Recommended Posts

У меня была такая идея написать в органы МВД (если слишком достанут). И еще будет время, когда придется обратиться именно к этим структурам. А пока... Пусть пишут и звонят. Трубку теперь я не беру. Родители на звонки не отвечают. Снимаю их дурацкие бумаженции со своей двери. На работе и по месту жительства всем все равно. Все всё знают и тоже кладут трубку. Только отмечаю для себя даты их "доставания". Пусть "орлы" работают. В любом случае время работает на нас. А вдруг - революция или снова 90-е годы? ;)

Всем-всем! Запаситесь "железными нервами".

В одной из юр.консультаций для борьбы с коллекторами и банками-вышибалами мне посоветовали создать неприбыльную общественную организацию по защите заемщиков. В этом что-то есть. И я согласна. Когда подает жалобу индивидуум - это одно, а когда твои интересы представляет организация с таким названием - это другое. В конце концов у нас есть и средства массовой информации. Как один из вариантов поднять бум в газетах и планомерно двигаться в этом направлении. Вспоминайте "кинутых" Элитой-центр. О них узнала вся страна! Согласны?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 3.5k
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

У меня была такая идея написать в органы МВД (если слишком достанут). И еще будет время, когда придется обратиться именно к этим структурам. А пока... Пусть пишут и звонят. Трубку теперь я не беру. Родители на звонки не отвечают. Снимаю их дурацкие бумаженции со своей двери. На работе и по месту жительства всем все равно. Все всё знают и тоже кладут трубку. Только отмечаю для себя даты их "доставания". Пусть "орлы" работают. В любом случае время работает на нас. А вдруг - революция или снова 90-е годы? ;)

Всем-всем! Запаситесь "железными нервами".

В одной из юр.консультаций для борьбы с коллекторами и банками-вышибалами мне посоветовали создать неприбыльную общественную организацию по защите заемщиков. В этом что-то есть. И я согласна. Когда подает жалобу индивидуум - это одно, а когда твои интересы представляет организация с таким названием - это другое. В конце концов у нас есть и средства массовой информации. Как один из вариантов поднять бум в газетах и планомерно двигаться в этом направлении. Вспоминайте "кинутых" Элитой-центр. О них узнала вся страна! Согласны?

Не, не согласны ;-) По сути, я, канеш, Вас понимаю. Но нельзя быть "немножечко беременной" и эта "немножечкобеременность" сама никак уж не рассосется ;-))) И "векторята" или "прочие коллекторята" забудут о Вас только после визита для дачи пояснений следователю. Даже могут опосля и дело Ваше кредитное "потерять". В любом случае нужно действие.

Игнорировать "векторят", канеш, можно, но я бы не советовала. В лучшем случае можно дождаться досудовой вымоги или заочного решения, или иска в каком-нибудь местечковом суде Чернигова (по аналогии, как Приватбанк делает в районном суде Днепропетровска по месту нахождения "якобы поручителя". И товарищ судья будет уже у Вас интересоваться, если Вы были не согласны и считали действия векторят противоправными, что ж Вы об этом не заявляли? (и где-то он будет прав).

Лучший способ зашиты - это нападения. К сожалению, состояние нашей "судовой гилкы" не дает оснований полагать, что действия в судебном процессе по Вашей инициативе возымеют успех. (Иски заемщиков рассматриваются ох с каким скрипом, а судей-невменяшек предостаточно). Но Ваши действия в письменном творчестве будут иметь правильный резонанс. Не готовы писать "товарисчу следователю" - пишите Нацкомфинпослуг: эта контора призвана блюсти финустановы, есть розпорядження 152, где детально описаны требования к финустановам. Поинтересуйтесь у Нацкомфинуслуг, почему "векторята" эти требования не соблюдают, ну и т.д.

Даже если Вы напишете заяву про вчынення злочыну, пройдет как минимум месяц-другой, пока она будет распределена и пр.

По поводу общественной организации: идея хорошая, но зачем создавать искуственно "мертворожденных", если фактически такая общественная организация, направленная на борьбу с недобросовестными банками и финустановами уже существует в виде форума/ресурса Антирейд. Нет оф. главы и устава и некуда сдавать членские взносы? ;-) Дык, это не главное.

Объединитесь еще с парочкой таких же счастливых клиентов, проданных Вектор плюс или Вектор минус, и напишите вместе заяву: это уже будет коллективная заява. (На ветке про ТОВ "Кредитины" есть примеры и тектсы).

Не надо ждать организаций, объединяйтесь с тем, кого знаете, не знаете - пишите сами, обращайтесь в письменном виде о нарушении Ваших прав и свобод и эт будет полезной каплей в общем деле.

Сегодня общались в Печерском РУГУ: услышали от сотрудника прав. органов много "лестного" о всем известном ККГ (у них юрадрес в Печерском районе: кредиты, офрмленные на подставных лиц, по которым "работает" ККГ и пр. Точка зрения у сотрудником нашей доблестной милиции немного другая, чем у судей, которым строго-настрого сказали не обижать банков". И они потихоньку начинают вникать в суть вопроса.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Привет всем! Поведайте, у кого какая ситуация на сегодняшний день с Вектором?! У меня родился план как их нормально прокатить! Есть мыслишки!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Привет всем! Поведайте, у кого какая ситуация на сегодняшний день с Вектором?! У меня родился план как их нормально прокатить! Есть мыслишки!

???
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Привет всем! Поведайте, у кого какая ситуация на сегодняшний день с Вектором?! У меня родился план как их нормально прокатить! Есть мыслишки!

И-и-и-и???

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В нашем городе их офиса тоже нет. Письмо с банка получил еще в январе месяце. Через неделю позвонил "кто то", представился сотрудником "Вектор+", объяснил ситуацию. Грузил долго. Но после разговора я проконсультировался, слегка, у юриста и он мне порекомендовал прекратить какие либо разговоры с ними. После юриста я прозрел немножко. Хорошо все взвесил, прикинул что к чему. При следующей беседе уже через неделю я сообщил этому "кто то" что не желаю с ними ни о чем договариваться, пока они не предоставят мне все необходимые документы. А они хотели что бы я выписал им доверенность на продажу залогового имущества, которое они "помогут" продать, а недостающие денежные средства расписать на какой то срок и погашать его. Взамен они простят мне какую то пеню. В реальности у меня был суд, есть решение суда о взыскании с меня задолженности в пользу банка. Открыто исполнительное производство. Я всеми руками и ногами за реализацию залогового имущества и погашение моей задолженности. Но прошло уже 4 месяца. Я до сих пор не получил от них ни одного документа о том, кто они такие, с какого перепуга я должен им платить. Каждый раз они мне звонят, грузят, не давая возможности что либо толком сказать. Такое впечатление, что они не слышат и не хотят меня слушать. При последнем разговоре этот ублюдок меня так разозлил, что я вынужден был послать его "В ЗОНУ ФАЛОСОВОЙ ОПУШКИ". Если бы мы разговаривали в живую, то я, наверное, ему кадык вырвал бы наверняка. Периодически приходят сообщения от "UkrBorg"с текстом, имеющим запугивающий характер. Последнее гласило примерно следующее:-"Відбувається перевірка достовірності наданої Вами фін. інформації про доходи. У випадку виявлення подачі завідомо неправдивої ірформації,- буде ініційовано кримінальне провадження по факту шахрайства з фін. ресурсами. (ст.222 ККУ)" а я сижу и думаю, кому это я предоставлял инф. о доходах, и каким это образом, да и на каком это основании, будет проводится проверка. У меня по факту кроме купленного на деньги Банка дома нет больше никакого имущества. Терять мне не чего, а следовательно, будучи загнанным в угол, я буду бороться отчаянно и до конца. Чего и Вам желаю.

Примерно такая же ситуация. Было решение суда, открыто производство. Но никакого движения со стороны исполнителей не было. Векторята звонили, слали смс о проверке достоверности данных, но сами никакой информации о себе не давали. Грозились, что перевели ипотеку на себя и будут продавать.

Тоже надоело их слушать. Так как все равно квартиру отберут, то решил сделать ход конем. Сам нашел клиента, который захотел купить квартиру, объяснил ситуацию, договорились о цене (чтобы я тоже что-то поимел), свел его с ДВС. В итоге квартира продана по ДВС. Сейчас завершается вся бумажная волокита.

Если бы не занялся этим лично, то ДВС еще бы русский месяц тянуло дело.

