Считаете Вы решение законным и справедливым?  

1 голос

  1. 1. Считаете Вы решение законным?

    • Да
      1
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0
  2. 2. Считаете Вы решение справедливым?

    • Да
      1
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0


Recommended Posts

Опубликовано
Державний герб України

 

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

Справа: № 826/18327/14

 

Головуючий у 1-й інстанції: Шулежко В.П.

Суддя-доповідач: Костюк Л.О.

 

УХВАЛА

Іменем України

 

02 квітня 2015 року

 

м. Київ

 

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

 

головуючого - судді Костюк Л.О.; 

суддів: Троян Н.М., Бужак Н.П.;

за участю секретаря: Кінзерської Т.В.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 26 січня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тар Альянс» до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобов'язання вчинити дії, -

 

В С Т А Н О В И Л А:

 

У листопаді 2014 року, позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобов'язання вчинити дії. Свої позовні вимоги мотивував тим, що дії відповідача щодо зупинення дії розпорядження від 30 жовтня 2014 року №1053 та подальша бездіяльність Кабінету Міністрів України в частині незатвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, є порушенням п.5 ст.11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та призводить до порушення прав позивача, оскільки останній не має можливості застосувати п.9-3 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

 

Просив суд визнати нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. №1053» та зобов'язати Кабінет Міністрів України відповідно до п.5 ст.11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення.

 

Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 26 січня 2015 року позов задоволено частково.

 

Визнано нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року №1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №1053-р».

 

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

 

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

 

Заслухавши суддю - доповідача, розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.

 

Згідно зі ст. 198, п. 1 ч. 1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

 

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо часткового задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

 

Як встановлено судом першої інстанції, позивач перебуває на обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Донецьку ГУ Міндоходів у Донецькій області та є платником єдиного внеску.

 

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. №1669-VII розділ VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» доповнений пунктом 9-3, який передбачає, що платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 р. №405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану».

 

Пунктом 5 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено обов'язок Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 р. № 405/2014 у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення.

 

На виконання абзацу 3 п. 5 ст. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

 

Згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053-р, до зазначених населених пунктів належить м. Донецьк.

 

У подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 р. №1079-р. зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція».

 

Надаюравову оцінку позовним вимогам необхідно зазначити наступне.

 

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI.

 

Відповідно до ст.2 цього Закону, дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

 

Згідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.

 

Також встановлено, що на час проведення антитерористичної операції з метою забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення прийнято Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VII.

 

Відповідно до ст.11 «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону передбачено внесення змін до деяких законів України.

 

Зокрема, частиною 4 ст.11 передбачено внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2-3, ст. 11, №№ 13-17, ст. 112; 2013 р., №№ 9-13, ст. 88, № 15, ст. 108, № 32, ст. 413; 2014 р., № 6-7, ст. 80, № 13, ст. 220, № 20-21, ст. 712, № 29, ст. 942), а саме розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 такого змісту:

 

« 9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 р. № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

 

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

 

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються».

 

Частиною 5 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» передбачено, що Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону необхідно: - забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону; - затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення; - у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції прийняти остаточний перелік; - привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; - забезпечити розробку і перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.

 

У свою чергу, на виконання абзацу 3 п. 5 ст. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження №1053-р від 30.10.2014 р., яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

 

Згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053-р, до зазначених населених пунктів належить м. Донецьк.

 

Як вбачається з матеріалів справи, позивач зареєстрований за адресою: Донецька область, м.Горлівка, вул.Умова, буд. 1/1, взятий на податковий облік в органах державної податкової служби 24.10.2005 р. за №387 та на даний час перебуває на обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Донецьку.

 

З огляду на викладене, встановлено, що положення, передбачені п. 9-3 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо звільнення від виконання обов'язків, визначених частиною другою статті 6 цього Закону, поширюються на позивача як платника єдиного внеску, який перебуває на території проведення антитерористичної операції.

 

Між тим, як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся з листом від 14.11.2014 р. №17-701 до АТ «Райффайзен Банк Аваль» з вимогою виконати зарахування грошових коштів, що не були зараховані банком 13.11.2014 р. на карти працівників ТОВ «Тар Альянс» без перерахування ЄСВ, керуючись нормами чинного законодавства України.

 

У свою чергу, АТ «Райффайзен Банк Аваль» надав відповідь листом від 19.11.2014 р., в якому зазначив, зокрема, що відповідно до статей 1 та 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» Кабінет Міністрів України визначає перелік населених пунктів, де проводиться АТО. Однак, починаючи з 05.11.2014 р. зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження вказаного переліку. Що призводить до фактичної неможливості визначити перелік фізичних і юридичних осіб, до яких застосовуються положення Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

 

Як встановлено, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 р. №1079-р. зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція».

 

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 

Організацію, повноваження і порядок діяльності Кабінету Міністрів України визначає відповідно до Конституції України Закон України «Про Кабінет Міністрів України» від 27.02.2014 року № 794-VII.

 

Відповідно до ст.1 зазначеного Закону, Кабінет Міністрів України (Уряд України) є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

 

Кабінет Міністрів України здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів.

 

Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.

 

Згідно з ч.2, 3 ст.3 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Кабінет Міністрів України здійснює виконавчу владу на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 

Кабінет Міністрів України є колегіальним органом. Кабінет Міністрів України приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях.

 

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», Кабінет Міністрів України відповідно до Конституції та законів України здійснює свої повноваження шляхом прийняття рішень на його засіданнях більшістю голосів від посадового складу Кабінету Міністрів України, визначеного відповідно до статті 6 цього Закону.

 

Статтею 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» передбачено, що Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.

 

Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України.

 

Акти Кабінету Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень Кабінету Міністрів України.

 

Частиною 2 ст. 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» передбачено, що розпорядження Кабінету Міністрів України набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо цими розпорядженнями не встановлено пізніший термін набрання ними чинності.

 

Вказаним Законом не передбачено право Кабінету Міністрів України зупиняти чи скасовувати прийняті ним акти.

 

В той час, згідно з п.15 ч.1 ст.106 Конституції України, Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності цій Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

 

Зупинення дії акта Кабінету Міністрів України Президентом України на підставі пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України має наслідком зупинення вчинення будь-якими органами, особами дій, спрямованих на виконання зупиненого акта Кабінету Міністрів України, здійснення повноважень, визначених цим актом (ч.6 ст.49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України»).

 

З аналізу викладених правових норм вбачається відсутність у Кабінету Міністрів України права зупиняти прийняті ним акти, які є чинними, оскільки вони можуть лише бути зупинені Президентом України на підставі пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України та оскаржені до суду в порядку та у випадках, встановлених законом.

 

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині позовних вимог про визнання нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 р. №1079-р «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. №1053» та наявність підстав для їх задоволення.

 

При цьому, позовні вимоги в частині зобов'язання Кабінету Міністрів України відповідно до п.5 ст.11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 року №405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення суд вважає такими, що не підлягають задоволенню, оскільки перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція уже затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053-р відповідно до п.5 ст.11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та на час розгляду справи є чинним.

 

Доказів того, що відповідачем затверджено новий перелік населених пунктів немає.

 

Більш того, м.Горлівка Донецької області, в якому позивач здійснює свою діяльність та перебуває на обліку в органах державної податкової служби, включено до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. №1053-р.

 

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в цій частині, оскільки визнання нечинним оскаржуваного розпорядження автоматично поновить дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. №1053-р.

 

Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про часткове задоволення позовних вимог.

 

Крім того, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що відповідачем в порушення зазначених вимог законодавства не було додано до апеляційної скарги документ про сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір» в редакції від 19.09.2013 року, та у відповідності до суми мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2015 року.

 

Але, як вбачається з матеріалів справи, відповідач разом з апеляційною скаргою подав клопотання про відстрочення сплати судового збору.

 

 Відповідно до п. 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

 

Відтак, попередньо ставки судового збору обраховуватимуться виходячи від мінімальної заробітної плати у розмірі 1 218 грн., який встановлений та буде діяти станом на 01.01.2015 року до утвердження нового розміру мінімальної заробітної плати.

 

Згідно до п. 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

 

Відповідно до підпункту 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50% ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.

 

Судовий збір по даній справі мав бути сплачений у розмірі 36,54 грн., відповідно до підпункту 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір». (73,08/2= 36,54).

 

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

 

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

 

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

 

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин по справі та вимог законодавства, не довів правомірність своїх дій. 

 

Таким чином, підстав для задоволення апеляційної скарги немає, а її доводи спростовуються вище наведеним.

 

Зі змісту ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, обґрунтованим - ухвалене судом на підставі повного та всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні.

 

З урахуванням вище викладеного, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

 

Керуючись ст.ст. 2, 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

 

У Х В А Л И Л А:

 

Апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 26 січня 2015 року - без змін.

 

Стягнути з Кабінету Міністрів України до Державного бюджету судовий збір в сумі 36,54 грн. який несплачено при подачі апеляційної скарги.

 

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 07 квітня 2015 року.

 

Головуючий суддя: 

 

Судді: 

 

Повний текст ухвали виготовлено - 02 квітня 2015 року.

 

Головуючий суддя Костюк Л.О. 

Судді: Троян Н.М.

Бужак Н.П.

 


Опубликовано

gerb.gif

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30 жовтня 2014 р. № 1053-р 
Київ

{Дію Розпорядження зупинено згідно з Розпорядженням КМ № 1079-р від 05.11.2014}

Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція

1. На виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком.

2. Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони за участю Служби безпеки у п’ятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції внести на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції про внесення змін до переліку, затвердженого цим розпорядженням, з метою визначення остаточного переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 31

 

 

 

Додаток 
до розпорядження Кабінету Міністрів України 
від 30 жовтня 2014 р. № 1053-р

ПЕРЕЛІК 
населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція

Донецька область

1. Міста обласного значення:

1) м. Донецьк (Донецька міська рада):

смт Ларине, с. Павлоградське (Ларинська селищна рада);

м. Моспине, смт Горбачево-Михайлівка, с. Бирюки, с. Вербова Балка, с. Гришки, с. Михайлівка, с. Новодвірське, с. Октябрське, с. Темрюк (Моспинська міська рада);

2) м. Авдіївка (Авдіївська міська рада);

3) м. Артемівськ (Артемівська міська рада):

м. Соледар (Соледарська міська рада);

м. Часів Яр (Часовоярська міська рада);

смт Красна Гора (Артемівська міська рада);

4) м. Вугледар (Вугледарська міська рада);

5) м. Горлівка (Горлівська міська рада):

смт Гольмівський, с-ще Гладосове (Гольмівська селищна рада);

смт Зайцеве (Зайцівська селищна рада);

смт Пантелеймонівка, с. Рясне (Пантелеймонівська селищна рада);

с-ще Озерянівка, с. Михайлівка, с-ще Ставки, с-ще Широка Балка (Озерянівська сільська рада);

с-ще П’ятихатки, с-ще Федорівка (Горлівська міська рада);

6) м. Дебальцеве (Дебальцівська міська рада):

м. Світлодарськ (Світлодарська міська рада);

смт Миронівський (Миронівська селищна рада);

7) м. Дзержинськ (Дзержинська міська рада):

м. Артемове, смт Ленінське (Артемівська міська рада);

смт Кірове, смт Курдюмівка, с-ще Горького, с-ще Диліївка, с-ще Дружба, с-ще Перше Травня, с-ще Шуми (Кіровська селищна рада);

смт Новгородське, смт Неліпівка, с-ще Валентинівка, с. Леонідівка, с-ще Суха Балка, с. Юр’ївка (Новгородська селищна рада);

смт Щербинівка, смт Петрівка (Щербинівська селищна рада);

с-ще Кримське (Дзержинська міська рада);

8) м. Димитров (Димитровська міська рада):

с. Світле (Димитровська міська рада);

9) м. Добропілля (Добропільська міська рада):

м. Білицьке, смт Водянське (Білицька міська рада);

м. Білозерське, с-ще Бокове (Білозерська міська рада);

смт Новодонецьке (Новодонецька селищна рада);

10) м. Докучаєвськ (Докучаєвська міська рада):

с-ще Ясне (Докучаєвська міська рада);

11) м. Дружківка (Дружківська міська рада):

смт Олексієво-Дружківка (Олексієво-Дружківська селищна рада);

смт Райське, смт Новогригорівка, смт Новомиколаївка, с. Красний Кут, с-ще Старорайське (Райська селищна рада);

с. Червонозоряне (Дружківська міська рада);

12) м. Єнакієве (Єнакієвська міська рада):

м. Вуглегірськ, с-ще Булавине, с-ще Грозне, с-ще Каютине, с-ще Красний Пахар, с-ще Савелівка (Вуглегірська міська рада);

м. Юнокомунарівськ, смт Дружне (Юнокомунарівська міська рада);

смт Булавинське, смт Олександрівське, смт Оленівка, смт Прибережне (Булавинська селищна рада);

смт Карло-Марксове, с. Новоселівка, с-ще Старопетрівське (Карло-Марксівська селищна рада);

смт Корсунь, с. Верхня Кринка, с. Петрівське, с. Путепровід, с. Шевченко, с-ще Щебенка (Корсунська селищна рада);

смт Ольховатка, с. Весела Долина, с-ще Данилове, с-ще Іллінка, с-ще Кам’янка, с-ще Рідкодуб (Ольховатська селищна рада);

с. Авіловка, с. Шапошникове (Єнакієвська міська рада);

13) м. Жданівка (Жданівська міська рада):

смт Вільхівка, с-ще Молодий Шахтар (Жданівська міська рада);

14) м. Кіровське (Кіровська міська рада);

15) м. Костянтинівка (Костянтинівська міська рада);

16) м. Краматорськ (Краматорська міська рада):

смт Біленьке, с-ще Василівська Пустош (Біленьківська селищна рада);

смт Красноторка, смт Комишуваха, смт Малотаранівка, с. Привілля (Красноторська селищна рада);

смт Шабельківка, смт Олександрівка, смт Софіївка, смт Ясна Поляна (Шабельківська селищна рада);

смт Ясногірка (Ясногірська селищна рада);

с-ще Ашуркове, с. Семенівка (Краматорська міська рада);

17) м. Красний Лиман (Краснолиманська міська рада):

с. Брусівка, с-ще Ставки, с. Старий Караван, с. Щурове (Краснолиманська міська рада);

18) м. Красноармійськ (Красноармійська міська рада):

м. Родинське (Родинська міська рада);

смт Шевченко (Шевченківська селищна рада);

19) м. Макіївка (Макіївська міська рада):

смт Грузько-Зорянське, смт Високе, смт Грузько-Ломівка, смт Маяк, смт Межове, с-ще Холмисте (Грузько-Зорянська селищна рада);

смт Пролетарське, смт Вугляр, смт Гусельське, смт Колосникове, смт Свердлове, с. Молочарка, с. Шевченко (Пролетарська селищна рада);

смт Ясинівка, смт Землянки (Ясинівська селищна рада);

смт Кринична, с-ще Василівка, с-ще Леб’яже (Криничанська селищна рада);

смт Нижня Кринка, смт Велике Оріхове, смт Красний Октябр, смт Лісне, с. Липове, с. Оріхове (Нижньокринська селищна рада);

с. Верхня Кринка, с-ще Алмазне, с. Красна Зоря, с-ще Монахове, с-ще Новий Світ, с-ще Новомар’ївка, с. Новоселівка (Верхньокринська сільська рада);

с-ще Новомосковське (Макіївська міська рада);

20) м. Маріуполь (Маріупольська міська рада):

смт Сартана (Сартанська селищна рада);

смт Старий Крим (Старо-Кримська селищна рада);

смт Талаківка, с. Гнутове, с-ще Ломакине (Талаківська селищна рада);

21) м. Новогродівка (Новогродівська міська рада);

22) м. Селидове (Селидівська міська рада):

м. Гірник (Гірницька міська рада);

м. Українськ (Українська міська рада);

смт Курахівка, смт Гостре (Курахівська селищна рада);

смт Цукурине (Цукуринська селищна рада);

смт Вишневе, смт Комишівка (Селидівська міська рада);

23) м. Слов’янськ (Слов’янськ міська рада):

м. Миколаївка (Миколаївська міська рада);

м. Святогірськ (Святогірська міська рада);

24) м. Сніжне (Сніжнянська міська рада):

смт Андріївка (Андріївська селищна рада);

смт Гірницьке, смт Бражине, смт Лиманчук, смт Никифорове (Гірницька селищна рада);

смт Залісне (Залісненська селищна рада);

смт Первомайський, смт Первомайське, смт Побєда, с-ще Червоний Жовтень (Первомайська селищна рада);

смт Сєверне, с-ще Молчалине, с-ще Сухівське (Сєверна селищна рада);

25) м. Торез (Торезька міська рада):

смт Пелагіївка (Пелагіївська селищна рада);

смт Розсипне (Розсипненська селищна рада);

26) м. Харцизьк (Харцизька міська рада):

м. Зугрес, смт Миколаївка, с-ще Водобуд, с. Цупки (Зугреська міська рада);

м. Іловайськ, с-ще Виноградне, с. Третяки (Іловайська міська рада);

смт Зуївка (Зуївська селищна рада);

смт Троїцько-Харцизьк, смт Войкове, смт Покровка, смт Шахтне, смт Широке, с. Півче (Троїцько-Харцизька селищна рада);

смт Гірне, с-ще Ведмеже (Харцизька міська рада);

27) м. Шахтарськ (Шахтарська міська рада):

смт Контарне, смт Московське (Контарнівська селищна рада);

смт Сердите, с-ще Дубове, с-ще Лобанівка (Сердитенська селищна рада);

смт Стіжківське, с-ще Вінницьке, с-ще Чумаки (Стіжківська селищна рада);

с-ще Вікторія, с-ще Гірне, с-ще Дорофієнко, с-ще Зарічне, с-ще Кищенко (Шахтарська міська рада);

28) м. Ясинувата (Ясинуватська міська рада).

2. Райони:

1) Амвросіївський район:

м. Амвросіївка (Амвросіївська міська рада);

смт Войковський, с-ще Обрізне (Войковська селищна рада);

смт Кутейникове (Кутейниківська селищна рада);

смт Новоамвросіївське (Новоамвросіївська селищна рада);

с. Артемівка, с. Карпово-Надеждинка, с. Красний Луч, с-ще Кринички, с-ще Овочеве, с-ще Рубашкине (Артемівська сільська рада);

с. Білоярівка, с-ще Житенко, с-ще Нижньокринське, с-ще Сергієве-Кринка (Білоярівська сільська рада);

с. Благодатне, с. Велике Мішкове, с-ще Жукова Балка, с-ще Котовського, с. Мала Шишівка, с. Новоклинівка, с. Новопетрівське, с-ще Родники, с. Свистуни, с. Сіятель (Благодатнівська сільська рада);

с. Василівка, с. Кошарне, с. Мокроєланчик, с. Петропавлівка (Василівська сільська рада);

с. Єлизавето-Миколаївка, с-ще Трепельне (Єлизавето-Миколаївська сільська рада);

с. Зелене, с. Вербівка, с. Садове, с. Федорівка (Зеленівська сільська рада);

с-ще Кленівка, с-ще Дзеркальне, с-ще Мережки, с-ще Петренки, с-ще Побєда, с-ще Свободне (Кленівська сільська рада);

с-ще Лисиче, с-ще Квашине, с-ще Харківське (Лисиченська сільська рада);

с-ще Металіст, с-ще Бондаревське (Металістівська сільська рада);

с. Многопілля, с. Агрономічне, с-ще Володарського, с-ще Грабське, с. Григорівка, с-ще Кобзарі, с. Полтавське, с-ще Придорожнє, с. Червоносільське (Многопільська сільська рада);

с. Новоіванівка, с. Киселівка, с. Ленінське, с. Новоєланчик, с. Ольгинське, с. Павлівське, с-ще Улянівське (Новоіванівська сільська рада);

с. Олексіївське, с. Григорівка, с. Комишуваха, с. Новопетрівське, с. Новоукраїнське, с. Семенівське (Олексіївська сільська рада);

с. Степано-Кринка, с. Покровка, с. Русько-Орлівка (Степано-Кринська сільська рада);

с. Успенка, с-ще Виселки, с. Калинове, с-ще Катеринівка, с. Манич, с-ще Степне (Успенська сільська рада);

2) Артемівський район:

м. Сіверськ (Сіверська міська рада);

смт Луганське, с. Красний Пахар, с. Криничне, с. Лозове, с. Миронівка, с. Розсадки, с-ще Роти (Луганська селищна рада);

с. Бахмутське, с-ще Підгородне (Бахмутська сільська рада);

с. Берестове, с-ще Виїмка, с-ще Нагірне, с-ще Спірне (Берестівська сільська рада);

с. Васюківка, с. Бондарне, с. Петрівське, с. Сакко і Ванцетті, с. Федорівка, с. Хромівка (Васюківська сільська рада);

с. Верхньокам’янське, с. Івано-Дар’ївка, с. Новоселівка (Верхньокам’янська сільська рада);

с. Володимирівка, с. Пилипчатине, с. Стряпівка, с. Трипілля (Володимирівська сільська рада);

с. Дронівка, с. Платонівка (Дронівська сільська рада);

с. Зайцеве, с. Вершина, с. Весела Долина (Зайцівська сільська рада);

с. Званівка, с. Кузьминівка, с. Переїзне (Званівська сільська рада);

с-ще Калініна, с. Богданівка, с. Григорівка (Калінінська сільська рада),

с. Клинове, с. Відродження, с. Мідна Руда (Клинівська сільська рада);

с. Кодема, с. Дача, с. Миколаївка, с. Миколаївка Друга, с. Одрадівка (Кодемська сільська рада);

с. Комуна, с. Калинівка, с. Логвинове (Комунівська сільська рада);

с. Красне, с. Андріївка, с-ще Артемівське, с. Берхівка, с. Кліщіївка (Красненська сільська рада);

с. Міньківка, с. Голубівка, с. Дубово-Василівка, с. Оріхово-Василівка, с. Привілля (Міньківська сільська рада);

с. Никифорівка, с. Діброва, с. Липівка, с. Федорівка Друга (Никифорівська сільська рада);

с. Новогригорівка, с. Нижнє Лозове, с. Санжарівка (Новогригорівська сільська рада);

с-ще Новолуганське, с-ще Доломітне, с. Семигір’я, с-ще Травневе (Новолуганська сільська рада);

с-ще Опитне, с-ще Зеленопілля, с. Іванград, с-ще Ягідне (Опитненська сільська рада);

с. Парасковіївка, с. Благодатне, с. Залізнянське (Парасковіївська сільська рада);

с. Покровське, с. Нова Кам’янка (Покровська сільська рада);

с. Різниківка, с. Кірове (Різниківська сільська рада);

с. Роздолівка, с. Краснополівка, с. Миколаївка (Роздолівська сільська рада);

с. Серебрянка, с. Григорівка (Серебрянська сільська рада);

с. Яковлівка, с. Білогорівка, с. Василівка, с. Веселе, с. Липове (Яковлівська сільська рада);

3) Великоновосілківський район:

смт Велика Новосілка, с. Времівка, с. Нескучне, с. Новий Комар, с-ще Октябр (Великоновосілківська селищна рада);

с. Андріївка, с. Петропавлівка, с. Слов’янка, с. Шевченко (Андріївська сільська рада);

с. Багатир, с. Зелений Кут, с. Новоукраїнка, с. Олексіївка (Багатирська сільська рада);

с. Євгенівка (Євгенівська сільська рада);

с. Зелене Поле, с. Новопіль, с. Новосілка (Зеленопільська сільська рада);

с. Іскра, с-ще Зелений Гай (Іскрівська сільська рада);

с. Комар, с. Веселе, с. Дніпроенергія, с. Запоріжжя, с. Новоочеретувате, с. Скудне, с. Федорівка, с. Червона Зірка, с. Ялта (Комарська сільська рада);

с. Костянтинопіль, с-ще Розлив, с. Улакли (Костянтинопільська сільська рада);

с. Красна Поляна (Краснополянська сільська рада);

с. Новопетриківка, с. Георгіївка, с. Малий Керменчик, с. Ялинське (Новопетриківська сільська рада);

с-ще Октябрське, с-ще Новодонецьке, с. Новомайорське (Октябрська сільська рада);

с. Піддубне, с. Грушівське, с. Карла Маркса, с. Новохатське, с-ще Перебудова, с. Толстой (Піддубненська сільська рада);

с-ще Роздольне, с-ще Одрадне (Роздольненська сільська рада);

с. Старомайорське, с. Макарівка, с. Рівнопіль, с. Сторожеве, с-ще Урожайне (Старомайорська сільська рада);

с. Старомлинівка, с. Володине, с. Завітне Бажання, с-ще Ключове, с. Орлинське (Старомлинівська сільська рада);

с. Шахтарське, с-ще Золота Нива, с-ще Ясна Поляна (Шахтарська сільська рада);

с-ще Шевченко, с-ще Бурлацьке, с. Вільне Поле, с. Воскресенка, с-ще Комишуваха, с. Олександроград, с. Привільне (Шевченківська сільська рада);

4) Волноваський район:

м. Волноваха, с. Новогригорівка, с. Новопавлівка, с. Трудове (Волноваська міська рада);

смт Благодатне, смт Комсомольський (Благодатненська селищна рада);

смт Володимирівка (Володимирівська селищна рада);

смт Донське (Донська селищна рада);

смт Новотроїцьке (Новотроїцька селищна рада);

смт Оленівка, с-ще Малинове, с-ще Молодіжне, с-ще Новомиколаївка, с-ще Петрівське (Оленівська селищна рада);

смт Ольгинка, с. Лісне, с. Пільне (Ольгинська селищна рада);

с. Анадоль, с. Полкове (Анадольська сільська рада);

с. Андріївка, с. Доля (Андріївська сільська рада);

с. Бугас (Бугаська сільська рада);

с. Валер’янівка, с. Благовіщенка, с. Зелений Гай (Валер’янівська сільська рада);

с. Вільне (Вільненська сільська рада);

с. Дмитрівка (Дмитрівська сільська рада);

с. Єгорівка, с. Шевченко (Єгорівська сільська рада);

с. Зачатівка, с-ще Зачатівка (Зачатівська сільська рада);

с. Златоустівка, с. Веселе, с. Голубицьке, с. Затишне, с. Малинівка, с. Новомиколаївка (Златоустівська сільська рада);

с. Іванівка, с. Новотатарівка (Іванівська сільська рада);

с. Калініне (Калінінська сільська рада);

с. Кіровське (Кіровська сільська рада);

с. Краснівка, с. Знаменівка (Краснівська сільська рада);

с. Любівка, с. Червоне (Любівська сільська рада);

с. Микільське (Микільська сільська рада);

с. Миколаївка, с. Богданівка, с. Вікторівка, с. Новогнатівка (Миколаївська сільська рада);

с. Новоандріївка, с. Кирилівка (Новоандріївська сільська рада);

с. Новоолексіївка, с. Лідине (Новоолексіївська сільська рада);

с. Октябрське, с. Лазарівка, с. Петрівське, с. Шевченко (Октябрська сільська рада);

с. Петрівське (Петрівська сільська рада);

с. Привільне (Привільненська сільська рада);

с. Прохорівка, с. Малогнатівка, с. Тарасівка, с. Чичеріне (Прохорівська сільська рада);

с. Рибинське, с. Ближнє, с. Василівка, с. Трудівське (Рибинська сільська рада);

с. Рівнопіль, с. Передове (Рівнопільська сільська рада);

с. Свободне (Свободненська сільська рада);

с. Степне, с. Кропивницьке (Степнянська сільська рада);

с. Хлібодарівка (Хлібодарівська сільська рада);

5) Володарський район:

смт Володарське, с-ще Лісне, с. Новоянисоль (Володарська селищна рада);

с. Бойове, с. Малинівка, с. Новогригорівка, с. Паннівка, с. Суженка (Боївська сільська рада);

с. Зелений Яр, с. Веселе, с. Лугове, с. Садове, с. Федорівка (Зеленоярська сільська рада);

с. Зоря, с. Водяне, с. Гранітне, с. Приовражне (Зорянська сільська рада);

с. Кальчик, с. Кирилівка, с. Кірове (Кальчицька сільська рада);

с. Касянівка, с-ще Асланове, с. Ключове, с. Кременівка, с. Македонівка, с. Херсонес (Касянівська сільська рада);

с. Малоянисоль, с. Катеринівка, с. Труженка (Малоянисольська сільська рада);

с. Новокраснівка, с. Кальчинівка, с. Назарівка, с. Українка (Новокраснівська сільська рада);

с. Республіка, с. Ксенівка, с. Новороманівка, с. Сергіївка (Республіканська сільська рада);

с. Старченкове (Старченківська сільська рада);

с. Тополине, с. Октябрське, с. Первомайське, с. Перемога, с. Шевченко (Тополинська сільська рада);

6) Добропільський район:

смт Святогорівка, с. Вікторівка, с. Вірівка, с. Копані, с. Нововікторівка, с. Новоукраїнка (Святогорівська селищна рада);

с. Ганнівка, с. Кутузовка, с. Рубіжне (Ганнівська сільська рада);

с. Добропілля, с. Красноподілля, с. Матяшеве, с. Новогришине (Добропільська сільська рада);

с. Золотий Колодязь, с. Веселе, с. Грузьке, с. Кучерів Яр, с. Лідине, с. Мар’ївка, с. Новотроїцьке, с. Петрівське (Золотоколодязька сільська рада);

с. Криворіжжя, с. Артема, с. Завидо-Борзенка, с. Завидо-Кудашеве, с. Зелене, с. Новокриворіжжя, с. Новомар’ївка, с. Новофедорівка, с. Ракша (Криворізька сільська рада);

с. Никанорівка, с. Бойківка, с. Вільне, с-ще Дорожнє, с. Іванівка, с-ще Маяк, с. Рози Люксембург, с. Суворове (Никанорівська сільська рада);

с. Нововодяне, с. Благодать, с. Веселе Поле, с. Первомайське, с. Урицьке (Нововодянська сільська рада);

с. Новоторецьке, с. Володимирівка, с. Коптєве, с. Панківка (Новоторецька сільська рада);

с. Октябрське, с. Торецьке (Октябрська сільська рада);

с-ще Світле, с-ще Красноярське, с-ще Новий Донбас, с-ще Шевченко (Світлівська сільська рада);

с. Шилівка, с. Василівка, с. Гуліве, с. Кам’янка, с. Леніна, с. Лиман, с. Новоолександрівка, с. Петрівське, с. Юр’ївка (Шилівська сільська рада);

7) Костянтинівський район:

с-ще Артема, с-ще Розкішне, с. Степанівка (Артемівська сільська рада);

с. Білокузьминівка (Білокузьминівська сільська рада);

с. Віролюбівка, с-ще Безім’яне, с. Клинове, с. Попасне (Віролюбівська сільська рада);

с-ще Зоря (Зорянська сільська рада);

с. Іванопілля, с. Біла Гора, с. Диліївка, с. Неліпівка, с. Олександро-Шультине (Іванопільська сільська рада);

с. Ілліча, с-ще Бересток (Іллічівська сільська рада);

с. Катеринівка, с-ще Клебан-Бик, с. Плещіївка (Катеринівська сільська рада);

с. Кіндратівка, с. Куртівка, с. Осикове (Кіндратівська сільська рада);

с. Маркове, с. Майське, с. Новомаркове, с. Федорівка (Марківська сільська рада);

с. Миколаївка, с. Подільське (Миколаївська сільська рада);

с. Миколайпілля (Миколайпільська сільська рада);

с. Артемівка (Новоартемівська сільська рада);

с-ще Новодмитрівка, с. Іжевка, с-ще Молочарка, с-ще Стінки, с-ще Червоне (Новодмитрівська сільська рада);

с. Нова Полтавка (Новополтавська сільська рада);

с. Олександро-Калинове, с. Яблунівка (Олександро-Калинівська сільська рада);

с. Полтавка, с. Попів Яр, с. Русин Яр (Полтавська сільська рада);

с. Правдівка, с. Гнатівка, с. Калинове, с. Романівка (Правдівська сільська рада);

с. Предтечине, с. Ступочки (Предтечинська сільська рада);

с. Тарасівка, с. Березівка, с. Водяне Друге, с. Зелене Поле, с. Новооленівка, с. Олександропіль (Тарасівська сільська рада);

с. Торське, с. Новопавлівка, с. Павлівка, с. Петрівка, с-ще Приют, с. Райське, с. Торецьке (Торська сільська рада);

8) Красноармійський район:

смт Гродівка, с. Журавка, с. Красний Яр, с. Крутий Яр, с. Миколаївка, с. Московське, с. Промінь (Гродівська селищна рада);

смт Новоекономічне, с. Балаган, с. Луначарське, с. Миколаївка, с. Михайлівка, с. Разіне (Новоекономічна селищна рада);

смт Удачне, с. Леніне, с. Муравка, с. Новомиколаївка, с. Новосергіївка (Удачненська селищна рада);

с. Гришине (Гришинська сільська рада);

с. Іванівка, с. Веселе, с. Вовче, с. Євгенівка, с. Лисичне, с-ще Лозуватське, с. Новоторецьке, с. Прогрес, с. Свиридонівка, с. Сергіївка (Іванівська сільська рада);

с. Красне, с. Берестки, с. Зоря, с. Новодмитрівка (Красненська сільська рада);

с. Лисівка, с. Гнатівка, с. Даченське, с. Зелене, с. Новий Труд, с. Новопавлівка, с. Новоукраїнка, с. Ріг, с. Сухий Яр, с-ще Чунишине (Лисівська сільська рада);

с. Миколаївка, с. Завітне, с. Калинове, с. Маринівка, с. Новожеланне, с. Орлівка, с-ще Птиче (Миколаївська сільська рада);

с. Миролюбівка, с. Єлизаветівка (Миролюбівська сільська рада);

с. Михайлівка, с. Мемрик (Михайлівська сільська рада);

с. Новоєлизаветівка, с-ще Котлярівка, с-ще Надеждинка, с-ще Пушкіне (Новоєлизаветівська сільська рада);

с. Новоолександрівка, с. Баранівка, с. Воздвиженка, с. Тимофіївка (Новоолександрівська сільська рада);

с. Новотроїцьке, с. Жовте, с. Нововасилівка, с. Новоолександрівка, с. Новооленівка, с-ще Новопустинка, с. Успенівка (Новотроїцька сільська рада);

с-ще Перше Травня, с-ще Димитрове, с. Троянда (Першотравнева сільська рада);

с. Петрівка, с. Воровське, с. Ленінське, с. Новоолексіївка, с. Пустинка (Петрівська сільська рада);

с. Піщане, с. Вовкове, с. Звірове, с. Солоне (Піщанська сільська рада);

