Zolotnik

Пользователи
  • Число публикаций

    6
  • Регистрация

  • Последнее посещение

Сообщения опубликованы Zolotnik

  1. А если заимодатель осуществляет такую деятельность систематически, больше 3-х раз в год? не будет ли он обязан зарегистрироваться СПД?

  2. непрозрачно, это мягко сказано, я просил бы обратить внимание участников Автоплана, на пунк договора о порядке осуществления платежей. Договором предусмотрено не выплата стоимости автомобиля а количество в платежей и к тому же сумма оплаты по договору предусматривает её динамическое изменение в случае изменения рыночной стоимости уже полученного автомобиля. Т.Е. чтобы было понятно, если авто уже получено и участник автоплана им уже пользуется оплачивая его стоимость на день получения, то в случае повышения стоимости (удорожания) нового автомобиля заводом изготовителем, то и ежемесячная сумма вышеуказанного участника автоплана тоже пропорционально будет изменена в большую сторону. получается брал запорожец по цене велосипеда, а современем его стоимость может вырасти до стоимости новой иномарки при условии что запорожец уже рассыпался.

    ну так это и есть основная суть покупок в группах. ну которые не пирамиды))

    два ключевых момента:

    - четкое количество участников в группе

    - оплата не фиксированого платежа, а части товара.

  3. ....Це також вбачається з листа від 12.05.2011 року №5503/39-9 Держфінпослуг підтвердило, що Товариство здійснює операції з адміністрування придбання у групах. Дана операція містить певні ознаки фінансових послуг, проте на сьогодні до жодного виду фінансових послуг не віднесена.

    Є у когось цей лист? Раніше знаходив, але не зберіг.

    Дякую.

    УСП-Груп також отримувало такі листи:

    У листі Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 22 квітня 2008 року № 4765/07-11 зазначено, що за наданою ТОВ «УСП-Груп» інформацією останнє здійснює операції з «адміністрування придбання у групах», така діяльність має ознаки фінансової послуги, але не віднесена законодавством до певного виду цих послуг.

    У листі Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 24 квітня 2009 року № 5737/12-12 також указано, що надання послуг при придбанні товарів у групах містить ознаки фінансової послуги, повязаної з прямим залученням фінансових активів від фізичних осіб.

    Хороше таке прикриття від кримінальних справ)) заніс трішки прибутку за папірець і працюй "легально".

  4. Тема для всех, кто пострадал от АвтоЖитлоПлан.

    Сейчас формируется судебная практика, которой пытаются узаконить деятельность этой канторки.

    Предлагаю всем обмениваться опытом, делиться наработками и судебной практикой.

    В шапке буду размещать актуальную информацию по теме.

    Судебная практика (поможет в формированиии правовой позиции):

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/17806113

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/17325582

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/21323879

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/8038912

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/13674726

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/11753352

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/13674677

    www.reyestr.court.gov.ua/Review/24528561

    Возражения Автожитлоплана

    Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

    Пояснения

    З метою повного та всебічного розгляду справи, вважаємо за необхідне надати наступні пояснення.

    1. Щодо наявності в програмі «Авто-Житло» ознак пірамідальної схеми.

    Умовами програми «Авто-Житло» не обумовлено:

    - рівень інфляції, який буде протягом дії договору (30 років);

    - не враховується можливість подорожання товару у майбутньому.

    - не враховуються валютні ризики (ризик девальвації національної валюти по відношенню до долара США).

    - ризик банкротства ТОВ «Авто-Житло План».

    Усі ці обставини свідчать, що навіть при умові сплати всіма учасниками групи усіх платежів, останній учасник не отримає свій товар, оскільки коштів на його купівлю буде однозначно недостатньо.

    Отже, розподіл фонду групи проходить по пірамідальній схемі, що порушує вимоги п. 7 ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів», коли один учасник програми за свої власні кошти без інвестування коштів відповідача оплачує товар іншому учасників програми. При цьому надання визнання права на одержання товару учасником програми у приватну власність є компенсацією за рахунок коштів інших учасників програми, залучених до програми.