На мне кроме квартиры никакого имущества. Пусть теперь думают, что с меня снимать.

На днях звонил покупатель, рассказывал, что векторята сунулись в ДВС, а те им "до свидания, имущество реализовано, деньги ушли на счет который был указан в документах на открытие исполнения (В БАНК). Все по закону. Вы не успели, извините".

У меня есть бумага исполнительной о погашении части тела кредита (именно тела, а не процентов и пени).

Теперь жду их следующего хода. Но что-то уже больше двух месяцев молчат (смс не считаю).

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Здравствуйте, по тексту форума осведомлена, что имеется договор факторинга между Сведбанком и Вектор Плюс (переуступка была 28,11,12г.). На файлообменниках не удалось скачать. Если не сложно, скиньте мне, п-та, на почту. Буду очень благодарна. Спасибо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Здравствуйте, по тексту форума осведомлена, что имеется договор факторинга между Сведбанком и Вектор Плюс (переуступка была 28,11,12г.). На файлообменниках не удалось скачать. Если не сложно, скиньте мне, п-та, на почту. Буду очень благодарна. Спасибо.

Рвзмещал этот мой позов в других темах может вам пригодится( спасибо О.Бурко так как часть позова взял у него):

До Оболонського районного суду м.Києва

04212 ,м. Київ ,вул.. Тимошенка ,2-Є

ПОЗИВАЧ: Крупская Надежда Константиновна

м.Київ ,вул. Банкова ,1

ВІДПОВІДАЧ : Публічне акціонерне товариство «Сведбанк»

04655,м. Київ ,Оболонський р-н,

Вул.. Новоконстянтинівська ,б 18 –В

МФО 300164 ,код. ЄДРПОУ 19356840,

к/р 32002170101

Конт. тел.(044) 5177200

Третя особа-1 : Товариство з обмеженою відповідальністю

«Факторингова компанія «Вектор плюс»

Код ЄДРПОУ 38004195

Юр. адреса:

01133, м. Київ ,вул. Щорса,31

Місцезнаходження:

04655,м. Київ, вул. .В/Хвойки 18/14 офіс 217

Немайновий позов

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання частково недійсним договору факторингу ,

припинення дії ,яка порушує право

Я ,Крупская Н.К.надалі по тексту-Позивач, змушена звернутись з цим позовом до ПАТ «Сведбанк» , надалі по тексту- Відповідача ,про визнання частково недійсним стосовно відступлення прав вимоги відповідно до мене за договором факторингу , та визнання незаконними дій Відповідача в частині розголошення моїх персональних даних,банківської таємниці та передання третім особам інформації ,що стосується мене , оскільки такими незаконними діями з боку Відповідача порушено мої права з наступних підстав:

1

На сьогоднішній день (на момент подання цієї заяви) в провадженні Святошинського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ПАТ «Сведбанк» до мене про стягнення заборгованості за кредитним договором № 01від 1917 року на загальну суму 108 079 ,12 дол. США.

На черговому засіданні суду я дізналася ,що в матеріалах справи є заява ТОВ «Факторингова компанія «Вектор плюс» про заміну Позивача ПАТ «Сведбанк на ТОВ «Факторингова компанія «Вектор плюс» на підставі того ,що нібито між сторонами (Відповідачем та третьою особою) було укладено договір факторингу №15 від 28.11. 2012року ,згідно якого банк відступає фактору свої права вимоги заборгованості по кредитних договорах ,укладених з боржниками ,зазначених у реєстрі заборгованості боржників ,право на вимогу якої належить банку на підставі документації. Цією заявою ТОВ «Факторингова компанія «Вектор плюс» заявила ,що нібито набула всіх прав вимоги щодо моєї заборгованості за кредитним договором ,проте Відповідач абсолютно ніяк не повідомив мене про здійснення таких дій і що право вимоги перейшло іншій третій особі.

Як вбачається з так званого договору факторингу , укладеного між Банком та Фактором, предметом даного договору було відступлення Відповідачем (клієнтом) Фактору права вимоги Банку за Кредитним договором у зв’язку з наданням фактором клієнту (банку) грошових коштів .За змістом цього ж договору , Фактор стає кредитором за Кредитним договором.

Таким чином, до Фактора(третьої особи) переходять всі права і обов’язки Банку за Кредитним договором.

Як вбачається з п. 1.1 Кредитного договору, даний договір укладений в іноземній валюті, - в доларах США.

Кредитним договором передбачено обов’язок Позичальника (Позивача) по поверненню отриманих кредитних коштів у безпосередньо у валюті договору, тобто, - у доларах США.

За змістом Договору факторингу виходить ,що Банк (Відповідач) як клієнт відступив Фактору право вимоги за Кредитним договором ,що був укладений із зазначенням платежів саме в іноземній валюті - дол. США.

Причому боржника а ні фактором а ні клієнтом про таке відступлення не було повідомлено.

Крім того , в кредитному договорі ,що був укладений між Позивачем та Відповідачем абсолютно ніде не зазначено ,що Позичальник (Позивач ) надає згоду банку на передання інформації ,персональних даних .право відступу третім особам.

Згідно ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно, ставши кредитором у зобов’язанні, Фактор отримав право на отримання від Позичальника платежів саме, і виключно, у іноземній валюті, оскільки валютою договору є долар США.

Тобто, сам Кредитний договір передбачає розрахунки між сторонами договору у іноземній валюті , жодних змін до Кредитного договору між Первісним Кредитором (Банком) і Позичальником (Позивачем) як сторонами договору, щодо валюти договору та валюти виконання договору, до моменту відступлення права вимоги Фактору, - не вносилося.

Згідно ч. 1 ст. 13 ЦК України, цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.

Відтак, отримавши саме право вимоги за Договором факторингу ,що оскаржується Фактор був обмежений у можливості реалізації цього права, оскільки не мав необхідного обсягу цивільної дієздатності юридичної особи, а саме, - не мав ні генеральної, ні індивідуальної ліцензії НБУ на право здійснення валютних операцій, як це передбачено валютним законодавством України, відтак не мав права приймати від боржника передбачених Кредитним договором коштів у іноземній валюті ,а відповідно і укладати відносно мене договору факторингу .

Це обґрунтовується наступним:

Для виконання умов кредитного договору, валютою якого є іноземна валюта, - долар США , обіг якої на території України є обмеженим, сторони договору повинні мати необхідний обсяг цивільної дієздатності, а саме, - генеральну (або індивідуальну, за відсутності генеральної) ліцензію НБУ на здійснення операцій з іноземною валютою, в тому числі з валютними цінностями.

Згідно ч. 2 ст. 203 ЦК України, особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.

Згідно ч. 3 ст. 91 ЦК України, юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії).

Згідно ч. 2 ст. 192 ЦК України, іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно ч. 3 ст. 533 ЦК України, використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.

Згідно абзацу 1 ч. 2 ст. 1 Декрету Кабінету міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютний контроль» від 19 лютого 1993 року, валютні операції, - це операції, пов'язані з переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України.

Отримання Фактором на власний рахунок грошових коштів (заборгованості Позичальника) та проведення позивачем дій відносно виконання своїх обов’язків в іноземній валюті (в тому числі, оплата процентів за користування кредитом, різного роду комісій та пені) за своєю правовою природою є валютною операцією.

Згідно ч. 2 ст. 2 Декрету, резиденти і нерезиденти мають право здійснювати валютні операції з урахуванням обмежень, встановлених цим Декретом та іншими актами валютного законодавства України.

Частиною 1 ст. 5 Декрету встановлено, що Національний банк України видає індивідуальні та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, які підпадають під режим ліцензування згідно з цим Декретом.

Згідно частини 2 ст. 5 вказаного Декрету, генеральні ліцензії видаються комерційним банкам та іншим фінансовим установам України, національному оператору поштового зв'язку на здійснення валютних операцій, що не потребують індивідуальної ліцензії, на весь період дії режиму валютного регулювання (пункт 2 статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 21.02.2006 р. N 3453-IV).

Відповідно до пункту «г» частини 4, статті 5 Декрету, розрахунки на території України в іноземній валюті підлягають ліцензуванню Національним банком України (надалі – «НБУ»).

Враховуючи валюту Кредитного договору, вказаний Договір відступлення права вимоги передбачає розрахунки між Фактором і Позичальником у іноземній валюті .

