Лист вивчення особистих якостей призовника - правомірний збір особистої інформації?


Recommended Posts

Сину виповнилося 16 років. Приніс зі школи "Лист вивчення особистих якостей призовника", де потрібно кілька аркушів заповнити йому, батькам, працівникові ЖЕКу, дільничому міліціонеру і класному керівникові. Серед питань, наприклад, є такі:

Про себе призовник пише:

1. Де працює, ким, скільки заробляє і чи приймає участь у громадській роботі?

2. Де живуть батьки, де працюють, що є в домашньому господарстві?

3. Чи є родичі за кордоном?

4. Чи притягувались близькі до кримінальної відповідальності?

5. Чи були приводи в міліцію?

:. Чи є нахил до спорту і т.д.?

Опитування батьків:

1. Сімейний стан, працездатність батьків, матеріальне забезпечення, ставлення до праці, де працює і ким.

2. Чим хворів син?

3. Чи були травми голови і т.д.?

4. Чи страждає син нічним нетриманням сечі?

5. Чи є родичі за кордоном, засуджені?

І ще кілька питань про армію і спорт.

Опитування класного керівника.

Опитування інспектора міліції

1. Як поводить себе призовник в громадських місцях, чи притягався до відповідальності, чи стоіть на обліку?

2. Наявність у призовника близьких раніше засуджених родичів.

Опитування дільничого лікаря.

Довідка про сімейно-майновий стан з ЖЕКу і письмові відповіді на питання:

1. Характеристика найближчих родичів, які проживають спільно

2. Близькі родичі, які проживають окремо

3. Майновий стан сімї призовника

4. Наявність родичів за кордоном

5. Хто з близьких родичів притягувався до відповідальності (коли і за що)?

6. Х-ка призовника.

Мені не подобається цей збір інформації про майно, родичів за кордоном і відповідальність. Чому дитина має описувати, що є в домашньому господарстві? Наскільки правімірне таке опитування? Чи маю я право відмовитися від заповнення цього листа? Якщо так, то на що опиратися?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Така анкета необхідна для визначення морально-психологічних та фізичних характеристик особи при прийнятті рішення про придатність призовника до служби: є певні обмеження анкети при відборі для служби в Прикордонних , Внутрішніх військах, Повітряно-десантних та військах спеціального призначення.

Використовується ця інформація, в тому числі, працівниками з виховної роботи та контррозвідки ("особісти").

Ця інформація складає основну частину особової справи кожного військовослужбовця.

Щодо переліку майна... Безумовно, така база даних є небезпечною з точки зору зловживань.

Треба поцікавитися нормативкою Міністерства оборони з цього приводу. Швидше за все, - при запиті воєнкоми зішлються на якийсь внутрішній наказ міністра оборони...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

Сину виповнилося 16 років. Приніс зі школи "Лист вивчення особистих якостей призовника", де потрібно кілька аркушів заповнити йому, батькам, працівникові ЖЕКу, дільничому міліціонеру і класному керівникові. Серед питань, наприклад, є такі:

....

Мені не подобається цей збір інформації про майно, родичів за кордоном і відповідальність. Чому дитина має описувати, що є в домашньому господарстві? Наскільки правімірне таке опитування? Чи маю я право відмовитися від заповнення цього листа? Якщо так, то на що опиратися?

Син приніс з навчального закладу так звану довідку з місця проживання, яку треба було заповнити (потрібна начебто воєнкомату) там теж були графи про місце роботи та розмір зарплати батьків та родичів які живуть окремо (так якось по- тупому було складено табличку)

То моя довідка порівняно з цим переліком просто відпочиває.

Але взявши в руки ту "довідку" я пішла до райвоєнкома з запитанням: на якій підставі Я (мати призовника) маю повідомляти вказані дані воєнкомату і як така цікавість воєнкомату співвідноситься з ЗУ "Про захист персональних данних", та ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції"? На що воєнком терміново виніс бланк довідки в якому були відсутні графи про роботу та зарплату і сказав, що в нашому районі вони користуються таким бланком.

Річ у тім, що навчальний заклад розташовано у іншому районі міста. То от все-таки дуже цікаво, кому ж таки насправді потрібні дані про доходи сім'ї, про які я маю звітувати виключно перед податковою, і з якою метою B)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...