    2. Щодо наявності ознак нечесної підприємницької практики в діяльності ТОВ «Авто-Житло План».

    Підтвердженням нечесної підприємницької практики свідчить пункт 8.4 Договору, відповідно до умов якого при розірванні Договору Товариство не відшкодовує сплачений реєстраційний платіж у розмірі 100 000 (сто тисяч гривень) ні за яких умов. Крім того, при купівлі товару Учасник зобов’язаний сплатити 25 000 грн. комісійної плати. Ці умови договору є свідченням агресивної підприємницької практики зі сторони ТОВ «Авто-Житло План».

    Відповідно до п. 2 ч. 1, п. 7 ч. З, ч. 6 ст. 19 Закону України «Про захист прав споживачів» забороняється нечесна підприємницька практика, яка включає будь-яку діяльність, що вводить споживача в оману або є агресивною, а також забороняється, як таке, що вводить в оману утворення, експлуатація або сприяння розвитку пірамідальних схем, коли сплачує за можливість одержання компенсації, яка надається за рахунок залучення споживачів до такої схеми, а не за рахунок продажу або споживання продукції.

    Саме за рахунок платежів інших учасників схеми, в майбутньому будуть купуватися товари, адже відповідно до пункту 4.5 Додатку №2 до Договору реєстраційний платіж не входить до фонду, з якого можуть бути придбані товари.

    Згідно з ч. 5 ст. 19 вказаного Закону правочини, здійснені з використанням нечесної підприємницької практики є недійсними.

    Відповідно до ч. 2 ст. 215 ЦК України недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин).

    3. Щодо наявності ознак фінансової діяльності при здійснені підприємницької діяльності ТОВ «Авто-Житло План».

    Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

    Статтею 4 цього закону визначено перелік фінансових послуг який не є вичерпним та фінансовими послугами вважаються і інші операції, які відповідають критеріям, визначеним у пункті 5 частини першої статті 1 цього Закону.

    Діяльність ТОВ «Авто-Житло План» яка пов’язана з наданням послуг з придбання нерухомого майна через Програму «Авто-Житло» є по суті діяльністю з надання фінансових послуг, оскільки має характерні для таких послуг ознаки:

    - відповідач здійснює операції з фінансовими активами;

    - отримує від учасників програми (фізичних осіб) грошові кошти (фінансові активи) у вигляді початкового та щомісячних платежів;

    - перерозподіляє отримані грошові кошти в інтересах третіх осіб;

    - має прибуток від такої діяльності.

    Згідно з статтею 5 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», фінансові послуги надаються фінансовими установами, а також, якщо це прямо передбачено законом, фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності.

    Відповідно до частини 1, 2 статті 7 ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» юридична особа, яка має намір надавати фінансові послуги, зобов'язана звернутися до відповідного органу державного регулювання ринків фінансових послуг протягом тридцяти календарних днів з дати державної реєстрації для включення її до державного реєстру фінансових установ. У разі якщо відповідно до закону надання певних фінансових послуг потребує ліцензування, фінансова установа має право на здійснення таких послуг лише після отримання відповідних ліцензій.

    Водночас відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 34 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» діяльність з надання будь-яких фінансових послуг, що передбачають пряме або опосередковане залучення фінансових активів від фізичних осіб, може здійснюватися лише фінансовими установами після отримання відповідної ліцензії.

    Отже діяльність ТОВ «Авто Житло План» фактично є діяльністю з надання фінансових послуг, оскільки має характерні для таких послуг ознаки, але здійснюється відповідачем без відповідної ліцензії та включення до Державного реєстру фінансових установ. Інформація про ТОВ «Авто Житло План» у реєстрі відсутня.

    Згідно з вимогами ч. 3 ст. 215 ЦК України, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

    Частиною 1 ст. 227 ЦК України визначено, що правочин юридичної особи, вчинений нею без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним.

    4. Також, варто зазначити, що подібні програми на території України не рідкість.

    Деякі з них намагаються самостійно ініціювати своє банкрутство, по факту їх діяльності порушуються кримінальні справи (ТОВ «УСП-Груп», ТОВ «Українська соціальна програма» ТОВ "УСП України"). Окремо просимо суд, звернути увагу на схожість змісту та навіть форми договору, на підставі якого ТОВ «Українська соціальна програма» здійснювало свою діяльність у 2008 році та договору ТОВ «Авто Житло План».

    Правові позиції щодо регулювання так званих «покупок в групах», викладені у поясненнях, неодноразово підтверджувались судовою практикою Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

    Враховуючи вищевикладене, вважаємо що договір №00001 від 01.01.2011 року, укладений між Позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Авто Житло План» підлягає визнанню недійсним, а сума сплачена на користь ТОВ «Авто Житло План» підлягає поверненню у повному обсязі.

    Додатки:

    1. Копія рішення Оболонського районного суду міста Києва у справі №2-249/12 від 20 січня 2012 року;

    2. Копія ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 січня 2012 року;

    3. Копія ухвали Верховного Суду України від 10 лютого 2010 року;

    4. Копія ухвали Верховного Суду України від 13 жовтня 2010 року;

    5. Копія ухвали Верховного Суду України від 2 лютого 2011 року;

    6. Стаття «Автожитло для страждущих», опублікована в газеті "Крымский Телеграфъ" № 139 від 15 липня 2011 року. Адреса інтернет-сторінки публікації: http://ktelegraf.com.ua/socium/potreb/1751...zhdushhix.html;

    7. Інформаційне повідомлення «Податкова застерігає уникати дешевих кредитів», розміщена на сайті «Українська правда. Київ». Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com.ua/news/4a56ff4f58c60/;

    8. Копія договору про надання послуг з додатками, що укладався ТОВ «Українська соціальна програма»;

    9. Копія Ухвали Господарського суду Чернігівської області від 29 липня 2011 року № 02-02/25/1670/2011.

    Публикации в прессе:

    1. Кому без лоха жизнь плоха - Крымский ТелеграфЪ

    2. Автожитло для страждущих - Крымский ТелеграфЪ

    3. Утром — деньги, вечером — машина - Крымский ТелеграфЪ

    4. Податкова застерігає уникати дешевих кредитів - «Українська правда. Київ»

    5. Покупки у групах - найпоширеніший вид фінансових пірамід - ТСН

    6. "Підводні камені" кредитування по-українськи

    7.

    8. Еще одна финансовая афера - пострадали 16 тыс. человек

    9. Власть пошла по группам

    Обсуждения на других ресурсах:

    1. http://forum.liga.net/Messages.asp?did=194729

    2. http://club.dtkt.com.ua/read.php?2,263273,page=1

    3. http://forum.od.ua/archive/index.php?t-73140.html

    4. http://www.prostobank.ua/forumy/voprosy_ek...mma_avto_zhitlo

    5. http://urist.in.ua/showthread.php?t=156958

    6. http://prokredity.ucoz.com/forum/5

    7. http://forum.meta.ua/topic/t/23114/asc/300.html

    8. http://www.liveinternet.ru/community/1978169/

    Банкротства других администраторов покупок в группах:

    1. ООО УСП Украина - в стані припинення, рішення засновників;

    2. ООО УСП-Групп - в стані припинення, рішення засновників;

    3. ООО Украинская социальная программа - в стані припинення, рішення засновників;

    4. ООО Народная программа социальной помощи - не перебуває в процесі припинення;

    5. ООО Украинская группа Капитал Банкротство Дочірнього підприємства "Капітал Центр" ТОВ "Українська група "Капітал", м. Вінниця Вимоги кредиторів четвертої черги погашені в сумі 62% загальної суми вимог.;

    6. ООО Евро-Капитал - много дочерних предприятий, некоторые уже банкроты, некоторые еще в процессе;

    7. ООО Едина Родина -в стані припинення підприємницької діяльності.

    P.S. Давайте не будем обсуждать кто и чем думал, когда заключал договор. Когда человек "включен" какой-то "хотелкой", разум просто отключается. Давайте делиться мыслями, как помочь тем, кто уже попал.

    • Like 2