Recommended Posts

1 час назад, vad-vad сказал:

в заявление мы подчеркивали,что право требование на имущество было получено незаконно в нарушении кредитного договора поэтому следователь пошел по 192

Всётаки я сомневаюсь, что здесь 192-ая подходит... Меня терзают смутные сомнения...

 

1. Потерпілим від злочину може бути як власник, так і законний володілець майна.

2. З об'єктивної сторони цей злочин полягає в отриманні винним матеріальної вигоди за рахунок власника або законного володільця майна шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак шахрайства. За способом вчинення цей злочин є близьким до шахрайства. Однак, на відміну від шахрайства, при його вчиненні не відбувається вилучення чужого майна із фонду власника: винний отримує матеріальну вигоду в результаті використання майна, яке лише мало надійти у розпорядження власника і поповнити його майновий фонд. Тобто він не вилучає майно, а лише не передає його належному власникові чи законному володільцю.

Способами вчинення злочину є обман та зловживання довірою.

За своїм змістом обман та зловживання довірою як способи вчинення цього злочину аналогічні обману та зловживанню довірою при шахрайстві. Про їх поняття див. коментар до ст. 191.

Заподіянням майнової шкоди, відповідальність за яке передбачена ст. 192, охоплюються випадки:

1) незаконного використання чужого майна чи грошових коштів (самовільне всупереч укладеній угоді чи досягнутій домовленості безоплатне використання транспортних засобів чи інших предметів; нецільове використання коштів чи майна іншого власника, отриманих на законних підставах (як попередню оплату за товар чи фінансування певного проекту, орендування приміщень, у т. ч. і житла, або іншого майна, наданого винному його власником чи законним володільцем на зберігання чи залишеного під нагляд тощо), в результаті чого потерпіла сторона, будучи позбавленою можливості використовувати майно чи кошти у власних інтересах, зазнає майнової шкоди у формі упущеної вигоди;

2) неправомірного неповернення чи несвоєчасного повернення власнику майна чи грошових коштів, що позбавляє власника можливості використовувати їх за власним розсудом і отримати певний дохід;

3) ухилення від сплати обов'язкових платежів (перекручування умов договору купівлі-продажу з метою зменшення розміру мита, користування пільгами (на оплату житла, електричної енергії чи газу, на проїзд тощо)), в результаті чого держава не отримує належних грошових надходжень. Не утворює складу цього злочину ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що входять до системи оподаткування. Такі дії за наявності для того підстав слід розглядати як злочин у сфері господарської діяльності і кваліфікувати за ст. 212;

4) отримання майна чи грошових коштів (кредитів, позик, субсидій та інших соціальних виплат, придбання нерухомості або іншого майна тощо) з використанням при цьому пільг, на які винна особа не мала права (наприклад, отримання безвідсоткової позики, яка надається певним категоріям громадян, що постраждали від Чорнобильської катастрофи; отримання позики для будівництва чи придбання дачних будинків, яка передбачена для ветеранів праці; безоплатне придбання медикаментів чи придбання з 50 %-ю знижкою їх вартості, що передбачено для певних категорій громадян);

5) звернення особою, яка перебуває на службі, на свою користь або користь інших осіб грошових коштів, які є платою за отримані громадянами чи організаціями послуги. Правова оцінка дій винних осіб у таких випадках залежить від того, чи була та чи інша особа наділена повноваженнями на отримання та оприбуткування таких платежів. Наприклад, дії працівників транспорту, які не уповноважені відповідним суб'єктом на одержання коштів як плати за надані послуги, пов'язані з перевезенням транспортом пасажирів або вантажу, і які одержують від фізичних або юридичних осіб гроші за безквитковий проїзд чи за незаконне, без оформлення документів, перевезення вантажу, утворюють склад злочину, передбаченого ст. 192. Якщо працівник транспорту уповноважується на отримання коштів за надані послуги, то присвоєння отриманих ним грошових коштів є привласненням чужого майна, оскільки з моменту отримання їх уповноваженою особою вони стають власністю певного суб'єкта (юридичної чи фізичної особи). Незаконне одержання шляхом вимагання працівником державного транспорту, який не є службовою особою, майнової винагороди у значному розмірі за виконання чи невиконання дій з використанням становища, яке він посідає на такому транспорті, слід кваліфікувати за ст. 354.

Якщо заподіяння майнової шкоди шляхом обману супроводжувалось підробленням документів чи використанням підроблених документів, вчинене слід кваліфікувати за відповідними частинами ст. 196 та ст. 357.

За своєю конструкцією склад злочину, передбачений ст. 192, є матеріальним. Обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього злочину є настання в результаті його вчинення значної майнової шкоди. Згідно з приміткою до ст. 192, майнова шкода, заподіяна шляхом обману або зловживання довірою, визнається значною, якщо вона у п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Особливістю суспільно небезпечних наслідків цього злочину є те, що майнову шкоду становлять не лише прямі збитки (витрати) власника майна, а й не одержані власником кошти. За вказаною ознакою цей злочин відрізняється від інших корисливих злочинів проти власності, при вчиненні яких завжди має місце пряма дійсна матеріальна шкода, пов'язана із фактичним зменшенням майнового фонду власника в результаті вилучення з нього майна.

Злочин, передбачений ст. 192, вважається закінченим з моменту спричинення зазначеної майнової шкоди певному суб'єкту власності.

3. Суб'єктом злочину можуть бути як приватна особа, так і працівник підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які досягли 16-річного віку. Вчинення такого діяння службовою особою слід кваліфікувати тільки за ст. 364.

4. З суб'єктивної сторони цей злочин характеризується прямим умислом і корисливим мотивом.

5. Кваліфікуючими цей злочин ознаками є: 1) вчинення його за попередньою змовою групою осіб, а також 2) заподіяння майнової шкоди у великих розмірах.

Про поняття такої кваліфікуючої цей злочин ознаки, як вчинення його за попередньою змовою групою осіб, див. коментар до ст. 28. Майновою шкодою у великих розмірах, заподіяною шляхом обману чи зловживання довірою (ч. 2 ст. 192), відповідно до закону (примітка до ст. 192) слід визнавати майнову шкоду, якщо вона у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ближе всего п.4

10 минут назад, Bolt сказал:

) отримання майна чи грошових коштів (кредитів, позик, субсидій та інших соціальних виплат, придбання нерухомості або іншого майна тощо) з використанням при цьому пільг, на які винна особа не мала права

отримання майна з використанням не законного договора факторинга и неправомерных действий нотариуса путем  введения нотариуса в обман

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

9 минут назад, vad-vad сказал:

ближе всего п.4

отримання майна з використанням не законного договора факторинга и неправомерных действий нотариуса путем  введения нотариуса в обман

Ну это с большой натяжкой... Вы ведь понимаете, что в том пункте речь не о том немного...))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

посмотрим..

главная цель достигнута-коллекторы сняли осаду с квартиры и даже  пытаются поговорить по человечески

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

8 часов назад, viktory_k сказал:

ваши предложения???? или вы во всем видите бессмысленность??!!!

Предложить вам я ничего не могу поскольку не являюсь вашим представителем, а вы моим клиентом, но некоторые размышления могу выразить:

- в судебном порядке отстаивать/возвращать право собственности (вариантов , оснований и судебной юрисдикции достаточно в каждом отдельном случае) ;

- обеспечить свои требования, т.е. не дать возможность ответчику и третьим лицам совершать действия с имуществом.

Смысл обращаться с заявлениями к правоохранителям вижу в единственном случае - если против вас или принадлежащего вам имущества совершены действия имеющие признаки предусмотренные статьями уголовного кодекса. 

В данном случае из того что вы описали я не вижу ни признаков ни оснований.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

22 минуты назад, vad-vad сказал:

 

отримання майна з використанням не законного договора факторинга и неправомерных действий нотариуса путем  введения нотариуса в обман

Это кем установлено, каким судом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

5 минут назад, vad-vad сказал:

посмотрим..

главная цель достигнута-коллекторы сняли осаду с квартиры и даже  пытаются поговорить по человечески

Чем была выражена осада?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

6 минут назад, vad-vad сказал:

посмотрим..

главная цель достигнута-коллекторы сняли осаду с квартиры и даже  пытаются поговорить по человечески

Так цель такая всего-лишь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

2 часа назад, VikaDnepr сказал:

Это отлично,что рука закона дотягивается до всех, кто очень просит...

К большому сожалению очень далеко не до всех.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

27 минут назад, vad-vad сказал:

ближе всего п.4

отримання майна з використанням не законного договора факторинга и неправомерных действий нотариуса путем  введения нотариуса в обман

Как по моему мнению, то 192-ая здесь не перспективна совсем...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

9 минут назад, vad-vad сказал:

посмотрим..

главная цель достигнута-коллекторы сняли осаду с квартиры и даже  пытаются поговорить по человечески

Овечьи шкуры надели? :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

10 минут назад, Bolt сказал:

Как по моему мнению, то 192-ая здесь не перспективна совсем...

С "нашими" судами - в лице судей, кто его знает.

Больше статей предъявишь, хоть одна да "сработает" :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

19 минут назад, babaika сказал:

Предложить вам я ничего не могу поскольку не являюсь вашим представителем, а вы моим клиентом, но некоторые размышления могу выразить:

- в судебном порядке отстаивать/возвращать право собственности (вариантов , оснований и судебной юрисдикции достаточно в каждом отдельном случае) ;

- обеспечить свои требования, т.е. не дать возможность ответчику и третьим лицам совершать действия с имуществом.

Смысл обращаться с заявлениями к правоохранителям вижу в единственном случае - если против вас или принадлежащего вам имущества совершены действия имеющие признаки предусмотренные статьями уголовного кодекса. 

В данном случае из того что вы описали я не вижу ни признаков ни оснований.

в судебном порядке вот уже 3-й год пошел, как мы отстаиваем свое право собственности.  коллекторы подавали встречный иск на выселение, по которому им было отказано по двум инстанциям,- в апелляции без права на подачу подобных исков. уже хорошо. 

в правохранительные органы подали после их визита с целью "поговорить".

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

3 минуты назад, viktory_k сказал:

в правохранительные органы подали после их визита с целью "поговорить".

В таком случае нужно ставить вопрос несколько по другому. С целью "поговорить" могут явиться не только коллекторы. 

С другой стороны: 

они угрожали?

..думаю, что не угрожали;

они что то требовали?

..думаю, что такого тоже не происходило.

Скорее всего пытались предложить какие то варианты которые по ихнему мнению должны устроить все стороны, но делали это несколько вульгарно и пошло с применением психологического давления  - сидели под домом двое суток (идиоты).

Но это все не суть важно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

вы что, странный?! когда пытаются поговорить не вваливаются в дом  и не ломают дверь с криками и воплями : это наша квартира!!!! пошел на хер отсюда, освободи жилье! 

ну подрались мы с ними, ну , видел все это наш сын,- подумаешь фигня какая!!! ну поугрожали, что поставят своих людей,- никого не впускать и не выпускать... либо, все-равно, дождутся, пока никого не будет , чтобы сменить замки.. а че, нормально так , мило поговорили.. хорошие ребята!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

11 минут назад, babaika сказал:

В таком случае нужно ставить вопрос несколько по другому. С целью "поговорить" могут явиться не только коллекторы. 

С другой стороны: 

они угрожали?

..думаю, что не угрожали;

они что то требовали?

..думаю, что такого тоже не происходило.

Скорее всего пытались предложить какие то варианты которые по ихнему мнению должны устроить все стороны, но делали это несколько вульгарно и пошло с применением психологического давления  - сидели под домом двое суток (идиоты).

Но это все не суть важно.

 

1 минуту назад, viktory_k сказал:

вы что, странный?! когда пытаются поговорить не вваливаются в дом  и не ломают дверь с криками и воплями : это наша квартира!!!! пошел на хер отсюда, освободи жилье! 

ну подрались мы с ними, ну , видел все это наш сын,- подумаешь фигня какая!!! ну поугрожали, что поставят своих людей,- никого не впускать и не выпускать... либо, все-равно, дождутся, пока никого не будет , чтобы сменить замки.. а че, нормально так , мило поговорили.. хорошие ребята!

это я вам, бабайка , написала

в целом, разговора у нас с этими добрюшками не получилось и вряд ли получится..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

1 минуту назад, viktory_k сказал:

вы что, странный?! когда пытаются поговорить не вваливаются в дом  и не ломают дверь с криками и воплями : это наша квартира!!!! пошел на хер отсюда, освободи жилье! 

ну подрались мы с ними, ну , видел все это наш сын,- подумаешь фигня какая!!! ну поугрожали, что поставят своих людей,- никого не впускать и не выпускать... либо, все-равно, дождутся, пока никого не будет , чтобы сменить замки.. а че, нормально так , мило поговорили.. хорошие ребята!

Разве вы об этом где-то упоминали? (см. выделенное)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Т.С. не указал город в котором происходят события.

К чему я это пишу.

Мы советуем сразу вызывать полицию, и уверены, что она всегда примет надлежащие меры.

В Киеве это срабатывает в 99%, а вот в других городах... По своему опыту знаю, что наполовину.

СтОит отъехать от Киева километров на 50-70, совсем другая картина...

Полицию надо вызывать и добиваться соблюдения своих прав, надо писать заявления...,

но понимаю о чем пишет Т.С...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

19 минут назад, babaika сказал:

В таком случае нужно ставить вопрос несколько по другому. С целью "поговорить" могут явиться не только коллекторы. 

С другой стороны: 

они угрожали?

..думаю, что не угрожали;

они что то требовали?

..думаю, что такого тоже не происходило.

Скорее всего пытались предложить какие то варианты которые по ихнему мнению должны устроить все стороны, но делали это несколько вульгарно и пошло с применением психологического давления  - сидели под домом двое суток (идиоты).

Но это все не суть важно.

Вижу Вы совсем не знаете как работают коллекторы, и что это за сброд...

Давайте советы, в чем лучше осведомлены.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

2 минуты назад, babaika сказал:

Разве вы об этом где-то упоминали? (см. выделенное)

я писала об этом, нюансы с матами упустила..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

1 минуту назад, Алекc сказал:

Мы советуем сразу вызывать полицию, и уверены, что она всегда примет надлежащие меры

Ой ли. Нет желания страшилки на ночь глядя писать, но полиция в данных ситуация точно не айс. Толку как от козла молока, приехали - уехали. Ответ всегда один: они собственники им и карты в руки, а вы обращайтесь в суд. 

пи..си.. и насмотрелся и навидался...

..рецепт один - никого не впускать, но это не панацея...

...единственное, что может "спасти" до получения законного решения - обеспечения (писал выше). Конечно новый собственник должен через суд выселить и так далее, но случаи бывают разные...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я согласна, что стоило вызвать полицию, но, поверьте, когда силы неравные, вам будет не до этого.. время было упущено.

кстати, когда пыталась звонить на 102, чтобы узнать, как найти участкового, которого нет на месте целую неделю, специально время засекла,- 12 минут мне отвечало 102))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

5 минут назад, babaika сказал:

Ой ли. Нет желания страшилки на ночь глядя писать, но полиция в данных ситуация точно не айс. Толку как от козла молока, приехали - уехали. Ответ всегда один: они собственники им и карты в руки, а вы обращайтесь в суд. 

пи..си.. и насмотрелся и навидался...

..рецепт один - никого не впускать, но это не панацея...

...единственное, что может "спасти" до получения законного решения - обеспечения (писал выше). Конечно новый собственник должен через суд выселить и так далее, но случаи бывают разные...

Ваши ойканья, как впрочем и остальная писанина, мне не интересны.

Остальным вижу тоже не очень :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

4 минуты назад, Алекc сказал:

Вижу Вы совсем не знаете как работают коллекторы, и что это за сброд...

Давайте советы, в чем лучше осведомлены.

К сожалению не только знаю, но и неоднократно участвовал в подобных мероприятиях (выселение/вселение/проникновение и так далее) начиная с 2009 года..., на стороне граждан разумеется..))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

1 минуту назад, Алекc сказал:

Ваши ойканья, как впрочем и остальная писанина, мне не интересны.

Остальным вижу тоже не очень :)

Не вопрос, развозите мыло с бульбами дальше - может хоть так себя успокоите... и победите всех врагов))

...каждый желает слышать только то, что ему ближе по душе...)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...