Для проведення операцій за Договором про відступлення права вимоги Відповідачу необхідно було отримати Генеральну ліцензію НБУ, - згідно п. 8.12 «Правил використання готівкової іноземної валюти на території України», затверджених Постановою Правління НБУ №200 від 30.05.2007р. і зареєстрованих Міністерством юстиції 18 червня 2007 р. за № 656/13923:

8.12. Фінансові установи, які одержали генеральну ліцензію Національного банку на здійснення валютних операцій, і національний оператор поштового зв'язку можуть використовувати готівкову іноземну валюту для проведення валютних операцій відповідно до отриманих генеральних ліцензій Національного банку на здійснення валютних операцій.

Іншими словами, для можливості стягнення іноземної валюти з боржників за кредитами, вираженими в іноземній валюті, Фактору необхідно було отримати Генеральну ліцензію НБУ.

Розділ III. УМОВИ СТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» зазначає:

Стаття 7. Умови початку діяльності

1. Особа набуває статусу фінансової установи після внесення про неї запису до відповідного державного реєстру фінансових установ.

2. У разі якщо відповідно до закону надання певних фінансових послуг потребує ліцензування, фінансова установа має право на здійснення таких послуг лише після отримання відповідних ліцензій.

3. Фінансова установа може розпочати надання фінансових послуг, лише якщо:

1) облікова і реєструюча система відповідає вимогам, встановленим нормативно-правовими актами;

2) внутрішні правила фінансової установи, узгоджені з вимогами законів України та нормативно-правових актів державних органів, що здійснюють регулювання та нагляд за ринками фінансових послуг;

3) професійні якості та ділова репутація персоналу відповідають встановленим законом вимогам.

Проте, в момент ініціювання на укладення договору факторингу одна з сторін ,а саме Фактор не володів достатнім обсягом цивільної дієздатності для вчинення даного правочину, - не мав Генеральної ліцензії НБУ на право здійснення валютних операцій.

За умови відсутності у фактора Генеральної ліцензії НБУ, для здійснення прийому платежів у іноземній валюті від боржників, Фактору та/чи боржнику, як учасникам валютної операції, необхідно було отримати індивідуальну ліцензію НБУ.

Згідно ч. 5 ст. 5 Декрету, одержання індивідуальної ліцензії однією із сторін валютної операції означає також дозвіл на її здійснення іншою стороною або третьою особою, яка має відношення до цієї операції, якщо інше не передбачено умовами індивідуальної ліцензії.

Проте, ні Фактор, ні Боржник за Кредитним договором (Позивач). не мали та не мають індивідуальної ліцензії НБУ на право здійснення валютних операцій в момент укладення Договору факторингу між Банком та Фактором. Не було такої ліцензії і пізніше.

Причому ,згідно ч. 1 ст. 16 Декрету, незаконні скуповування, продаж, обмін чи використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави, тобто вчинення цих дій без відповідного дозволу (ліцензії), якщо відповідно до цього Декрету та інших актів валютного законодавства наявність такого дозволу (ліцензії) є обов'язковою, тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Згідно ст. 162 КпАП України, незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей, як засобу платежу або як застави встановлено адміністративну відповідальність, котра передбачає попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

( Стаття 162 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 4134-11 від 12.06.87; Законами N 2468-12 від 17.06.92, N 3890-12 від 28.01.94, N 55/97-ВР від 07.02.97, в редакції Закону N 1744-III ( 1744-14 ) від 18.05.2000 ).

Тобто, незважаючи на правомірність самого відступлення права вимоги за кредитним договором за договором факторингу, ТОВ «Факторингова компанія «вектор плюс» не мала права отримувати іноземну валюту за кредитним договором, оскільки не мала ліцензій НБУ на право здійснення валютних операцій. Відтак, не володіла правоздатністю (не мала можливості) реалізації отриманого права вимоги.

Дана правова позиція поділяється законодавцем і у Науково-практичному коментарі до Цивільного кодексу України:

…Певні обмеження універсальної правоздатності юридичної особи встановлюються також системою ліцензування окремих видів підприємництва (ч. 3 ст. 91 ЦК України). Юридична особа може здійснювати окремі види діяльності тільки після отримання нею спеціального дозволу (ліцензії). Перелік видів такої діяльності встановлюється тільки законом (декретом). Відповідно до ст. 227 ЦК України, вчинений юридичною особою правочин без відповідного дозволу (ліцензії) може бути визнаний судом недійсним. Якщо юридична особа ввела іншу сторону в оману щодо свого права на вчинення такого правочину, вона зобов’язана відшкодувати їй моральну шкоду, завдану таким правочином. (Цивільний кодекс України. Науково-практичний коментар. - В 2-х томах. Т.2. - Київ, видавництво "Істина",2004, 73,179-180,212).

Згідно п. 11 Постанови Пленуму ВССУ № 5 від 30 березня 2012 р. «Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин», у разі виникнення спору щодо отримання сторонами кредитного договору індивідуальної ліцензії на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави (підпункт «г» пункту 4 статті 5 Декрету про валютне регулювання) суд має виходити з того, що Національним банком України на виконання положень статті 11 цього Декрету, статті 44 Закону України «Про Національний банк України» в межах своїх повноважень прийнято Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, затверджене постановою Правління Національного банку України від 14 жовтня 2004 року № 483 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 9 листопада 2004 року № 1429/10028).

Згідно з пунктом 1.5 цього Положення, використання іноземної валюти як засобу платежу без ліцензії дозволяється, якщо ініціатором або отримувачем за валютною операцією є уповноважений банк (ця норма стосується лише тих операцій уповноваженого банку, на здійснення яких Національний банк видав йому банківську ліцензію та письмовий дозвіл на здійснення операції з валютними цінностями, який до переоформлення Національним банком України відповідних ліцензій на виконання вимог пункту 1 розділу II Закону України від 15 лютого 2011 року № 3024-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків» генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій, або генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій).

Таким чином, за відсутності генеральної чи індивідуальної ліцензії НБУ на право здійснення валютних операцій, ТОВ «Факторингова компанія «Вектор плюс» не мало права отримувати від Боржника іноземну валюту в якості оплати за кредитним договором, відтак не має право ініціювати звернення стягнення на іпотечне майно з підстав нездійснення Боржником валютних операцій, права на здійснення котрих він не мав, оскільки таке ініціювання не ґрунтується на законі, більш того, здійснення таких валютних операцій є правопорушенням, передбаченим ч. 1 ст. 16 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання та валютний контроль» та ст. 162 КпАП України.

2

Статтею 1 Закону України « Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» визначено : 1) фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до

закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг;

Відповідно до ст..4 цього Закону

1.Фінансовими вважаються такі послуги :

11)факторинг

Згідно ст..5 п5 Закону :Фінансові установи мають право надавати послуги з

факторингу з урахуванням вимог Цивільного кодексу України та цього Закону. Фінансова установа, що надає послуги з факторингу, може надавати послуги з пов'язаного з цим ведення

обліку грошових вимог, надання поруки за виконання боржником свого обов'язку за грошовими вимогами постачальників товарів (послуг) та пред'явлення до сплати грошових вимог від імені постачальників товарів (послуг) або від свого імені, а також інші послуги, спрямовані на одержання коштів від боржника.

В свою чергу Конвенцією УНІДРУА про міжнародний факторинг (Оттава ,28 травня 1988 року) до якої Україна приєдналась 11.01.2006 р(набрала чинності для України 01.07.2007року) визначено:

ДЕРЖАВИ-УЧАСНИЦІ ЦІЄЇ КОНВЕНЦІЇ,

УСВІДОМЛЮЮЧИ той факт, що міжнародний факторинг відіграє

значну роль у розвитку міжнародної торгівлі,

І ТОМУ ВИЗНАЮЧИ важливість прийняття єдиних правил для

створення правової бази, яка сприятиме міжнародному факторингу,

підтримуючи справедливу рівновагу інтересів між різними сторонами,

які беруть участь у факторингових операціях,

ДОМОВИЛИСЬ про таке:

Розділ I. Сфера застосування та загальні положення

Стаття 1

1. Ця Конвенція регулює договори факторингу і відступлення

права грошової вимоги, зазначені в цьому розділі.

