Inna.F

Пользователи
  • Число публикаций

    15
  • Регистрация

  • Последнее посещение

Сообщения опубликованы Inna.F

  1. Уважаемая Кsana36 !

    Допустим вы получили кредит в банке в сумме 10000 дол сша под 15% годовых. При получении кредита банк в договор внес пункт ,что вы должны уплатить вынагороду за надання финансового инструменту(как любят писать банкиры) в размере 1% от сумы кредита т.е1000дол.сша. Одним из условий получения кредита была страховка . На страховку вы потратили 200 дол. В итоге ,чтобы получить кредит вы затратили из своего кармана 1200 дол.сша. От же чистая сумма кредита выходит :10000-1200=8800 дол.сша (Постанова№168 НБУ) Значит сумму которую вы получили =8800. Дальше вносите в кредитный калькулятор эту сумму ,процентную ставку 15% и кол-во месяцев,расчитываете. Получаете ежемесячный платеж банку ,который вы должны платить ,сравниваете с той суммой ,которая вызначена в банковском договоре. Если есть существенная разница ,то тут скрыт обман .

    Принцип ,вы приходите в магазин покупаете хлеб по 3грн ,консерву за 5грн вам это пробивают и выдают чек с итоговой суммой в 10 грн. Вы платите 10 грн ,приходите домой ,вас мучают сомнения ,что тут щось не так и пересчитываете . В чеке написано хлеб=3грн,консерва=5грн итого=10грн. Вы берете чек консерву и хлеб идете в магазин и возвращаете со скандалом все ,что вы получили в этом не хорошем магазине ,а вам возвращают ваши деньги. Примерно тот случай.

    При всем уважении.... я не пойму, финансовый инструмент платится за счет кредита 10000, а не из личных средств? Т.е эта 1000дол. не должна была быть у клиента когда он оформлял кредит?
  2. Оставьте свои басни для своих сотрудников, ок?

    Как человека я вас не знаю и ничего плохого о вас не скажу, но как о работнике в определенной сфере и специалисте "какой-то" категории или степени смутной, ваше утверждение, а именно "з за того що в графік погашення кредиту МАБУТЬ була внесена сума ВИНАГОРОД" оставляет желать лучшего. Слово "наверно" может тогда людям, которые взяли кредит употребить в случае.

    Так "наверно" это вообще не я брал кредит? "Наверно" проценты указаны ошибочно? "Наверно" банк половину денег мне не выдал? ;) Смех да и только. А по поводу второго слова "винагорода", так сперва ткните нос в закон-во и в свой же договор банковский, который вы и Делаете обычно с помощью сtrl + c, ctrl + v, покажете где там это предусмотрено.

    Божий дар с яишницей....

    По теме - ничего. Из за того, что в общую сумму кредита было добавлено 400дол. винагород(открытие счета, кредитной линии) , и потом общая сумма была разбита в графике погашения, из за этого есть шанс признать договор недействительным? Выскажите свое мнение. Я для сенбя хочу определиться , как иск подавать - из- за того что , что не идет математика или из за того что нет индивидуальной лицензии?

  3. Уважаемый doroshal! Смотрю я свой додаток1 (график погашения) и начинаю понимать, что я ничего не понимаю :blink:

    Вторая (правая) часть шапки таблицы: "У тому числі платежі за надані супутні послуги в валюті кредиту" И в первой строчке перечислены комиссии, рко, юрист и страховка(!!!) То есть, насколько я понимаю, эти расходы дожны были входить в сумму кредита или как?

    Первый столбик - дата, второй кол-во дней, третий - сума платежу за розрахунковий период, четвертый - погашение основной суммы кредита. Так вот столбик3=столбик4-столбики всех сопутствующих. Что это значит? Сколько денег мне дал банк, если все эти сопутствующие я платили сама?

    И еще. Почему банк при расчетах процентов в формуле договора принимает, что в году "условно" 360 дней?

    АААА где мои учителя математики???!!!

    Я вже про це писала ......

    Що це мені дає? Із за того що в графік погашення кредиту мабуть була внесена сума винагород, договір визнати недійсним неможливо. Так точно , як і те що банк неправильно вирахував суму позову, перерахує і подасть знову.

  4. А от і параграф 1, зверніть увагу на ст 1051, якщо до кредиту приміняти правила вказані ст 1051, так як і до позики......

    Глава 71 ПОЗИКА. КРЕДИТ. БАНКІВСЬКИЙ ВКЛАД

    Параграф 1. Позика

    Стаття 1046. Договір позики

    1. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

    Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

    Стаття 1047. Форма договору позики

    1. Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми.

    2. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

    Стаття 1048. Проценти за договором позики

    1. Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.

    У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.

    2. Договір позики вважається безпроцентним, якщо:

    1) він укладений між фізичними особами на суму, яка не перевищує п'ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, і не пов'язаний із здійсненням підприємницької діяльності хоча б однією із сторін;

    2) позичальникові передані речі, визначені родовими ознаками.

    Стаття 1049. Обов'язок позичальника повернути позику

    1. Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

    Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

    2. Позика, надана за договором безпроцентної позики, може бути повернена позичальником достроково, якщо інше не встановлено договором.

    3. Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

    Стаття 1050. Наслідки порушення договору позичальником

    1. Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

    2. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

    Стаття 1051. Оспорювання договору позики

    1. Позичальник має право оспорити договір позики на тій підставі, що грошові кошти або речі насправді не були одержані ним від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором.

    Якщо договір позики має бути укладений у письмовій формі, рішення суду не може ґрунтуватися на свідченнях свідків для підтвердження того, що гроші або речі насправді не були одержані позичальником від позикодавця або були одержані у меншій кількості, ніж встановлено договором. Це положення не застосовується до випадків, коли договір був укладений під впливом обману, насильства, зловмисної домовленості представника позичальника з позикодавцем або під впливом тяжкої обставини.

    Стаття 1052. Забезпечення виконання зобов'язання позичальником

    1. У разі невиконання позичальником обов'язків, встановлених договором позики, щодо забезпечення повернення позики, а також у разі втрати забезпечення виконання зобов'язання або погіршення його умов за обставин, за які позикодавець не несе відповідальності, позикодавець має право вимагати від позичальника дострокового повернення позики та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу, якщо інше не встановлено договором.

    Стаття 1053. Новація боргу у позикове зобов'язання

    1. За домовленістю сторін борг, що виник із договорів купівлі-продажу, найму майна або з іншої підстави, може бути замінений позиковим зобов'язанням.

    2. Заміна боргу позиковим зобов'язанням провадиться з додержанням вимог про новацію і здійснюється у формі, встановленій для договору позики (стаття 1047 цього Кодексу).

  5. УКЛАДЕННЯ, ЗМІНА І РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ

    Стаття 638. Укладення договору

    1. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

    Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

    2. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.Параграф 2. Кредит

    Стаття 1054. Кредитний договір

    1. За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

    2. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

    Стаття 1055. Форма кредитного договору

    1. Кредитний договір укладається у письмовій формі.

    2. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним.

    Стаття 1056. Відмова від надання або одержання кредиту

    1. Кредитодавець має право відмовитися від надання позичальникові передбаченого договором кредиту частково або в повному обсязі у разі порушення процедури визнання позичальника банкрутом або за наявності інших обставин, які явно свідчать про те, що наданий позичальникові кредит своєчасно не буде повернений.

    2. Позичальник має право відмовитися від одержання кредиту частково або в повному обсязі, повідомивши про це кредитодавця до встановленого договором строку його надання, якщо інше не встановлено договором або законом.

    3. У разі порушення позичальником встановленого кредитним договором обов'язку цільового використання кредиту кредитодавець має право також відмовитися від подальшого кредитування позичальника за договором.

    Стаття 1056-1. Проценти за кредитним договором

    1. Розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

    2. Встановлений договором розмір процентів не може бути збільшений банком, іншою фінансовою установою в односторонньому порядку.

