Katraliya

Пользователи
  • Число публикаций

    52
  • Регистрация

  • Последнее посещение

Сообщения опубликованы Katraliya

  1. Я выдвигаюсь по мажоритарному округу №141. Документы ЦИК начинает принимать с 30.07.2012 г.

    Ну ну. УДАЧИ

    А в каком, если не секрет? Потому, что прописан я в одном городе, живу - в другом, а работаю - в третьем... ;)

    В пользу бедных - только гречка от ПР. А первое место в интернете - это реклама, которая ничуть не хуже, чем листовки на столбах... Причём не только реклама, но и мотиватор.

    Поживём - увидим. :)

    Вы просто ещё не знаете, что я задумал... Банкиры, прокуроры, судьи, чиновники НБУ - тоже не знают... Сохраним интригу до выборов??? ;)

    Один в поле не воин - придумано не мною. Выборы в ВР - это не рассмотрение дела в суде, как говорят в том городе где вы прописаны, это две большие разницы.

    Одно радует, что есть задор и это будет хорошая реклама для будущих выборов. Советовать сейчас - это бесполезно. Вы все знаете и умеете.... Я лучше подожду... все равно не веришь.... А вот на следующих выборах... на ошибках надо учиться... посмотрим... и на следующих выборах, может быть... а все что ты придумаешь и если ты не всписках ПР, то даже 1 грн. на тебя не поставлю. Выйду на связь после объявления результатов выборов по твоему участку

  2. Уважаемые форумчане, хочу многим напомнить, что выборы в Вр в Интернете в Украине пока не проводят. Я знаю Гранд иншура, живем в одном городе. Еще раз хочу напомнить прописную истину - депутатов избирают по мажоритарке или по списку. Все эти визги по первому месту Интернета - в пользу бедных.

    Не пройдешь. Единственное - засветишься на этих выборах, но один в поле - не воин.

  3. Все можно, но подумайте сами, провел разведбеседы с парочкой судей, расклад у нашей Пальмиры такой - действительно можно признать ЛЮБОЙ валютный кредит до 01.01.2008 года недействительным, но судьи на это "просто" идти не хотят - руководство требует "веских" доводов, иначе будет судье очень плохо, там коррупция победила разум и каждый судья на крюке, на отсрочку никто не пойдет, деньги аванс и подтверждение всей суммы, плюс никто не дает гаратнии на 2-ю инстанцию. Цена риска - от 40 000. Вот и все....

    Народ, а может по взрослому поиграем с этими тварями, вот интересная ссылка http://www.ord-ua.com/2012/03/05/ischu-pos...mp;lpage=1#last

    Шустер хочет сделать передачу по кредитам, если на этой ссылке правда - давайте организуем 2-3 наших, подготовим к дискусии и вперед?

    У нас есть гранд иншур, старинов и еще пару зубастых товарищей.

    Главная нить - что в условиях победы коррупции в наших судах против банков можно воевать только за деньги, вед пока судебные реестры открыты можно сделать подборку. Пусть эти твари сами теперь что-нибудь попробуют сказать против.

  4. Предлагаю в этой ветке назначать даты еженедельных Скайп-конференций, так как считаю такой вид обмена информацией намного более эффективным и безопасным.

    Тема:

    1. Новые свежие идеи исков. (т.к. юристы безумно заняты и могут просто не успеть увидеть или упустить интересные идеи)

    2. Какой тип иска о недействительности договора сейчас самый действенный в суде?

    3. Максимальное улучшение и дополнение данного иска с учетом опыта общения в суде с банковскими. (т.к. у всех дела на разных стадиях и возможно кто-то подстрахуется учитывая опыт других).

    Дата:

    10 марта 2012 г. в 16-00

    Народ, а может по взрослому поиграем с этими тварями, вот интересная ссылка http://www.ord-ua.com/2012/03/05/ischu-pos...mp;lpage=1#last

    Шустер хочет сделать передачу по кредитам, если на этой ссылке правда - давайте организуем 2-3 наших, подготовим к дискусии и вперед?

  5. На другой ветку предлагал создать профсоюз , народ не понял , присоединяюсь!

    Давай попробуем, приглашаю всех, пока еще есть силы и желание - то можно попробовать
  6. Готов кинуть собакам кость ради общего дела. Присоединяюсь. Но, боюсь, костей не хватит.

    Или кости маленькие или собаки прожорливые....

    Простите за грубость, но этих "судей" кроме как собаками назвать не могу.

    P.S. Хотя всякую животинку люблю.

    Принято. Осталось за малым - собрать народ, выбрать дело, провести подписку и переговоры с собакой, потом следующее и вперед. Нам то терять нечего, вот что они вякать начнут? А на потоке и цену можно попробовать сбить, типа, первая инстанция, банк все равно будет обжаловать, риска никакого и т.д.
  7. Да нет, нотариус на Ура принял данное решение и быстро не только снял отягощение, но и тут же зарегистрировал нового собственника. Согласитесь, а решение очень красивое и как не странно, укргазбанк его не обжаловал. Говорят цена вопроса 10% от суммы кредита. У меня мысль появилась, а может откроем подписку по 10-20 грн и соберем решающие доводы для судей по нашим бедолагам? Наберем количество таких договоров и куда денеться высшка? Это же их методы, плюс наше знание законов. Только надо бомбить по обласным дирекциям, а не в киеве, на родине головных контор. А?

  8. Справа № 2-85/11

    РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    27.04.2011 року

    Южний міський суд Одеської області у складі:

    головуючого судді –Асанової З.І.,

    при секретарі –Гнатюк Л.М.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ПАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії ПАТ АБ «Укргазбанк»до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення кредитної заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ПАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії ПАТ АБ «Укргазбанк», ОСОБА_1 про визнання договорів кредиту та іпотеки недійсними, за участю третіх осіб Національного Банку України, приватного нотаріуса Березанского районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_4,

    В С Т А Н О В И В:

    Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості у розмірі 812 126,4 доларів США, 616 867,62 грн. та судових витрат, мотивуючи свої вимоги тим, що 28.03.2008 року між ВАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_1 в особі ОСОБА_2, що діяла на підставі довіреності був укладений кредитний договір №25, відповідно до якого Банк відкриває Позичальнику кредитну лінію, з лімітом 1 000 000 доларів США на строк до 28 березня 2013 року або по день визначений в п.3.3.11 із сплатою процентів за користування кредитом 15 відсотків річних. Банк повністю виконав взяті на себе зобов’язання, але позичальник порушив умови кредитного договору, кредит погасив тільки на суму 196 557,68 доларів США.

    В якості забезпечення кредиту між ВАТ АБ «Укргазбанк» в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_2 був укладений договір іпотеки №236 від 28.03.2008 року, предметом якого є нежитлова будівля комплекс, база відпочинку «Колос-1», загальною площею 1746,3 кв. м., та складається з: спального корпусу за літ.А-4, загальною площею 1466,9 кв.м., їдальні за літ. Б, загальною площею 279,4 кв.м., складу за літ. Г, навісів літ. Д,Є, бесідки за літ. И, К, Л, М, цистерн за №1,2, замощення за №1, що знаходиться за адресою: Миколаївська область, Березанський район, с. Коблеве, проспект Курортний, 6, та належить іпотекодавцю на праві приватної власності.

    Відповідно до п.п. 3.1.5, 3.1.6 та 6.1 –6.3 договору іпотеки від 28.03.2008 року у випадку якщо в момент настання терміну виконання зобов’язань за кредитним договором (сплата процентів та або повернення кредиту), зобов’язання Боржника (Іпотекодавця) у повному обсязі або в частині виконано не буде, Банк має право одержати задоволення своїх вимог шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме: за рахунок предмета іпотеки Банк має право задовольнити свої вимоги в повному обсязі, що визначається на момент фактичного задоволення включаючи суму кредиту, процентів, відшкодування збитків, завданих порушенням умов кредитного або цього договору.

    Між ОСОБА_2 та ЗАТ «Страхова компанія «Українська Страхова Група» був укладений договір страхування заставного майна від 28.03.2008 року терміном дії до 28.03.2009 року. В порушення умов кредитного договору та договору іпотеки ОСОБА_2 не надала Позивачу доказів оформлення договору страхування заставного майна та копію зазначеного договору на наступний період. Таким чином, за невиконання п.3.3.4 договору іпотеки вона згідно п.4.2 договору зобов’язана сплатити на користь позивача штраф у розмірі 5% від заставної вартості предмета іпотеки, яка визначена п.2.2 та складає 9 784 000 гривень. Тобто штраф складає 489 200 гривень.

    В зв’язку з тим, що позичальник належним чином свої обов’язки не виконував, станом на 26.08.2010 року виникла прострочена заборгованість по поверненню кредиту, яка складається з:

    - простроченої заборгованості за кредитом –139 527 доларів США,

    - заборгованості за несплаченими відсотками –8 684,12 доларів США,

    - заборгованості за кредитом –663 915,32 доларів США.

    - пені –127 667,62 грн.

    Загальна сума заборгованості станом на 26.08.2010 року складає 812 126,44 доларів США та 616 867,62 грн.

    Позичальник належним чином свої зобов’язання не виконує, що є порушенням Закону України «Про банки та банківську діяльність»та умов кредитного договору.

    Також позивач звертає увагу суду, що Державним реєстратором Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації зареєстровано Статут Публічного акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк» у новій редакції, банк є правонаступником Відкритого акціонерного товариства акціонерного банку «Укргазбанк».

