Відмова у видачі посвідчення постраждалого від аварії на ЧАЕС


Recommended Posts

Доброго дня. Мені 38 років. У липні 2015 року проведена операція по видаленню щитовидної залози. Встановлено діагноз - рак щитовидної залози. Маю дитяче жовте посвідчення категорії Д про дозу отриманого йодного удару. У вересні 2015 встановлена інвалідність. Центральна МСЕК видала довідку про зв"язок захворювання із аварією на ЧАЕС. Місцевий собез відмовив у наданні статусу чорнобильця 1 категорії і видачі посвідчення. Куди звертатись далі ? - бо згідно законодавства, наскільки мені відомо, статус повинні надати.

 

Link to comment
Share on other sites

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/796-12/print1449266873509917

ст. 11, 17, 27 читайте

если под все попадаете, то в административный суд

Дякую.  А як трактується  ст.12 " ... На встановлення причинного зв'язку між погіршенням стану здоров'я і встановленням інвалідності та наслідками Чорнобильської катастрофи мають право особи, яким після досягнення повноліття не буде надано відповідно до частини першої статті 11 цього Закону статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з числа:

- зазначених у пункті 2 статті 27 цього Закону;

- народжених після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих, або матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих;

- хворих на рак щитовидної залози..."

?

бо мені відмовили посилаючись на ст 11 - через те, що у дитячому віці мені не була встановлена інвалідність???

Link to comment
Share on other sites

Доброго дня. Мені 38 років. У липні 2015 року проведена операція по видаленню щитовидної залози. Встановлено діагноз - рак щитовидної залози. Маю дитяче жовте посвідчення категорії Д про дозу отриманого йодного удару. У вересні 2015 встановлена інвалідність. Центральна МСЕК видала довідку про зв"язок захворювання із аварією на ЧАЕС. Місцевий собез відмовив у наданні статусу чорнобильця 1 категорії і видачі посвідчення. Куди звертатись далі ? - бо згідно законодавства, наскільки мені відомо, статус повинні надати.

Разместите Ваше заявление и ответ управління соціального захисту про відмову у видачі посвідчення.

Link to comment
Share on other sites

Разместите Ваше заявление и ответ управління соціального захисту про відмову у видачі посвідчення.

1. Причинний зв'язок між захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, частковою або повною втратою працездатності громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і Чорнобильською катастрофою визнається встановленим (незалежно від наявності дозиметричних показників чи їх відсутності), якщо його підтверджено під час стаціонарного обстеження постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, які мають ліцензію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

 

Комиссия какого уровня установила у Вас причинно-следственную связь между потерей работоспособности и Чорнобыльской катастрофой?

,

 

На встановлення причинного зв'язку між погіршенням стану здоров'я і встановленням інвалідності та наслідками Чорнобильської катастрофи мають право особи, яким після досягнення повноліття не буде надано відповідно до частини першої статті 11 цього Закону статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з числа:

- зазначених у пункті 2 статті 27 цього Закону;

- народжених після 26 квітня 1986 року від батька, який на час настання вагітності матері мав підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих, або матір'ю, яка на час настання вагітності або під час вагітності мала підстави належати до 1 або 2 категорії постраждалих;

- хворих на рак щитовидної залози.

 

У Вас не было статуса потерпевших, поэтому Вы имете право на установление причинной связи.

 

 

Насколько я вижу, исходя из условий закона, то действительно Вы имеете право на установления причинной связи, но не имеете права на статус потерпевшего.

 

п.с. Закон, как-то по дебильному написан. Зачем установление связи, если она ничего не дает?

 

п.с.2 Я не специализируюсь на таких вопросах. Возможно другие посоветуют.

 

п.с.3 Я бы советовал позвонить в соответствующий отдел Минсоцзащиты и проконсультироваться: имеете ли  Вы право на получение статуса потерпевшего?

Link to comment
Share on other sites

Зв"язок наданий Центральною міжрайонною експертною комісією - м. Київ., а довідку надала центральна МСЕК м. Київ.

Звонили в мисоцзащиты?

Что Вам сказали?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show