Решение Киевского апелляционного хозсуда оставленное в силе ВХСУ об отказе банку Креди Агриколь во взыскании по не заключенному договору


Считаете ли Вы решение справедливым и законным?  

36 голосов

  1. 1. Считаете ли Вы решение справедливым?

    • Да
      32
    • Нет
      4
    • Затрудняюсь ответить
      0
  2. 2. Считаете ли Вы решение законным?

    • Да
      33
    • Нет
      3
    • Затрудняюсь ответить
      0


Recommended Posts

  • Ответы 6.4k
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

к mississ :

а что это за печать, просветите, пжт?

На моих квитанция стоит печать филии печать кассы:

На счета 2203 и 2209 (типа тело и %%) - Валютна каса №1 такого-то відділення такого-то банку (платник - Іванова, отримувач - Іванова)

На счет 6111 (комисия в грн.) - Прихідна каса такого-то відділення такого-то банку (платник - Іванова, отримувач - банк)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Мыслишка появилась. Вот думаю, как доказать судье, что из 15-ти открытых счетов реально к валютному кредиту имеет только последний 2620?

1. Может какую-то выписку из какой-то инстанции с печатью истребовать? Ну что все эти 2209, 9523, 9819 и т.д. - это внутрибанковские счета, а не мои? Что ко мне имеет отношение только 2620 и именно он называется "поточным"?

2. Может подать ходатайство об истребовании договоров на все эти счета? Но в КД записано, что банк имеет право открывать счета сам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А теперь по каждому такому эпизоду жалобу в квалификационную комиссию+главе суда+главе апелляционного суда. И так до бесконечности...Поверьте, что даже тех судей, которые назначены довечно, по голове за такое не гладят...Им потом мозги долбут на нарадах...Плюс после каждого заседания подавайте ходатайства о копии звукозаписи... Перед заседанием через канцелярию подавайте снова и снова свои ходатайства... И еще, после отказа подавайте новое - о выдачи вам на руки обгрунтованного отказа. Как получили - смело оскаржуйте в апелляции...Вы должны стать костью в горле, чтобы при звучании вашей фамилии им икалось среди ночи... Таких неудобных и кипишливых участников процесса не любят, поэтому пытаются как-то делать так, чтоб они меньше писали.

Будете смеяться , но это чудит апелляция , конечно жалобу председателю апелляции подам, жалобу с требованием выдачи письменного отказа тоже напишу , но все после праздников.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Будете смеяться , но это чудит апелляция , конечно жалобу председателю апелляции подам, жалобу с требованием выдачи письменного отказа тоже напишу , но все после праздников.

Да нет, совсем не смешно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Мыслишка появилась. Вот думаю, как доказать судье, что из 15-ти открытых счетов реально к валютному кредиту имеет только последний 2620?

1. Может какую-то выписку из какой-то инстанции с печатью истребовать? Ну что все эти 2209, 9523, 9819 и т.д. - это внутрибанковские счета, а не мои? Что ко мне имеет отношение только 2620 и именно он называется "поточным"?

2. Может подать ходатайство об истребовании договоров на все эти счета? Но в КД записано, что банк имеет право открывать счета сам.

а вы внимательно изучите квитанции, мем ордера, и зу о платежных, может и требовать ниче не надо, платник, код, счет, отривувач,код ,счет...

шифрую, однако)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

а вы внимательно изучите квитанции, мем ордера, и зу о платежных, может и требовать ниче не надо, платник, код, счет, отривувач,код ,счет...

шифрую, однако)))

Не уловила смысла. Что-то действительно зашифровано очень...Только вот у меня прикольное дело получается:

1. 2007 год - подписан КД с графиком, с этого момента я сама себе зачисляю валюту (счета текущего нет)

2. 2008 год - внесены изменения в КД и новый график только с телом, я дальше сама себе валюту вношу, только вот банк с этого момента начал получать от меня ежемесячно 300 грн. комиссии (счета текущего нет)

3. 2009 год - я подаю в банк заявление на открытие мне текущего счета, счет открывают (только ни договора на открытие, ни на списание нет). На этот текущий счет я закидываю 6 тыс грн. и указываю цель - купить мне на межбанке валюту, далее снимаю остаток. Потом в какое-то время еще 4 тыс. грн вношу и все...

4. 2010 год - прекращаю отношения с банком, вернее 6 мес. ведем переговоры по поводу непонятки со счетами, графиками и остальной канителью. Заканчиваю письмом - одумаетесь, сообщите.

5. 2011 год - война с коллекторами

6. 2012 год - суд (истец - ккг от имени банка).

Вот я думаю обыграть п.3. Пусть несут договор и выписку с него. Поэтому мысль и пришла, каким документом ткнуть в ...., чтобы было понятно, что это именно тот счет, который должен был банк прокредитировать для меня? Договора нет, но я готова им это "простить". Пусть принесут справку о движении на этом счету денег (я закинула туда 10 тыс. грн)... А когда в дело добавим еще и квитанции, можно заявить и ходатайство об экспертизе (дело то целиком к эксперту поедет!)... Может кто-то свежую мысль подкинет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

счета открывают на договорной основе, факт.

если у вас договора в письменном виде нет, то в заяве что на открытие № счета как -то вписан должен быть. иначе, шось открыли и на основании того что открыли шось вы можете отслеживать свои деньги на своем счету? а какой из 2620ххххххххххх ваш - на выбор))))? ну должен банк вам сообщить что такой- то 2620 - ваш. иначе при приеме расчетных документов как он будет делать идентификацию плательщика?

в выписке, должны быть все движения по счету. если их нет - можно судиться, но там тоже сроки.