    В подальшому позивач уточнив позовні вимоги, уточнивши суму заборгованості станом на 28.02.2011 року, яка складає 841 464,44 доларів США та 563 266,56 гривень за кредитним договором, та яку необхідно стягнути з ОСОБА_1. Штраф за неналежне виконання договору іпотеки в розмірі 489 000 гривень необхідно стягнути з ОСОБА_2. В рахунок погашення заборгованості за кредитним договором звернути стягнення на предмет іпотеки. Судові витрати стягнути з відповідачів.

    Також надійшла до Южного міського суду Одеської області зустрічна позовна заява ОСОБА_2 до ПАТ АБ «Укргазбанк» в особі Другої Одеської філії, ОСОБА_1, за участю третіх осіб: Національний Банк України, приватний нотаріус Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_4 про визнання договору кредиту та договору іпотеки недійсними та виключення їх з державного реєстру іпотек та єдиного державного реєстру заборон відчуження нерухомого майна, мотивуючи свої вимоги тим, що 28.03.2008 року між ВАТ АБ «Укргазбанк», в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_1 був укладений договір №25 відповідно до якого був наданий кредит у розмірі 1 000 000 доларів США, строком на 5 років з 28.03.2008 року по 28 березня 2013 рік із сплатою 15 відсотків річних за користування кредитними коштами. Вважає вищевказаний договір недійсним, так як у сторін договору на момент його укладення була відсутня індивідуальна ліцензія Національного Банку України, яка передбачена пп. «г»п. 4 ст. 5 п. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», і яка б дозволяла використовувати ОСОБА_1 іноземну валюту як засіб платежу при виконанні своїх зобов’язань за кредитним договором.

    28.03.2008 року між ОСОБА_2 та Банком у забезпечення вищезазначеного кредитного договору, було укладено договір іпотеки. Враховуючи, що недійсність основного кредитного зобов’язання тягне недійсність договору іпотеки, чим порушуються права ОСОБА_2, як сторони недійсного забезпечувального зобов’язання та вона несе ризик позбавлення права власності на належне їй майно, передане в іпотеку, у разі звернення стягнення на майно Банком, як наслідок невиконання ОСОБА_1 своїх зобов’язань за кредитом.

    В подальшому позивач за зустрічним позовом уточнив позовні вимоги та просив визнати недійними договори кредиту та іпотеки від 28.03.2008 року та в поряду забезпечення недійсності цих договорів зобов’язати приватного нотаріуса Миколаївського нотаріального округу ОСОБА_4 виключити з державного реєстру іпотек запис про реєстрацію вказаного договору іпотеки та виключити є Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна запис про державну реєстрацію заборони відчуження нерухомого майна за договором іпотеки.

    В судовому засіданні представник позивача за первісним позовом підтримав уточнені позовні вимоги, в задоволенні зустрічного позову просив відмовити, надавши до суду заперечення, в яких зазначено, що кредитна угода укладена правомірно за наявності банківської ліцензії та письмового дозволу НБУ.

    В судовому засіданні відповідач за первісним позовом ОСОБА_1 позов не визнав, надавши до суду заперечення на позов, яких просив відмовити в задоволені позову, а зустрічний позов визнав в повному обсязі.

    В судовому засіданні відповідач за первісним позовом ОСОБА_2 позов не визнала, надавши до суду зустрічний позов, та підтримала уточнені позовні вимоги, в яких просила відмовити в задоволені первісного позову.

    Треті особи в судове засідання не з’явилися, повідомлялись про розгляд справи належним чином. Від ОСОБА_4 надійшла заява про розгляд справи за його відсутності та також він повідомив, що на даний час є приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу з 29.06.2010 року.

    Вислухавши представника позивача за первісним позовом, відповідачів за первісним позовом, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що у задоволені первісного позову необхідно відмовити, а зустрічний позов підлягає задоволенню.

    В судовому засіданні встановлено, що 28.03.2008 року між ВАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_1 в особі ОСОБА_2, що діяла на підставі довіреності був укладений кредитний договір №25, відповідно до якого Банк відкриває Позичальнику відкличну відновлювану кредитну лінію, з лімітом 1 000 000 доларів США на строк до 28 березня 2013 року або по день визначений в п.3.3.11 із сплатою процентів за користування кредитом 15 відсотків річних. (п.1.1 вказаного Договору). Кредитна лінія налається на задоволення споживчих потреб Позичальника (п.1.3. вказаного Договору).

    В якості забезпечення кредиту між ВАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої філії та ОСОБА_2 був укладений договір іпотеки №236 від 28.03.2008 року, предметом якого є нежитлова будівля комплекс, база відпочинку «Колос-1», загальною площею 1746,3 кв. м., та складається з: спального корпусу за літ.А-4, загальною площею 1466,9 кв.м., їдальні за літ. Б, загальною площею 279,4 кв.м., складу за літ. Г, навісів літ. Д,Є, бесідки за літ. И, К, Л, М, цистерн за №1,2, замощення за №1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та належить на праві особистої приватної власності на підставі свідоцтва про право власності, виданого Виконавчим комітетом Коблевської сільської ради, Березанського району Миколаївської області від 19.02.2008 року за № 135, право власності зареєстровано Березанською філією Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації від 3.03.2008 року, запис №97 в книзі 25, реєстраційний № 17951405, витяг № 17951405. Заборона на відчуження накладена третьою особою ОСОБА_4 приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області, за реєстровим № 237.

    Відповідно до п. 2.1 кредитного договору, в забезпечення зобов’язань за дійсним договором банком прийнято в заставу нерухоме майно –вищезазначену базу відпочинку «Колос-1», згідно Договору іпотеки укладеного між нею та Банком, що є невід’ємною частиною кредитного договору.

    Згідно п. 2.2 договору іпотеки за згодою сторін заставна вартість предмету іпотеки складає 9 784 000, 00 грн.

    Основним законодавчим актом, що регулює режим здійснення валютних операцій на території України, загальні принципи валютного регулювання, повноваження державних органів і функцій банків та інших фінансових установ України в регулюванні валютних операцій, права й обов’язки суб’єктів валютних відносин, порядок здійснення валютного контролю і відповідальність за порушення валютного законодавства є Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»(Надалі Декрет).

    Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Декрету, до валютних цінностей відноситься іноземна валюта –іноземні грошові знаки у вигляді банкнотів, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти у грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських інших фінансових установ за межами України.

    Відповідно до ч. 1 ст. 5 Декрету, Національний банк України видає індивідуальні та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, які підпадають під режим ліцензування згідно з цим Декретом.

    Згідно з п. «г»ч. 4 ст. 5 Декрету, індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції, зокрема індивідуальна ліцензія потребується у разі використання іноземної валюти на території України як засобу платежу.

    Згідно ч. 5 ст. 5 Декрету, одержання індивідуальної ліцензії однією із сторін валютної операції означає також дозвіл на її здійснення іншою стороною або третьою особою, яка має відношення до цієї операції, якщо інше не передбачено умовами індивідуальної ліцензії.

    У сторін за кредитним договором №25 від 28.03.2008 року, а саме ВАТ АБ «Укргазбанк», в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_1 на момент його укладення була відсутня індивідуальна ліцензія Національного банку України, яка передбачена п. «г»ч. 4 ст. 5, ч.1 ст.5 Декрету, і яка б дозволяла використовувати ОСОБА_1 та Другій Одеській філії ВАТ АБ «Укргазбанк», іноземну валюту як засіб платежу при виконанні своїх зобов’язань за кредитним договором, що не заперечувалося сторонами в судовому засіданні.

    Представник Банку надав до суду банківську ліцензію № 123 від 21.07.1993 року, дозвіл № 123-2 від 21.07.1993 року та додаток до даного дозволу. Однак, посилання на достатність вказаної банківської ліцензії, письмового дозволу та додатку письмового дозволу на використання іноземної валюти як засобу платежу при виконанні спірного договору кредиту, спростовується наступним.

    Відповідно до п.1.5. Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу, затвердженого постановою Правління НБУ від 14.10.2004 року №483, згідно якого використання іноземної валюти як засобу платежу без ліцензії дозволяється: - якщо ініціатором або одержувачем за валютною операцією є уповноважений банк (ця норма стосується лише тих операцій уповноваженого банку, на здійснення яких НБУ видав йому банківську ліценцію та письмовий довіз на здійснення операції з валютними цінностями); - у випадках, передбачених законами України.

    Враховуючи, те що ініціатором вчинення валютної операції з надання валютного кредиту є саме позичальник (ОСОБА_1.), який звернувся з кредитною заявою до Банку про видачу кредиту. Докази, що ініціатором видачі кредиту ОСОБА_1 був ВАТ АБ «Укргазбанк», до суду не надано.

    Одержувачем є також позичальник, так як банк перераховує на його користь на вказаний в кредитній заявці рахунок суму кредиту. ОСОБА_1 використовував готівкову іноземну валюту як засіб платежу при виконанні своїх зобов’язань за спірним договором кредиту, вносячи готівкою долари США в касу Банку.

    Відповідно до умов спірного кредиту передбачено, що повернення відповідної частини кредиту здійснюється позичальником щомісяця в розмірі та строки, визначені у графіку платежів, шляхом внесення готівки в касу банку або безготівковим перерахуванням.

    Тобто сторонами у вказаному договорі погоджено, що сплатою кредиту (виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором) вважається внесення готівки позичальником в касу банку, і саме з цього моменту позичальник вважається таким, що належним чином виконав свої зобов’язання перед банком, використовуючи при цьому готівкову валюту як засіб платежу. Вказане підтверджується і наданими ОСОБА_1 виписками, де в призначенні платежу вказано: «часткове погашення кредиту та відсотків по кредиту».

    Згідно Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої Постановою НБУ № 492 від 12.11.2003 року, поточний рахунок - рахунок, що відкрився на договірній основі для зберігання грошей і здійснення розрахунково-касових операцій за допомогою платіжних інструментів відповідно до умов договору та вимогам законодавства України.

    Згідно банківських виписок, наданих ОСОБА_1, ці виплати здійснюються з поточного рахунку ОСОБА_1 на рахунок банку, призначення платежу: «часткове погашення кредиту та відсотків по кредиту».

    Отже вказаними документами підтверджується факт використання при сплаті кредиту ОСОБА_1 саме готівкою іноземної валюти. Перерахування в подальшому АБ «Укргазбанк»цих коштів на будь-які транзитні рахунки не стосується позичальника, так як його обов’язок зі сплати кредиту є виконаним з моменту внесення готівки в касу банку, як це передбачено договором кредиту, та підтверджується призначенням платежу у вказаних квитанціях.

    Згідно п.1.1 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 30 травня 2007 року №200, ці Правила встановлюють порядок та умови використання готівкової іноземної валюти резидентами і не резидентами в Україні.

    Відповідно до п. 6.2. Правил, фізичні особи - резиденти можуть використовувати на території України готівкову іноземну валюту як засіб платежу у випадках, передбачених підпунктами «а», «в»та «е»пункту 6.1 цієї глави, зокрема у разі: сплати мита, інших податків і зборів (обов’язкових платежів), митних та фінансових санкцій відповідно до митного законодавства України; сплати платежів за охорону та супроводження підакцизних і транзитних товарів митними органами; оплати товарів і послуг, що звільнена від сплати мита та податків.

    Згідно п. 6.3 Правил фізичної особи, а також юридичні особи –резиденти та іноземні представництва можуть використовувати на території України готівкову іноземну валюту як засіб платежу в разі оплати дипломатичним представництвом, консульськими установам іноземних держав на в’їзд дозволів (віз) до цих країн фізичним особам, які виїжджають у приватних справах та в службові відрядження.

    Таким чином відповідачу ОСОБА_1 чинним законодавством не було надано права здійснювати використання готівкової іноземної валюті при здійсненні платежів за спірним договором кредиту та внесення плати за користування кредитом на користь АБ «Укргазбанк»шляхом внесення доларів США в касу АБ «Укргазбанк».

    Твердження Банку, що видача кредиту відповідає вимогам чинного законодавства, та не потребує отримання індивідуальної ліцензії на перерахування валюти, не можуть бути прийняті судом так як, суперечать п. «г»ч. 4 ст. 5 Декрету, яким передбачено, що індивідуальної ліцензії потребують операції з використанням іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави.

    Відповідно до ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.

    Згідно ст. 61 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

    Таким чином, на момент укладення спірного кредитного договору сторони не мали права виконувати грошові зобов’язання в іноземній валюті, в силу імперативних положень, ст.ст.192, 533 ЦК України, п. «г»ч. 4 ст. 5 Декрету на підставі банківської ліцензії, дозволу та додатку до дозволу НБУ.

    Відповідно до ч.1 ст. 203 ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

    Відповідно до ч. 1 ст.215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою-третьою, п’ятою та шостою статті 203 ЦК України.

    Стаття 227 ЦК України, встановлює, що правочин юридичної особи, вчинений нею без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним.

    Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму ВСУ №9 від 6.11.2009 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними», правочин юридичної особи, вчинення нею без відповідного дозволу (ліцензії), згідно статтею 227 ЦК України є оспорюваним.

    Вимоги про визнання такого правочину недійсним можуть заявлятися як сторонами правочину, так і будь-якою заінтересованою особою в разі, якщо таким правочином порушено її права чи законні інтереси, а також органами державної влади, які відповідно до закону здійснюють контроль за видом діяльності, яка потребує ліцензування.

    Отже оспорюваний кредитний договір відповідно до ст.ст. 203, 215, 227 ЦК України є недійсним.

    Згідно ч. 1 ст. 216 ЦК України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язанні з його недійсністю.

    Відповідно до приписів ч. 2 ст. 548 Цивільного кодексу України недійсне зобов’язання не підлягає забезпеченню. Недійсність зобов’язання (вимоги) спричиняє недійсність правочину щодо його забезпечення, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

    Цивільним кодексом України у параграфі 6 глави 49 не передбачено інших негативних наслідків визнання недійсним основного зобов’язання, забезпеченого договором застави (іпотеки), як визнання недійсним і додаткового зобов’язання.

    За таких обставин, враховуючи, що кредитний договір № 25 від 28.03.2008 року є недійсним, в забезпечення виконання обов’язків ОСОБА_1, за яким було укладено між ОСОБА_2 та АБ «Укргазбанк»договір іпотеки від 28.03.2008 року, останній підлягає судом визнанню судом недійсним на підставі ч. 2 ст. 548 ЦК України.

    Відповідно до ч. 2 ст. 215 ЦК України про те, що суд не вимагає визнання правочину недійсним, якщо його недійсність встановлена законом, необхідно зазначити, що така потреба може виникнути у разі, коли: сторони виконали певні умови нікчемного правочину, який нотаріально посвідчений; він порушує права третіх осіб; він зареєстрований у державних органах тощо. У таких випадках рішенням суду, який лише констатує недійсність правочину, можуть бути визначенні відповідні наслідки недійсності правочину, зобов’язано державні органи скасувати його реєстрацію тощо.

    Визначенні недійсними правочини не створюють для сторін тих прав і обов’язків, які вони мають встановлювати, а породжують наслідки, передбачені законом. І хоча реституція не передбачена ст. 16 ЦК як один із способів захисту, про те норма ч. 1 ст. 216 ЦК є імперативною і суд має забезпечити в ній правові наслідки.

    Отже, виходячи з необхідності застосування наслідків недійсності договору іпотеки, за яким заставлено належне ОСОБА_2 майно, необхідно в порядку застосування реституції за недійсним договором іпотеки зобов’язати виключити з Державного реєстру іпотеки запис №6891960 про реєстрацію договору іпотеки № ВКІ 213894 від 28.03.2008 року, з Єдиного державного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна запис ( за реєстровим №237) номер запису в єдиному реєстрі №6891276 з аборони відчуження нерухомого майна за договором іпотеки.

    Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України та ст.ст. 192, 203, 215, 216, 227, 533, 548 ЦК України, суд

    В И Р І Ш И В:

    У задоволенні позову ПАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії «Укргазбанк»до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення кредитної заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки –відмовити.

    Зустрічний позов ОСОБА_2 до ПАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії ПАТ АБ «Укргазбанк», ОСОБА_1 про визнання договорів кредиту та іпотеки недійсними –задовольнити.

    Визнати недійсним договір кредиту №25 від 28.03.2008 року укладений між ВАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_1.

    Визнати недійсним договір іпотеки (посвідчений приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області від 28.03.2008 року за реєстровим №236, викладенний на бланках нотаріальних документів № ВКІ 213894) укладеного між ВАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_2.

    В зв'язку з визнанням недійсності договору іпотеки, посвідченим приватним нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області від 28.03.2008 року за реєстровим №236, укладеного між ВАТ АБ «Укргазбанк»в особі Другої Одеської філії та ОСОБА_2:

    Зобов’язати приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу ОСОБА_4 (на час вчинення договору іпотеки, а саме 18.03.2008 року працював нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області) виключити з Державного реєстру іпотек запис №6891960 про реєстрацію договору іпотеки № ВКІ 213894 від 28.03.2008 року, контрольна сума №В54Г78ДВ64.

    Зобов’язати приватного нотаріуса Миколаївського міського нотаріального округу ОСОБА_4 (на час вчинення договору іпотеки, а саме 18.03.2008 року працював нотаріусом Березанського районного нотаріального округу Миколаївської області) зняти заборону відчуження на нерухоме майно –нежитлова будівля комплекс, база відпочинку “Колос-1”, загальною площею 1746,3 кв.м., яка складається з : спальний корпус за літ.А-4-загальною площею 1466,9 кв.м., їдальня за літ. Б-загальною площею 279,40 кв.м., склад за літ. Г, навіси за літ. Д,Є, бесідка за літ. И,К,Л,М, цистерни за №1,2, замощення за №І, що знаходиться: АДРЕСА_1, яке належить ОСОБА_2, ІН НОМЕР_1, що проживає АДРЕСА_2 та виключити є Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна ( за реєстровим №237) номер запису в єдиному реєстрі №6891276 контрольна сума №0393Е7Д6ВВ.

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк –з дня проголошення рішення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення –з дня отримання копії цього рішення.

    Суддя Южного міського суду Одеської області З.І.Асанова

    http://reyestr.court.gov.ua/Review/15594027

  9. Каждый должен принять решение сам. Вот ключ http://pastehtml.com/view/bmp0uzp8a.html

    Учитывая, деньги - это средство к существованию, отнимая деньги - банки нас уничтожают

    Каждый должен принять решение сам. На этом форуме случайных и несовершеннолентих нет.

  10. Эту хрень мы уже читали. Ваши посты можно назвать так: "Хроника слива мусора со всего Интернета в уши несведущему юзеру". Трёп!

    Не согласен, в одном месте собрана серьезная подборка о банковском кризисе. Кому надо - тот поймет и скажет спасибо, а всяким - ..... Кроме этого, опять оживились аферисты с различными предложениями как сп,,, деньги с помощью банковских гарантий или подобного финансовго интрумента. Наша подборка - их как серпом по я...

    Так что Егор Борисович, идите дальше ....

  11. Пожалуйста. ;)

    Одесская апелляция тоже в шоке. И тоже никто не ждал. Я там ещё не был - партнёры позвонили и рассказали. Все были уверены в непоколебимости позиций Луспеника... Но толкование, в соответствии с законом, возымело "эффект бомбы", а широкая огласка (усилиями Ростислава) - как "кассетная бомба". :)

    У меня в декабре по Ощадбанку апеляция, уже 2 раза переносил, теперь очень хочеться посмотреть на коллегию, что теперь они запоют - сразу скину для общественности
  12. Замечательно и я рад, что Вы не зря стараитесь. А относительно моего, то они "закапали" потому как КАСУ предусмотрен трехдневный срок с дня подачи иска, а у меня уже прошел месяц, а они никак не открыли судопроизводство. Завтра во второй половине дня еду к главе суда для приятного общения. Кстати, сбрасывайте свой окончательный вариант иска и что там в Єдиному реєстрі судових рішень пишут. А после принятых решений Вы уже обращались в исполнительную службу и что они говорят ????????

    Вопрос по исполнению решения -кто реально прошел процедуру взыскания? исполнительный лист получили без проблем, деньги получаете на счет или как?
  13. Классный форум!!! Год разговоров, 40 страниц дебатов, а по сути так ни к чему и не пришли. Неужели до сих пор непонятно, что при таком раскладе единственный выход - 100%-ный бойкот по валютным платежам. Беда в том, что мы неспособны к объединению в принципе. Поэтому нас и давят поодиночке.

    Молодец!!! Пол-года здесь не был, зашел - ничего не поменялось. Адвокаты и юристы нашли себе кусок хлеба, год жили на тему борьбы с недействительностью договоров и все!!!!!

    Бойкот - это крайний шаг, мы еще не так все обнищали, чтобы на него решиться. И нам в теории не дадут объединиться на фоне невозврата кредитов. Это все тупик, только каждый до этого должен прийти сам...

    Последние события показывают, что решение европейского суда на Украине - нафиг некому не нужно, а кредит надо погашать....

    Война с банком это долгая история, требующая постоянных ресурсов. У банков ресурсов больше...

    Это законы войны... Если собрались воевать, то надо воевать, а не п... на форуме и подавать иски.

    Победители этих боев - банки и судьи - т.е. власть.

    Думайте.... Есть ЛС, пишите

  14. А давайте, учитывая Ваши организационные способности и результаты митинга - почему нет, государству на нас наплевать, в связи со вступлением в силу 09 марта некоторых изменений в законодательство - теперь ко многим в двери постучаться.

    Реально надо готовиться к выборам- продать или не продать голос это вторично, а вот реально организоваться и что-то сделать... Рельно...

  15. Я думаю 5-ти раз письменного обращения в течении года и одного ответа из серии - мы все все равно отберем. Достаточно. :blink:

    А вы их через суд принуждайте, начните например, с ФИДОР - работает 100%
  16. При этом ОТП банк в стремлении договорится с заемщиками, на мой взгляд находится на одном из первых мест.

    А я вот знаю, что ОТП упорно людям навстречу не идет. Заявления про изменение условий или пролонгацию договора не принимают, футболят. Смеются людям в глаза и рассказывают сказки. :blink::blink::blink:

    А если их заставляют принять заявление на рассмотрение возможных условий сосуществования и выполнения договорных обязательств, то ответ можно печатать в рубрике- "Цирк" или "нарочно не придумаешь". :lol::lol::lol: :angry: :angry: :angry:

    Кстати, ОТП реально кто мне предлагал дисконт при погашении кредита до 20% от тела, % пеня и штрафы - списываются. Попробуйте ще раз договориться.
  17. Уменя с августа 2010 года в суде о признании кредитного договора с Укрсиббанком недействительным. Первое заседание всеми правдами инеправдами удалось затянуть на февраль этого года. Скажу честно, к этому времени я уже сдался - буду отзывать иск. Укрсиб выставил встречный - признаем, но попросить уменьшить на сумму квартиры, которую уже оценил банк и пытается сейчас продать, а оставшуюся сумму тянуть дальше (правда, еще ничего не отправлял).

    Теперь не знаю, что делать. Учитывая, что это Печерский суд, залог ул. Красноармейская (не самая последняя в Киеве) и ОТП банк - действительно один из адекватных банков по переговороам и ведению дел в судах (на судей не давят, бок по ФИДОР признают и т.д.). Не заказуха ли это - хата принадлежит любимой бл... члена ВСЮ и все... Народ воспримет, ломанется и облом... Уже везде в прессе пошла инфо о начале кредитования в рублях РФ и лояльные требования к документам, зайдите в Дочерний банк Сбербанка РФ - прозреете.

    Да пессемист, но реалист.

  18. Кстати, вот у меня возник ряд вопросов по "ОТП-Факторингу":

    1. Если у них вид деятельности - выдача кредитов (согласно выписке с ЕГРПОУ), то должна быть соответствующая лицензия. Ее кто-то видел?