2. Для цілей цієї Конвенції "договір факторингу" означає

договір, укладений між однією стороною (постачальником) та іншою

стороною (фактором), відповідно до якого:

(a) постачальник відступає або може відступати фактору право

грошової вимоги, яке випливає з договорів купівлі-продажу товарів,

укладених між постачальником та його покупцями (боржниками), крім

договорів купівлі-продажу товарів, придбаних в першу чергу для

їхнього особистого, сімейного або домашнього використання;

( фактор має виконувати принаймні дві з таких функцій:

- фінансування постачальника, включаючи надання позики та

здійснення авансових платежів;

- ведення обліку (головної бухгалтерської книги) щодо

дебіторської заборгованості;

- пред'явлення до сплати грошових вимог;

- захист від несплат боржників;

(с) боржники повинні бути повідомлені про відступлення права

грошової вимоги.

3. У цій Конвенції посилання на "товари" та "продаж товарів"

включають також послуги та надання послуг.

4. Для цілей цієї Конвенції:

(a) письмове повідомлення може бути не підписане, але в ньому

обов'язково повинна зазначатись особа, яка його зробила або від

імені якої воно зроблене;

( "письмове повідомлення" включає телеграми, телекси і

будь-які інші види телекомунікаційних повідомлень, які можна

відтворити у формі документа, але не обмежується ними;

(с) письмове повідомлення вважається наданим, коли воно

отримане адресатом.

Стаття 2

1. Ця Конвенція застосовується щоразу, коли грошові вимоги,

відступлені згідно з договором факторингу, випливають з договору

купівлі-продажу товарів між постачальником та боржником, які

здійснюють господарську діяльність на території різних держав і:

(a) такі держави і держава, де фактор здійснює господарську

діяльність, є Договірними державами; або

( як договір купівлі-продажу товарів, так і договір

факторингу регулюються законодавством Договірної держави.

2. Посилання в цій Конвенції на місце здійснення

господарської діяльності сторони, якщо вона здійснює свою

діяльність більш, ніж в одному місці, означатиме, що йдеться про

те місце діяльності, яке має найтісніший зв'язок з відповідним

договором і його виконанням, беручи до уваги обставини, відомі або

передбачені сторонами у будь-який час перед укладенням або при

укладенні такого договору.

От же ,виходячи з преамбули Конвенції УНІДРУА можна побачити ,що постачальник відступає або може відступати фактору право грошової вимоги, яке випливає з договорів купівлі-продажу товарів,

укладених між постачальником та його покупцями (боржниками), крім договорів купівлі-продажу товарів, придбаних в першу чергу для їхнього особистого, сімейного або домашнього використання;

Договір ,що був укладений між Позивачем та Відповідачем був –споживчим кредитом . От же такий договір Відповідач та третя особа стосовно мене не мали право укладати.

Далі Конвенція зазначає і це узгоджується з вимогами ЦК України :

боржники повинні бути повідомлені про відступлення права

грошової вимоги.

Але мене,як вже зазначалось вище , ніхто не повідомляв про відступлення права грошової вимоги.

Та більше того , Конвенція визначає ,що боржники –це особи ,які здійснюють підприємницьку дільність.

Тут ,осорюваний договір факторингу аж ніяк не узгоджується з Конвенцією ,оскільки Позивач не є суб,єктом підприємницької діяльності .

От же ,договір факторингу ,що оспорються , суперечить Конвенції УНІДРУА про міжнародний факторинг.

Протягом тривалого часу операцію з відступлення вимоги боргу іншій особі визнавали продажем товару і ототожнювали із договором факторингу, однак, як правило, для правової характеристики цих правовідносин акцент було зміщено у бік вирішення питань оподаткування цих операцій, а не визначення цивільно-правових аспектів. Перше офіційне визначення поняття "факторинг" дає Закон України "Про податок на додану вартість", відповідно до якого під ним розуміють операцію щодо уступки першим кредитором прав вимоги боргу третьої особи іншому кредитору з попередньою чи наступною компенсацією вартості такого боргу першому кредитору.

Однак, як свідчить аналіз положень цивільного законодавства договір факторингу слід визнавати самостійним цивільно-правовим договором, який належить до групи договорів про надання фінансових послуг. Подібними до цього договірного зобов'язання є правовідносини, які складаються з приводу відступлення права вимоги, а також відносини, основані на кредитному договорі.

Договір факторингу небезпідставно можна назвати модифікованим варіантом уступки вимоги. Однак, якщо порівнювати із загальними правилами про цесію, договір факторингу має низку істотних відмінностей. Договір факторингу характеризується: диспозитивним характером виникнення правовідносин, спеціальними вимогами щодо сторін договору (фактору), предметом зобов'язання (суто грошові вимоги). Причому договір факторингу може мати місце і за наявності домовленості між клієнтом та боржником про заборону відступлення права вимоги або його обмеження, але при цьому клієнт не звільняється від обов'язку перед боржником щодо виконання тієї заборони (ст. 1080 ЦК).

Враховуючи, що сферою застосування факторингу є, зазвичай, коло підприємницьких відносин, а також спрямованість на усунення недостатності оборотних коштів, договір факторингу також має і окремі риси кредитного договору. Однак цю схожість зумовлено лише метою виникнення та наслідками реалізації договірного зобов'язання.

Юридичні ознаки договору: взаємний, консенсуальний, відплатний.

Сторонами договору є фактор і клієнт (ст. 1079 ЦК). Фактором може бути банк або фінансова установа, а також фізична особа-підприємець, яка відповідно до закону має право здійснювати факторингові операції. Клієнтом може бути фізична або юридична особа, яка є суб'єктом підприємницької діяльності.

Види договорів факторингу:

• договір купівлі грошової вимоги;

• договір із метою забезпечення виконання зобов'язання.

Предметом договору є право грошової вимоги, причому як зрілої, тобто такої, строк платежу за якою настав (наявна вимога), а також майбутньої вимоги, тобто вимоги, яка виникне в майбутньому (ст. 1078 ЦК).

Важливим є положення про те, що клієнт відповідає перед фактором за дійсність грошової вимоги перед кредитором і не відповідає, за загальним правилом, за невиконання або неналежне виконання боржником грошової вимоги, право якої відступається і яку пред'явлено до виконання фактором (ст. 1081 ЦК).

Фактично ж предметом та суттю цього договору є надання послуги з надання грошових коштів клієнтові, а саме грошова оцінка його вимоги до боржника для поповнення його обігових коштів чи в силу інших чинників (невиконання боржником свого зобов'язання, наявність інших відносин клієнта із банком чи банку із боржником).

Зміст договору полягає у переході до фактора права вимоги до боржника, тобто останній зобов'язаний здійснити платіж факторові за умови, що він одержав від клієнта або фактора письмове повідомлення про відступлення права грошової вимоги факторові та у цьому повідомленні визначено грошову вимогу, яка піддягає виконанню, а також вказано фактора, якому має бути здійснено платіж. В іншому випадку боржник може виконати зобов'язання клієнту і зобов'язання вважатиметься таким, що виконано належним чином.

Якщо відповідно до договору факторингу фінансування клієнта здійснюється шляхом купівлі в нього фактором права грошової вимоги, фактор набуває права на всі суми, які він одержить від боржника на виконання вимоги, а клієнт не відповідає перед фактором, якщо одержані суми є меншими за суму, сплачену фактором клієнтові.

Якщо відступлення права грошової вимоги факторові здійснюється з метою забезпечення виконання зобов'язання клієнта перед фактором, фактор зобов'язується надати клієнтові звіт і передати суму, що перевищує суму боргу клієнта, який забезпечено відступленням права грошової вимоги, якщо інше не встановлено договором. Якщо ж сума, одержана фактором від боржника, виявилася меншою ніж сума боргу клієнта перед фактором, який забезпечений відступленням права вимоги, клієнт зобов'язаний сплатити факторові залишок боргу (ст. 1084 ЦК).

Боржник має право пред'явити факторові до заліку свої вимоги до клієнта, які виникли в боржника до моменту, коли він одержав повідомлення про відступлення права грошової вимоги факторові (ст. 1085 ЦК).

У разі порушення клієнтом своїх обов'язків за договором, укладеним із боржником, боржник не має права вимагати від фактора повернення сум, уже сплачених йому за відступленою грошовою вимогою, якщо боржник має право одержати ці суми безпосередньо від клієнта.

Боржник, який має право одержати безпосередньо від клієнта суми, сплачені факторові за відступленою грошовою вимогою, має право вимагати повернення цих сум фактором, якщо фактор не виконав свого зобов'язання передати клієнтові грошові кошти, пов'язані з відступленням права грошової вимоги, або передав клієнтові грошові кошти, знаючи про порушення клієнтом зобов'язання перед боржником, пов'язаного з відступленням права грошової вимоги.

Але в любому випадку ,як видно з вищенаведеного ,боржник повинен бути повідомленим про здійснення переуступки ,і це його право. Але такого не було здійснено Відповідачем .

3.

Відповідно до ст. 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов’язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення прав вимог).

Відповідно до ст. 516 Цивільного кодексу України, заміна кредитора у зобов’язанні здійснюються без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Тобто законодавець встановлює два випадки за яким відбувається заміна кредитора в зобов’язанні, це: 1) заміна кредитора в зобов’язанні без згоди боржника шляхом письмового повідомлення останнього про даний факт; 2) заміна кредитора в зобов’язанні за згодою боржника у випадку, якщо це передбачено самим договором між первинним кредитором та боржником.

В нашому випадку сторони кредитного договору не визначались з правом банку (Відповідача ) на передання права вимоги третім особам. Але відповідно до ЦК України однозначним є те ,що зміни у договірних правовідносинах повинні здійснюватись за взаємною згодою сторін.

В той же час заміна сторони в кредитному договорі призводить до заміни сторін в зобов’язанні, а отже, в силу положень договору та законодавства потребує укладання додаткової угоди між первинними кредитором та позичальником.

На це також наголошує положення статті 513 Цивільного кодексу України, згідно якої, правочин щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.

Враховуючи, що первинний кредитор і позичальник в тексті кредитного договору вже визначилися, що будь-яка зміни сторони кредитного договору має відбуватися за письмовою згодою іншої сторони і відбуватися шляхом підписання додаткової угоди, і положення ст. 513 ЦК України чітко кореспондуються зі вже досягнутою домовленістю між сторони щодо порядку заміни кредитора, а тому дії відповідача і третьої особи по укладанню договору факторингу в частині передачі прав вимог за кредитним договорами суперечать положенням . кредитного договору та статтям 513, 516 ЦК України.

Відповідно до даного договору факторингу, публічне акціонерне товариство «Сведбанк» та товариство з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Вектор плюс», оскільки клієнт (в даному випадку Банк) є власником прав вимог на підставі первинних договорів, оскільки клієнт бажає отримати фінансування від фактора під відступлення прав вимог, а фактор бажає придбати у клієнта права вимоги на умовах, викладених у цьому договорі та оскільки фактор та клієнт дійшли згоди та бажають викласти у цьому договорі умови фінансування та відступлення прав вимог, сторони домовилися про таке.

Пунктом 1.1. договору факторингу, за цим договором клієнт зобов’язується передати у власність фактору, а фактор прийняти права вимоги та в їх оплату надати грошові кошти в розпорядження клієнта за плату та на умовах, визначених цим договором.

Відповідно до п. 1.2. договору факторингу, обсяг прав вимоги станом на дату укладання цього договору визначений у додатку № 1 до цього договору.

Відповідно до п. 1.4. договору факторингу, одночасно з відступленням прав вимоги до фактора переходять усі права клієнта за усіма договорами забезпечення.

Відповідно до п. 1.5. договору факторингу, передача прав клієнта за договорами забезпечення , що були посвідчені нотаріально, відбуваються на підставі окремого договору, що укладається сторонами одночасно з укладанням цього договору і підлягає нотаріальному посвідченню.

Відповідно до пункту 3.1. договору факторингу, права вимоги переходять від клієнта до фактора у дату відступлення, після чого фактор одержує право вимагати від боржника і гарантів виконання усіх зобов’язань за первинними договорами і договорами забезпечення.

Відповідно до п. 3.2. договору факторингу, відступлення прав вимог засвідчується складанням акту приймання – передачі прав вимоги за формою згідно з додатком 2 до цього договору. Акт приймання – передачі прав вимоги складається сторонами виключно після одержання клієнтом суми фінансування.

Відповідно до п. 3.3. договору факторингу, після складання зазначеного вище акта приймання – передачі прав вимоги клієнта втрачає право на будь-які платежі боржників і гарантів.

Тобто умовами даного договору факторингу визначено, що сторони договору відповідач та третя особа уклали договір факторингу про відступлення прав вимог за договорами, які визначені в додатку № 1, факт передачі прав кредитора до боржників відбувається з моменту підписання акту приймання – передачі, і з цього моменту відповідно до умов цього договору до Фактора переходять всі права за кредитними договорами визначеним в додатку № 1.

Відповідно до акту приймання – передачі прав , клієнт цим передає (відступає) права вимоги факторові, а фактор цим приймає права вимоги. Клієнт і фактор визнають, що відступлення прав вимоги набуває чинності безпосередньо з моменту підписання ними цього акту .

Таким чином, відповідач мало того в порушення умов кредитного договору . замінив сторону договору, передав текст договору, конфіденційну інформацію, матеріали, що стосуються договору без попередньої згоди, шляхом укладання додаткової угоди, ще і не обумовив про необхідність письмової згоди позивача про це в самому договорі факторингу, чим порушив взяті на себе зобов’язання визначені в кредитному договорі .

Таким чином, враховуючи положення ст. 513 ЦК України, заміна кредитора за кредитним договором мала відбутися шляхом отриманням письмової згоди про це позичальника і подальшим підписанням додаткової угоди про це як з первинним кредитором так і з новим кредитором про заміну сторони в зобов’язанні.

Крім того, враховуючи укладанням між позивачем та відповідачем договорів іпотеки, то відповідно до 1. 2 ст. 513 Цивільного кодексу України, всі зміни до договору іпотеки мали б відбутися в нотаріальній формі, тобто заміна сторони в зобов’язанні за договорами іпотеки мали статися шляхом підписання додаткової угоди, яка нотаріально засвідчується.

На це також наголошує і ст. 19 Закону України «Про іпотеку», де заначено, що зміни і доповнення до іпотечного договору підлягають нотаріальному посвідченню. Відповідні відомості про зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою підлягають державній реєстрації у встановленому законом порядку. Після видачі заставної зміни і доповнення до іпотечного договору і договору, яким обумовлене основне зобов'язання, можуть вноситися лише після анулювання заставної і видачі нової заставної в порядку, встановленому частиною четвертою статті 20 цього Закону.

Тобто законодавець чітко закріпив обов’язок внесення змін до умов іпотечного договору (в нашому випадку це заміна кредитора) шляхом підписання нотаріально посвідченої угоди, а обтяження якої державній реєстрації.

На це також було наголошено і в самому договорі факторингу, де зазначено, що передання прав клієнта за договорами забезпечення, що були посвідчені нотаріально, відбувається на підставі окремого договору, що укладається сторонами одночасно з укладанням цього договору і підлягає нотаріальному посвідченню.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про іпотеку», обтяження нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством. У разі недотримання цієї умови іпотечний договір є дійсним, але вимога

іпотекодержателя не набуває пріоритету відносно зареєстрованих прав чи вимог інших осіб на передане в іпотеку нерухоме майно.

Таким чином, відповідач в порушення взятих на себе зобов’язань за кредитним договорами, а також в порушенні норм законодавства України, уклав договір факторингу .

Відповідно до ст. 203 ЦК України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам.

Відповідно до ст. 215 Цивільного кодексу України, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення стороною (сторонами) вимог, які встановлені ч.ч. 1-3, 5 та 6 ст. 203 цього Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Таким чином, укладений між відповідачем та третьою особою договір факторингу від 28.11.2012року в частині передачі прав вимоги за кредитним договорами суперечать положення ст. 203, 215 ЦК України та положенням кредитних договорів, а тому підлягають визнанню частково недійсними в частині передачі прав вимоги до Єременко Т.В. (Позивача).

4

Крім того,згідно ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється у результаті передання всього майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам -правонаступникам або у результаті ліквідації.

Однак ,В свою чергу , передання ПАТ «Сведбанк» своїх прав іншій особі за договором Факторингу права вимоги не є правонаступництвом,як таковим ,оскільки ПАТ «Сведбанк» не передала ліквідаційного балансу , не є ліквідованим та продовжує свою діяльність на фінансовому ринку України.

Індентичний випадок –Ухвала Вінницького Апеляційного суду,що була залишена в силі ВССУ від 12.06.2012р. (копія Ухвали додається)

Господарським законодавством України передбачено набуття правонаступництва у результаті ліквідації юридичної особи та отримання правонаступником акту розподільного балансу.

В нашому випадку ТОВ «Вектор плюс» набуло право вимоги ,але як таковим правонаступником воно не є,оскільки ПАТ «Сведбанк» не ліквідовано (не існує процедури ліквідації )

5 Згідно Закону України «Про захист персональних даних»

1. Суб'єктами відносин, пов'язаних із персональними даними, є:

суб'єкт персональних даних;

володілець персональних даних;

розпорядник персональних даних;

третя особа;

уповноважений державний орган з питань захисту персональних даних.

Статтею 8 цього Закону визначено :

Стаття 8. Права суб'єкта персональних даних

1. Особисті немайнові права на персональні дані, які має кожна фізична особа, є невід'ємними і непорушними.

2. Суб'єкт персональних даних має право:

1) знати про місцезнаходження персональних даних, яка містить його персональні дані, її призначення та найменування, місцезнаходження та/або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника персональних даних або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;

2) отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані;…

В моєму випадку Банк (Відповідач) порушив мої права та передав без моєї згоди 28.11.2012 року базу моїх персональних даних третій особі ,яка ,в свою чергу, продовжує розголошувати мої персональні дані

Крім того ,ст..60 Закону України»Про банки і банківську діяльність» визначено :

Стаття 60. Банківська таємниця

Інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка

стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та

взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є

банківською таємницею.

Банківською таємницею, зокрема, є:

1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі

кореспондентські рахунки банків у Національному банку України;

2) операції, які були проведені на користь чи за дорученням

клієнта, здійснені ним угоди;

3) фінансово-економічний стан клієнтів;

4) системи охорони банку та клієнтів;

5) інформація про організаційно-правову структуру юридичної

особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності;

6) відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи

комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків

продукції та інша комерційна інформація;

7) інформація щодо звітності по окремому банку, за винятком

тієї, що підлягає опублікуванню;

8) коди, що використовуються банками для захисту інформації.

Інформація про банки чи клієнтів, що збирається під час

проведення банківського нагляду, становить банківську таємницю.

В свою чергу ст.61 Цього Закону визначено :

Банки зобов'язані забезпечити збереження банківської таємниці

шляхом:

1) обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка

становить банківську таємницю;

2) організації спеціального діловодства з документами, що

містять банківську таємницю;

3) застосування технічних засобів для запобігання

несанкціонованому доступу до електронних та інших носіїв

інформації;

4) застосування застережень щодо збереження банківської

таємниці та відповідальності за її розголошення у договорах і

угодах між банком і клієнтом.

Але , ПАТ «Сведбанк» передав інформацію ,що становить банківську таємницю ,третій особі абсолютно без моєї згоди.

Вважаю такі дії є незаконними з боку Відповідача . Третя особа , наскільки мені відомо ,за цим позовом намагається перепродати (переуступити) право вимоги стосовно мене ще одній колекторській фірмі . вважаю ,що суд може зупинити такі дії та заборонити третій особі вчиняти дії ,щодо передачі моїх персональних даних іншій особі.

Відповідно до п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 06.11.2009р. « Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними», у справах про визнання правочину недійсним без застосування наслідків недійсності судовий збір сплачується як із немайнового спору. У справах про застосування наслідків недійсного (нікчемного) правочину судовий збір сплачується залежно від вартості відшукуваного майна, щодо якого заявляються вимоги. У справах про визнання правочину недійсним із застосуванням наслідків недійсності судовий збір сплачується відповідно до пункту 10 частини першої статті 80 ЦПК ( 1618-15 ) за загальною сумою всіх вимог.

За таких обстави обчислення ціни позову в силу ст. 80 ЦПК України та п. 31 постанови пленуму ВСУ № 9 від 06.11.2009р. не є необхідним.

На сьогоднішній день я не маю копії договору факторингу ,а тільки фото договору факторингу з цивільної справи ,що знаходиться на розгляді в Святошинському суді .

Відповідач та третя особа мають договір факторингу ,який суд може витребувати.

З огляду на вище вказане, -

ПРОШУ СУД:

1) прийняти та розглянути цю заяву ,відкрити провадження

2) витребувати у Відповідача /третьої особи копію договору факторингу №15 від 28.11.2012року. з додатками.

3) Визнати частково недійсним договір факторингу № 15 від 28.11.2012року укладений між Публічним акціонерним товариством «Сведбанк» та товариством з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Вектор плюс», додаток № 1 до договору факторингу від 28.11.2012року в частині передачі (відступлення) прав вимоги за кредитним договором № 01 від 1917року, від первинного кредитора публічного акціонерного товариства «Сведбанк» до нового кредитора товариства з обмеженою відповідальністю «Факторингова компанія «Вектор плюс» стосовно вимог до Крупської Н.К.

4) Визнати незаконними дії ПАТ «Сведбанк» стосовно передання та розголошення персональних даних Крупської Н.К.третій особі- ТОВ «Факторингова компанія «Вектор плюс» та визнати незаконними дії ПАТ «Сведбанк» стосовно розголошення банківської таємниці третім особам.

5) Заборонити ТОВ «Факторингова компанія « Вектор плюс» вчиняти подальші дії стосовно передання персональних даних Крупської Н.К. іншим третім особам та розголошувати отриману ними інформацію від ПАТ «Сведбанка» стосовно рахунківКрупської Н.К.,платежів ,сум заборгованості , банківських операцій по кредитному договору №01 від 1917року

6) Судові витрати покласти на Відповідача.

Додаток:

1) копія кредитного договору

2) копія договору іпотеки

3) копії фото договору факторинга з матеріалів цивільної справи в кількості ____листів

4) копія Ухвали Апеляційного суду Вінницької обл.. від.12.06.2012р.

5) квитанції про сплату судового збору

складено в 4-х екземп.

1-до суду

2-Відповідачу

3-третій особі

4-Позивачу.

«____» травня 2013 року ___________________Крупська Н.К.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Рвзмещал этот мой позов в других темах может вам пригодится( спасибо О.Бурко так как часть позова взял у него):

Спасибо огромное!!! Тоже делала подборку для своего иска, но у вас еще больше информации:)) Особенно, что касается самой сути факторинга. С раскрытием персональных данных согласна, но можем ли мы привлечь за это в качестве ответчика Сведбанк, которого уже нет? И у меня еще один недоработанный вопрос: изменения в отношении ипотекодержателя Вектор успел сделать до 01,01,13 или уже в 2013 году? Когда по вам внесли изменения? Если в 2013 - является ли правомерным внесение изменений относительно импотеодержателя в новый реестр при том, что я в нем не регистрировала свое право собственности?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Добрый день всем "коллегам" по Вектору. Получил аналочиное письмо с проверкой моих данных, касательно платежеспособности. Хочу заверить всех, что данное послание носить явно противоправный характер. Поскольку данное полномочие относилось к праву банку требовать от заемщика данную информацию и только тогда, когда оформлялся кредитный договор. На тот момент, все заемщики прошли проверку службой безопасности банка и банк получил соотевствующие данные по заемщику. В последствии, могло все измениться (поскольку жизнь течет и изменяеться). В случае изменения фин. состояния заемщика, банк (если это прописано в договоре) мог потребовать досрочное погашение кредита или потребовать предоставить дополнительные гарантии погашения долга. Насколько я понял, в большинстве случаев этого не произошло. И вот, на сегодня какая то фирма шлет СМС сообщения о том что она проводить какие то проверки! Какие? НА ОСНОВАНИИ ЧЕГО? На основании какого то договора факторинга? Оригинал которого никто (по крайней мере я не видел и не смог увидеть). Это прямого рода криминал!!!

Кроме того, у меня есть неподтвержденная информация, что после здачи ТАСА шведам, многие платежные документы могли быть уничтожены. Что само собой ставить в затруднительное положения Вектор о реальной возможности взыскать долг (поскольку нет всех подтверждающиъ документов). Если у кого то проявился интерес шлите номер телефона встретимся, пообщаемся, объеденимся!

Кстати. 21.05.13 в Оболонском суде г. Киеве будет рассматриваться иск заемщика о незаконности договора факторинга. Хочу попасть и посмотреть. Кто со мной - присоединяйтесь!!!

Уважаемые форумчане, поделитесь,пожалуйста, информацией какое было решение суда по этому иску?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Брали кредит в Сведбанке. После всех судов (не в нашу пользу) банк прислал письмо, что нас передали этому "Вектору". Очень мутная компания. В интернете ничего конкретного нет, кроме того, что они высвечиваются на сайте http://www.ukrborg.ua/ и не введены в гос.реестр финансовых услуг http://document.ua/pro-zalishennja-bez-roz...-doc120743.html

1. ТОВ "Вектор плюс" 28.11.2012р. уклав договору факторингу № 15 з ПАТ "Сведбанк" (це творіння займає 28 друкованих аркушів на 2х мовах)

2. Одночасно з договором факторингу 28.11.2012р. було укладено договір про відступлення прав за іпотечними договороми.

3. Станом на березень 2013 року всі права вимог по договорам іпотеки укладених з ПАТ "Сведбанком" належать ТОВ "ФК Вектор плюс"

4. Контора серьозна і працює під кришою "Укрборг". Одночасно одним із керівників ТОВ "Вектор плюс" є пан Бут Артем Миколайович (Альфабанк) чому саме він - на це питання знає відповідь невелике коло смертних.

5. Компанія Товариство з обмеженою відповідальністью "Факторингова компанія "Вектор плюс" заточена на результат (всі крики про те, що купили частину за 10%; частину за 12% то є правда, але за скількі вони купили то їх проблема) проблема кредитора яким чином подолати цю проблему.

6. Особисто я а також ряд моїх партерів розробив схему, яка дозволить мінімізувати затрати кредитора чи звести її до нуля (все залежить від ряду обставин які можна з'ясувати додатково.

7. Наша команда працює в Житомирській та Вінницькій області (маємо всі необхідні для цього документи і готові відповісти на всі питання.

8. Якщо Ви знаходетесь в інших областях схема унікальна і адаптується до всіх регіонів, однак на реалізацію знадобиться додатковий час.

9. Наша команда дає 100% гарантії в перемозі, і цей результат досягається в короткі терміни.

10. Актуальніст схеми станом на 27.05.2013р. - ще актуальна (але кожного дня ці факторінги можуть щось видумати нове, але на все є свої але). Схема безпоразна і повністью законна.

11. Всі питання пов'язані з ТОВ "ФК Вектор плюс" будемо збирати

(Особливі пропозиції для клієнтів з Житомирської та Вінницької області; решта областей за домовленостю);

12. По мірі можливості будемо тримати Вас у курсі подій, та опрацьовувати нове направлення - АНТИФАКТОРИНГ

Наш дивиз - ніколи не здаватися. Все реально і законно.

З повагою Олександр

[email protected]

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Rubec30 (в миру Александр), что ж Вы такой неугомонный? Вы теперь рекламу своей "молодой каманды" в кажной ветке постить будете? А Вы еще на предыдущие вопросы в теме о ОТП факторинг не ответили.

1. ТОВ "Вектор плюс" 28.11.2012р. уклав договору факторингу № 15 з ПАТ "Сведбанк" (це творіння займає 28 друкованих аркушів на 2х мовах)

Знаем, читали "в оригинале"

2. Одночасно з договором факторингу 28.11.2012р. було укладено договір про відступлення прав за іпотечними договороми.

3. Станом на березень 2013 року всі права вимог по договорам іпотеки укладених з ПАТ "Сведбанком" належать ТОВ "ФК Вектор плюс"

И шо? В реестре Ипотекодержатель Свед-банка как была, так и осталась.

4. Контора серьозна і працює під кришою "Укрборг". Одночасно одним із керівників ТОВ "Вектор плюс" є пан Бут Артем Миколайович (Альфабанк) чому саме він - на це питання знає відповідь невелике коло смертних.

Бред чистой воды! (це нащот контора серьозна) Очередное ТОВ "Рога и копыта" с одним-однехоньким директором, с нанятыми Альфа-банкой студентами и бухгалтером на аутсорсинге

5. Компанія Товариство з обмеженою відповідальністью "Факторингова компанія "Вектор плюс" заточена на результат (всі крики про те, що купили частину за 10%; частину за 12% то є правда, але за скількі вони купили то їх проблема) проблема кредитора яким чином подолати цю проблему.

Та нам по большому щоту поф... на шо она "заточена", если у нас "руки в боки" ;-)))

6. Особисто я а також ряд моїх партерів розробив схему, яка дозволить мінімізувати затрати кредитора чи звести її до нуля (все залежить від ряду обставин які можна з'ясувати додатково.

Та Вы не стесняйтеся: дафффайте ужо прайс-лист своей "маладой каманды"

7. Наша команда працює в Житомирській та Вінницькій області (маємо всі необхідні для цього документи і готові відповісти на всі питання.

А шо? У нас в Житомирський и Винныцький областях инше законодавство, як в амерыканськых штатах? Чи у Вас "выходы" тама на правоохоронцив?

8. Якщо Ви знаходетесь в інших областях схема унікальна і адаптується до всіх регіонів, однак на реалізацію знадобиться додатковий час.

Тута має бути прайс-ліст "Адаптування законодавства інших регіонів України під законодавство Житомирсько-Вінницької області"

9. Наша команда дає 100% гарантії в перемозі, і цей результат досягається в короткі терміни.

Я Вам теж можу дати рецепт з 100%ним результатом: "Не давати гроші надурно шахраям, та вчасно інформувати правоохоронців"

10. Актуальніст схеми станом на 27.05.2013р. - ще актуальна (але кожного дня ці факторінги можуть щось видумати нове, але на все є свої але). Схема безпоразна і повністью законна.

"Факторінгі" в принципе, лишены того органа, которым думать надо: в народе его мозгом называют: обычные необразованные мошенники-нахабы. После одного визита к товарисчу следователю их прыть утекает бесследно.

Был бы мозХ, давно бы написали явку с повинной или по-тихому поувольнялись.

Далее, буду политкорректной и удержуся от комментов и пропозыций текстовки лозунгов для новаго движа "маладой каманды".

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

2. Одночасно з договором факторингу 28.11.2012р. було укладено договір про відступлення прав за іпотечними договороми.

3. Станом на березень 2013 року всі права вимог по договорам іпотеки укладених з ПАТ "Сведбанком" належать ТОВ "ФК Вектор плюс"

По этому поводу вопросик к уважаемым мэтрам Антирейда. Прочитала договор уступки ПИБ Кредитинам и нашла занимательную вещь. Оказывается они подписали 2 договора: по первому кредитинам отходят денежные требования, по другому - требования по заставному имуществу, но в этом договоре прописали, что ипотекодержателем остается ПИБ (при потребности потом переоформляют и вносят в реестр ипотек). Ребята, а как такое может быть? Насколько это законно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

По этому поводу вопросик к уважаемым мэтрам Антирейда. Прочитала договор уступки ПИБ Кредитинам и нашла занимательную вещь. Оказывается они подписали 2 договора: по первому кредитинам отходят денежные требования, по другому - требования по заставному имуществу, но в этом договоре прописали, что ипотекодержателем остается ПИБ (при потребности потом переоформляют и вносят в реестр ипотек). Ребята, а как такое может быть? Насколько это законно?

Это в каком пункте про то, что ПИБ остается Ипотекодержателем? не нашла :-(

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Это в каком пункте про то, что ПИБ остается Ипотекодержателем? не нашла :-(

перечитала ще раз) не іпотекотримачем, а в реєстрі заборон залишається запис, що майно обтяжене, і первісний кредитор не має права її вилучати (п. 5.3 договору відступлення). Так подумала, а може ті нотаріуси, що нам інфо давали, саме в цей реєстр дивилися? І як це київський нотаріус ОДИН мав би переоформити все заставлене майно? По мірі надходження справ до суду, тобто по потребі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

перечитала ще раз) не іпотекотримачем, а в реєстрі заборон залишається запис, що майно обтяжене, і первісний кредитор не має права її вилучати (п. 5.3 договору відступлення). Так подумала, а може ті нотаріуси, що нам інфо давали, саме в цей реєстр дивилися? І як це київський нотаріус ОДИН мав би переоформити все заставлене майно? По мірі надходження справ до суду, тобто по потребі?

Та ничё эта киевская нотариусиха (Кирик О.А. - это тетя) не переоформила. Она заверила нотариально договор видступлення прав на забезпечення.

А ПИБу прописали в договоре, чтоб забороны не снимал, потому что понимали, что ипотеку переоформить на себя ох как небыстро будет. Ну, ПИБу нельзя - суду можно.

Нотариус Кирик сейчас не сможет вносить изменения в старый реестр.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В любом случае время работает на нас.

