Постановление ВСУ по пересмотру об отказе Приватбанку в выселении заемщиков из жилья


Считаете ли Вы решение законным и справедливым?  

6 голосов

  1. 1. Считаете ли Вы решение законным?

    • Да
      6
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0
  2. 2. Считаете ли Вы решение справедливым?

    • Да
      6
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0


Recommended Posts

А, что делать тем людям? Когда банк их не выселял. А по исполнительному листу нотариуса продал квартиру вместе с жильцами, через прилюдные торги.

 

А нарушения порядка Вы искали?

оспаривали оценку?

что Вы вообще делали для того, что бы квартира не была реализована через торги?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 87
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Окончательного решения по этой постанове ВСУ еще нет, дело в районном суде практически остановлено по причине отводов и самоотводов судей, дело передано в другой суд другого р-на Львовской областьи. Буду наблюдать по реестру за развитием ситуации.

 

Оно еще и не скоро будет.

А в чем собственно говоря проблема?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Відповідно до ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Права власника житлового будинку квартири визначені ст. 383 ЦК України та ст. 150 ЖК України, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім'ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд.

Відповідно до ч. 1 ст. 156 ЖК України з урахуванням положень ч. 1 ст. 405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням в обсязі, визначеному відповідно до угоди з власником.

Верховний суд України аналізуючи зміст вказаних правових норм дійшов висновку про те, що право члена сім'ї власника будинку (квартири) користуватися цим житлом існує лише за наявності у власника права приватної власності на це майно.

Із зазначеного можна дійти до висновку, що виникнення права членів сім'ї власника будинку (квартири) на користування цим будинком та обсяг цих прав залежить від виникнення у власника будинку права власності на цей будинок, а відтак - припинення права власності особи на будинок припиняє право членів її сім'ї на користування цим будинком.

У зв’язку з цим необхідно виходити з того, що права членів сім'ї власника будинку на об'єкт власності є похідними від прав самого власника. А тому припиняється у зв’язку з переходом останнього до іншої особи.

 

З таким висновком погоджується і ВСУ у Постанові №6-158цс14 від 05.11.2014 року: «Аналіз вищенаведених правових норм дає підстави для висновку про те, що право членів сім'ї власника будинку користуватись цим жилим приміщенням може виникнути та існувати лише за наявності права власності на будинок в особи, членами сім'ї якого вони є; із припиненням права власності особи втрачається й право користування жилим приміщенням у членів його сім'ї».

не очень положительные выводы, но в таком случае нужно разделять право проживание и право пользование.

Права проживания может лишать исключительно суд.

Но не все, даже юристы, это понимают.

Человека лишили права пользования в связи с тем, что член его семьи потерял право собственности, но право проживания сохраняется пока решения о выселении не вступило в законную силу или человек написал добровольное заявление об освобождение занимаемого им помещения (но при этом могут быть нюансы).

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Дивіться, стосовно цього питання судову практику надати не можу, оскільки це питання вирішується позасудово.

Можу лише надати посилання на наступне:

Державна міграційна служба України у своїй діяльності керується наказом МВС №1077 від 22.11.2012 року ("Порядок реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів").

Згідно п. 1. 3 цього Порядку:

"1.3. Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення (далі - територіальний підрозділ ДМС України) у день подання особою документів. Реєстрація місця проживання особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання."

Згідно п. 3.1 цього Порядку:

3.1. Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

...

[абз. 3] судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

 

інших документів, які свідчать про припинення:

...

[абз. 9] підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Зняття з реєстрації на підставах, визначених в абзацах вісім та дев’ять пункту 3.1 цього розділу, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи закладу/установи або за заявою власника/наймача житла або їх законних представників."

 

Отже, на підставі вищевикладеного, та неодноразового власного досвіду виникає ситуація, коли новий власник приходить до відповідного відділу ДМС та подає, як новий власник квартири(будинку), заяву про зняття особи з реєстарції місця проживання.

ДМС перевіряє правовстанавлюючі документи, та цього ж дня приймає рішення про зняття осіб з реєстрації і ніяким законом прямо і не прямо не заборонено знімати з реєстрації неповнолітніх дітей.

Їх виписують в нікуди, а в картці пишуть "в межах міста Києва (наприклад)".

 

Отакі пирожки.

 

На цьому форумі бачив вихід, який дієвий на практиці, з приводу повторної прописки на підставі старих правовстановлюючих документів.

Я вот как раз пишу кассационную жалобу на решения первой инстанции и апелляции по оспариванию действий ДМС, когда человека сняли с регистрации в связи с тем, что появился новый собственник.

Буду признателен, если разместите ссылки на противоположенную практику ВАСУ.

 

Вся дебильность в формулировках приказа МВС №1077 від 22.11.2012 року

Если не получиться признать действия неправомерными, то придется оспаривать весь приказ, как такой, что протеворечит Закону в этой части.

 

відчуження житла

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ничего не мешает продавать квартиру с прописанными людьми... На это нужна только воля покупателя... Если он согласен купить, то покупает... 

А у людей прописанных остаётся право пользования и прописка соответственно... Просто меняется собственник... У прописанных на смену собственника так точно разрешение не требуется брать...

 

Я бы сказал: право проживания.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

т.е. детей выписывают на улицу просто так, еще есть мнения по этому вопросу.

К тому-же у детей права собственности и так не было, а было право проживания и пользования.

Да наверное сам пойду и пообщаюсь с миграционной службой.

Получилось пообщаться?

Что Вам сказали?

проблема в том, что снятие с регистрации не значит потеря права проживания, что бы там, кто не говорил, в том числе Vushata.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я с Вами не согласен, при утрате права собственности утрачивается и составляющие этого права (право пользования) исходя из этого появляются основания для снятия с регистрации в связи с утратой права пользования жильем. (ЗУ "Про реестрацію місця проживання ...")

 

Я с Вами тоже не согласен и попробую сегодня найти положительную практику.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я с Вами тоже не согласен и попробую сегодня найти положительную практику.

Згідно ч. 1 ст. 317 ЦКУ, зміст права власності складають: володіння, користування, розпорядження.

Оскільки право користування це одна із складових права власності, то із втратою права власності...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Получилось пообщаться?

Что Вам сказали?

проблема в том, что снятие с регистрации не значит потеря права проживания, что бы там, кто не говорил, в том числе Vushata.

Погоджуюсь, що зняття із реєстрації не означає втрату права користування, а от втрата права користування є підставою для зняття з реєстрації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Чи вдалося знайти? 

почти, нет.

Есть идиотское Постановление ВСУ на руку кредиторам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Згідно ч. 1 ст. 317 ЦКУ, зміст права власності складають: володіння, користування, розпорядження.

Оскільки право користування це одна із складових права власності, то із втратою права власності...

а право проживания??

только решение суда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

а право проживания??

только решение суда.

А что такое право проживания? 

Такого термина я не встречал, право проживания это и есть право пользования (користування) жилым помещением.

К сожалению практики нет.

 

Почему не пропишетесь снова?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А что такое право проживания?

Такого термина я не встречал, право проживания это и есть право пользования (користування) жилым помещением.

К сожалению практики нет.

Почему не пропишетесь снова?

Нельзя прописаться,так как человек не собственник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А что такое право проживания?

Такого термина я не встречал, право проживания это и есть право пользования (користування) жилым помещением.

К сожалению практики нет.

Почему не пропишетесь снова?

Право проживание часть права на жилище.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Нельзя прописаться,так как человек не собственник.

 

Ранее был прописан с согласия предыдущего собственника? 

 

Право проживание часть права на жилище.

 

 

Откуда такая мотивация?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ранее был прописан с согласия предыдущего собственника?

Откуда такая мотивация?

1.нет,он был собственником жилья,права собственности на которое его лишили.

Раскажите,пожалуйста,детальный правовой механизм обратной регистрации.

2.с пониманимания существующих норм материального права и я готов ее отстаивать и до всу,и до ксу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

1.нет,он был собственником жилья,права собственности на которое его лишили.

Раскажите,пожалуйста,детальный правовой механизм обратной регистрации.

2.с пониманимания существующих норм материального права и я готов ее отстаивать и до всу,и до ксу.

 

Повторная регистрация возможна при наличии на руках старого правоустанавливающего документа.

Схема следующая:

Приходим в ДМС (или ЦНАП) и подаем заяву на регистрацию, показываем старый правоустанавливающий.

Заяву принимают и делают регистрацию.

ДМС не проверяет по реестру кто фактический собственник, а проводит регу по предоставленым документам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Повторная регистрация возможна при наличии на руках старого правоустанавливающего документа.

Схема следующая:

Приходим в ДМС (или ЦНАП) и подаем заяву на регистрацию, показываем старый правоустанавливающий.

Заяву принимают и делают регистрацию.

ДМС не проверяет по реестру кто фактический собственник, а проводит регу по предоставленым документам.

И что єто даст, кроме тянучки по времени.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

И что єто даст, кроме тянучки по времени.

Вот и я не знаю.

Здесь вопрос в том, что снятие регистрации новым собственником без решения суда о выселении незаконно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 

И что єто даст, кроме тянучки по времени.

 
Может кому то это нужно, к примеру при выселении прописать стороннего человека, взять форму 3 о прописаных, что мол вот человек имеет право проживать, такого человека выселить без решения невозможно, так что можно годик протянуть, потом другого человечка так прописать и понеслась.
Таким образом можно пробовать жить долгое время никому не платя, согласитесь, отличный вариант при отсутствии иного жилья.
 

Вот и я не знаю.

Здесь вопрос в том, что снятие регистрации новым собственником без решения суда о выселении незаконно.

 

Ну все же не пойму почему не законно, основания для проживания (пользования) исчезают, на основании чего человек не имеющий отношения к жилищу имеет право проживать? потому что он когда то был прописан? прописка (регистрация) не дает право пользования.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

При смене собственника, на основании заявления нового собственника, снятие с регистрации происходит без решения суда.

Не путайте выселение и снятие с регистрации.

Т.е. продолжая Вашу мысль, банк имея решение суда о взыскании предмета ипотеки, но с запретом выселить и снять с регистрации, не парясь продает через исполнительную с зарегистрированными людьми, в  т.ч. и с детьми, а новый собственник без напряга снимает ВСЕХ с регистрации в мигр.службе, и все, так, т.е. нет выхода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

При смене собственника, на основании заявления нового собственника, снятие с регистрации происходит без решения суда.

Не путайте выселение и снятие с регистрации.

Я не путаю эти понятия, я считаю, так как написан закон о свободе...  не дает права новому собственнику снимать с регистрации жильцов этого жилья без решения суда о выселении.

А сама инструкция не конкретизирует, что расширительно толкует закон.

 

Згідно з ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

заяви особи або її законного представника;

судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

свідоцтва про смерть;

паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

інших документів, які свідчать про припинення:

підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства;

підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту;

підстав на право користування житловим приміщенням.

 

 

Згідно з п. 3.1. Наказ МВС України від 22.11.2012 № 1077 «Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів», Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

заяви про зняття особи з реєстрації місця проживання, яка подається особою або її законним представником;

судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

свідоцтва про смерть;

паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

інших документів, які свідчать про припинення:

підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства. Інформація територіального органу ДМС України або територіального підрозділу ДМС України, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи посвідки на постійне проживання в Україні;

підстав для проживання або перебування особи на обліку у закладі/установі (повідомлення про припинення підстав для проживання/перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту) (додаток 13);

підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

 

 

Является ли приобретение права собственности ипотекодержателем на предмет ипотеки, отчуждением права собственности ипотекодателем?

 

Я считаю, что нет, поэтому органы ДМС, так как действуют не в рамках законодательства, не имеют права снимать с регистрации на этом основании.

Пусть добавляют в инструкцию, как основание для снятия с регистрации ипотекодателя приобретение права собственности ипотекодержателем на предмет ипотеки и тогда вопросов не будет.

 

 

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=7732&page=90#entry157774

 

На основании тех же норм, на основании которых ипотекодержатель (правильно говорить псевдоипотекодержател) решил нарушать право собственности ипотекодателя на предмет ипотеки, я решил нарушить его псевдо право собственности.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 

 
 
Может кому то это нужно, к примеру при выселении прописать стороннего человека, взять форму 3 о прописаных, что мол вот человек имеет право проживать, такого человека выселить без решения невозможно, так что можно годик протянуть, потом другого человечка так прописать и понеслась.
Таким образом можно пробовать жить долгое время никому не платя, согласитесь, отличный вариант при отсутствии иного жилья.
 

 

Ну все же не пойму почему не законно, основания для проживания (пользования) исчезают, на основании чего человек не имеющий отношения к жилищу имеет право проживать? потому что он когда то был прописан? прописка (регистрация) не дает право пользования.

 

Это понимание норм материального права, если хотите наберите меня и я попробую Вам объяснить.

Если исходить из Вашего понимания норм материального права, то предыдущий собственник или жильцы, которые жили в жилье до этого автоматически теряют право проживание, если произошло отчуждение такого жилья.

Тогда вопрос зачем все нормы права по порядку выселения, если так все просто.

Вот правильные слова dyx

 

Не путайте выселение и снятие с регистрации.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...