• 0

Схеми "по-дніпровськи"


Eric

Question

Вітаю усіх.

Справа дуже непроста і частково запутана. Одразу ж хочу наголосити, що це сталося не без нашої в тому вини, тому не потрібно зразу кидатись глузуваннями "самі собі винні". Треба шукати шляхи рішення (якщо вони ще є). Спробую максимально по суті.

Є трикімнатна приватизована квартира. 1/4 частки по заповіту дісталась невідомій особі.  Ця особа через суд в 2017 році визнала за собою право власності, оцінивши квартиру по мінімальній ціні, де його частка склала 70 тис.грн (мабудь, щоб знизити оплату суми податку в державну казну). В 2018 році цей чоловік подав позов до суду з приводу грошового стягнення з усіх співвласників з наступним їх отриманням права на його частку (примусовий викуп його долі згідно статті 364 ЦК). Однак тоді сума оцінки його частини складала вже 500 тис. грн. Тобто, недивлячись на те, що різниця курсу НБУ значно не змінювалась (як, в принципі, і ситуація з цінами на ринку нерухомості), вартість оцінки різко зросла в 7 разів. У цій квартирі (Дніпропетровська обл.) зареєстровані всі три відповідачі, але за адресою фактично проживає лише один. Інші два відповідача живуть в різних областях: Кіровоградська та Полтавська. 

Що робить позивач? У своєму позові він навмисне вказує фактичну адресу тільки одного із відповідачів (Кіровоградська), куди в подальшому приходить судова повістка на всіх трьох (хоча там живе лише один). Тобто: сам суд знаходиться в Дніпрі; предмет спору (квартира) також тут, та ще й прямо через дорогу; реєстрація відповідачів відповідно. По законній логіці усе листування повинно було направлятись саме сюди. Суддя цього суду, відштовхуючись від даних позову, перенаправляє цю справу в Кіровоградську область за підсудністю по місцю "фактичного" проживання начебто усіх відповідачів. Я вичитав, що це також неправильно, адже суд повинен проходити саме по місцю реєстрації відповідачів (тобто, цього перенаправлення не повинно було бути). В тому районному суді ця справа залишалась без розгляду, так як там був відсутній склад суддів. Невідомо яким чином суддя (та, що в Дніпрі) знову відновлює розгляд цієї справи (хоча я нагадаю, що вона направлена в іншу область). Вже потім, коли ми почнемо збирати інфу, дізнаємось про факт перенаправлення, звернемось до того суду, а там здивуються і скажуть, що тільки збираються розглядати цю справу. Там позов був відізваний. 

Так як віповідачі не були присутні і не вказали причину відсутності, ця суддя задовольняє заяву позивача у повній мірі. Приватний виконавець арештовує усі 3 частини і оцінює їх по 250 тис. грн. Тобто ціна різко впала вдвічі від суми позивача, хоча ж усі частки рівні. Відповідно, ці частки реалізуються на Сетам по ще більш заниженій ціні, в результаті чого сума 3-х проданих часток складає 500 тис. з копійками. Таким чином, виходячи зі звичайної логіки, його доля коштує як наші 3-и. Також важливо врахувати, що на цих торгах був лише один учасник (юридична особа), який вичікував максимально низької ціни.

Лінк на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/78957683

Так як сума проданих часток не покрила суму позову+процесуальні витрати в повному обсязі, частка позивача автоматично не перейшла у власність до відповідачів. До цих пір саме на нього зареєстрована ця доля, однак вона висить в повітрі, оскільки ще залишається частина боргу (60 тис. грн). Важливо відзначити, що ні я (проживаючий в цій квартирі в Дніпрі), ні інший відповідач (Полтавська обл.) не були проінформовані, що з приводу нас йдуть судові дії. А коли почались виконавчі процеси, ніяких попереджень не надсилалось навіть тому третьому відповідачу, куди з самого початку йшли повістки. Це вже потім наш адвокат, будучи у цього приватного виконаця, вияснив, що типу у нього в архіві є листи з нашим відмовленням. Однак ніякої схожої інформації ми не отримували. Я думаю, кожна тут адекватна людина розуміє, що коли тобі насправді таке присилають, ти просто не можеш це ігнорувати, враховучи, що стоїть на кону. Результат, думаю, очевидний - усі відповідачі в один момент втратили єдине майно (житло), та ще й залишись винні. 

В цій історії свою роль зіграла наша необізнанність і халатність, а з іншої сторони недосконалість нашого законодавства в перемішку зі схемами чорних юристів. Тобто, якщо ти в цій державі не будеш періодично перевіряти себе на наявність судових справ або ж ще й ігнорити, то в один день можеш втратити все. Хтось подумає, що ми хитрі особи, які намагаються виставити себе жертвами, а хтось нам по-справжньому поспівчуває. Однак факт залишається фактом: під виглядом законності в один чудовий день і у вас можуть забрати квартиру, навіть якщо ви не брали кредит, не заборгували за ком. послуги чи взяли майно в іпотеку. Про те, знали ви чи ні, ніхто паритись не буде. Попробуйте докажіть, що ви не отримували. Та й в цілому для суду це не підстава. Ніяка Конституція з недоторканністю приватної власності і правом на житло вам не допоможе. Для тих, хто на стороні позивача, неможливо донести той факт, наскільки в мерзенну ситуацію ми попали і наскільки болючою були тоді сімейні обставини. Можливо, саме ця емоційна безвихідь в якомусь сенсі і затьмарила розум, так як в цій державі дуже небезпечно втрачати пильність. Адже ж судді не будуть з'ясовувати, хто він і шо він. Вони розглядають його як повноцінного власника і все. Ось ця наша бездіяльність в боротьбі з ним і привела до таких наслідків, хоча треба було очікувати такого розвитку і заздалегідь готуватись. Якщо хтось тут вважає, що ніякої схеми немає і що всі задіяні особи не пов'язані, то будь-ласка, в Інеті є інфа: про той суд, де все відбувалось; про того приватного виконавця, який це виконував; про фірму, яка стала власником цих часток. Так, багато бруду на них не накопати (чудово справляються з відбіленням і замітанням слідів), але все ж є декілька сумнівних даних щодо їх діяльності. Хвости не так просто приховати. Я це називаю "легалізованим рейдерством".

Отже, я буду вдячний тим, хто вже мав схожий досвід і може щось порадити, окрім здаватись чи знайти хорошого адвоката (немає фінансів, тому який вже є). А для інших, можливо, це стане прикладом того, як не треба робити, коли у тебе є житло в Україні. 

Поточні результати: в перегляді суду першої інстанції відмовлено (готуємо апеляцію); паралельно наступного тижня відбудеться засідання про наше виселення і зняття з реєстрації.
Дякую за увагу.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Кажется вам крупно повезло на судью. 8 лет назад после аналогичного решения ее уже отсраняли от работі. Три года она ходила как неприкаянная, но при этом занимала тот же судебный кабинет и получала ни за что зарплату, немалую и по тем временам. Но, видно, козе все неймется, изголодалась... Вот теперь и бьет наотмаш. Жалуйтесь в прокуратуру и Висшу раду правосуддя...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
24 минуты назад, gid сказал:

Кажется вам крупно повезло на судью. 8 лет назад после аналогичного решения ее уже отсраняли от работі. Три года она ходила как неприкаянная, но при этом занимала тот же судебный кабинет и получала ни за что зарплату, немалую и по тем временам. Но, видно, козе все неймется, изголодалась... Вот теперь и бьет наотмаш. Жалуйтесь в прокуратуру и Висшу раду правосуддя...

 

Спасибо за Ваш ответ. К сожалению, эта судья уже давно не работает, поэтому особо предъявить ей нечего. К тому же, за ней там тянется такой шлейф, что в нашем случае это просто цветочки. Тем не менее, она спокойно отработала до своего ухода на пенсию. Тут действительно надо разобраться с этими путешествиями из одного суда в другой. Возможно, это чуть ли не единственная возможность аргументировать нарушения процессуальных действий суда. А, возможно, у нас в стране это обычное дело. Была бы финансовая возможность, уже бы давно выяснил этот вопрос у опытных юристов. А так, деньги уже потрачены непонятно на кого и возможности такой больше нет. Приходится гуглить и искать на форумах.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show