с. Рівне, с. Красний Лиман, с. Сухецьке (Рівненська сільська рада);

с. Сергіївка, с. Калініне (Сергіївська сільська рада);

с. Срібне, с. Богданівка, с. Запоріжжя, с. Новоандріївка, с. Петровського, с. Преображенка, с. Троїцьке, с. Українка, с. Ясенове (Срібненська сільська рада);

с. Улянівка, с. Мирне, с. Шевченко Перше (Улянівська сільська рада);

9) Краснолиманський район:

смт Дробишеве, с. Дерилове (Дробишевська селищна рада);

смт Кіровськ, с. Торське (Кіровська селищна рада);

смт Новоселівка (Новоселівська селищна рада);

смт Ямпіль, с. Закітне (Ямпільська селищна рада);

смт Ярова, с. Олександрівка, с-ще Соснове (Ярівська селищна рада);

с. Коровій Яр (Коровоярська сільська рада);

с. Крива Лука, с. Діброва, с. Іллічівка, с. Каленики (Криволуцька сільська рада);

с. Рідкодуб, с. Карпівка, с. Катеринівка, с. Липове, с-ще Нове, с. Новомихайлівка (Рідкодубівська сільська рада);

с. Рубці, с. Вовчий Яр, с. Лозове (Рубцівська сільська рада);

с. Терни, с-ще Дзержинське, с. Іванівка, с. Колодязі, с. Новосадове, с. Ямполівка (Тернівська сільська рада);

с. Шандриголове, с. Зелена Долина, с. Середнє (Шандриголівська сільська рада);

с. Яцьківка, с. Кримки (Яцьківська сільська рада);

10) Мар’їнський район:

м. Красногорівка (Красногорівська міська рада);

м. Курахове, смт Іллінка, с-ще Острівське, с-ще Старі Терни, с. Степанівка (Курахівська міська рада);

м. Мар’їнка, с. Побєда (Мар’їнська міська рада);

смт Олександрівка (Олександрівська селищна рада);

смт Старомихайлівка (Старомихайлівська селищна рада);

с. Богоявленка (Богоявленська сільська рада);

с. Галицинівка, с. Долинівка, с. Карлівка, с. Лісівка (Галицинівська сільська рада);

с. Дачне, с. Гігант, с. Дальнє, с. Зеленівка, с. Островського, с. Сухі Яли, с. Янтарне (Дачненська сільська рада);

с. Єлизаветівка, с. Іллінка, с. Романівка (Єлизаветівська сільська рада);

с. Зоряне, с. Желанне Друге, с. Желанне Перше, с. Олександропіль (Зорянська сільська рада);

с. Катеринівка, с. Антонівка (Катеринівська сільська рада);

с. Костянтинівка (Костянтинівська сільська рада);

с. Луганське, с. Кремінець, с. Сигнальне, с. Славне (Луганська сільська рада);

с. Максимільянівка, с. Георгіївка (Максимільянівська сільська рада);

с. Новомихайлівка, с. Парасковіївка (Новомихайлівська сільська рада);

с. Новоселидівка, с. Вовченка, с. Вознесенка, с. Ізмайлівка, с. Кремінна Балка (Новоселидівська сільська рада);

с. Новоукраїнка, с. Максимівка, с. Пречистівка (Новоукраїнська сільська рада);

с. Павлівка (Павлівська сільська рада);

с. Степне, с. Березове, с. Водяне, с. Солодке, с. Тарамчук (Степненська сільська рада);

с. Успенівка, с. Веселий Гай, с. Ганнівка, с. Трудове (Успенівська сільська рада);

11) Новоазовський район:

м. Новоазовськ, с. Гусельщикове, с. Козлівка, с. Самсонове (Новоазовська міська рада);

смт Сєдове, с-ще Обрив (Сєдовська селищна рада);

с. Безіменне, с. Веденське, с. Качкарське, с. Митьково-Качкарі, с. Роза (Безіменська сільська рада);

с. Виноградне, с. Піонерське, с. Приморське (Виноградненська сільська рада);

с. Козацьке, с. Порохня, с. Шевченко (Козацька сільська рада);

с. Комінтернове, с. Водяне, с. Заїченко (Комінтернівська сільська рада);

с. Красноармійське, с. Куликове, с. Октябр (Красноармійська сільська рада);

с. Лебединське, с-ще Калинівка, с. Сопине (Лебединська сільська рада);

с. Павлопіль, с. Пищевик, с. Черненко (Павлопільська сільська рада);

с. Приморське, с. Набережне, с. Первомайське, с. Соснівське, с. Українське (Приморська сільська рада);

с. Рози Люксембург, с. Веселе, с. Кузнеці, с. Маркине, с. Патріотичне, с. Холодне (Розівська сільська рада);

с. Самійлове, с. Ванюшкине, с. Клинкине, с. Ковське, с. Щербак (Самійлівська сільська рада);

с. Саханка, с. Дзержинське, с. Ленінське (Саханська сільська рада);

с. Хомутове, с. Бессарабка, с. Вітава, с. Сєдово-Василівка (Хомутівська сільська рада);

с. Широкине, с. Бердянське (Широкинська сільська рада);

12) Олександрівський район:

смт Олександрівка, с. Варварівка, с. Дмитро-Дар’ївка, с. Левадне, с. Надеждівка, с. Новополтавка, с. Петрівка Перша, с. Софіївка (Олександрівська селищна рада);

с. Беззаботівка, с. Дмитроколине, с. Новоандріївка, с. Новостепанівка, с. Роздолля, с. Софіїно-Лиман (Беззаботівська сільська рада);

с. Весела Гора, с-ще Новоявленка, с-ще Самарське (Веселогірська сільська рада);

с. Високопілля, с. Запаро-Мар’ївка (Високопільська сільська рада);

с. Золоті Пруди (Золотопрудська сільська рада);

с. Іверське, с. Новосамарське, с. Шостаківка (Іверська сільська рада);

с. Криниці, с. Куроїдівка, с. Федорівка (Криничанська сільська рада);

с. Мирна Долина, с. Бузинівка, с. Мар’ївка, с. Новознаменівка (Мирнодолинська сільська рада);

с. Михайлівка, с. Львівка, с. Шаврове (Михайлівська сільська рада);

с. Некременне (Некременська сільська рада);

с. Новоолександрівка, с. Єлизаветівка, с. Зелене, с. Карпівка, с. Новий Кавказ, с. Новобахметьєве, с. Новопригоже (Новоолександрівська сільська рада);

с. Очеретине, с. Голубівка, с. Громова Балка (Очеретинська сільська рада);

с. Петрівка Друга, с. Зелений Брід, с. Знаменівка, с. Микільське, с. Пасічне (Петрівська Друга сільська рада);

с. Спасько-Михайлівка, с. Катеринівка, с. Курицине, с. Новопетрівка, с. Новосергіївка, с. Шевченко (Спасько-Михайлівська сільська рада);

с. Староварварівка, с. Яковлівка (Староварварівська сільська рада);

с. Степанівка, с. Новоіверське, с. Новопавлівка, с. Самійлівка (Степанівська сільська рада);

13) Першотравневий район:

смт Мангуш (Мангушська селищна рада);

смт Ялта, с. Азовське, с. Юр’ївка (Ялтинська селищна рада);

с. Бердянське, с. Агробаза, с. Приазовське, с. Радянська Україна, с. Шевченко (Бердянська сільська рада);

с. Іллічівське, с-ще Рибацьке, с. Червоне, с. Широка Балка (Іллічівська сільська рада);

с. Комишувате, с. Дем’янівка, с. Червона Україна (Комишуватська сільська рада);

с. Мелекіне, с. Білосарайська Коса, с. Бурякова Балка, с. Глибоке, с. Огороднє, с. Портівське (Мелекінська сільська рада);

с. Стародубівка, с. Захарівка (Стародубівська сільська рада);

с. Урзуф, с. Бабах-Тарама (Урзуфська сільська рада);

14) Слов’янський район:

смт Андріївка (Андріївська селищна рада);

смт Билбасівка, с. Торець (Билбасівська селищна рада);

смт Райгородок, смт Донецьке, с. Карпівка, с. Селезнівка (Райгородоцька селищна рада);

смт Черкаське, с. Іванівка, с. Новомиколаївка, с. Шнурки (Черкаська селищна рада);

с. Андріївка, с. Варварівка, с. Новоандріївка (Андріївська сільська рада);

с. Дмитрівка (Дмитрівська сільська рада);

с. Долина, с. Богородичне, с. Краснопілля, с. Мазанівка (Долинська сільська рада);

с. Малинівка, с. Васютинське, с. Никонорівка, с. Оріхуватка, с. Першомар’ївка, с. Тихонівка, с. Юрківка (Малинівська сільська рада);

с. Маяки, с. Пришиб, с. Сидорове, с. Тетянівка (Маяківська сільська рада);

с-ще Мирне (Мирненська сільська рада);

с. Олександрівка, с. Красноармійське, с. Октябрське, с. Троїцьке (Олександрівська сільська рада);

с. Прелесне, с. Майдан (Прелесненська сільська рада);

с. Привілля (Привільська сільська рада);

с. Рай-Олександрівка, с. Пискунівка, с. Стародубівка (Рай-Олександрівська сільська рада);

с. Сергіївка, с. Роганське (Сергіївська сільська рада);

с. Хрестище, с. Адамівка, с. Глибока Макатиха, с. Микільське (Хрестищенська сільська рада);

15) Старобешівський район:

м. Комсомольське (Комсомольська міська рада);

смт Новий Світ (Новосвітська селищна рада);

смт Старобешеве (Старобешівська селищна рада);

с. Комунарівка, с. Кам’янка, с. Піщане (Комунарівська сільська рада);

с. Кумачове, с. Берестове, с. Вишневе, с. Глинка, с. Культура, с. Лужки, с. Побєда, с. Світлий Луч, с. Шевченко (Кумачівська сільська рада);

с. Мар’янівка, с-ще Калініна, с-ще Кірове, с-ще Менчугове, с. Новобешеве, с. Новоселівка, с. Обільне, с. Придорожнє (Мар’янівська сільська рада);

с. Новозар’ївка, с. Андріївка, с-ще Бурне, с. Веселе, с. Войкове, с. Воровське, с. Зелене, с. Кам’янка, с-ще Колоски, с. Широке (Новозар’ївська сільська рада);

с. Новокатеринівка, с. Берегове, с. Ленінське, с. Прохорівське, с. Ребрикове, с-ще Строїтель, с. Шевченко, с. Шмідта (Новокатеринівська сільська рада);

с. Олександрівка, с. Андріївка, с. Вознесенка, с. Горбатенко, с. Світле, с. Чумаки (Олександрівська сільська рада);

с. Осикове (Осиківська сільська рада);

с. Петрівське, с-ще Зернове, с-ще Кипуча Криниця, с. Підгірне, с-ще Родникове (Петрівська сільська рада);

с. Роздольне, с. Василівка (Роздольненська сільська рада);

с. Сонцеве, с. Краснопілля, с. Новомихайлівка (Сонцевська сільська рада);

с. Стила, с. Петрівське (Стильська сільська рада);

16) Тельманівський район:

смт Андріївка, с-ще Бахчовик, с-ще Дружне, с-ще Обільне (Андріївська селищна рада);

смт Мирне (Мирненська селищна рада);

смт Тельманове, с. Зернове (Тельманівська селищна рада);

с. Гранітне, с. Старомар’ївка (Гранітненська сільська рада);

с. Конькове, с. Іванівка, с. Калініне, с. Октябрське, с. Самсонове (Коньковська сільська рада);

с. Кузнецово-Михайлівка, с. Котляревське (Кузнецово-Михайлівська сільська рада);

с. Лукове, с. Григорівка, с. Запорожець, с. Каплани, с. Миколаївка, с. Петрівське, с. Тавричеське, с. Шевченко (Луківська сільська рада);

с. Михайлівка, с. Греково-Олександрівка, с. Зелений Гай, с. Зорі, с. Новоолександрівка, с. Радянське, с. Садки, с. Тернівка (Михайлівська сільська рада);

с. Мічуріне, с. Богданівка, с. Вершинівка, с. Красний Октябр, с. Нова Мар’ївка, с. Октябрське, с. Первомайське, с. Розівка (Мічурінська сільська рада);

с. Новоселівка, с. Запорізьке, с. Кам’янка, с-ще Маловодне, с. Новоселівка Друга, с. Степанівка (Новоселівська сільська рада);

с. Первомайське, с. Воля, с. Черевківське (Первомайська сільська рада);

с. Свободне, с. Дерсове, с. Чумак (Свободненська сільська рада);

с. Старогнатівка, с. Новогригорівка (Старогнатівська сільська рада);

с. Староласпа, с. Біла Кам’янка, с. Новоласпа (Староласпинська сільська рада);

с. Чермалик, с. Орловське, с. Федорівка (Чермалицька сільська рада);

17) Шахтарський район:

с. Велика Шишівка, с. Тернове, с. Шапошникове (Великошишівська сільська рада);

с. Грабове, с-ще Балочне, с. Рівне (Грабівська сільська рада);

с. Дмитрівка, с. Верхній Кут, с. Дібрівка, с. Зрубне, с-ще Кожевня, с. Латишеве, с. Передерієве, с. Розсипне, с. Чугуно-Крепинка (Дмитрівська сільська рада);

с. Золотарівка, с. Дубівка, с. Новомиколаївка, с. Новопелагіївка (Золотарівська сільська рада);

с. Малоорлівка, с. Комишатка, с. Новоорлівка, с-ще Славне, с. Шевченко (Малоорлівська сільська рада);

с. Мануйлівка, с. Петрівське (Мануйлівська сільська рада);

с. Нікішине, с. Веселе, с. Круглик, с-ще Кумшацьке, с-ще Рідкодуб (Нікішинська сільська рада);

с. Орлово-Іванівка, с. Михайлівка, с-ще Степне (Орлово-Іванівська сільська рада);

с. Петропавлівка, с. Красний Луч, с-ще Польове, с. Стіжкове (Петропавлівська сільська рада);

с. Розівка, с. Шевченко (Розівська сільська рада);

с. Розсипне, с. Димитрова, с. Стрюкове, с. Тимофіївка (Розсипненська сільська рада);

с-ще Садове, с-ще Зарощенське, с-ще Захарченко, с-ще Зачатівка, с-ще Молодецьке (Садівська сільська рада);

с. Степанівка, с. Маринівка, с. Саурівка, с. Тарани, с. Червона Зоря (Степанівська сільська рада);

18) Ясинуватський район:

смт Верхньоторецьке, с. Василівка, с-ще Красний Партизан, с. Троїцьке (Верхньоторецька селищна рада);

смт Желанне, с-ще Восход (Желаннівська селищна рада);

смт Очеретине, смт Керамік (Очеретинська селищна рада);

с. Красногорівка, с. Веселе, с-ще Кам’янка, с. Новоселівка Друга (Красногорівська сільська рада);

с. Новобахмутівка (Новобахмутівська сільська рада);

с. Новоселівка Перша, с. Межове, с. Новопокровське, с. Скучне (Новоселівська Перша сільська рада);

с. Орлівка, с. Бердичі, с-ще Ласточкине, с-ще Петрівське, с. Семенівка, с. Тоненьке, с. Уманське, с. Яснобродівка (Орлівська сільська рада);

с. Первомайське, с-ще Невельське, с. Нетайлове (Первомайська сільська рада);

с-ще Піски, с. Водяне, с-ще Лозове, с-ще Сєверне (Пісківська сільська рада);

с. Розівка, с. Новоселівка, с. Пантелеймонівка (Розівська сільська рада);

с. Соловйове, с. Архангельське, с. Новобахмутівка, с. Новокалинове, с. Сокіл (Соловйовська сільська рада);

с. Спартак, с. Веселе, с-ще Каштанове, с-ще Крута Балка, с-ще Мінеральне, с-ще Опитне, с. Яковлівка (Спартаківська сільська рада).

Луганська область

1. Міста обласного значення:

1) м. Луганськ (Луганська міська рада):

м. Олександрівськ, с-ще Дзержинське, с-ще Тепличне (Олександрівська міська рада);

смт Ювілейне (Ювілейна селищна рада);

м. Щастя (Щастинська міська рада);

2) м. Алчевськ (Алчевська міська рада);

3) м. Антрацит (Антрацитівська міська рада):

смт Боково-Платове, с-ще Лісне, с-ще Мельникове, с-ще Садовий, с-ще Христофорівка (Боково-Платівська селищна рада);

смт Верхній Нагольчик (Верхньонагольчицька селищна рада);

смт Дубівський, с. Оріхове (Дубівська селищна рада);

смт Кам’яне (Кам’янська селищна рада);

смт Кріпенський (Кріпенська селищна рада);

смт Щотове, с. Зелений Курган, с-ще Степове (Щотівська селищна рада);

4) м. Брянка (Брянківська міська рада):

смт Южна Ломуватка, смт Вергулівка, смт Ганнівка, смт Ломуватка (Южно-Ломуватська селищна рада);

смт Глибокий (Брянківська міська рада);

5) м. Кіровськ (Кіровська міська рада):

смт Донецький (Донецька селищна рада);

смт Новотошківське (Новотошківська селищна рада);

смт Червоногвардійське, с-ще Криничне, с-ще Тавричанське (Червоногвардійська селищна рада);

6) м. Красний Луч (Краснолуцька міська рада):

м. Вахрушеве, смт Садово-Хрустальненський, с-ще Трубний (Вахрушівська міська рада);

м. Міусинськ, с. Корінне, с. Лісне, с. Новоєлизаветівка (Міусинська міська рада);

м. Петровське, смт Федорівка, с-ще Буткевич, с-ще Вергулівське, с. Воскресенівка (Петровська міська рада);

смт Запоріжжя, с. Артема, с-ще Комендантське (Запорізька селищна рада);

смт Софіївський, смт Грушове, с-ще Давидівка (Софіївська селищна рада);

смт Хрустальне, смт Княгинівка, с-ще Хрустальний (Хрустальненська селищна рада);

смт Штерівка (Штерівська селищна рада);

7) м. Краснодон (Краснодонська міська рада):

м. Молодогвардійськ, с-ще Новосімейкіне (Молодогвардійська міська рада);

м. Суходільськ (Суходільська міська рада);

смт Енгельсове, смт Гірне, с-ще Широке (Енгельсівська селищна рада);

смт Ізварине, смт Краснодарський (Ізваринська селищна рада);

смт Краснодон, с-ще Світличне (Краснодонська селищна рада);

смт Сєверний, смт Сєверо-Гундорівський (Сєверна селищна рада);

смт Урало-Кавказ, с-ще Західний (Урало-Кавказька селищна рада);

8) м. Лисичанськ (Лисичанська міська рада):

м. Новодружеськ (Новодружеська міська рада);

м. Привілля (Привільська міська рада);

9) м. Первомайськ (Первомайська міська рада):

м. Гірське (Гірська міська рада);

м. Золоте (Золотівська міська рада);

смт Нижнє (Нижненська селищна рада);

смт Тошківка (Тошківська селищна рада);

10) м. Ровеньки (Ровеньківська міська рада):

смт Дзержинський (Дзержинська селищна рада);

смт Великокам’янка, смт Кленовий, с. Коробкине, с-ще Покровка (Кленова селищна рада);

смт Гірник, смт Михайлівка, смт Тацине (Михайлівська селищна рада);

смт Нагольно-Тарасівка, с. Березівка (Нагольно-Тарасівська селищна рада);

смт Новодар’ївка, с-ще Валянівськ, с-ще Калинівка (Новодар’ївська селищна рада);

смт Пролетарський, с-ще Новоукраїнка, с. Чапаєвка (Пролетарська селищна рада);

смт Ясенівський, с. Красний Колос (Ясенівська селищна рада);

с. Благівка, с. Грибуваха, с. Новодар’ївка, с. Платонівка, с. Улянівка (Благівська сільська рада);

11) м. Рубіжне (Рубіжанська міська рада);

12) м. Свердловськ (Свердловська міська рада):

м. Червонопартизанськ (Червонопартизанська міська рада);

смт Володарськ, смт Павлівка (Володарська селищна рада);

смт Калінінський с. Кондрюче, с-ще Хмельницький (Калінінська селищна рада);

смт Комсомольський, с-ще Прохладне (Комсомольська селищна рада);

смт Ленінське, с. Маловедмеже, с-ще Устинівка, с-ще Федорівка (Ленінська селищна рада);

смт Шахтарське, с-ще Киселеве (Шахтарська селищна рада);

13) м. Сєвєродонецьк (Сєвєродонецька міська рада):

смт Борівське, с. Боброве, с. Осколонівка (Борівська селищна рада);

смт Сиротине, смт Воронове, смт Метьолкіне (Сиротинська селищна рада);

с. Воєводівка, с-ще Лісна Дача, с-ще Павлоград, с-ще Синецький (Сєвєродонецька міська рада);

14) м. Стаханов (Стахановська міська рада):

м. Алмазна (Алмазнянська міська рада);

м. Ірміно (Ірмінська міська рада).

2. Райони:

1) Антрацитівський район:

смт Єсаулівка (Єсаулівська селищна рада);

смт Іванівка, с-ще Ковильне, с-ще Степове (Іванівська селищна рада);

смт Красний Кут, с-ще Індустрія, с-ще Тамара, с-ще Урожайне (Краснокутська селищна рада);

смт Маломиколаївка, с. Єлизаветівка, с. Західне (Маломиколаївська селищна рада);

смт Нижній Нагольчик (Нижньонагольчицька селищна рада);

смт Фащівка (Фащівська селищна рада);

с. Бобрикове, с. Вишневе, с. Єгорівка, с. Клуникове, с. Новокраснівка (Бобриківська сільська рада);

с. Дякове, с. Червоний Жовтень (Дяківська сільська рада);

с-ще Кошари, с. Лози (Кошарська сільська рада);

с-ще Краснолуцький, с. Зелений Гай, с-ще Козаківка, с-ще Курган, с-ще Орлівське (Краснолуцька сільська рада);

с. Микитівка, с. Баштевич, с. Ганнівка, с-ще Сонячне, с-ще Широкий (Микитівська сільська рада);

с. Рафайлівка, с. Іллінка, с. Леськине (Рафайлівська сільська рада);

с. Ребрикове, с. Вербівка, с. Картушине, с. Мечетка (Ребриківська сільська рада);

с. Червона Поляна, с. Зеленодільське, с-ще Ковпакове (Червонополянська сільська рада);

2) Біловодський район:

смт Біловодськ (Біловодська селищна рада);

с. Бараниківка, с. Зелеківка (Бараниківська сільська рада);

с. Брусівка (Брусівська сільська рада);

с. Городище, с. Ноздрівка (Городищенська сільська рада);

с. Данилівка, с. Вітрогон, с. Городнє, с. Новодеркул, с. Первомайськ, с. Третяківка (Данилівська сільська рада);

с. Євсуг, с. Гончарове, с. Копані, с. Парневе, с. Привільне (Євсузька сільська рада);

с. Кононівка, с. Гармашівка, с. Лимарівка (Кононівська сільська рада);

с. Литвинівка (Литвинівська сільська рада);

с. Нижньобараниківка (Нижньобараниківська сільська рада);

с. Новолимарівка, с. Крейдяне, с. Роздолля (Новолимарівська сільська рада);

с. Новоолександрівка, с. Степове, с. Тернове (Новоолександрівська сільська рада);

с. Плугатар, с. Новоспасівка, с. Узлісся (Плугатарська сільська рада);

с. Семикозівка (Семикозівська сільська рада);

с. Шуліківка (Шуліківська сільська рада);

3) Білокуракинський район:

смт Білокуракине (Білокуракинська селищна рада);

смт Лозно-Олександрівка, с. Олексапіль, с. Петрівка (Лозно-Олександрівська селищна рада);

с. Бунчуківка, с. Грицаївка (Бунчуківська сільська рада);

с. Дем’янівка, с. Коноплянівка, с. Шовкунівка (Дем’янівська сільська рада);

с. Курячівка, с. Попівка, с. Рудове, с. Хоменкове Перше (Курячівська сільська рада);

с. Лизине, с. Шапарівка (Лизинська сільська рада);

с. Нещеретове, с. Калинівське, с. Паньківка, с. Цілуйкове (Нещеретівська сільська рада);

с. Олександропіль, с. Климівка, с. Ляшківка, с. Приходьківка, с. Романівка (Олександропільська сільська рада);

с. Олексіївка, с. Заїківка, с. Луб’янка (Олексіївська сільська рада);

с. Павлівка, с. Заводянка, с. Стативчине, с. Хоменкове Друге (Павлівська сільська рада);

с. Просторе, с. Картамишеве, с. Маньківка, с. Плахо-Петрівка, с. Світленьке (Просторівська сільська рада);

с. Солідарне, с. Гладкове, с. Калинова Балка, с. Миколаївка (Солідарненська сільська рада);

с. Тимошине, с. Куплювате, с. Новоандріївка, с. Осикове, с. Чабанове (Тимошинська сільська рада);

с-ще Червоноармійське, с. Кочине-Розпасіївка, с. Новопокровка, с. Нянчине, с. Попасне (Червоноармійська сільська рада);

с. Шарівка, с. Лозне (Шарівська сільська рада);

4) Краснодонський район:

смт Великий Лог, с-ще Верхня Краснянка (Великологівська селищна рада);

смт Талове, смт Мирне (Мирненська селищна рада);

смт Новоолександрівка, с. Дубівка (Новоолександрівська селищна рада);

смт Новосвітлівка, с. Катеринівка, с. Лисе (Новосвітлівська селищна рада);

смт Сімейкине, с. Глибоке, с. Красний Яр, с. Радянське (Сімейкинська селищна рада);

с. Білоскелювате, с. Габун, с. Дружне, с. Липове, с. Радісне (Білоскелюватська сільська рада);

с. Великий Суходіл, с. Біленьке, с. Малий Суходіл, с. Підгірне, с. Попівка (Великосуходільська сільська рада);

с. Верхньогарасимівка, с. Власівка, с. Микишівка, с. Нижня Гарасимівка (Верхньогарасимівська сільська рада);

с. Верхньошевирівка, с. Батир, с. Верхньодеревечка, с. Нижньодеревечка, с-ще Орджонікідзе, с-ще Радгоспний (Верхньошевирівська сільська рада);

с. Давидо-Микільське, с. Водоток, с. Іванівка, с. Пантеліївка (Давидо-Микільська сільська рада);

с. Новоганнівка, с. Андріївка, с. Красне (Новоганнівська сільська рада);

с. Пархоменко, с. Берегове, с. Іллівка, с. Кружилівка, с. Новокиївка, с. Огульчанськ, с. Хорошилове, с. Хрящівка (Пархоменківська сільська рада);

с-ще Поріччя, с. Королівка (Поріченська сільська рада);

с. Самсонівка, с. Придорожне (Самсонівська сільська рада);

с-ще Хрящувате, с. Валіївка, с. Видно-Софіївка, с. Вишневий Діл, с. Комісарівка, с. Тернове (Хрящуватенська сільська рада);

5) Кремінський район:

м. Кремінна, с-ще Житлівка, с-ще Кузьмине, с-ще Стара Краснянка, с-ще Червона Діброва (Кремінська міська рада);

смт Красноріченське, с. Залиман, с. Площанка (Красноріченська селищна рада);

с. Бараниківка (Бараниківська сільська рада);

с. Боровеньки (Боровенська сільська рада);

с. Булгаківка, с. Прогрес, с. Шевченко (Булгаківська сільська рада);

с. Варварівка, с. Затишне, с. Крутеньке (Варварівська сільська рада);

с. Голубівка, с. Климівка, с. Скаргівка (Голубівська сільська рада);

с. Єпіфанівка (Єпіфанівська сільська рада);

с. Кудряшівка, с. Індустріальне (Кудряшівська сільська рада);

с. Макіївка, с. Петрівське (Макіївська сільська рада);

с. Михайлівка, с. Пристине (Михайлівська сільська рада);

с. Невське, с. Новолюбівка (Невська сільська рада);

с. Нова Астрахань (Новоастраханська сільська рада);

с. Нововодяне (Нововодянська сільська рада);

с. Новокраснянка, с. Пшеничне, с. Суровцівка (Новокраснянська сільська рада);

с. Новомикільське (Новомикільська сільська рада);

с. Новоолександрівка (Новоолександрівська сільська рада);

с. Червонопопівка, с. Голикове, с. Піщане (Червонопопівська сільська рада);

6) Лутугинський район:

м. Лутугине (Лутугинська міська рада);

смт Біле (Білівська селищна рада);

смт Білоріченський, с-ще Збірне, с-ще Комишуваха, с-ще Комсомолець, с-ще Шимшинівка (Білоріченська селищна рада);

смт Врубівський, смт Леніна, с-ще Новопавлівка (Врубівська селищна рада);

смт Георгіївка, с. Переможне (Георгіївська селищна рада);

смт Успенка, с-ще Мирне (Успенська селищна рада);

смт Челюскінець (Челюскінська селищна рада);

смт Юр’ївка (Юр’ївська селищна рада);

с. Весела Тарасівка, с. Гайове (Веселотарасівська сільська рада);

с. Волнухине, с. Верхня Оріхівка, с. Карла Лібкнехта, с-ще Ключове, с-ще Лісне, с. Новофедорівка, с. Петро-Миколаївка (Волнухинська сільська рада);

с. Іллірія, с. Велика Мартинівка, с. Західне, с. Мала Мартинівка, с. Мала Юр’ївка, с. Ушаківка, с-ще Ясне (Іллірійська сільська рада);

с. Кам’янка, с. Бокове, с. Македонівка, с. Паліївка (Кам’янська сільська рада);

с. Оріхівка, с. Круглик, с. Новобулахівка, с. Шовкова Протока (Оріхівська сільська рада);

с. Першозванівка, с. Глафірівка, с. П’ятигорівка (Першозванівська сільська рада);

с. Розкішне (Розкішнянська сільська рада);

с-ще Фабричне (Фабричненська сільська рада);

7) Марківський район:

смт Марківка, с. Комуна (Марківська селищна рада);

с. Бондарівка, с. Курячівка, с. Нова Україна (Бондарівська сільська рада);

с. Гераськівка, с. Рудівка, с. Тернівка (Гераськівська сільська рада);

с. Кабичівка, с. Веселе, с. Липове (Кабичівська сільська рада);

с. Красне Поле, с. Височинівка, с. Гераськівське, с. Каськівка, с. Первомайське (Краснопільська сільська рада);

с. Кризьке, с. Сичівка (Кризька сільська рада);

с. Лісна Поляна, с. Крупчанське, с. Марківське, с. Скородна, с. Тишківка, с. Фартуківка (Ліснополянська сільська рада);

с. Просяне, с. Лимарівка, с. Розсохувате (Просянська сільська рада);

с. Сичанське, с. Бондарне, с. Виноградне, с. Городище, с. Караван-Солодкий, с. Крейдяне, с. Лобасове (Сичанська сільська рада);

8) Міловський район:

смт Мілове, с. Бондарівка, с. Олексіївка, с. Травневе (Міловська селищна рада);

с. Великоцьк, с. Журавське, с. Криничне, с. Червона Зірка, с. Ярське, с. Яснопромінське (Великоцька сільська рада);

с. Зориківка, с. Півнівка (Зориківська сільська рада);

с. Микільське, с. Благодатне, с. Водянолипове, с. Діброва, с. Хоминське, с. Червона Зоря (Микільська сільська рада);

с. Морозівка, с. Зоринівка, с. Шелестівка (Морозівська сільська рада);

с. Мусіївка, с. Кирносове (Мусіївська сільська рада);

с. Новострільцівка, с. Дзержинське, с. Зарічне (Новострільцівська сільська рада);

с. Стрільцівка, с. Калмиківка, с. Новомикільське (Стрільцівська сільська рада);

9) Новоайдарський район:

смт Новоайдар, с. Айдар-Миколаївка, с. Маловенделівка (Новоайдарська селищна рада);

с. Бахмутівка, с. Деменкове, с. Дубове, с. Михайлівка, с. Царівка (Бахмутівська сільська рада);

с. Гречишкине, с. Безгинове, с. Окнине, с. Путилине (Гречишкинська сільська рада);

с. Денежникове (Денежниківська сільська рада);

с. Дмитрівка (Дмитрівська сільська рада);

с. Колядівка, с. Вовкодаєве (Колядівська сільська рада);

с. Муратове, с. Капітанове (Муратівська сільська рада);

с. Новоохтирка, с. Попасне, с. Степний Яр (Новоохтирська сільська рада);

с. Олексіївка, с. Михайлюки (Олексіївська сільська рада);

с-ще Побєда, с. Чистопілля (Побєдівська сільська рада);

с. Райгородка (Райгородська сільська рада);

с. Смолянинове (Смолянинівська сільська рада);

с. Співаківка (Співаківська сільська рада);

с. Чабанівка, с. Гаврилівка, с. Нижній Суходіл, с. Олександрівка, с. Пурдівка (Чабанівська сільська рада);

с. Штормове, с. Ковпаки, с. Переможне, с. Петренкове, с. Трудове (Штормівська сільська рада);

10) Новопсковський район:

смт Білолуцьк, с. Кубань (Білолуцька селищна рада);

смт Новопсков (Новопсковська селищна рада);

с. Ганусівка, с. Пантюхине, с. Солоне (Ганусівська сільська рада);

с. Донцівка (Донцівська сільська рада);

с. Заайдарівка (Заайдарівська сільська рада);

с. Закотне, с. Лисогорівка (Закотненська сільська рада);

с. Кам’янка, с. Степне (Кам’янська сільська рада);

с. Козлове, с. Залісне, с. Литвинове, с. Світле, с. Шапран (Козлівська сільська рада);

с. Можняківка, с-ще Радгоспний (Можняківська сільська рада);

с. Новобіла (Новобілянська сільська рада);

с. Новорозсош (Новорозсошанська сільська рада);

с. Осинове, с. Ікове, с. Макартетине, с. Тев’яшеве, с. Хворостяне (Осинівська сільська рада);

с. Павленкове, с. Трембачеве (Павленківська сільська рада);

с. Піски, с. Булавинівка (Пісківська сільська рада);

с. Риб’янцеве, с. Писарівка (Риб’янцівська сільська рада);

с. Рогове (Рогівська сільська рада);

с. Танюшівка, с. Березівка, с. Костянтинівка, с. Пелагіївка, с. Синельникове, с. Соснівка (Танюшівська сільська рада);

11) Перевальський район:

м. Артемівськ (Артемівська міська рада);

м. Зоринськ, смт Байрачки (Зоринська міська рада);

м. Перевальськ (Перевальська міська рада);

смт Бугаївка, с. Городнє, с. Малокостянтинівка, с. Троїцьке (Бугаївська селищна рада);

смт Городище (Городищенська селищна рада);

смт Комісарівка, с-ще Боржиківка, с. Вергулівка, с-ще Депрерадівка (Комісарівська селищна рада);

смт Михайлівка, с-ще Карпати (Михайлівська селищна рада);

смт Селезнівка, с-ще Радгоспний, с. Уткине (Селезнівська селищна рада);

смт Фащівка (Фащівська селищна рада);

смт Центральний, с-ще Софіївка (Центральна селищна рада);

смт Чорнухине, с-ще Круглик, с-ще Міус (Чорнухинська селищна рада);

смт Ящикове (Ящиківська селищна рада);

с. Адріанопіль, с. Тімірязєве (Адріанопільська сільська рада);

с. Малоіванівка, с. Красна Зоря, с. Новоселівка (Малоіванівська сільська рада);

с. Петрівка, с. Кам’янка (Петрівська сільська рада);

с-ще Червоний Прапор, с. Веселогорівка, с. Надарівка, с-ще Новий, с. Оленівка, с. Польове, с. Степанівка (Червонопрапорська сільська рада);

12) Попаснянський район:

м. Попасна (Попаснянська міська рада);

смт Білогорівка, с. Верхньокам’янка, с. Золотарівка, с. Шипилівка (Білогорівська селищна рада);

смт Вовчоярівка (Вовчоярівська селищна рада);

смт Врубівка, с-ще Миколаївка, с. Новоіванівка (Врубівська селищна рада);

смт Калинове, с. Калинове-Борщувате, с. Новоолександрівка (Калинівська селищна рада);

смт Комишуваха, с. Вискрива, с. Вікторівка, с-ще Глинокар’єр, с-ще Дружба, с-ще Ниркове, с. Олександропілля (Комишуваська селищна рада);

смт Малорязанцеве, с-ще Лисичанський, с-ще Тополівка (Малорязанцівська селищна рада);

смт Мирна Долина, с. Біла Гора, с-ще Лоскутівка, с-ще Підлісне, с. Рай-Олександрівка, с. Устинівка (Мирнодолинська селищна рада);

с. Березівське, с. Катеринівка, с-ще Молодіжне (Березівська сільська рада);

с-ще Голубівське, с. Оріхове (Голубівська сільська рада);

с. Троїцьке, с. Новозванівка (Троїцька сільська рада);

13) Сватівський район:

м. Сватове, с. Дачне, с. Зміївка, с-ще Сосновий (Сватівська міська рада);

смт Нижня Дуванка, с. Куликівка, с. Новониканорівка, с. Олександрівка, с. Петрівське, с. Свердловка (Нижньодуванська селищна рада);

с. Верхня Дуванка, с. Лебедівка, с. Полтава, с. Яблунівка (Верхньодуванська сільська рада);

с. Гончарівка, с. Хомівка (Гончарівська сільська рада);

с. Ковалівка, с. Кармазинівка, с. Нежурине, с. Попівка (Ковалівська сільська рада);

с. Коломийчиха, с. Жовтневе (Коломийчиська сільська рада);

с. Кругле (Круглівська сільська рада);

с. Куземівка, с. Володимирівка, с. Калинівка, с. Кривошиївка, с-ще Новоселівське, с. Підкуйчанськ (Куземівська сільська рада);

с. Маньківка, с. Новопреображенне, с. Павлівка (Маньківська сільська рада);

с. Мілуватка (Мілуватська сільська рада);

с. Містки, с. Барикине, с. Іванівка, с. Чепигівка (Містківська сільська рада);

с. Оборотнівка, с. Наугольне, с. Пилипівка, с. Софіївка (Оборотнівська сільська рада);

с. Первомайськ (Первомайська сільська рада);

с. Петрівка, с-ще Західний, с-ще Комсомольський, с. Промінь (Петрівська сільська рада);

с. Преображенне (Преображенська сільська рада);

с. Райгородка, с. Надія, с. Новоєгорівка, с. Паталахівка, с. Свердловка, с. Сергіївка (Райгородська сільська рада);

с. Рудівка, с. Андріївка (Рудівська сільська рада);

с. Свистунівка (Свистунівська сільська рада);

с. Стельмахівка, с. Артемівка, с. Розівка (Стельмахівська сільська рада);

14) Свердловський район:

смт Бірюкове, с-ще Братське, с-ще Довжанське (Бірюківська селищна рада);

с. Дар’їно-Єрмаківка, с. Астахове, с. Карпове-Кріпенське (Дар’їно-Єрмаківська сільська рада);

с. Матвіївка, с. Антракоп, с-ще Іващенко, с. Ритикове, с. Уткине (Матвіївська сільська рада);

с. Медвежанка, с. Куряче, с. Миколаївка, с. Нагірне (Медвежанська сільська рада);

с. Новоборовиці, с. Верхньотузлове, с. Дар’ївка, с. Зеленопілля, с. Любиме, с. Мар’ївка (Новоборовицька сільська рада);

с. Олександрівка, с. Ананьївка, с. Панченкове (Олександрівська сільська рада);

с. Провалля, с. Бобриківка, с. Зимівники, с. Калинник, с. Маяк, с. Черемшине (Провальська сільська рада);

15) Слов’яносербський район:

м. Зимогір’я (Зимогір’ївська міська рада);

2) смт Лозівський, с-ще Криворіжжя (Лозівська селищна рада);

смт Лотикове (Лотиківська селищна рада);

смт Родакове, с. Говоруха, с. Замостя, с. Красний Луч, с. Новодачне, с. Суходіл (Родаківська селищна рада);

смт Слов’яносербськ, с. Довге, с. Знам’янка, с. Красний Лиман, с. Лопаскине, с. Пришиб (Слов’яносербська селищна рада);

смт Фрунзе, с. Дачне, с. Жолобок (Фрунзенська селищна рада);

с. Весела Гора, с. Обозне, с. Паньківка, с. Привітне, с. Світле, с. Христове, с. Цвітні Піски (Веселогірська сільська рада);

с. Весняне, с. Бердянка, с. Богданівка, с. Зарічне, с. Червоний Лиман (Весняненська сільська рада);

с. Жовте, с. Крута Гора, с. Лобачеве, с. Новоселівка, с. Сабівка (Жовтенська сільська рада);

с. Кримське, с. Причепилівка, с. Сокільники (Кримська сільська рада);

с-ще Металіст, с. Земляне, с. Лиман, с. Раївка, с. Стукалова Балка, с. Шишкове (Металістська сільська рада);

с. Сміле (Смілянська сільська рада);

с. Степове, с. Новогригорівка (Степівська сільська рада);

с. Трьохізбенка, с. Кряківка, с. Оріхове-Донецьке (Трьохізбенська сільська рада);

с. Хороше, с. Пахалівка, с. Петровеньки, с-ще Яснодольськ (Хорошенська сільська рада);

16) Станично-Луганський район:

смт Петрівка, с. Войтове (Петрівська селищна рада);

смт Станиця Луганська (Станично-Луганська селищна рада);

с. Валуйське, с. Болотене, с-ще Вільхове, с. Макарове, с. Сизе (Валуйська сільська рада);

с. Велика Чернігівка (Великочернігівська сільська рада);

с. Верхньобогданівка (Верхньобогданівська сільська рада);

с. Нижня Вільхова, с. Верхня Вільхова, с. Малинове, с. Плотина, с. Пшеничне (Вільхівська сільська рада);

с. Гарасимівка (Гарасимівська сільська рада);

с. Комишне, с. Колесниківка, с. Юганівка (Комишненська сільська рада);

с. Красна Талівка, с. Красний Деркул (Красноталівська сільська рада);

с. Миколаївка, с. Бурчак-Михайлівка, с. Лобачеве, с. Піонерське (Миколаївська сільська рада);

с. Нижньотепле, с. Артема, с. Піщане, с. Середньотепле (Нижньотеплівська сільська рада);

Опубликовано

с. Передільське, с. Геївка, с. Старий Айдар (Передільська сільська рада);

с-ще Розквіт (Розквітненська сільська рада);

с-ще Талове, с. Благовіщенка (Талівська сільська рада);

с. Тепле, с. Верхній Мінченок, с. Крепи, с. Нижній Мінченок (Теплівська сільська рада);

с. Червоний Жовтень, с. Михайлівка (Червоножовтнева сільська рада);

с. Чугинка, с. Вільне, с. Деркульське, с. Золотарівка, с. Олександрівка (Чугинська сільська рада);

с-ще Широкий, с-ще Козачий, с-ще Степове (Широківська сільська рада);

17) Старобільський район:

м. Старобільськ (Старобільська міська рада);

с. Байдівка (Байдівська сільська рада);

с. Бутове, с. Піщане (Бутівська сільська рада);

с. Верхня Покровка (Верхньопокровська сільська рада);

с. Веселе, с. Петрівське, с. Роздольне, с. Тарабани (Веселівська сільська рада);

с. Вишневе, с. Новоомелькове, с. Оріхове (Вишнева сільська рада);

с. Калмиківка, с. Кринички, с. Левадне, с. Новодонбаське (Калмиківська сільська рада);

с. Караяшник, с. Березове, с. Бондареве (Караяшницька сільська рада);

с. Курячівка, с. Ганнівка, с. Дубовівка (Курячівська сільська рада);

с. Лиман, с. Балакирівка, с. Бутківка, с. Проїждже, с. Проказине (Лиманська сільська рада);

с. Малохатка, с. Валуйки, с. Лозуватка, с. Новоастраханське, с. Орлівка, с. Федчине (Малохатська сільська рада);

с. Нижньопокровка, с. Маринівка, с. Суханівка (Нижньопокровська сільська рада);

с. Новоборове (Новоборівська сільська рада);

с. Підгорівка (Підгорівська сільська рада);

с. Половинкине (Половинкинська сільська рада);

с. Садки, с. Антонівка, с. Західне, с. Лозове (Садківська сільська рада);

с. Світле, с. Джемільне, с. Єгорівка (Світлівська сільська рада);

с. Титарівка, с. Новоселівка (Титарівська сільська рада);

с. Хворостянівка, с. Кам’янка, с. Лозовівка (Хворостянівська сільська рада);

с. Чмирівка, с. Запорізьке, с-ще Степове (Чмирівська сільська рада);

с. Шпотине, с. Сенькове, с. Тецьке (Шпотинська сільська рада);

с. Шульгинка, с. Омелькове (Шульгинська сільська рада);

18) Троїцький район:

смт Троїцьке (Троїцька селищна рада);

с. Арапівка, с. Бараничеве, с. Кошелівка (Арапівська сільська рада);

с. Багачка, с. Калініне, с. Максимівка, с. Роднички (Багачанська сільська рада);

с. Вівчарове, с. Дуванка, с. Маслакове, с. Трудродительське (Вівчарівська сільська рада);

с. Воєводське, с. Загір’я, с. Іллічівка, с. Маслівка, с. Озеро, с. Полтавське, с. Судьбинка (Воєводська сільська рада);

с. Демино-Олександрівка, с. Сиротине (Демино-Олександрівська сільська рада);

с. Лантратівка, с. Бабичеве (Лантратівська сільська рада);

с. Новознам’янка, с. Кашкарне, с. Солонці (Новознам’янська сільська рада);

с. Новоолександрівка, с. Глотівка, с. Іллінка (Новоолександрівська сільська рада);

с. Новочервоне (Новочервоненська сільська рада);

с. Покровське, с. Богородицьке, с. Давидівка (Покровська сільська рада);

с. Привілля, с. Березівка, с. Вільшани, с. Головкове, с. Красна Чапліївка, с. Лугове, с. Шахове (Привільська сільська рада);

с. Розпасіївка, с. Федосіївка, с. Царівка (Розпасіївська сільська рада);

с. Розсипне, с. Шатківка (Розсипненська сільська рада);

с. Тарасівка (Тарасівська сільська рада);

с. Тимонове, с. Красногригорівка, с. Малоолександрівка, с. Михайлівка (Тимонівська сільська рада);

с. Тополі, с. Аношкине, с. Високе, с. Жовтневе, с. Козарик (Тополівська сільська рада);

с. Ями, с. Караїчне, с. Клинуватка, с. Коченове (Яменська сільська рада).

Харківська область

1. Місто обласного значення - м. Ізюм (Ізюмська міська рада).

2. Ізюмський район:

с. Бражківка, с. Сулигівка (Бражківська сільська рада);

с. Бригадирівка, с. Бабенкове, с. Липчанівка, с. Федорівка (Бригадирівська сільська рада);

с. Бугаївка, с. Попасне, с. Розсохувате, с. Сухий Яр, с. Чорнобаївка (Бугаївська сільська рада);

с. Вірнопілля, с. Дмитрівка, с. Карнаухівка (Вірнопільська сільська рада);

с. Довгеньке (Довгеньківська сільська рада);

с. Заводи, с. Андріївка, с. Петропілля, с. Придонецьке, с. Червоний Шахтар (Заводська сільська рада);

с. Іванчуківка, с. Лисогірка, с. Новопавлівка, с. Червона Поляна, с. Червоний Донець (Іванчуківська сільська рада);

с. Кам’янка, с. Синичено, с. Суха Кам’янка, с. Тихоцьке (Кам’янська сільська рада);

с. Капитолівка, с. Діброва (Капитолівська сільська рада);

с. Комарівка, с. Миколаївка (Комарівська сільська рада);

с. Куньє (Куньєвська сільська рада);

с. Левківка, с. Глинське, с. Забавне, с. Іванівка, с. Іскра, с. Крамарівка, с. Пимонівка, с. Рудневе (Левківська сільська рада);

с. Мала Комишуваха, с. Донецьке, с. Копанки, с. Семенівка, с. Сніжківка, с. Топольське, с. Шпаківка (Малокомишуваська сільська рада);

с. Олександрівка, с. Жовтневе, с. Козютівка, с. Підвисоке, с. Радянське (Олександрівська сільська рада);

с. Студенок, с. Пасіка, с. Яремівка (Студенокська сільська рада);

с. Червоний Оскіл, с. Букине (Червонооскільська сільська рада);

с. Чистоводівка (Чистоводівська сільська рада).

__________ 
Примітки.

1. Територія, що перебуває у віданні Щастинської міської ради (у тому числі м. Щастя), Слов’яносербської селищної ради (в тому числі с. Лопаскине), Жовтенської сільської ради (в тому числі с. Лобачеве), Кримської сільської ради (в тому числі с. Кримське, с. Причепилівка, с. Сокільники) та Трьохізбенської сільської ради (в тому числі с. Трьохізбенка, с. Кряківка, с. Оріхове-Донецьке), передана до складу Новоайдарського району Луганської області відповідно до постанови Верховної Ради України від 7 жовтня 2014 р. № 1692-VII “Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області, зміну і встановлення меж Новоайдарського і Слов’яносербського районів Луганської області”. 
2. Територія, що перебуває у віданні Новотошківської селищної ради (в тому числі смт Новотошківське), Гірської міської ради (в тому числі м. Гірське), Золотівської міської ради (в тому числі м. Золоте), Нижненської селищної ради (в тому числі смт Нижнє), Тошківської селищної ради (в тому числі смт Тошківка) та Чорнухинської селищної ради (в тому числі смт Чорнухине, с-ща Круглик, с-ща Міус), передана до складу Попаснянського району Луганської області відповідно до постанови Верховної Ради України від 7 жовтня 2014 р. № 1693-VII “Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області, зміну і встановлення меж Перевальського і Попаснянського районів Луганської області”.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1053-2014-%D1%80/print1382537700037987

Опубликовано

gerb.gif

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 44, ст.2040)

{Із змінами, внесеними згідно із Законом 
№ 189-VIII від 12.02.2015}

Цей Закон визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

Стаття 1. Визначення термінів

Період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Стаття 2. Мораторій на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними зобов’язаннями

На час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.

Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов’язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

Стаття 3. Мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності

Органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, у період та на території проведення антитерористичної операції тимчасово забороняється проведення планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні проведення антитерористичної операції, крім позапланових перевірок суб’єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Стаття 4. Особливості державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

Для осіб, які зареєстровані та переселилися з території проведення антитерористичної операції в період її проведення, реєстрація фізичної особи - підприємця здійснюється державними реєстраторами за адресою тимчасового проживання без вимоги державних реєстраторів реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві наявності реєстрації про місця проживання за місцем проведення реєстраційних дій.

Установити, що проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, здійснюється щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців державними реєстраторами реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві.

Проведення реєстраційних дій, пов’язаних із зміною складу засновників (учасників) та керівника юридичної особи, місцезнаходженням якої є територія проведення антитерористичної операції, на період її проведення забороняється.

Стаття 5. Дія документів дозвільного характеру

Ліцензії та документи дозвільного характеру, видані суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, строк дії яких закінчився у період її проведення, вважаються такими, що продовжили свою дію на період проведення антитерористичної операції.

Стаття 6. Звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності

Під час проведення антитерористичної операції звільнити суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Стаття 7. Скасування орендної плати за користування державним та комунальним майном

Скасувати на період проведення антитерористичної операції орендну плату за користування державним та комунальним майном суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.

Стаття 8. Мораторій на нарахування пені за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги

Скасувати пеню за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги (водопостачання, газ, електро- і теплоенергія, водовідведення, утримання і експлуатація житла та прибудинкових територій, сміттєзбирання, ліфтове господарство), нараховану громадянам України, які проживають у населених пунктах, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції. Кошти, стягнуті з громадян України у вигляді пені за несвоєчасне внесення платежів за житлово-комунальні послуги у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, зараховуються у майбутні платежі за житлово-комунальні послуги.

Стаття 9. Заходи щодо збереження майна, що знаходиться в іпотеці

Протягом терміну дії цього Закону щодо нерухомого майна, розташованого на території проведення антитерористичної операції, що належить громадянам України (у тому числі фізичним особам - підприємцям) або юридичним особам - суб’єктам малого і середнього підприємництва та перебуває в іпотеці, зупиняється дія статті 37 (у частині реалізації права іпотекодержателя на набуття права власності на предмет іпотеки), статті 38 (у частині реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки), статті 40 (у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти), статей 41, 43-47 (у частині реалізації предмета іпотеки на прилюдних торгах) Закону України "Про іпотеку".

Стаття 9-1. Забезпечення реалізації права на спадкування

У разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна - основна частина рухомого майна знаходиться на території, передбаченій частиною першою цієї статті, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

Спадкова справа підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

{Закон доповнено статтею 9-1 згідно із Законом № 189-VIII від 12.02.2015}

Стаття 10. Підтвердження обставин непереборної сили

Протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Стаття 11. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

2. Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.

3. Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

4. Внести зміни до таких законів України:

1) у Законі України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 40, ст. 364; 1996 р., № 28, ст. 135; 2004 р., № 19, ст. 270; 2007 р., № 44, ст. 510; 2013 р., № 50, ст. 696):

а) частину першу статті 4 викласти в такій редакції:

"Порушення резидентами, крім суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару)";

б) у частині сьомій статті 6 слова "відповідна довідка" замінити словом "сертифікат", а після слів "Торгово-промислової палати України" доповнити словами "про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили)";

2) у Законі України "Про торгово-промислові палати в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 13, ст. 52; 2002 р., № 16, ст. 114; 2010 р., № 34, ст. 486; 2011 р., № 41, ст. 413; 2014 р., № 5, ст. 62, № 24, ст. 885):

а) абзац третій частини третьої статті 14 викласти в такій редакції:

"засвідчує форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), а також торговельні та портові звичаї, прийняті в Україні, за зверненнями суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб";

б) доповнити статтею 14-1 такого змісту:

"Стаття 14-1. Видача сертифікатів щодо форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)

1. Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб’єкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб’єктів малого підприємництва видається безкоштовно.

2. Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту, включаючи але не обмежуючись ворожими атаками, блокадами, військовим ембарго, дії іноземного ворога, загальна військова мобілізація, військові дії, оголошена та неоголошена війна, дії суспільного ворога, збурення, акти тероризму, диверсії, піратства, безлади, вторгнення, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, введення комендантської години, експропріація, примусове вилучення, захоплення підприємств, реквізиція, громадська демонстрація, блокада, страйк, аварія, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо, а також викликані винятковими погодними умовами і стихійним лихом, а саме: епідемія, сильний шторм, циклон, ураган, торнадо, буревій, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, град, заморозки, замерзання моря, проток, портів, перевалів, землетрус, блискавка, пожежа, посуха, просідання і зсув ґрунту, інші стихійні лиха тощо";

3) в абзаці першому частини другої статті 3 Закону України "Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 5-6, ст. 44) слова "обставини непереборної сили або форс-мажору" замінити словами "форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили)";

4) частину першу статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 40, ст. 365; 2011 р., № 36, ст. 362) доповнити абзацом другим такого змісту:

"У рамках здійснення заходів, передбачених Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, на період її проведення звільняються від відповідальності за недотримання строків, передбачених для подання фінансової звітності";

5) статтю 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299 із наступними змінами) після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:

"У разі обмеження строку дії ліцензії на види господарської діяльності, визначені статтею 9 цього Закону, суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, строк дії ліцензії вважається подовженим на період проведення антитерористичної операції".

У зв’язку з цим частини п’яту - чотирнадцяту вважати відповідно частинами шостою - п’ятнадцятою;

6) абзац п’ятий частини другої статті 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст. 263; 2011 р., № 46, ст. 512) виключити;

7) статтю 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 48, ст. 483 із наступними змінами) доповнити частиною чотирнадцятою такого змісту:

"14. Документи дозвільного характеру, видані суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, вважаються такими, що подовжили строк своєї дії на період проведення антитерористичної операції, про що дозвільні органи протягом трьох днів вносять відомості до реєстру документів дозвільного характеру";

8) у Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 2-3, ст. 11, №№ 13-17, ст. 112; 2013 р., №№ 9-13, ст. 88, № 15, ст. 108, № 32, ст. 413; 2014 р., № 6-7, ст. 80, № 13, ст. 220, № 20-21, ст. 712, № 29, ст. 942):

а) друге речення частини сьомої статті 7 викласти в такій редакції: "Не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період";

б) розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнити пунктом 9-3 такого змісту:

"9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом Українидля списання безнадійного податкового боргу";

9) статтю 5 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 24, ст. 883) доповнити частиною четвертою такого змісту:

"4. Відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку окремі товари, роботи та послуги закуповуються виключно у суб’єктів господарювання, що зареєстровані та здійснюють господарську діяльність на території проведення антитерористичної операції для відновлення інфраструктури міст після її завершення".

5. Кабінету Міністрів України у десятиденний строк з дня опублікування цього Закону:

забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року№ 405/2014, у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення;

у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції прийняти остаточний перелік;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити розробку і перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.

6. Національному банку України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативні акти у відповідність із статтею 2 цього Закону;

надати відповідні розпорядження усім банкам на території України незалежно від форми власності для забезпечення виконання статті 2 цього Закону.

7. Рекомендувати Національному банку України вжити заходів щодо забезпечення безпеки та гарантування збереження фінансових ресурсів суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції, шляхом можливості здійснення безготівкових розрахунків та отримання готівкових коштів у розгалуженій мережі банкоматів і пунктів видачі готівки банків-партнерів без сплати комісійної винагороди.

Президент України

П.ПОРОШЕНКО

м. Київ 
2 вересня 2014 року 
№ 1669-VII

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1669-18/print1363860572485119

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения