику готівкою в іноземній валюті (в гривні) з позичкового рахунку останнього №2203... в Центральному відділенні Днiпропетровської обласної філії АКБ "УКРСОЦБАНК".

...

2.4. Нарахування процентів за користування Кредитом здійснюється на суму фактичної заборгованості за Кредитом, у валюті Кредиту за методом факт/360, де факт – фактична кількість днів у періоді, за який здійснюється нарахування процентів, 360 – умовна кількість днів у році. При розрахунку процентів враховується день надання та не враховується день погашення Кредиту.

...

2.4.5. Сплата процентів здійснюється щомісячно у валюті наданого Кредиту на рахунок №2208...

...

2.7. У разі зміни кредитної політики внаслідок рішень законодавчої або виконавчої влади, Національного банку України, а також в разі настання іншої події, яка має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів Кредитора та яка не залежить від волі Сторін, Кредитор має право змінити (збільшити або зменшити) процентну ставку за користування Кредитом, що визначена у п.п. 1.1. цього Договору. (докажут? что ж такое привело к повышению %?)

Как-то интересно получается. Я по договору должен покрывать их кредитные риски даже после выдачи мне налички на руки? Сумму мне выдали - оценили её стоимость в 15% годовых, потом что-то в жопе зачесалось, ИХ кредитные ресурсы "подорожали", а на заемщиков раскинули разницу в виде увеличения % ставки? Интересная петрушка...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения