Як зберегти самочинне будівництво на чужій земельній ділянці


Recommended Posts

Буду дуже вдячний шановним юристам, якщо допоможуть розібратись у наступній ситуації.

Так, фізична особа (далі – Покупець) придбала у іншої фізичної особи ½ частину домоволодіння, а саме його 2 поверх.

В подальшому, з огляду на те, що сходи до частини домоволодіння Покупця (другого поверху)  були розташовані на вулиці та знаходились в аварійному стані, останній встановив нові сходи, проте не на тому ж місці, а на земельній ділянці співвласника домоволодіння (далі – Співвласник), який, на час їх встановлення, жодним чином не заперечував проти вчинення Покупцем таких дій.

Через два роки після побудови сходів Співвласник звернувся до суду з позовом про знесення самочинного будівництва (нових сходів побудованих Покупцем), з огляду на те, що Співвласник не надавав згоду Покупцю на їх встановлення, як наслідок, відповідна споруда повинна бути знесена.

У зв’язку з зазначеними вище обставинами у Покупця виникли наступні питання:

Чи можливо якимось чином зберегти (тобто не зносити) сходи, які були самочинно побудовані на земельній ділянці ? І це при тому, що іншого місця для встановлення сходів (не інакше як на земельній ділянці Співвласника) не має. Наприклад, встановити через суд право сервітуту на частину земельної ділянки Співвласника на якому розташовані сходи.

 

Link to comment
Share on other sites

47 минут назад, faust6996 сказал:

В подальшому, з огляду на те, що сходи до частини домоволодіння Покупця (другого поверху)  були розташовані на вулиці та знаходились в аварійному стані, останній встановив нові сходи, проте не на тому ж місці, а на земельній ділянці співвласника домоволодіння (далі – Співвласник), який, на час їх встановлення, жодним чином не заперечував проти вчинення Покупцем таких дій.

А почему на том самом месте нельзя было сходы установить...

49 минут назад, faust6996 сказал:

Чи можливо якимось чином зберегти (тобто не зносити) сходи, які були самочинно побудовані на земельній ділянці ? І це при тому, що іншого місця для встановлення сходів (не інакше як на земельній ділянці Співвласника) не має. Наприклад, встановити через суд право сервітуту на частину земельної ділянки Співвласника на якому розташовані сходи.

Конечно можно установить сервитут...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

В 04.11.2016 в 12:26, Bolt сказал:

Конечно можно установить сервитут...

Я бы сказал не, можно, а нужно! есть все основания! И необходимо понимать, как производилось строительство лестницы: хоз.способом или строительством занималась фирма? есть ли проект? Также рекомендовал бы обратиться к истцу со встречным иском, если это возможно.

Link to comment
Share on other sites

12 часов назад, Лев сказал:

Статья 120 ЗКУ - Вам в помощь!

Вы думаете стоит признавать право собственности на часть зем участка, а не устанавливать сервитут?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show