Бюлетень 2/2023 практики ЄСПЛ у справах проти України та інших держав з 01.04.2023 по 01.07.2023 та окремих питань функціонування європейської системи захисту прав людини


Recommended Posts

Це видання підготовано в межах проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду», один із ключових партнерів якого – Верховний Суд. 

Завданням проєкту, серед іншого, є надання Україні експертної підтримки в реформуванні законодавства, що регулює функціонування судової влади та доступ до правосуддя, відповідно до стандартів і рекомендацій Ради Європи.

Бюлетень містить огляд рішень Європейського суду з прав людини проти України за період із 1 квітня до 1 липня 2023 року, а також ухвал про неприйнятність, ухвал про вилучення заяв із реєстру справ і справ, комунікованих ЄСПЛ Уряду України. У Бюлетені можна ознайомитися з оглядом окремих рішень ЄСПЛ за вказаний період у справах і проти інших держав.

У третьому розділі видання опубліковано повні переклади деяких рішень ЄСПЛ, у тому числі у справах щодо принципів незалежності судової влади, зокрема ŻUREK v. Poland (заява № 39650/18), BİLGEN v. Turkey (заява № 1571/07). 

Пропонуємо ознайомитися і з актуальними оглядами щодо деяких питань функціонування європейської системи захисту прав людини у форматі відео, наприклад з оглядом стандартів Ради Європи щодо незалежності, неупередженості та незмінюваності суддів, підготовленим Данутою Джос’єн – головою Конституційного суду Литовської Республіки (2021–2023 рр.), та оглядом стосовно виконання рішень ЄСПЛ проти України щодо незалежності суддів, який підготувала Надія Задорожна – спеціалістка з юридичних питань Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

https://supreme.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/supreme/rizne/Bulletin_2_The rule of law- Human rights_22-09.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show