Проект закона о выкупе ипотеки, подпадающей под мораторий


Recommended Posts

Интересная инициатива... :)

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JG35N68A.html

 

Проект

вноситься народним депутатом України Фурсіним І. Г. (посв. N 361) 

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів України (щодо викупу предмета іпотеки)

Верховна Рада України постановляє:

I. Закон України "Про іпотеку" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 38, ст. 313) доповнити статтею 24-1 такого змісту:

"Стаття 24-1. Викуп предмета іпотеки державою

Спеціальна державна установа зобов'язана викупити предмет іпотеки, за згодою іпотекодержателя, якщо такий предмет іпотеки підпадає під дію статті 1 Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті".

Підставою для прийняття рішення про викуп предмету іпотеки є заява іпотекодержателя.

Спеціальна державна установа в термін, що не перевищує 30 календарних днів з моменту отримання відповідної заяви, приймає рішення про визначення розміру компенсаційної виплати іпотекодержателю.

Права за іпотечним договором Спеціальна державна установа набуває після повної компенсаційної виплати іпотекодержателю.

Компенсаційна виплата іпотекодержателю обчислюється, як ринкова вартість предмету іпотеки за вирахуванням платежів, що були здійснені іпотекодавцем на користь банку під час дії договору іпотеки.

Для визначення ринкової вартості житлового приміщення Спеціальна державна установа замовляє оцінку вартості предмету іпотеки, що викуповується, незалежному оцінювачу, який діє на підставі і відповідно до законодавства України про оціночну діяльність.

З моменту реєстрації переходу права власності до Спеціальної державної установи, відносини з колишнім іпотекодавцем регулюються Законом України "Про житловий фонд соціального призначення", а сам предмет іпотеки вважається соціальним житлом, першочерговим правом на проживання у якому має іпотекодавець.

За колишнім іпотекодавцем залишається пріоритетне право викупу житлового приміщення (зворотний викуп) за ціною не нижче тієї, компенсаційної виплати, яка була сплачена Спеціально уповноваженим органом державної влади на користь іпотекодержателя".

II. Частину 5 статті 3 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення"(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 19-20, ст. 159) викласти у такій редакції:

"5. Соціальне житло не підлягає піднайму, бронюванню, приватизації, продажу, даруванню та заставі. Соціальне житло може бути викуплене наймачем, за умови якщо воно надійшло до фонду соціального призначення на підставах визначених статтею 24-1 Закону України "Про іпотеку" і тільки у випадках коли такий наймач є колишнім іпотекодержателем".

III. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом:

подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України

О. Турчинов

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Интересная инициатива... :)

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JG35N68A.html

 

II. Частину 5 статті 3 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення"(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 19-20, ст. 159) викласти у такій редакції:

"5. Соціальне житло не підлягає піднайму, бронюванню, приватизації, продажу, даруванню та заставі. Соціальне житло може бути викуплене наймачем, за умови якщо воно надійшло до фонду соціального призначення на підставах визначених статтею 24-1 Закону України "Про іпотеку" і тільки у випадках коли такий наймач є колишнім іпотекодержателем".

Как по мне, то пусть лучше так, чем с вещами на выход. Если я не могу платить из-за отсутствия доходов, а доходы отсутствуют не потому, что лентяйка, а потому что по нашей дурацкой ментальности женщина после 45-и, это уже не работник (хотя кто тогда работник ?!) и наличие долга в пару-тройку десятков куе ставит тебя в один ряд с ворами и мошенниками и на приличную работу тебе путь закрыт до конца жизни или до конца долга. Я не депутат и наличие или отсутствие собственности меня никак не поднимает и никак не роняет ни в собствееных глазах, ни в глазах моего окружения.

Но зато гарантровано будет крыша над головой, я буду не бояться сделать в ней ремонт или как-то еще привести ее в порядок. А сейчас имея проблемную ипотеку я тупо сижу и смотрю как она тихо разваливается, еще не успевши прирбрести жилибищное состояние ( ;) недавно узнала, что дизайн в стиле лофт считается одним из наиболее дорогих в мире).

 

А насчет выкупа, я не поняла = выкупить будет иметь право ДАТЕЛЬ или ДЕРЖАТЕЛЬ? Если так как написано, то ну нах.... ни от какого произвола банков нас это не спасет, если держатель будет иметь право в любой момент такое жилье выкупить и опять-таки выбросить чела на улицу... :(  :unsure:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Как по мне, то пусть лучше так, чем с вещами на выход. Если я не могу платить из-за отсутствия доходов, а доходы отсутствуют не потому, что лентяйка, а потому что по нашей дурацкой ментальности женщина после 45-и, это уже не работник (хотя кто тогда работник ?!) и наличие долга в пару-тройку десятков куе ставит тебя в один ряд с ворами и мошенниками и на приличную работу тебе путь закрыт до конца жизни или до конца долга. Я не депутат и наличие или отсутствие собственности меня никак не поднимает и никак не роняет ни в собствееных глазах, ни в глазах моего окружения.

Но зато гарантровано будет крыша над головой, я буду не бояться сделать в ней ремонт или как-то еще привести ее в порядок. А сейчас имея проблемную ипотеку я тупо сижу и смотрю как она тихо разваливается, еще не успевши прирбрести жилибищное состояние ( ;) недавно узнала, что дизайн в стиле лофт считается одним из наиболее дорогих в мире).

 

А насчет выкупа, я не поняла = выкупить будет иметь право ДАТЕЛЬ или ДЕРЖАТЕЛЬ? Если так как написано, то ну нах.... ни от какого произвола банков нас это не спасет, если держатель будет иметь право в любой момент такое жилье выкупить и опять-таки выбросить чела на улицу... :(  :unsure:

Речь идет, судя по-всему, о бывшем владельце имущества, выступающем в роли нанимателя социального жилья. Иначе-нелогично. Какой наниматель из банка?!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Речь идет, судя по-всему, о бывшем владельце имущества, выступающем в роли нанимателя социального жилья. Иначе-нелогично. Какой наниматель из банка?!

Таки ж владелец имущества  ипотекодатель а в законе пописано ипотекодержатель, т.е. банк = либо описка и ее надо исправить, так как в корне меняется суть, либо "і шо це нам дало?"(С)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

"женщина после 45-и, это уже не работник" - это мягко сказано, реально ограничение до 35 лет кроме дефицитных специалистов

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Шикарная инициатива. Еще надо доработать скидку на покупку от количества детей - 1 - минус 25%, 2 - минус 50%, 3+- безвозмездно и вообще бомба будет :) ну а рождаемость то как поднимется :D

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи