Не возврат депозитов в банках с мораторием не законен - НБУ


Recommended Posts

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.02.2009р. №44-020/1357-2796

Департамент реорганізації та припинення діяльності банків

Тимчасовому адміністратору ТОВ „Укрпромбанк”

Майданюку О.Г.

Тимчасовому адміністратору АКБ „Національний кредит”

Патрушеву Є.М.

Тимчасовому адміністратору ВАТ КБ „Причорномор’я”

Шевцову Ю.О.

Тимчасовому адміністратору ВАТ КБ „Надра”

Жуковській В.Б.

Тимчасовому адміністратору АКБ „Київ”

Степаненку А.І.

Тимчасовому адміністратору ТОВ КБ „Західінкомбанк”

Малютіній В.А.

Територіальним управлінням Національного банку України.

Щодо застосування мораторію на задоволення вимог кредиторів

До Національного банку України надходять численні звернення та скарги від громадян і юридичних осіб щодо відмови тимчасових адміністраторів банків у виплаті коштів за депозитними договорами, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, з посиланням на введений відповідною постановою Правління Національного банку України мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Такі пояснення, що надаються посадовими особами банків та тимчасовими адміністраторами, викликають масове незадоволення та обурення громадян діями Національного банку України, якого звинувачують у неотриманні своїх коштів.

Звертаємо увагу, що така позиція тимчасових адміністраторів не відповідає законодавству України, а саме Закону України „Про банки і банківську діяльність” (далі – Закон).

Статтею 2 Закону визначено, що мораторій - зупинення виконання банком майнових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

Згідно із статтею 85 Закону мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку. Окремо звертаємо увагу, що цією статтею Закону прямо зазначено, що дія мораторію не поширюється на вимоги щодо виплати заробітної плати. При цьому не конкретизується ні час настання вимоги щодо цих виплат, ні особа кредитора.

Враховуючи вищевикладене, зазначаємо, що вимоги за депозитними договорами, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, не підпадають під дію мораторію і мають бути задоволені банками у встановлені договорами строки. Одночасно звертаємо увагу на те, що незадоволення банками вимог, строк виконання за якими настав після введення тимчасової адміністрації, може бути викликано лише недостатністю коштів на кореспондентському рахунку банку. При цьому всі заяви щодо повернення депозитів, строк виконання яких настав після введення тимчасової адміністрації, мають бути взяті на облік і задовольнятись за наявності коштів у порядку черговості.

Крім того, зважаючи на необхідність надання відповідей за зверненнями громадян та суб’єктів господарювання щодо порядку повернення депозитних вкладів, виплат пенсій та здійснення платежів клієнтів, просимо інформувати Національний банк України, у тому числі територіальні управління Національного банку України, про розпорядчі документи тимчасових адміністраторів, які регламентують порядок роботи з клієнтами та здійснення банківських операцій.

Заступник Голови П.М.Сенищ

Вик.Бородіна Є.Ю.

т. 256-02-22

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

Письмо старовато, но может кому то и пригодится.

а в ситуации с Надрой в суд надо подавать?

или все равно с ней ничего не добьешься?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

а в ситуации с Надрой в суд надо подавать?

или все равно с ней ничего не добьешься?

Подавать нужно. И добиться можно, результаты уже есть.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 months later...

Подавать нужно. И добиться можно, результаты уже есть.

день добрый. и я уже созрела на суд с Надрой :angry:

есть депозитный договор, который был пролонгирован во время действия моратория, срок продлённого договора был окончен 2.01.2010.

к моменту окончания договора мой депозитный счёт оказался заблокированным в связи с передачей счетов в Родовид, который так и не состоялся.

как результат, депо до сих пор заблокирован. на моё заявление о выдаче депозита банк ответил стандартной отмазкой типа "мы можем предложить присоединиться к комплексной программе выдачи депозитов, только подпишите новый договор с отличными условиями". и всё! я знаю номер своего заявления, который ему присвоили в Надра.

договор и квитанция у меня есть на руках, остаток по счёту я знаю. но нет прямого ответа Надр ПОЧЕМУ мой счёт был заблокирован.

подскажите, пожалуйста, каковы мои дальнейшие действия? по-моему Киевское РУ у меня в договоре не значится, но я прописана в Печерском районе и потому по идее могу подать документы туда.

спасибо.

с ув., Евгения

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

день добрый. и я уже созрела на суд с Надрой :angry:

есть депозитный договор, который был пролонгирован во время действия моратория, срок продлённого договора был окончен 2.01.2010.

к моменту окончания договора мой депозитный счёт оказался заблокированным в связи с передачей счетов в Родовид, который так и не состоялся.

как результат, депо до сих пор заблокирован. на моё заявление о выдаче депозита банк ответил стандартной отмазкой типа "мы можем предложить присоединиться к комплексной программе выдачи депозитов, только подпишите новый договор с отличными условиями". и всё! я знаю номер своего заявления, который ему присвоили в Надра.

договор и квитанция у меня есть на руках, остаток по счёту я знаю. но нет прямого ответа Надр ПОЧЕМУ мой счёт был заблокирован.

подскажите, пожалуйста, каковы мои дальнейшие действия? по-моему Киевское РУ у меня в договоре не значится, но я прописана в Печерском районе и потому по идее могу подать документы туда.

спасибо.

с ув., Евгения

Подать иск в Печерский районный суд с требованием вернуть вклад, проценты и просрочку, а также упущенную выгоду и моральный ущерб.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Подать иск в Печерский районный суд с требованием вернуть вклад, проценты и просрочку, а также упущенную выгоду и моральный ущерб.

Спасибо за быстрый ответ.

ещё вопрос: помимо договора, квитанции, заявления и письма-ответа от Надр что мне нужно ещё иметь при себе для подачи иска в суд?

каким образом можно потребовать проценты и просрочку, упущенную выгоду и моральный ущерб?

где почитать как это рассчитывается и как это оформляется?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо за быстрый ответ.

ещё вопрос: помимо договора, квитанции, заявления и письма-ответа от Надр что мне нужно ещё иметь при себе для подачи иска в суд?

каким образом можно потребовать проценты и просрочку, упущенную выгоду и моральный ущерб?

где почитать как это рассчитывается и как это оформляется?

Указанных документов достаточно. По упущенной выгоде нужно предоставить предварительный договор или договор задатка на покупку, свою справку о доходах и допсоглашение к договору о задатке по которому Вы потеряли задаток. Я понимаю, что у Вас все было именно так?

Моральный ущерб - почитайте ст. 23 ЦК

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Указанных документов достаточно. По упущенной выгоде нужно предоставить предварительный договор или договор задатка на покупку, свою справку о доходах и допсоглашение к договору о задатке по которому Вы потеряли задаток. Я понимаю, что у Вас все было именно так?

Моральный ущерб - почитайте ст. 23 ЦК

да, именно так. спасибо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 8 years later...
В 23.12.2018 в 22:38, Kirrrilll сказал:

моим знакомым помог, только суд. Больше не кто вам не поможет в данной ситуации 

Это правильно конечно, но только почему-то всегда у знакомых... Это уже привычка наверное...))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...