    2. Кредиты как правило валютные проданы, соответственно на обслуживание данных кредитов необходимы соответствующие Генеральная и индивидуальная лицензия на осуществление валютных операций, здесь банковский дозвил уже не катит .... Видел ли кто-нибудь данные лицензии???

    Кто что скажет?

    По поводу деятельности - ООО "ОТП факторинг" внесен в Государственный реестр финансовых учреждений Государственной комиссии по регулированию рынков финансовых услуг. В Интернете - есть есть сайт этой комиссии там все есть.

    По поводу валюты - вопрос интересный в иске указана сумма в гривне, реально договор п/пр/уступки никто не видел, можно попробовать - точно выигрышь во времени. Пока все.

  19. Не спорю, руководителя выбрать нужно. Итак, нас 4 человека :)

    pav-alex, сам себе уже определил место заместителя :)

    Итак, Alexandr или Katraliya - есть ли желание возглавить сие движение???

    Извините за опоздание с ответом, гости, кумавья, в общем Новый год. У меня нет желания быть руководителем - еще молод (38 лет) и нет реального опыта руководства по Украине, тему начал Компаньон, серьезный организатор - pav-alex один его проект с листовками, чего стоит. Гтов работать по Одессе.
  20. С Новым годом дорогие друзья! Всем здоровья, счастья и мудрости!

    А теперь позвольте вставить свои скромные 5 копеек в обсуждаемую тему.

    Идея создания политсилы не нова, у меня она уже очень давно вертится в голове, есть некоторые задумки. Я готов поддержать данную инициативу на любом уровне (в плане организационной работы), но есть некоторые но ....

    1. Узкая специализация - не приемлема, однозначно. Нужны еще вполне актуальные проблемы (ну хотя бы для начала решение некоторых социально важных вопросов, которые у всех на слуху, но их никто так и не довел до ума).

    2. Четка, скоординированная работа всех возможных участников, без долгих обсуждений на форуме.

    3. Быстрый поиск финансирования, т.к. деятельность политсилы претендующей на успех не дешевое удовольствие.

    4. Плотная работа со СМИ на всех уровнях, от местных газет до всеукраинских телеканалов.

    5. Майдан - идея неплохая, но как показывает практика не всегда жизнеспособная (подробнее следующий пункт)

    6. Отсутствие разрозненности среди координаторов (пример с помаранчевыми, пример с майданом по налоговому кодексу, когда передел сфер влияния привел к полной потере такового, или уменьшил потенциальный результат как минимум раз в 10)

    Пишите свои идеи, готов поддержать любую разумную инициативу.

    И ..., еще участникам имевшим мысли типа "нагнуть их" и т.д. - все это хорошо, но как сами видите не работает. Раздача телефонов замами главы нацбанка - не победа. Вы добились не решения проблемы, а снисхождения к себе, а это не то.

    Пессимистические настроения не приемлемы в корне, ведь чтобы все это работало - нужно верить. Большинство идей звучавших на этом форуме не далекоглядны и решающие единичные проблемы, а здесь, как по мне задача создать политическую силу, которая не просто придет к власти, а придя - будет долго там работать, именно на благо страны. Давайте менять к лучшему ту страну где мы живем, хотя бы ради наших детей.

    То что некоторые инициативы не имели успеха не говорит о том, что все остальные будут неудачны. Нужно просто сделать анализ допущенных ошибок и действовать дальше. Ищущий да обрящет, а стучащему да отворяют.

    ХОТИТЕ ИЗМЕНИТЬ МИР - НАЧНИТЕ С СЕБЯ. Пусть КАЖДЫЙ внесет посильную лепту ради своего будущего и все у нас получиться и мы придем к успеху, рано или поздно.

    Спасибо за внимание. А в ответ летели спелые помидоры!

    Полностью поддерживаю, есть свой опыт работы в штабах и организция политдвижений. Теперь просто не хочу работать даже за большие деньги на этих людей. КомпаньонЪ и другие жду сообщений в личку...
  21. Смотрю Крым активизировался - это радует. С Захистом у меня отношения не сложились, вообще на контакты не идут. Я так понял у них активно только Харьков работает. Вообще заметил такое явление, на сайте с периодичностью в 2-3 месяца появляются инициативные люди которые призывают к "революциям" я и сам был в их числе http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=1637 закончилось все по причине отсутствия жизнеспособной идеи и отсутствия единомышленников. Я пока вижу один путь - заваливать суды исками по поводу и без поводу и тянуть время, запас прочности у банков должен закончиться раньше чем у заемщиков (по крайней мере я на это надеюсь).

    P.S. Если у кого будут какие идеи и инициативы можете на меня смело расчитывать.

    ПОДТВЕРЖДАЮ!!!!. И мы и так это делаем - заваливаем суды, консультируем, и ни от кого не прячемся. С новым годом всех борцов.