sergej

Пользователи
  • Число публикаций

    2
  • Регистрация

  • Последнее посещение

Сообщения опубликованы sergej

  1. Сергей... по поводу 1 и 2 - ерунда. Люди, читайте форум, уже ж всё это обслсали со всех сторон.

    По 1 - установлены сроки для кредитов между резидентами и нерезидентами. По кредитам между резидентами не установлены сроки, значит индивидуалка нужна всегда.

    Про возврат выручки в валюте - ну это ж не кредит? Как её можно приплести к пункту В декрета, который говорит про сроки кредитных операций?

    По 2 - да этот пункт вообще не касается кредитных договор наших, т.к. касается только безналичных операций.

    Всё изложенно по 100 раз в теме Решение ВХСУ - читайте.

    по 3 - Лист №200/7-10/3269 від 06.08.09р. Державної комісії з контролю за цінами - а можно весь текст?

    Я не могу найти это письмо.

    ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ЦІНАМИ

    ЛИСТ

    від 06.08.2009 р. N 200/7-10/3269

    Державна інспекція з контролю за цінами розглянула звернення щодо встановлення ціни договору в еквіваленті іноземної валюти і повідомляє.

    Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.98 р. N 1998 встановлено, що формування, встановлення та застосування суб'єктами підприємництва вільних цін на території України здійснюється виключно у національній грошовій одиниці.

    Таким чином, встановлення суб'єктом господарювання ціни договору в еквіваленті іноземної валюти суперечить вимогам чинного законодавства України.

  2. А вы трактуете Закон,как вам удобно, хотя толковать его может лишь КСУ, по поводу инд. лицезий и суммы и сроков, отличных от нуля.ст.5п.4в). И вы правы, Нацбанк расписал любое движение валюты между резидентами и нерезидентами. Странно, что нигде не упомянул о движении валютных миллиардов между резидентами, наверно потому, что во всех Законах Украины единственно законным ср-ом является гривна.

    из разъяснительного письма НБУ від 07.12.2009 р. N 13-210/7871-22612

    Департамент валютного регулювання

    И зачем такой содержать, если валюта не регулируется /с ваших слов/

    Згідно з статтею 345 Господарського кодексу України кредитні операції банків полягають у розміщенні від свого імені, на власних умовах та на власний ризик залучених коштів юридичних осіб (позичальників) та громадян. Кредитними визнаються банківські операції, визначені як такі законом про банки і банківську діяльність.

    Чего ж Сидорено один отдувается за ризики, а должен банк? И с депозитами и с кредитами.

    Статті 47 та 49 Закону про банки визначають операції банків із розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик як кредитні операції, незалежно від виду валюти, яка використовується. Вказані операції здійснюються на підставі банківської ліцензії.

    Операції з валютними цінностями банки мають право здійснювати на підставі письмового дозволу (генеральна ліцензія) на здійснення операцій з валютними цінностями відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (далі - Декрет).

    Оказываеться жив ленинский Декрет! Ну и где же в дозволе указано что можно давать Сидоренку кредит в валюте для покупки чайника и принимать плату за пользование средствами в валюте? нету такого!!!

    По данному вопросу есть ряд мыслей, по которым хотелось бы услышать мнение участников форума.

    1. Индивидуальная лицензия для выдачи валютного кредита

    Позиція НБУ - На сьогодні законодавець не визначив межі термінів і сум надання/одержання кредитів в іноземній валюті.

    ст.1 Закону України «Про порядок розрахунків в іноземній валюті» встановлено пересічний строк повернення валютної виручки в 180 календарних днів з дати виконання робот, надання послуг.

    То есть, законом установлен срок - в течении 180 дней с момента получения валюты или оказания услуги (выдачи кредит) валюта должна быть возвращена.

    Таким образом, законодательно установлен срок (180 дней), и в случае превышения данного срока участники валютного кредитного договора обязаны получить индивидуальную лицензию (пп. В п.4 ст.5 Декрета КМУ).

    2. Индивидуальная лицензия для расчетов

    п.п. Г) пункту 4 ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України „Про систему валютного регулювання і валютного контролю” індивідуальної ліцензії потребують, в тому числі, операції щодо: використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави.

    Використання іноземної валюти як засобу платежу без ліцензії (індивідуальної ліцензії), як це встановлено п. 1.5 "Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу", затвердженого постановою Національного банку України від 14.10.04 № 483, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.11.04 за № 1429/10028, дозволяється: якщо ініціатором або отримувачем за валютною операцією є уповноважений банк.

    Перелік документів, які для одержання банківського кредиту позичальник надає банку містить ч. 1 ст. 346 Господарського кодексу України – клопотання (заяву), тобто саме позичальник є ініціатором одержання банківського кредиту.

    Таким образом, для проведения расчетов в валюте по валютному кредитному договору, инициатором заключения которого является заемщик, необходимо получение индивидуальной лицензии

    3. Расчеты за услуги банков (проценты, комиссия) в валюте.

    ст. 3 Закону України „Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» гривня, як грошова одиниця (національна валюта) є єдиним законним платіжним засобом в Україні.

    п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.98 р. №1998 формування, встановлення та застосування суб'єктами підприємництва вільних цін на території України здійснюється виключно у національній грошовій одиниці.

    Лист №200/7-10/3269 від 06.08.09р. Державної комісії з контролю за цінами - встановлення суб'єктом господарювання ціни договору в еквіваленті іноземної валюти суперечить вимогам чинного законодавства України.

    Згідно ст.1, п.8 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;

    То есть, цены на услуги (проценты, комиссии) и непосредственно расчеты за услуги (проценты, комиссии) должны быть установлены исключительно в национальной валюте Украины - гривне, а не в национальной валюте США, Европейского Союза или иной иностранной валюте.