с этого момента я сама себе зачисляю валюту (счета текущего нет)

, то есть в реквизите отрымувач - миссис и ваш инн? а № счета 2909 или 37..., но это же для получения налички

вот как эти банки нас всех, достали кто еще так нагло и открыто черную бухгалтерию ведет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

счета открывают на договорной основе, факт.

если у вас договора в письменном виде нет, то в заяве что на открытие № счета как -то вписан должен быть. иначе, шось открыли и на основании того что открыли шось вы можете отслеживать свои деньги на своем счету? а какой из 2620ххххххххххх ваш - на выбор))))? ну должен банк вам сообщить что такой- то 2620 - ваш. иначе при приеме расчетных документов как он будет делать идентификацию плательщика?

в выписке, должны быть все движения по счету. если их нет - можно судиться, но там тоже сроки.

В заяве указан МОЙ счет (в евро и в грн.), и на него я внесла дважды деньги - 10 тыс. грн. Призначення платежу - купи мне банк валюту! Тут все как надо: я - платник, я - отримувач. А вот открыли мне его аж через 2 года после подписания КД.

, то есть в реквизите отрымувач - миссис и ваш инн? а № счета 2909 или 37..., но это же для получения налички

вот как эти банки нас всех, достали кто еще так нагло и открыто черную бухгалтерию ведет?

Теперь по другим квитанциям. Счета 2203, 2909, 2208 "открыты" на мое имя и прописаны в самом КД. На эти счета вносилась мной валюта... Допустим 2203 еще можно допустить платнык я и отрымувач я (это тело кредита), но как с %%-тами (2909, 2208)? Это же заработок банка? Почему платнык я и отрымувач снова я? Банк "законно" брал у меня только по 300 грн комисии (платнык я, отрымувач - банк, призначення - комисия за супровид кредита). Как здесь разобраться? Зачем же так все усложнять, если достаточно было изначально открыть поточный 2620? А теперь не поймешь, что это за кредит - гривневый или валютный? И почему я влетела на нем дважды - на поднятии %% как на гривневом и на поднятии курса евро, как на валютном? Банк решил 7 шкур с меня содрать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В заяве указан МОЙ счет (в евро и в грн.), и на него я внесла дважды деньги - 10 тыс. грн. Призначення платежу - купи мне банк валюту! Тут все как надо: я - платник, я - отримувач. А вот открыли мне его аж через 2 года после подписания КД.

Теперь по другим квитанциям. Счета 2203, 2909, 2208 "открыты" на мое имя и прописаны в самом КД. На эти счета вносилась мной валюта... Допустим 2203 еще можно допустить платнык я и отрымувач я (это тело кредита), но как с %%-тами (2909, 2208)? Это же заработок банка? Почему платнык я и отрымувач снова я? Банк "законно" брал у меня только по 300 грн комисии (платнык я, отрымувач - банк, призначення - комисия за супровид кредита). Как здесь разобраться? Зачем же так все усложнять, если достаточно было изначально открыть поточный 2620? А теперь не поймешь, что это за кредит - гривневый или валютный? И почему я влетела на нем дважды - на поднятии %% как на гривневом и на поднятии курса евро, как на валютном? Банк решил 7 шкур с меня содрать?

Д-т 2203 К-т1002, 2620- это и есть в бухалтерии отображение хоз. операции по выдаче кредита.

поэтому 2203 - это банк, ну не вы же себе сами кредит давали

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Д-т 2203 К-т1002, 2620- это и есть в бухалтерии отображение хоз. операции по выдаче кредита.

поэтому 2203 - это банк, ну не вы же себе сами кредит давали

Д-т 2203 К-т 2620, Д-т 2620 К-т 1002 - это выдача вал. кредита, т.е. как оно должно быть.

У меня же: Д-т 2203 К-т 1002 и все... Софи, а что я могу вот так запросто взять из внутреннего счета деньги?

2620 открыт через 2 года дли покупки валюты на аукционе, когда евро с перепугу подорожал до почти 13 грн. Вот поэтому думаю запросить у банка справочку о движении денег на этом счету, не акцентуация на дате его открытия. Вот мол какой банк правильный, счет есть, так давайте посмотрим, какой суммой он меня прокредитировал.

У меня судья теперь вообще сделался обезьянкой, которая не желает ничего видеть, слышать и знать. Я прослушала звукозапись заседания, где четко прослеживается его линия: заемщик деньги взял, пока не известно:

1. гривной или валютой?

2. на руки или на счет?

Но его уже и это не волнует. Он просто добивается четкого ответа на вопрос: на заяве на выдачу на личных подпись ваша?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Д-т 2203 К-т 2620, Д-т 2620 К-т 1002 - это выдача вал. кредита, т.е. как оно должно быть.

У меня же: Д-т 2203 К-т 1002 и все... Софи, а что я могу вот так запросто взять из внутреннего счета деньги?

2620 открыт через 2 года дли покупки валюты на аукционе, когда евро с перепугу подорожал до почти 13 грн. Вот поэтому думаю запросить у банка справочку о движении денег на этом счету, не акцентуация на дате его открытия. Вот мол какой банк правильный, счет есть, так давайте посмотрим, какой суммой он меня прокредитировал.

У меня судья теперь вообще сделался обезьянкой, которая не желает ничего видеть, слышать и знать. Я прослушала звукозапись заседания, где четко прослеживается его линия: заемщик деньги взял, пока не известно:

1. гривной или валютой?

2. на руки или на счет?

Но его уже и это не волнует. Он просто добивается четкого ответа на вопрос: на заяве на выдачу на личных подпись ваша?

А я недавно увидела. что подпись на заяве про выдачу не моя. Как это использовать7

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А я недавно увидела. что подпись на заяве про выдачу не моя. Как это использовать7

Пишите заявление о фальшивости доказательства. Далее, - ходатайство о проведении почерковедческой экспертизы. После экспертизы можно смело послать банк в сад...
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Пишите заявление о фальшивости доказательства. Далее, - ходатайство о проведении почерковедческой экспертизы. После экспертизы можно смело послать банк в сад...

Совсем -совсем в сад? я же целую кучу денег им отнесла. Правда почти на всех платежках подпись тоже не моя, а в мем. ордере вообще подписи нет ничьей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Совсем -совсем в сад? я же целую кучу денег им отнесла. Правда почти на всех платежках подпись тоже не моя, а в мем. ордере вообще подписи нет ничьей.

В любом случае Вы оказываетесь в выигрыше. Главное, - защититься от взыскания, поскольку это сейчас быстро...

По недействительным платежкам взыскать деньги с банка будет сложно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В любом случае Вы оказываетесь в выигрыше. Главное, - защитится от взыскания, это сейчас быстро...

По недействительным платежкам взыскать деньги с банка будет сложно...

Хотелось бы просто вывести залог. Потреб. кредит - невозобновляемая кредитная линия. Суммы в договоре и в ордере не совпадают. О гривневой стоимости кредита вообще нигде не упоминается. Представителей банка, чьи подписи стоят в договоре, вообще никогда не видела. Нужно как-то все это верно использовать., не упустить свой шанс.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Теперь по другим квитанциям. Счета 2203, 2909, 2208 "открыты" на мое имя и прописаны в самом КД. На эти счета вносилась мной валюта...

эти счета просто прописаны в кред. договоре. Это обычные цифирки, которые ничего общего не имеют с номером открытого на ваше имя текущего счета. На них нет и не может быть договора на открытие и обслуживание счета. И если вы потребуете у банка выписку движений по этим счетам, банк вам просто ее не даст, а если вы очень сильно потребуете, то это будет просто распечатка страниц на 50-100, без подписей и реквизитов банка.

2620 открыт через 2 года дли покупки валюты на аукционе, когда евро с перепугу подорожал до почти 13 грн. Вот поэтому думаю запросить у банка справочку о движении денег на этом счету, не акцентуация на дате его открытия. Вот мол какой банк правильный, счет есть, так давайте посмотрим, какой суммой он меня прокредитировал.

и то, что банк открыл вам счет с перепугу, навряд ли поможет самому банку. Кредитовал-то банк не этот счет, который 2620... Т.е. первичных бухгалтерских документов у вашей банки просто нет. Ройте в этом направлении... Если что, пишите, звоните)))
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

эти счета просто прописаны в кред. договоре. Это обычные цифирки, которые ничего общего не имеют с номером открытого на ваше имя текущего счета. На них нет и не может быть договора на открытие и обслуживание счета. И если вы потребуете у банка выписку движений по этим счетам, банк вам просто ее не даст, а если вы очень сильно потребуете, то это будет просто распечатка страниц на 50-100, без подписей и реквизитов банка.

Я требовала договор на поточный и выписку с этого счета. По всем другим счетам я не требовала выписки, но калехтор припер 2 простыни. Там выписки по всем 14 счетам, кроме заветного 2620. Даже под каждым счетом печать и подпись тогдашнего главбуха и по совместительству в.о. управляющего нынче. Ни калехтор, ни судья ничего не понимают. Как мне довести суду, что все эти счета и соответственно простыни не имеют отношения к делу?

и то, что банк открыл вам счет с перепугу, навряд ли поможет самому банку. Кредитовал-то банк не этот счет, который 2620... Т.е. первичных бухгалтерских документов у вашей банки просто нет. Ройте в этом направлении... Если что, пишите, звоните)))

А помочь это должно как раз мне. Молодцы, что открыли, только вот договора на этот счет нет. А если я промолчу о причине открытия счета, то получится, что я все-таки пыталась каким-то образом разрулить ситуацию с банком? Т.е. попросила належным чином открыть поточный рахунок и т.п. Банк молодец, ошибку исправил (умолчим, что по происшествии двух лет)...Теперь еще пусть принесет первичку по этому счету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я требовала договор на поточный и выписку с этого счета. По всем другим счетам я не требовала выписки, но калехтор припер 2 простыни. Там выписки по всем 14 счетам, кроме заветного 2620. Даже под каждым счетом печать и подпись тогдашнего главбуха и по совместительству в.о. управляющего нынче. Ни калехтор, ни судья ничего не понимают. Как мне довести суду, что все эти счета и соответственно простыни не имеют отношения к делу?

Очень просто: пишется заявление о фальшивости доказательства, где обосновывается, что эти выписки - ерунда, "записная книжка" банка, где он пишет что хочет и как хочет. Вдобавок здесь же надо обосновать существовавший на момент выдачи кредита порядок предоставления валютных кредитов наличными, установленный законом. Объясните это судmt. И коллектору (ему - уже за деньги, обучение у нас в стране платное и дорогостоящее :)).

А помочь это должно как раз мне. Молодцы, что открыли, только вот договора на этот счет нет. А если я промолчу о причине открытия счета, то получится, что я все-таки пыталась каким-то образом разрулить ситуацию с банком? Т.е. попросила належным чином открыть поточный рахунок и т.п. Банк молодец, ошибку исправил (умолчим, что по происшествии двух лет)...Теперь еще пусть принесет первичку по этому счету.

Первичку обязательно, но оспаривайте именно МОМЕНТ выдачи. Открыл спустя 2 года?... А а почему тогда начислял проценты и пени все эти два года, с какого перепугу?...

Звоните, помогу процессуалкой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Объясните это судmt. И коллектору (ему - уже за деньги, обучение у нас в стране платное и дорогостоящее :)).

Та як же достукатися до сантехніка, у якого за спиною освіти - всьго-навсього 3 місяці міліційної школи? цей калєхтор працює виключно мєнтовськими методами: нагла брехня, зухвалий тон, колєги в якості групи підтримки, вкрасти документи - класика! Три місяці вчився, потім 20 років шліфував в міліції, тепер бабло трусить з людей. Він тут слухає, що я кажу в суді - прозріває. З отими враженнями по-гарячому їде в родной банк-кормілєц, а там вже юрист і теперішній в.о. керуючого (в якого тепер .опа з цими кредитами, бо саме він їх, як голбухгалтер, проводив) починають наново втирати, що то не так... От і бігає цей калєхтор і шукає правди...Видно прозрівати почав, бо вже доридень каже і обіцяє простирадло відксерити і пісьмом прислати (ну, якщо я зателефоную з власного мобільного, бо в нього є лише мій домашній)...Хай ще дозріває...Я ще не всі козирі вивалила...

Первичку обязательно, но оспаривайте именно МОМЕНТ выдачи. Открыл спустя 2 года?... А а почему тогда начислял проценты и пени все эти два года, с какого перепугу?...

Звоните, помогу процессуалкой.

Цей суддя зациклився лише на заяві і на підписі - ваш чи не ваш? Ну не хочеться йому вникати в банківські афери - і всьо! А банк не просто нараховував, я ще й кошти вносила цілих 3 роки. Але суддя поки поверхнево намагався в цифри вникнути, я поки що мовчу, бо кажу, що кредиту не отримала. Чекаю, коли банк поприносить всі доки. А, згадала! Тут такий маленький нюансик - банківська ліцензія і дозвіл датовані 2001 роком (калєхтор каже, що то діючі до сьогодні). Ніяких печаток, що їх продовжували, нема. Ще раз просити з потрібною датою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Цей суддя зациклився лише на заяві і на підписі - ваш чи не ваш? Ну не хочеться йому вникати в банківські афери - і всьо! А банк не просто нараховував, я ще й кошти вносила цілих 3 роки. Але суддя поки поверхнево намагався в цифри вникнути, я поки що мовчу, бо кажу, що кредиту не отримала. Чекаю, коли банк поприносить всі доки. А, згадала! Тут такий маленький нюансик - банківська ліцензія і дозвіл датовані 2001 роком (калєхтор каже, що то діючі до сьогодні). Ніяких печаток, що їх продовжували, нема. Ще раз просити з потрібною датою?

Колектор бреше. У 2009 році ВСІ банки ліцензії міняли. Проте в даному випадку ця ліцензія, - якраз та, що треба: вона діяла в момент укладення договору і видачі кредиту.

Суддя намагатиметься витягнути у Вас зізнання "брала", щоб застосувати ст.61 ЦПК. В нього в голові крутиться думка - чому "крива" заява підписана Вами?... Підготуйтеся до такого повороту (Постанова НБУ№22 - криві документи повертаються без виконання).

Суддя ж чекав, що Ви будете оспорювати сам підпис, а тут так незадача: оспорюється сам документ з Вашим підписом...

Також суддя намагатиметься визнати отримання кредиту тим, що Ви три роки його сплачували. Підготуйтеся до цього моменту (незручний момент, я обгрунтовував тим, що платив згідно графіка погашення на підставі ст.538 ЦК, правда, як поручитель...).

Ці два моменти будуть в рішенні 100%. Не допустіть їх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Колектор бреше. У 2009 році ВСІ банки ліцензії міняли. Проте в даному випадку ця ліцензія, - якраз та, що треба: вона діяла в момент укладення договору і видачі кредиту.

Суддя намагатиметься витягнути у Вас зізнання "брала", щоб застосувати ст.61 ЦПК. В нього в голові крутиться думка - чому "крива" заява підписана Вами?... Підготуйтеся до такого повороту (Постанова НБУ№22 - криві документи повертаються без виконання).

Суддя ж чекав, що Ви будете оспорювати сам підпис, а тут так незадача: оспорюється сам документ з Вашим підписом...

Також суддя намагатиметься визнати отримання кредиту тим, що Ви три роки його сплачували. Підготуйтеся до цього моменту (незручний момент, я обгрунтовував тим, що платив згідно графіка погашення на підставі ст.538 ЦК, правда, як поручитель...).

Ці два моменти будуть в рішенні 100%. Не допустіть їх.

Допустим ,подпись заемщика есть на заявление о выдаче фальшивое ( выдача с 2203). Как же судья может принять законно фальшивый первичный документ как доказательство?. например, сейчас я тоже оспариваю КД и график погашения и там стоят мои подписи. Но это же не значит, что я получила законно кредит в иностранной валюту на потребительские цели ,даже если я скажу , что это мои подписи . Тоже волнуюсь, что говорить, когда судья скажет ,но на заяве же Ваша подпись? И , что говорить, да моя, но документ фальшивый , ничего не получала, требовать судеб. экспертизы и т.д.?????
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ст. 18 ЗУ Пр захист прав справ споживачів каже

" 8. Нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами

тлумачаться на користь споживача. .."

банк юристи як правило кажуть , що :

"Положення пунктів 8, 11 та 13 частини третьої цієї статті не

застосовуються до:

1) операцій із цінними паперами, фінансовими послугами та

іншими товарами або послугами, ціна яких залежить від зміни

котировок або індексів на біржах чи ставок на фінансових ринках,

які не контролюються продавцем; "

однак , ЗУ Про фінансові послуги та державне регулювання

ринків фінансових послуг

Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:

1) фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до

закону надає одну чи декілька фінансових послуг, ..."

Значить, дія цього закону не розповсюджується на положення договору , що суперечать законодавству...

Отже, залишається п.1." " 8. Нечіткі або двозначні положення договорів із споживачами

тлумачаться на користь споживача. .."

так ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

привет всем!

а у нас незадачка!

значит при подаче в суд первой инстанции ПБ дал одну распечатку задолженности по КД. а вот сейчас апелляция затребовала на основании того, что банк требует пеню как минимум за 3,5 года, а пункта который увеличиваеи срок исковой давности нет в КД, предоставить начисление пени за 1 год- как полагается. так вот принесли они распечатку- а та которая была ранее, что по состоянию на 11.03.2011 не пляшет с новой как минимум по одной графе: погашение процентов по кредиту.

думаю заявить о недопустимости расчета задолженности.

а самое смешное, что по состоянию на 11.03.2011 долг 35500 (примерно), а на 25.06.2012 все 60000 тысяч зеленных доллляроовв....

встает вопрос : пеня начисляется в долларах? а тогда почему при поднятии учетной ставки НБУ в гривне в валютном договоре поднимают процентную ставку. размер пени уже больше чем тело кредита. а за год по нашим подсчетам пеня всего 166 долляров.

плюс еще один платеж на 1000 доляров потерялся из - за аукциона.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А вот это - ответ на вопрос, почему мы так плохо живем...

И так во всем: терпим, плачем... А ЗАЧЕМ? Если в обувь попал камешек, мы что, ходим, причитаем, а затем умираем от камешка? Нет, в случае с камешком мы просто вытряхиваем его и идем дальше.

С этого места - черта, линия во всей банковской эпопее (ПРЕМУДРОСТЬ!!!! :) ).

Способ борьбы, обсуждаемый в данной теме, касается материального права, основывается на простых базовых положениях процессуального права, ТЕМА БЕССПОРНА, и то, что отдельных участников все таки рубят - не означает, что дело гиблое. Их потому и рубят, что они одиночки, а несут резонансные вещи, если их пропускать, - чревато...

Вывод: необходима массовость, по резонансу - соизмерима с "ОТП-шным делом", будет массовость, - власти придется что-то с этим делать.

А вот что? Тут для них сделать ничего невозможно, все случилось, и никакими узагальненнями ситуацию не исправить.

Это - возможность для власти получить в морду, а для заемщиков, - решить свои проблемы.

Лупайте сю скалу!... (І.Франко)

Згідно з ч.1 ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?sho...ost&p=55001 сообщение #3321 20.5.2012 22:23

Стосовно помилок в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 30.03.12 № 5 «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин»:

- відсутні посилання на главу 63 Цивільного Кодексу України;

- відсутні посилання на Закон України від 12 липня 2001 року № 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулюввання ринків фінансових послуг";

- помилково вказані «банківська ліцензія» та «письмовий дозвіл» в п.10 та п.11.

З А К О Н У К Р А Ї Н И

Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг

Цей Закон встановлює загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.

Метою цього Закону є створення правових основ для захисту інтересів споживачів фінансових послуг, правове забезпечення діяльності і розвитку конкурентоспроможного ринку фінансових послуг в Україні, правове забезпечення єдиної державної політики у фінансовому секторі України.

Розділ I

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Визначення термінів

1. У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:

1) фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг;

( Пункт 1 частини першої статті 1 в редакції Закону N 2510-VI від 09.09.2010 )

2) кредитна установа - фінансова установа, яка відповідно до закону має право за рахунок залучених коштів надавати фінансові кредити на власний ризик;

3) фінансовий кредит - кошти, які надаються у позику юридичній або фізичній особі на визначений строк та під процент;

4) фінансові активи - кошти, цінні папери, боргові зобов'язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів;

5) фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів;

Розділ II

УМОВИ НАДАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

Стаття 4. Фінансові послуги

1. Фінансовими вважаються такі послуги:

1) випуск платіжних документів, платіжних карток, дорожніх чеків та/або їх обслуговування, кліринг, інші форми забезпечення розрахунків;

2) довірче управління фінансовими активами;

3) діяльність з обміну валют;

4) залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення;

5) фінансовий лізинг;

6) надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту;

7) надання гарантій та поручительств;

8) переказ коштів;

( Пункт 8 частини першої статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2756-VI від 02.12.2010 )

9) послуги у сфері страхування та у системі накопичувального пенсійного забезпечення;

( Пункт 9 частини першої статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3668-VI від 08.07.2011 )

10) професійна діяльність на ринку цінних паперів, що підлягає ліцензуванню;

( Пункт 10 частини першої статті 4 в редакції Закону N 3462-VI від 02.06.2011 )

11) факторинг;

11-1) адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах;

( Частину першу статті 4 доповнено пунктом 11-1 згідно із Законом N 3462-VI від 02.06.2011 )

12) інші операції, які відповідають критеріям, визначеним у пункті 5 частини першої статті 1 цього Закону.

Стаття 5. Право на здійснення операцій з надання фінансових послуг

1. Фінансові послуги надаються фінансовими установами, а також, якщо це прямо передбачено законом, фізичними особами - підприємцями.

( Частина перша статті 5 в редакції Закону N 3462-VIвід 02.06.2011 )

2. Виключне право або інші обмеження щодо надання окремих фінансових послуг встановлюються законами про діяльність відповідної фінансової установи та нормативно-правовими актами державних органів, що здійснюють регулювання ринків фінансових послуг.

3. Надавати фінансові кредити за рахунок залучених коштів має право на підставі відповідної ліцензії лише кредитна установа.

4. Можливість та порядок надання окремих фінансових послуг юридичними особами, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, визначаються законами та нормативно-правовими актами державних органів, що здійснюють регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг, виданими в межах їх компетенції.

5. Фінансові установи мають право надавати послуги з факторингу з урахуванням вимог Цивільного кодексу України та цього Закону. Фінансова установа, що надає послуги з факторингу, може надавати послуги з пов'язаного з цим ведення обліку грошових вимог, надання поруки за виконання боржником свого обов'язку за грошовими вимогами постачальників товарів (послуг) та пред'явлення до сплати грошових вимог від імені постачальників товарів (послуг) або від свого імені, а також інші послуги, спрямовані на одержання коштів від боржника.

( Статтю 5 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 2510-VI від 09.09.2010 )

Стаття 6. Договір про надання фінансових послуг

1. Фінансові послуги відповідно до положень цього Закону надаються суб'єктами господарювання на підставі договору.

( Абзац перший частини першої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3462-VI від 02.06.2011 )

Договір, якщо інше не передбачено законом, повинен містити:

1) назву документа;

2) назву, адресу та реквізити суб'єкта господарювання;

( Пункт 2 частини першої статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3462-VI від 02.06.2011 )

3) прізвище, ім'я і по батькові фізичної особи, яка отримує фінансові послуги, та її адресу;

4) найменування, місцезнаходження юридичної особи;

5) найменування фінансової операції;

6) розмір фінансового активу, зазначений у грошовому виразі, строки його внесення та умови взаєморозрахунків;

7) строк дії договору;

8) порядок зміни і припинення дії договору;

9) права та обов'язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;

9-1) підтвердження, що інформація, зазначена в частині другій статті 12 цього Закону, надана клієнту;

( Частину першу статті 6 доповнено пунктом 9-1 згідно із Законом N 3462-VI від 02.06.2011 )

10) інші умови за згодою сторін;

11) підписи сторін.

4. Підстави, порядок та правові наслідки припинення дії договорів про надання фінансових послуг визначаються цивільним законодавством, законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг, а також укладеними відповідно до них договорами.

Розділ III

УМОВИ СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ

Стаття 7. Умови початку діяльності

1. Юридична особа, яка має намір надавати фінансові послуги, зобов'язана звернутися до відповідного органу державного регулювання ринків фінансових послуг протягом тридцяти календарних днів з дати державної реєстрації для включення її до державного реєстру фінансових установ.

( Частина перша статті 7 в редакції Закону N 2555-VIвід 23.09.2010 )

2. У разі якщо відповідно до закону надання певних фінансових послуг потребує ліцензування, фінансова установа має право на здійснення таких послуг лише після отримання відповідних ліцензій.

3. Фінансова установа може розпочати надання фінансових послуг, лише якщо:

1) облікова і реєструюча система відповідає вимогам, встановленим нормативно-правовими актами;

2) внутрішні правила фінансової установи, узгоджені з вимогами законів України та нормативно-правових актів державних органів, що здійснюють регулювання та нагляд за ринками фінансових послуг;

3) професійні якості та ділова репутація персоналу відповідають встановленим законом вимогам.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2664-14

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Правління

Національного банку України

15.08.2011 N 281

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

6 вересня 2011 р.

за N 1054/19792

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок надання банкам і філіям іноземних банків генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій

З метою підвищення надійності та стабільності банківської системи України, розвитку ринків банківських, фінансових послуг та іншої діяльності і забезпечення захисту інтересів їх учасників, приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України від 15.02.2011 N 3024-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків", а також згідно із Законом України "Про банки і банківську діяльність", статтями 7, 44 Закону України "Про Національний банк України", Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", статтями 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет) Національний банк України (далі - Національний банк) визначає порядок надання банкам і філіям іноземних банків (далі - банки) генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій.

I. Загальні положення

1.1. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:

генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій (далі - генеральна ліцензія) - документ Національного банку, що надається банкам та дозволяє здійснювати валютні операції, які не потребують індивідуальної ліцензії;

1.2. Банк має право надавати банківські та інші фінансові послуги, передбачені Законами України "Про банки і банківську діяльність", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", якщо вони є валютними операціями, тільки після отримання генеральної ліцензії згідно з пунктом 2 статті 5 Декрету.

1.3. Банк здійснює валютні операції за правилами та в порядку, визначеними законодавством України, у тому числі нормативно-правовими актами Національного банку і розробленими відповідно до них внутрішніми положеннями банку, а також у межах переліку видів операцій, зазначених у генеральній ліцензії.

II. Операції, що може здійснювати банк на підставі генеральної ліцензії

Національний банк надає банкам генеральні ліцензії для здійснення таких валютних операцій:

неторговельні операції з валютними цінностями;

операції з готівковою іноземною валютою та чеками (купівля, продаж, обмін, прийняття на інкасо), що здійснюються в касах і пунктах обміну іноземної валюти банків;

операції з готівковою іноземною валютою (купівля, продаж, обмін), що здійснюються в пунктах обміну іноземної валюти, які працюють на підставі укладених банками агентських договорів з юридичними особами - резидентами;

ведення рахунків клієнтів (резидентів і нерезидентів) в іноземній валюті та клієнтів - нерезидентів у грошовій одиниці України;

ведення кореспондентських рахунків банків (резидентів і нерезидентів) в іноземній валюті;

ведення кореспондентських рахунків банків (нерезидентів) у грошовій одиниці України;

відкриття кореспондентських рахунків в уповноважених банках України в іноземній валюті та здійснення операцій за ними;

відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах) в іноземній валюті та здійснення операцій за ними;

залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку України;

залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних ринках;

торгівля іноземною валютою на валютному ринку України [за винятком операцій з готівковою іноземною валютою та чеками (купівля, продаж, обмін), що здійснюється в касах і пунктах обміну іноземної валюти банків і агентів];

торгівля іноземною валютою на міжнародних ринках;

залучення та розміщення банківських металів на валютному ринку України;

залучення та розміщення банківських металів на міжнародних ринках;

торгівля банківськими металами на валютному ринку України;

торгівля банківськими металами на міжнародних ринках;

валютні операції на валютному ринку України, які належать до фінансових послуг згідно зі статтею 4 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та не зазначені в абзацах другому - сімнадцятому цього розділу;

валютні операції на міжнародних ринках, які належать до фінансових послуг згідно зі статтею 4 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" та не зазначені в абзацах другому - сімнадцятому цього розділу.

….

4.8. Національний банк відкликає генеральну ліцензію в разі:

а) відкликання банківської ліцензії;

( Підпункт "а" пункту 4.8 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 464 від 22.12.2011 )

б) установлення факту подання банком для отримання генеральної ліцензії документів, що містять недостовірну інформацію.

( Підпункт "в" пункту 4.8 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку N 464 від 22.12.2011 )

Національний банк у разі установлення фактів порушень (або наявності в Національного банку документально підтвердженої інформації від спеціальних органів по боротьбі з організованою злочинністю чи органів державної влади про порушення) банком вимог банківського законодавства, валютного законодавства України, законодавства України з питань регулювання ринків фінансових послуг, у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку, та/або у разі застосування до банку заходів впливу або штрафних санкцій за порушення вищезазначеного законодавства України має право розглянути питання про відкликання в банку генеральної ліцензії з урахуванням такої інформації.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1054-11

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Правління

Національного банку України

08.09.2011 N 306

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

18 жовтня 2011 р.

за N 1203/19941

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів

Глава 2. Загальні положення щодо ліцензування банків

2.1. Національний банк приймає рішення про надання банківської ліцензії юридичній особі, яка має намір здійснювати банківську діяльність шляхом надання банківських послуг, визначених статтею 47 Закону ( 2121-14 ).

2.2. Банки мають право надавати банківські та інші фінансові послуги в національній валюті на підставі банківської ліцензії, а також здійснювати іншу діяльність, визначену статтею 47 Закону ( 2121-14 ).

Глава 5. Вимоги щодо початку нового виду діяльності або надання нового виду фінансових послуг

5.1. Банк має право розпочати новий вид діяльності або надання нового виду фінансових послуг, визначених статтею 47 Закону ( 2121-14 ) та статтею 4 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" ( 2664-14 ), які не є валютними операціями (далі - новий вид діяльності або надання нового виду фінансових послуг), та зазначених у статуті банку за таких умов:

а) наявність банківської ліцензії;

Додаток 8

до Положення про порядок

реєстрації та ліцензування

банків, відкриття

відокремлених підрозділів

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

БАНКІВСЬКА ЛІЦЕНЗІЯ

N __________ від "__" _________ 20__ року

Видана __________________________________________________________

(повне та скорочене найменування банку)

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

________________________________________________________________,

Унесеному до державного реєстру банків

"__" _________ ____ р. За номером _________________

На право надання банківських послуг*,

визначених частиною третьою статті 47

Закону України "Про банки і банківську діяльність".

Заступник голови N бланка

_______________

* Банківські послуги, які є валютними операціями, надаються на підставі генеральної ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1203-11

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Р І Ш Е Н Н Я

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

у справі за конституційним зверненням громадянина Степаненка Андрія Миколайовича щодо офіційного тлумачення положень пунктів 22, 23 статті 1, статті 11, частини восьмої статті 18, частини третьої статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів" у взаємозв'язку з положеннями частини четвертої статті 42 Конституції України (справа про захист прав споживачів кредитних послуг)

м. Київ Справа N 1-26/2011

10 листопада 2011 року

N 15-рп/2011

3.3. Конституційний Суд України бере до уваги також положення актів міжнародного права.

Хартією захисту споживачів, схваленою Резолюцією Консультативної Асамблеї Ради Європи від 17 травня 1973 року N 543, зокрема, передбачається, що надання товарів чи послуг, у тому числі у фінансовій галузі, не має здійснюватися за допомогою прямого чи опосередкованого обману споживача.

У Директиві 2005/29/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 11 травня 2005 року щодо несправедливих видів торговельної практики зазначається, що фінансові послуги через їхню складність та властиві їм серйозні ризики потребують встановлення детальних вимог, включаючи позитивні зобов'язання торговця. Оманливі види торговельної практики утримують споживача від поміркованого і, таким чином, ефективного вибору. Для підтримання впевненості споживачів загальна заборона несправедливих видів торговельної практики однаковою мірою повинна застосовуватися до тих із них, що виникають як за межами контрактних відносин між торговцем та споживачем, так і під час виконання укладеного контракту (пункти 9, 13, 14 преамбули зазначеної Директиви).

За змістом Директиви 2008/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 23 квітня 2008 року про кредитні угоди для споживачів важливим для забезпечення довіри споживачів є пропонування ринком достатнього ступеня їх захисту. При цьому в зазначеній Директиві відповідні права споживачів регламентуються на доконтрактній стадії, а також на стадії виконання кредитної угоди.

3.4. Згідно з частинами першою, третьою статті 1054 Кодексу ( 435-15 ) за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, установлених договором, а позичальник - повернути кредит та сплатити відсотки. Особливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом.

Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів. Захист інтересів споживачів фінансових послуг є метою державного регулювання ринків фінансових послуг також відповідно до пункту 2 статті 19 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12 липня 2001 року N 2664-III ( 2664-14 ) (далі - Закон про фінансові послуги).

Частиною другою статті 11 Закону ( 1023-12 ) та абзацом шістнадцятим частини першої статті 6 Закону про фінансові послуги ( 2664-14 ) врегульовуються питання щодо відомостей, які кредитодавець має повідомити споживачеві до укладення договору споживчого кредиту, а статтею 56 Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 7 грудня 2000 року N 2121-III ( 2121-14 ) (далі - Закон про банки) - щодо відомостей, які банк має надавати споживачеві як власному клієнту на його вимогу.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v015p710-11

ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

16.01.2012 № 41/0/4-12

Головам апеляційних судів

областей, міст Києва та Севастополя,

Апеляційного суду

Автономної Республіки Крим

Щодо застосування окремих норм цивільного законодавства

Відповідно до статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статті 360-7 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) доводимо до Вашого відома, що згідно з частиною другою статті 214 ЦПК України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 355 цього Кодексу.

За наслідками розгляду заяв про перегляд судових рішень із мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах Верховним Судом України останнім часом прийнято ряд постанов та сформульовано обов'язкові для усіх судів України правові позиції.

Серед них звертаємо увагу на такі.

Зобов'язання, що виникають із договорів та інших правочинів

7. Враховуючи положення статті 2 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", яка визначає сферу дії цього Закону; статті першої, що містить вичерпний перелік суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, та у якій наведено визначення фінансової послуги, вбачається, що сфера дії зазначеного Закону за суб'єктним складом учасників є обмеженою і не поширюється: по-перше, на юридичних осіб, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами; по-друге, на фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Оскільки спір виник між фізичними особами про стягнення боргу за договором позики, то право позикодавця, який не є ні юридичною особою, ні суб'єктом підприємницької діяльності, які відповідно до цього Закону мають право здійснювати діяльність з надання фінансових послуг, на отримання від позичальника обумовлених договором позики процентів за користування грошима регулюється статтями 1046 - 1048 ЦК України, а не вказаним вище Законом (постанова від 26 грудня 2011 р. № 6-85цс11).

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0041740-12

ПЛЕНУМ ВИЩОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СУДУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

ПОСТАНОВА

30.03.2012 № 5

Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин

1. Розгляд справ за позовами, що виникають при укладенні, забезпеченні, виконанні та припиненні кредитних договорів, а також при визнанні їх недійсними, повинен здійснюватись у точній відповідності із законом та в установлені для цього строки.

При вирішенні таких спорів суди мають виходити з положень статей 41, 42, 99 Конституції України, статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 04.XI.1950), а також враховувати, що кредитні відносини врегульовано, зокрема, главами 52, 53, 71 Цивільного кодексу України (далі - ЦК), законами України: від 7 грудня 2000 року № 2121-III "Про банки і банківську діяльність"; від 2 жовтня 1992 року № 2654-XII "Про заставу"; від 5 червня 2003 року № 898-IV "Про іпотеку"; від 12 травня 1991 року № 1023-XII "Про захист прав споживачів"; від 18 листопада 2003 року № 1255-IV "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень"; від 19 червня 2003 року № 979-IV "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати"; від 1 липня 2004 року № 1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"; Декретом Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет про валютне регулювання) та іншими нормативно-правовими актами, у тому числі виданими Національним банком України у межах своїх повноважень, визначених Законом України від 20 травня 1999 року № 679-XIV "Про Національний банк України".

10. Згідно зі статтею 99 Конституції України грошовою одиницею України є гривня. Вказана стаття визначає правовий статус гривні, але не встановлює сферу її обігу, а статтею 192 ЦК передбачено, що іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.

Отже, банк як фінансова установа, отримавши у встановленому законом порядку (статті 19, 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність") банківську та генеральну ліцензії на здійснення валютних операцій або письмовий дозвіл на здійснення операцій із валютними цінностями, який до переоформлення Національним банком України відповідних ліцензій на виконання вимог пункту 1 розділу II Закону України від 15 лютого 2011 року № 3024-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків" є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій, має право здійснювати операції з надання кредитів у іноземній валюті (пункт 2 статті 5 Декрету про валютне регулювання).

Щодо вимог підпункту "в" пункту 4 статті 5 цього Декрету, який передбачає наявність індивідуальної ліцензії Національного банку України на здійснення операцій щодо надання та одержання резидентами кредитів у іноземній валюті, якщо терміни і суми таких кредитів перевищують встановлені законодавством межі, то, оскільки на цей час законодавством України не встановлено термінів і сум кредитів у іноземній валюті як критеріїв їх віднесення до сфери дії режиму індивідуального ліцензування, ця норма не може застосовуватись судами.

11. У разі виникнення спору щодо отримання сторонами кредитного договору індивідуальної ліцензії на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави (підпункт "г" пункту 4 статті 5 Декрету про валютне регулювання) суд має виходити з того, що Національним банком України на виконання положень статті 11 цього Декрету, статті 44 Закону України "Про Національний банк України" в межах своїх повноважень прийнято Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, затверджене постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 року № 483 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 9 листопада 2004 року № 1429/10028). Згідно з пунктом 1.5 цього Положення використання іноземної валюти як засобу платежу без ліцензії дозволяється, якщо ініціатором або отримувачем за валютною операцією є уповноважений банк (ця норма стосується лише тих операцій уповноваженого банку, на здійснення яких Національний банк видав йому банківську ліцензію та письмовий дозвіл на здійснення операції з валютними цінностями, який до переоформлення Національним банком України відповідних ліцензій на виконання вимог пункту 1 розділу II Закону України від 15 лютого 2011 року № 3024-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків" генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій, або генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій).

У зв'язку з наведеним суди повинні виходити з того, що надання та одержання кредиту в іноземній валюті, сплата процентів за таким кредитом не потребують наявності індивідуальної ліцензії на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу у жодної зі сторін кредитного договору.

12. У разі якщо кредит правомірно наданий в іноземній валюті та кредитодавець (позивач) просить стягнути кошти в іноземній валюті, суд у резолютивній частині рішення зазначає про стягнення таких коштів саме в іноземній валюті, що відповідає вимогам частини третьої статті 533 ЦК.

Разом із тим як за пред'явлення позову, так і при його вирішенні судом, ціна якого визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується позивачем або стягується судом у гривнях із урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show?nreg=v...amp;x=0&y=0

_____________________________________________________________________________________.doc

___________________.doc

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...