Recommended Posts

Если в кредитном договоре отсутствует пункт о предъявлении досудебного требования, то имеет ли право банк предъявлять такое требование?

Link to comment
Share on other sites

Если в кредитном договоре отсутствует пункт о предъявлении досудебного требования, то имеет ли право банк предъявлять такое требование?

Он обязан это сделать согласно ЗУ о зпп.
Link to comment
Share on other sites

ярослав обрати внимание на мое решение вссу там они обошли досудову вымогу

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?sho...amp;#entry59369

Наша практика это одно.

А вот требования закона это другое.

У Вас иск был об обращении взыскания на предмет залога, поэтому ВССУГУД и решил, что применяются более специальные нормы материального права.

Link to comment
Share on other sites

Он обязан это сделать согласно ЗУ о зпп.

10. Якщо кредитодавець згідно з договором про надання споживчого кредиту одержує внаслідок порушення споживачем умов договору право на вимогу повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, або на вилучення продукції чи застосування іншої санкції, він може використати таке право лише у разі:

Ярослав, он только может использовать такое право, если оно предусмотрено договором.

А если такого пункта в договоре нет? Вот этим я и интересовался.

Link to comment
Share on other sites

10. Якщо кредитодавець згідно з договором про надання споживчого кредиту одержує внаслідок порушення споживачем умов договору право на вимогу повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, або на вилучення продукції чи застосування іншої санкції, він може використати таке право лише у разі:

Ярослав, он только может использовать такое право, если оно предусмотрено договором.

А если такого пункта в договоре нет? Вот этим я и интересовался.

10. Якщо кредитодавець згідно з договором про надання споживчого кредиту одержує внаслідок порушення споживачем умов договору право на вимогу повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, або на вилучення продукції чи застосування іншої санкції, він може використати таке право лише у разі:

1) затримання сплати частини кредиту та/або відсотків щонайменше на один календарний місяць; або

2) перевищення сумою заборгованості суми кредиту більш як на десять відсотків; або

3) несплати споживачем більше однієї виплати, яка перевищує п'ять відсотків суми кредиту; або

4) іншого істотного порушення умов договору про надання споживчого кредиту.

Якщо кредитодавець на основі умов договору про надання споживчого кредиту вимагає здійснення внесків, строк сплати яких не настав, або повернення споживчого кредиту, такі внески або повернення споживчого кредиту можуть бути здійснені споживачем протягом тридцяти календарних днів з дати одержання повідомлення про таку вимогу від кредитодавця. Якщо протягом цього періоду споживач усуне порушення умов договору про надання споживчого кредиту, вимога кредитодавця втрачає чинність.

Согласно абз. 2 ч. 10 ст. 11, данное право для него становится обязанностью, так как без такого обращения к заемщику он лишает его права на устранения нарушений.

По поводу Вас, если у Вас в договоре не предусмотрена обязанность обращаться с досудебным требованием, то она возникает из условий ЗУ о ЗПП.

Link to comment
Share on other sites

10. Якщо кредитодавець згідно з договором про надання споживчого кредиту одержує внаслідок порушення споживачем умов договору право на вимогу повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, або на вилучення продукції чи застосування іншої санкції, він може використати таке право лише у разі:

1) затримання сплати частини кредиту та/або відсотків щонайменше на один календарний місяць; або

2) перевищення сумою заборгованості суми кредиту більш як на десять відсотків; або

3) несплати споживачем більше однієї виплати, яка перевищує п'ять відсотків суми кредиту; або

4) іншого істотного порушення умов договору про надання споживчого кредиту.

Якщо кредитодавець на основі умов договору про надання споживчого кредиту вимагає здійснення внесків, строк сплати яких не настав, або повернення споживчого кредиту, такі внески або повернення споживчого кредиту можуть бути здійснені споживачем протягом тридцяти календарних днів з дати одержання повідомлення про таку вимогу від кредитодавця. Якщо протягом цього періоду споживач усуне порушення умов договору про надання споживчого кредиту, вимога кредитодавця втрачає чинність.

Согласно абз. 2 ч. 10 ст. 11, данное право для него становится обязанностью, так как без такого обращения к заемщику он лишает его права на устранения нарушений.

По поводу Вас, если у Вас в договоре не предусмотрена обязанность обращаться с досудебным требованием, то она возникает из условий ЗУ о ЗПП.

Ярослав, спасибо. Но у меня кредит до 2011 г. Выделенная Вами поправка от 22.09.11
Link to comment
Share on other sites

10. Якщо кредитодавець згідно з договором про надання споживчого кредиту одержує внаслідок порушення споживачем умов договору право на вимогу повернення споживчого кредиту, строк виплати якого ще не настав, або на вилучення продукції чи застосування іншої санкції, він може використати таке право лише у разі:

Якщо кредитодавець на основі умов договору про надання споживчого кредиту вимагає здійснення внесків, строк сплати яких не настав, або повернення споживчого кредиту, такі внески або повернення споживчого кредиту можуть бути здійснені споживачем протягом тридцяти календарних днів з дати одержання повідомлення про таку вимогу від кредитодавця. Якщо протягом цього періоду споживач усуне порушення умов договору про надання споживчого кредиту, вимога кредитодавця втрачає чинність.

Согласно абз. 2 ч. 10 ст. 11, данное право для него становится обязанностью, так как без такого обращения к заемщику он лишает его права на устранения нарушений.

По поводу Вас, если у Вас в договоре не предусмотрена обязанность обращаться с досудебным требованием, то она возникает из условий ЗУ о ЗПП.

Ярослав, я не вижу, откуда автоматически возникает обязанность кредитора предъявлять требование. Всё подвязано к условиям договора.

То же в ЦК:

Стаття 530. Строк (термін) виконання зобов'язання

1. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його

виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений

вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з

настанням цієї події.

2. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не

встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор

має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен

виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення

вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору

або актів цивільного законодавства.

Где, как кроме договора, может быть указан момент предъявления требования?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...