vit

Неіснуюучий номер договору у виписці банку

Recommended Posts

Ситуація така:

 

Схема розрахунку по кредиту така:

1. Позичальник зараховує кошти на свій поточний рахунок, який було відкрито на підставі договору на відкриття та ведення рахунку №А, до певної дати кожного місяця.

2. Банк щомісячно списує в дату відповідно до умов кредитного договору №В кошти в рахунок погашення.

 

Банк звернувся до суду через заборгованість по кредиту.

Банк подав до суду виписку по рахунку, в якій зазначено призначення платежу  "погашення кредиту згідно договору №Х" для операцій по договірному списанню.

 
Між позичальником та банком в письмовій формі укладались тільки договори №А та №В.
Є підозра, що №Х - це якійсь внутрішній номер кредитного договору для власного обліку в банку.
 
Питання:
1. Чи можна вимагати в суді не брати до уваги цю виписку по рахунку і чим аргументувати ?
2. Чи може банк принести якійсь документ (справку), що насправді це просто внутрішній № договору і чи матиме така справка значення в суді ? Це якось врегульовано законодавством ?
 
Може в когось була схожа практика.
Дякую.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здається знайшов.

 

Відповідно до п.6.5. «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою НБУ №22 від 21.01.2004р., якщо кредитором  за  договором  є  банк,  що обслуговує платника,  то право цього банку на здійснення договірного списання передбачається в договорі банківського рахунку або іншому договорі про  надання  банківських послуг. Договір може містити інформацію, яка потрібна банку для списання ним коштів з рахунку платника. Банк, що обслуговує платника, здійснюючи на підставі договору банківського  рахунку  або іншого договору про надання банківських послуг  договірне  списання  коштів  з  рахунку платника, оформляє меморіальний   ордер,  у  реквізиті  "Призначення  платежу"  якого зазначає номер,   дату  договору,  яким  передбачено  можливість застосування договірного списання.

 

Залишається питання, як заперечити можливе апелювання банку, що це є просто номер договору для внутрішнього обліку, а насправді Х=В ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

какой банк?

( какой банк -такие и советы ) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Здається знайшов.

 

Відповідно до п.6.5. «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою НБУ №22 від 21.01.2004р., якщо кредитором  за  договором  є  банк,  що обслуговує платника,  то право цього банку на здійснення договірного списання передбачається в договорі банківського рахунку або іншому договорі про  надання  банківських послуг. Договір може містити інформацію, яка потрібна банку для списання ним коштів з рахунку платника. Банк, що обслуговує платника, здійснюючи на підставі договору банківського  рахунку  або іншого договору про надання банківських послуг  договірне  списання  коштів  з  рахунку платника, оформляє меморіальний   ордер,  у  реквізиті  "Призначення  платежу"  якого зазначає номер,   дату  договору,  яким  передбачено  можливість застосування договірного списання.

 

Залишається питання, як заперечити можливе апелювання банку, що це є просто номер договору для внутрішнього обліку, а насправді Х=В ?

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=8121&hl=

Вот схожая тема.

Возможно почерпнете что-то полезное для себя.

Share this post


Link to post
Share on other sites

какой банк?

( какой банк -такие и советы ) :wub:

Універсал банк

 

а яка різниця ? якщо використання "внутрішніх" номерів договорів в призначенні платежу в меморіальних ордерах не передбачено/протирічить законодавству, то це є фіктивна операція

Share this post


Link to post
Share on other sites

дякую

 

подивлюсь

Что решили делать?

Будете обращаться в НБУ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Універсал банк

 

а яка різниця ? якщо використання "внутрішніх" номерів договорів в призначенні платежу в меморіальних ордерах не передбачено/протирічить законодавству, то це є фіктивна операція

а значит Вы деньги не вносили и не погашали, так?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Что решили делать?

Будете обращаться в НБУ?

посмотрю на реакцию в апелляции

потом скорее всего отдельным иском в суд о возврате незаконно списанных средств

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

а значит Вы деньги не вносили и не погашали, так?)

вносить и погашать - две большие разницы

в каждом договоре есть своя процедура

Share this post


Link to post
Share on other sites

посмотрю на реакцию в апелляции

потом скорее всего отдельным иском в суд о возврате незаконно списанных средств

Почему не хотите сейчас сделать запрос в НБУ: может ли эта выписка подтверждать осуществление Вам платежей?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Почему не хотите сейчас сделать запрос в НБУ: может ли эта выписка подтверждать осуществление Вам платежей?

проходили уже

ответ будет стандартный: это договорные отношения, разбирайтесь в суде

Share this post


Link to post
Share on other sites

проходили уже

ответ будет стандартный: это договорные отношения, разбирайтесь в суде

Вы пробовали правильно поставить вопрос в НБУ именно по данной ситуации??

Share this post


Link to post
Share on other sites

вносить и погашать - две большие разницы

в каждом договоре есть своя процедура

если Вы гипотетически признаете эти бумажки фальшивыми, никчемными и прочими, у Вас не будет никаких доказательств, что Вы вообще приносили деньги в банк.

смысл всего этого?

Share this post


Link to post
Share on other sites

посмотрю на реакцию в апелляции

потом скорее всего отдельным иском в суд о возврате незаконно списанных средств

и в кредитном договоре даже ничего нет про договорное списание?

Share this post


Link to post
Share on other sites

если Вы гипотетически признаете эти бумажки фальшивыми, никчемными и прочими, у Вас не будет никаких доказательств, что Вы вообще приносили деньги в банк.

смысл всего этого?

Например, для применения последствий пропуска исковой давности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

если Вы гипотетически признаете эти бумажки фальшивыми, никчемными и прочими, у Вас не будет никаких доказательств, что Вы вообще приносили деньги в банк.

смысл всего этого?

у мене є заяви на переказ готівки

Share this post


Link to post
Share on other sites

и в кредитном договоре даже ничего нет про договорное списание?

вы наверное невнимательно читали первый пост этой темы

нет договора, который указан в мемориальном ордере как основание списания

Share this post


Link to post
Share on other sites

Например, для применения последствий пропуска исковой давности.

как раз это и цель

суд первой инстанции посчитал, что текущий счет был открыт исключительно под кредитный договор, но номера договоров в назначениях платежа по списанию другие

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вы пробовали правильно поставить вопрос в НБУ именно по данной ситуации??

ранее по другим вопросам пробовал

но как только идет ссылка на условия кредитного договора, сразу идет стандартная отмазка

 

возможно, вы посоветуете как составить запрос в НБУ без привязки к договору ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ранее по другим вопросам пробовал

но как только идет ссылка на условия кредитного договора, сразу идет стандартная отмазка

 

возможно, вы посоветуете как составить запрос в НБУ без привязки к договору ?

Правильно не ссылайте на договор, а попросите НБУ:

1) потребовать договор об открытии такого-то счета.

2) спросить может ли выписка с такого-то счета подтверждать, что именно Вы внесли платеж по такому-то кредитному договору?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Правильно не ссылайте на договор, а попросите НБУ:

1) потребовать договор об открытии такого-то счета.

2) спросить может ли выписка с такого-то счета подтверждать, что именно Вы внесли платеж по такому-то кредитному договору?

Договор об открытии счета есть (см.первый пост темы)

по п.2 формулировка интересная, можно попробовать

Share this post


Link to post
Share on other sites

Договор об открытии счета есть (см.первый пост темы)

по п.2 формулировка интересная, можно попробовать

Я написал по аналогии, как писал по человеку, которому помогаю.

Обязательно пробуйте и в НБУ, и в Управление НБУ по месту выполнения договора.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Я написал по аналогии, как писал по человеку, которому помогаю.

Обязательно пробуйте и в НБУ, и в Управление НБУ по месту выполнения договора.

к запросу в НБУ какие-то копии подавать или просто ограничиться описанием сути ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

у мене є заяви на переказ готівки

якщо використання "внутрішніх" номерів договорів в призначенні платежу в меморіальних ордерах не передбачено/протирічить законодавству, то це є фіктивна операція

 

так сами же говорите операция фиктивна, какие заявки, если фиктивна не было никаких денег и никакого погашения.

если не так, банк принесёт выписку под договору и покажет что все зачислено в счет погашения задолженности и никуда Ваши деньги не делись.

не могу понять конечную цель, а это самое главное.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...