    { Частина друга статті 1056-1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1822-VI ( 1822-17 ) від 21.01.2010 }

    3. Умова договору щодо права банку, іншої фінансової установи змінювати розмір процентів в односторонньому порядку є нікчемною. { Частина третя статті 1056-1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1822-VI ( 1822-17 ) від 21.01.2010 }

    { Кодекс доповнено статтею 1056-1 згідно із Законом N 661-VI ( 661-17 ) від 12.12.2008 }

    Стаття 1057. Комерційний кредит

    1. Договором, виконання якого пов'язане з переданням у власність другій стороні грошових коштів або речей, які визначаються родовими ознаками, може передбачатися надання кредиту як авансу, попередньої оплати, відстрочення або розстрочення оплати товарів, робіт або послуг (комерційний кредит), якщо інше не встановлено законом.

    2. До комерційного кредиту застосовуються положення статей 1054-1056 цього Кодексу, якщо інше не встановлено положеннями про договір, з якого виникло відповідне зобов'язання, і не суперечить суті такого зобов'язання.

  6. Кто уже посчитал ,может теперь высчитать , с помощью того же кредитного калькулятора , методом подбора какой процентной ставке соответствует ваш платеж ,который был установлен банком в договоре . Я уверен ,что процентная ставка будет на 0,5-1,5 % процента выше ,чем та о которой вы договорились.

    Согласно ст.638 ЦК України Договір є укладеним ,якщо сторони в належній формі досягли згоди з істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору ,умови .що визначені законом як істотні або є необхідними длядоговорів даного виду .а також усі ті умови ,щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

    Істотними умовами кредитного договору є сума ,визначена договором та відсоткова ставка.

    В даному випадку сторони не досягли згоди ,щодо істотної умови .а саме відсоткової ставки.

    Тому суд може визначити такий договір не укладеним.

    Ну ідальше самі знаєте... Я написав інформативно . Там є ще інші сторони ,як правильно скласти позов ,як провести судове засідання та інше. Але то вже інша сторона медалі. Я виклал тут на форумі свої думки ,та вбачаю ,що я на правильному шляху. Ви можете погодитись ,можете ні. Але для багатьох моїх клієнтів це вихід .

    Я вважаю ,що свої доводи в суді треба підкрипляти обов,язково розрахунками ,а доводами про те ,що надали інформацію шодо суми кредиту чи ні,щодо порушення прав споживачів в договрах,а тим більше про індівідуальні ліцензії вже суддів не прошибеш.

    Щось не зростається........ якщо у додатку до договору сума відсотків по графіку більша, а у договорі вказана , наприклад 18%, то .......сторони не досягли згоди? Досягли і договір підписали, так додаток є невід*ємною частиною договору. але по ньому не видно що сторони не досягли згоди у %. Можна виграти позов на різницю, що завищена банком, ну як це назвати ...математичною,бухгалтерською помилкою. Хоча якщо назвати це завищеням процентної ставки......А можна поєднати позов ..незаконність надання кредиту у валюті+завищення процентної ставки.

    Приватбанківський калькулятор взагалі не рахує без авансового внеску. а в мене аванс 0, валюта стоїть -тільки грн.

  7. [

    ]

    По кредитному калькулятору Аваль разница выходит 400дол. за 36 месяцев. Приватбанк. в кредитном только валюта. (Перходжу на укр. мову. )Але передбачена винагорода за відкриття позичкового рахунку 360 дол. та 0,5% винагорода за оформлення кредитного договору. Причому перша винагорода вказано в договорі повинна бути сплачена в день укладання кред. договору, а остання винагорода - одноразова при першому погашенню кредиту. Предметом договору передбачено кредит лише на основну суму боргу, на винагороди кредит не передбачений. Тобто позичальник повинен був сплатити їх за рахунк власних коштів.

    Що це мені дає? Із за того що в графік погашення кредиту мабуть була внесена сума винагород, договір визнати недійсним неможливо. Так точно , як і те що банк неправильно вирахував суму позову, перерахує і подасть знову.

  8. Да, прочитайте форум - таких решений вагон, даже решения апеляции есть положительные, но крмое всего прочего есть ещё ВСУ, а там пока что неясная ситуация. Признать выдачу договора в алюте недействительной можно только до действия постановы 119 до 30.05.2007 года. Договора, заключённые после этого срока, есть шанс спасти, только при рассмотрении незаконной оплаты в валюте по ним. Более детальную информацию можно найти на форуме.

    до действия постановы 119 до 30.05.2007 года

    Спасибо, можно поподробней. ...

    А вообще знакомые мне сказали на первом суде зарабатывают суды с позивача, а кассация уже с банков. В конечном итоге заплатишь еще и за правовую помощь банкирам.

  9. Перевод в гривну по курсу на момент выдачи

    Признание кредитного договора недействительным

    Признание договора ипотеки недействительным

  10. Відповідь Верховного Суду України на звернення АУБ щодо питання визнання недійсними кредитних договорів, виражених в іноземній валюті.

    Голові

    Асоціації українських банків

    Сугоняку О. А.

    вул. М. Раскової. 15, м. Київ, 02660

    Шановний Олександре Анатолійовичу!

    У Верховному Суді України розглянуто Ваше звернення стосовно узагальнення судової практики застосування судами окремих положень законодавства, яке врегульовує кредитну діяльність банків, при вирішення спорів щодо визнання недійсними кредитних договорів, укладених в іноземній валюті.

    Перш за все слід зазначити, що відповідно до Закону України "Про судоустрій України" Верховний Суд України є судом касаційної інстанції, до повноважень якого, зокрема входить надання роз'яснень судам з питань застосування законодавства на основі узагальнення судової практики та аналізу судової статистики. Проте, Верховний Суд України мас обмежені повноваження щодо тлумачення норм закону, таке тлумачення мас ситуативний (казуальний) характер і здійснюється в рамках окремої справи, що розглядається Верховним Судом України.

    Що стосується такої функції Верховного Суду України як забезпечення однакового застосування усіма судами загальної юрисдикції, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 47 Закону України "Про судоустрій України" узагальнення судової практики є основою для надання роз'яснень судам з питань застосування законодавства.

    Проблемних питань, які б потребували роз'яснень Пленуму Верховного Суду України при вирішенні згаданої категорії справ, у судів загальної юрисдикції не виникало.

    Отже, на даний час Верховний Суд України не мас інформації та відповідних документальних підтверджень неоднозначності судової практики у зазначеній Вами категорії справ, що свідчило б про наявність у судів проблем при застосуванні чинного законодавства України, зокрема судових помилок, виявлених судами апеляційної та касаційної інстанцій.

    З повагою

    Заступник Голови

    Верховного Суду України А.Г.Ярема

  11. Ніхто конкретно не написав що виграв справу. Так що тих хто подає багато, а тих хто виграв справу взагалі немає?

    ..............

    Не втему, про дітей війни, я мамі частково виграла справу - із 5тис на 1017грн, вже виплатили. За 4тис. відмовлено в зв*язку з позовною давністю.

    ............................

    ХТО ВИГРАВ СПРАВУ ПО ВАЛЮТНОМУ КРЕДИТУ?????????????

  12. Збираюся подати позов про визнання недійсним кредитного договору в доларах із Приватбанком та відповідно нотаріально посвідченого договору застави ТЗ. Пречитала безліч *гарних* рішень в інеті. Вирішила їх же перевірити в Реєстрі судових рішень. В колонці дата вступу в законну силу ні в одного рішення немає дати. Що це значить? Що ці рішення оскаржуюються і невідомо чим закінчиться розгляд? В мене в кредитному договорі є пункт - у разі суду, позичальник відшкодуває кредитору _ Приватбанку, витрати пов*язані з правовою допомогою банкові. Говорять, що в кінцевому результаті всі ці рішення скасовуються судами вищих інстанцій. І подавши до суду у мене з*явиться шанс збільшити свою суму боргу , заплативши банку винагороду за правову допомогу. Хто реально виграв справу, чиє рішення не скасовано судами вищих інстанцій?

  13. Дуже багато гарних рішень в інеті, але всі (я перевірила 6) в реєстрі суд рішень не вказані як такі що набрали законної сили. ( в колонці дата набрання законної сили - пусто) А в кредитному договорі в мене пунктик - відшкодувати Приватбанку всі витрати на правову допомогу. от і думаю - чи не збільшу я свій борг.

  14. В реєстрі судових рішень відсутня дата набрання чинності, тобто це рішення оскаржується. подивилась ще 3 аналогічні рішення по Донецькій. Дніпропетровській, Запорізькій області - відсутні дати набрання чинності, це значить що позикодавець попаде ще і на судові витрати.