На счет организации считаю, что здесь не все так однозначно. Коллетивное заявление - это и есть коллективное заявление таких "кинутых" и таких же "доставаемых" векторятами (слово заимствованное из Вашего лексикона). Организация - это другое. Знаете. ведь у нас вряд ли что по сути изменилось с момента появления высказывания "без бумажки - ты букашка, а с бумажкой - человек". Поэтому организация - это звучит гордо и для судей тоже. А коллектив, извините, "лохов" (я так пишу, потому что и себя к ним причисляю и не обижаюсь. По сути мы таковыми и являемся, взяв этот "втюханный" нам банками кредит под якобы свое жилье), ничего кроме "внутреннего смеха" (судьи не умеют смеяться) не вызовет. И если у них (коллекторов) есть организация "вектор-рога+копыта", то и наша организцаия имеет даже больше шансов на сущестование. (Хотя, конечно, в такой организации должны быть толковые юристы, не просто писатели исковых заявлений, а те, кто понимает закон и знает если не много, то достаточно для того, чтобы тягаться с судьями. Пишите. В споре познается истина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

1. ТОВ "Вектор плюс" 28.11.2012р. уклав договору факторингу № 15 з ПАТ "Сведбанк" (це творіння займає 28 друкованих аркушів на 2х мовах)

2. Одночасно з договором факторингу 28.11.2012р. було укладено договір про відступлення прав за іпотечними договороми.

3. Станом на березень 2013 року всі права вимог по договорам іпотеки укладених з ПАТ "Сведбанком" належать ТОВ "ФК Вектор плюс"

4. Контора серьозна і працює під кришою "Укрборг". Одночасно одним із керівників ТОВ "Вектор плюс" є пан Бут Артем Миколайович (Альфабанк) чому саме він - на це питання знає відповідь невелике коло смертних.

5. Компанія Товариство з обмеженою відповідальністью "Факторингова компанія "Вектор плюс" заточена на результат (всі крики про те, що купили частину за 10%; частину за 12% то є правда, але за скількі вони купили то їх проблема) проблема кредитора яким чином подолати цю проблему.

6. Особисто я а також ряд моїх партерів розробив схему, яка дозволить мінімізувати затрати кредитора чи звести її до нуля (все залежить від ряду обставин які можна з'ясувати додатково.

7. Наша команда працює в Житомирській та Вінницькій області (маємо всі необхідні для цього документи і готові відповісти на всі питання.

8. Якщо Ви знаходетесь в інших областях схема унікальна і адаптується до всіх регіонів, однак на реалізацію знадобиться додатковий час.

9. Наша команда дає 100% гарантії в перемозі, і цей результат досягається в короткі терміни.

10. Актуальніст схеми станом на 27.05.2013р. - ще актуальна (але кожного дня ці факторінги можуть щось видумати нове, але на все є свої але). Схема безпоразна і повністью законна.

11. Всі питання пов'язані з ТОВ "ФК Вектор плюс" будемо збирати

(Особливі пропозиції для клієнтів з Житомирської та Вінницької області; решта областей за домовленостю);

12. По мірі можливості будемо тримати Вас у курсі подій, та опрацьовувати нове направлення - АНТИФАКТОРИНГ

Наш дивиз - ніколи не здаватися. Все реально і законно.

З повагою Олександр

[email protected]

Здравствуйте, я как раз живу на территории Житомирской области и тоже имею проблемы с Вектор+, а именно: у меня в залоге 3-х к квартира (ипотека). Запросила у Вектора документы, подтверждающие их право что-то с меня требовать - не получила ничего пока. Сидеть сложа руки - страшно, боюсь, что рано или поздно ждет суд. Чем конкретно Вы можете помочь? Что означает минимизировать, или свести к нолю выплаты? Снять с меня долг и арест с квартиры?или? хочу пойти к нотариусу, оформлявшему ипотеку и уточнить ипотекодержателя на сегодняшний день, а то не знаешь что кому должен и что дальше делать? В итоге могу оказаться с 2-мя детьми на улице!!! А все годы с 2007 я платила за воздух(((

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Rubec30 (в миру Александр), что ж Вы такой неугомонный? Вы теперь рекламу своей "молодой каманды" в кажной ветке постить будете? А Вы еще на предыдущие вопросы в теме о ОТП факторинг не ответили.

"Факторінгі" в принципе, лишены того органа, которым думать надо: в народе его мозгом называют: обычные необразованные мошенники-нахабы. После одного визита к товарисчу следователю их прыть утекает бесследно.

Был бы мозХ, давно бы написали явку с повинной или по-тихому поувольнялись.

Далее, буду политкорректной и удержуся от комментов и пропозыций текстовки лозунгов для новаго движа "маладой каманды".

Спасибо за комментарии между строк, полностью с Вами согласна. Хорошо, напишу я заявление о том, что Вектор+ меня доставало звонками и смс, а дальше то что? Судебная тяжба на долгие годы с непонятным результатом???У нас надо иметь недюжинное здоровье, чтобы по судам таскаться и что-то кому-то доказывать!!! Я понимаю, что сидеть тихонько тоже долго не получиться, мне представитель Вектора в последней беседе с ним сказал, что со мной они не смогли договориться, поэтому подают на меня в суд, а квартиру выставляют на продажу и шансы у них 100%. Реально я понимаю, что мне никто 18 тыс долларов США не подарит (остаток по ипотеке), но я тоже не виновата, что Свед сдулся раньше, нежели предполагал договор ипотеки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо за комментарии между строк, полностью с Вами согласна. Хорошо, напишу я заявление о том, что Вектор+ меня доставало звонками и смс, а дальше то что? Судебная тяжба на долгие годы с непонятным результатом???У нас надо иметь недюжинное здоровье, чтобы по судам таскаться и что-то кому-то доказывать!!! Я понимаю, что сидеть тихонько тоже долго не получиться, мне представитель Вектора в последней беседе с ним сказал, что со мной они не смогли договориться, поэтому подают на меня в суд, а квартиру выставляют на продажу и шансы у них 100%. Реально я понимаю, что мне никто 18 тыс долларов США не подарит (остаток по ипотеке), но я тоже не виновата, что Свед сдулся раньше, нежели предполагал договор ипотеки?

что за пессимизм? и откуда такая уверенность в том, что у вектора 100% шансов...

Бог когда сказал, что сожжет Содом и Гомогу тоже говорил, что всех сожжет, в итоге спаслись люди (некоторые) которые не сдались и правды держались.....

читайте форум!

делайте выводы...и действуйте...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

всем еще раз здравствуйте, недолго было все тихо у меня!!! Пришло новое смс от Вектора , вот текст " Шановна.... 10.06.2013 року розпочато подготовку виконавчого напису нотариуса. Вам отправлена вимога. Ожидайте сообщение об открытии виконавчого провадження". Письмо пришло мне и поручителю. Теперь что дальше? У кого есть уже опыт, напишите, пожалуйста, что будет дальше? А то боюсь, что все же придут и на улицу выставят!!! Знакомые предлагают не сидеть, сложа руки, а идти к юристу и подавать в суд первой? Что посоветуете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

всем еще раз здравствуйте, недолго было все тихо у меня!!! Пришло новое смс от Вектора , вот текст " Шановна.... 10.06.2013 року розпочато подготовку виконавчого напису нотариуса. Вам отправлена вимога. Ожидайте сообщение об открытии виконавчого провадження". Письмо пришло мне и поручителю. Теперь что дальше? У кого есть уже опыт, напишите, пожалуйста, что будет дальше? А то боюсь, что все же придут и на улицу выставят!!! Знакомые предлагают не сидеть, сложа руки, а идти к юристу и подавать в суд первой? Что посоветуете?

А Вам Шишкина присылала вимогу? и от своего ли имени?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А Вам Шишкина присылала вимогу? и от своего ли имени?

Кто такая Шишкина? Мне пришло смс с номера УкрБорг от имени Вектор+

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кто такая Шишкина? Мне пришло смс с номера УкрБорг от имени Вектор+

то есть Вы пока только от смс так волнуетесь? мы уже вымогу от нотариуса получили ))
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

то есть Вы пока только от смс так волнуетесь? мы уже вымогу от нотариуса получили ))

Что она означает эта вымога? Мне мой поручитель уже мозг выносит, чтобы я платила кредит, кому, спрашивается?!!! Они же ни на какие уступки не идут, им надо все и сразу, а документы они так и не предоставили!!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения