Recommended Posts

Підскажіть, будь ласка, за який період може бути стягнена пеня? З настанням кризи та втратою роботи я почала несвоєчасно сплачувати щомісячні платежі за кредитом, відповідно до чого банк почав нараховувати мені пеню. У березні місяці 2010 р. банк подав позов до суду про стягнення з мене заборгованності. Саме з цього часу я перестала здійснювати будь-які платежі за кредитом. Насьогодні справа ще лежить у суді без розгляду до вирішення мого окремого позову про визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсними. У разі незадоволення моїх вимог в апеляції (у суді 1 інстанції їх незадовольнили), позов банку приймуть до розгляду. Тому вже зараз мене цікавить питання - чи зможе банк, уточнуючи свої позовні вимоги, крім стягнення боргу (тіла та відсотків) стягнути з мене пеню? Сьогодні мені сказали що стягнення пені неможливо після того як минув рік з моменту останньої сплати платежу по кредиту. Чи так це та якими нормативними документами підкріплюється? У ст. 258 ЦКУ (Спеціальна позовна давність) зазначено те, що для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог: 1) про стягнення неустойки (штрафу, пені). Але я не можу зрозуміти як трактувати дану статтю у моєму випадку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Підскажіть, будь ласка, за який період може бути стягнена пеня? З настанням кризи та втратою роботи я почала несвоєчасно сплачувати щомісячні платежі за кредитом, відповідно до чого банк почав нараховувати мені пеню. У березні місяці 2010 р. банк подав позов до суду про стягнення з мене заборгованності. Саме з цього часу я перестала здійснювати будь-які платежі за кредитом. Насьогодні справа ще лежить у суді без розгляду до вирішення мого окремого позову про визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсними. У разі незадоволення моїх вимог в апеляції (у суді 1 інстанції їх незадовольнили), позов банку приймуть до розгляду. Тому вже зараз мене цікавить питання - чи зможе банк, уточнуючи свої позовні вимоги, крім стягнення боргу (тіла та відсотків) стягнути з мене пеню? Сьогодні мені сказали що стягнення пені неможливо після того як минув рік з моменту останньої сплати платежу по кредиту. Чи так це та якими нормативними документами підкріплюється? У ст. 258 ЦКУ (Спеціальна позовна давність) зазначено те, що для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог: 1) про стягнення неустойки (штрафу, пені). Але я не можу зрозуміти як трактувати дану статтю у моєму випадку.

Пеня - такая вешчЬ, котораянасчитывается за каждый конкретный день. Поэтому срок исковой давности для ее судебного взыскания определяется индивидуально для каждого дня. Следовательно, необходимо отсекать начисленную пеню за более, чем 365 дней до подачи иска в суд. После подачи иска в суд истец вправе уточнять исковые требования и предъявлять требования о взыскании пени, начисленной уже после подачи иска в суд.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Підскажіть, будь ласка, за який період може бути стягнена пеня? З настанням кризи та втратою роботи я почала несвоєчасно сплачувати щомісячні платежі за кредитом, відповідно до чого банк почав нараховувати мені пеню. У березні місяці 2010 р. банк подав позов до суду про стягнення з мене заборгованності. Саме з цього часу я перестала здійснювати будь-які платежі за кредитом. Насьогодні справа ще лежить у суді без розгляду до вирішення мого окремого позову про визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсними. У разі незадоволення моїх вимог в апеляції (у суді 1 інстанції їх незадовольнили), позов банку приймуть до розгляду. Тому вже зараз мене цікавить питання - чи зможе банк, уточнуючи свої позовні вимоги, крім стягнення боргу (тіла та відсотків) стягнути з мене пеню? Сьогодні мені сказали що стягнення пені неможливо після того як минув рік з моменту останньої сплати платежу по кредиту. Чи так це та якими нормативними документами підкріплюється? У ст. 258 ЦКУ (Спеціальна позовна давність) зазначено те, що для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог: 1) про стягнення неустойки (штрафу, пені). Але я не можу зрозуміти як трактувати дану статтю у моєму випадку.

Згідно з ч.6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Відповідно до ч. 1 і 2 ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 258 Цивільного кодексу України позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).

За зобов'язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання (пункт 5 ст. 261 ЦК України).

Стаття 256 Цивільного кодексу України визначає поняття позовної давності - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Відповідно до ч.4 ст.267 Цивільного кодексу України сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Підскажіть, будь ласка, за який період може бути стягнена пеня? З настанням кризи та втратою роботи я почала несвоєчасно сплачувати щомісячні платежі за кредитом, відповідно до чого банк почав нараховувати мені пеню. У березні місяці 2010 р. банк подав позов до суду про стягнення з мене заборгованності. Саме з цього часу я перестала здійснювати будь-які платежі за кредитом. Насьогодні справа ще лежить у суді без розгляду до вирішення мого окремого позову про визнання кредитного договору та договору іпотеки недійсними. У разі незадоволення моїх вимог в апеляції (у суді 1 інстанції їх незадовольнили), позов банку приймуть до розгляду. Тому вже зараз мене цікавить питання - чи зможе банк, уточнуючи свої позовні вимоги, крім стягнення боргу (тіла та відсотків) стягнути з мене пеню? Сьогодні мені сказали що стягнення пені неможливо після того як минув рік з моменту останньої сплати платежу по кредиту. Чи так це та якими нормативними документами підкріплюється? У ст. 258 ЦКУ (Спеціальна позовна давність) зазначено те, що для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог: 1) про стягнення неустойки (штрафу, пені). Але я не можу зрозуміти як трактувати дану статтю у моєму випадку.

скажем банк подал на Вас в суд 01.01.2010,вы перестали платить 01.11.2009 банк имеет право начислять пеню с 01.12.2009(в договоре может быть предусмотренно немного по другому)

решение выносится 01.05.2010

Банк приносить на заседание 01.04.2011, что хочет с Вас взыскать с 01.12.09.

Вы заявляете о применении исковой давности к этому требованию и просите взыскать с Вас пени только с 01.04.2010 и приносите расчет правильный.

Где начисление пени идет с 01.04.2010.

Пеня за невыполнение обязательств в марте будет считаться 365 дней, за не выполнение в апреле будет 334 и так далее...

за февраль 2011 только 28 дней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

скажем банк подал на Вас в суд 01.01.2010,вы перестали платить 01.11.2009 банк имеет право начислять пеню с 01.12.2009(в договоре может быть предусмотренно немного по другому)

решение выносится 01.05.2010

Банк приносить на заседание 01.04.2011, что хочет с Вас взыскать с 01.12.09.

Вы заявляете о применении исковой давности к этому требованию и просите взыскать с Вас пени только с 01.04.2010 и приносите расчет правильный.

Где начисление пени идет с 01.04.2010.

Пеня за невыполнение обязательств в марте будет считаться 365 дней, за не выполнение в апреле будет 334 и так далее...

за февраль 2011 только 28 дней.

Если очередной платеж должен быть 01.11.2009 банк имеет право начислять пеню с 02.11.2009 и должен прекратить начисление пени спустя шесть месяцев тоесть 01.05.2010. В суд банк имеет право обратиться в течении года с 02.11.2009 по 01.11.2011.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Если очередной платеж должен быть 01.11.2009 банк имеет право начислять пеню с 02.11.2009 и должен прекратить начисление пени спустя шесть месяцев тоесть 01.05.2010. В суд банк имеет право обратиться в течении года с 02.11.2009 по 01.11.2011.

Через 6 месяцев прекращается начисление пени (если иное не предусмотрено договором) исключительно в хозяйственных договорах, т.е. между субъектами хозяйствования.. Если сторона договора - физическое лицо, то договор основан на гражданском законодательстве. Применение хозяйственного кодекса Укр невозможно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

кстати, вот пример из вчерашней практики. Апелляционный суд Запорожской областы. Коллегия судьи Кухар. Пропущен срок исковой давности для взыскания процентов на 8 месяцев. И в первой инстанции, и в апелляционке громко жирными буквами кричали о сроках иск. давности. А нас предпочли не услышать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

кстати, вот пример из вчерашней практики. Апелляционный суд Запорожской областы. Коллегия судьи Кухар. Пропущен срок исковой давности для взыскания процентов на 8 месяцев. И в первой инстанции, и в апелляционке громко жирными буквами кричали о сроках иск. давности. А нас предпочли не услышать.

Треба не кричати, а подати заяву про застосування судом позовної давності. Почитайте рішення Вищого господарського суду і Вам стане все зрозуміло.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/14347271

http://reyestr.court.gov.ua/Review/14346990

http://reyestr.court.gov.ua/Review/14346782

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13931917

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13778618

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13792234

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13651972

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13650938

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13650843

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13650069

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Если очередной платеж должен быть 01.11.2009 банк имеет право начислять пеню с 02.11.2009 и должен прекратить начисление пени спустя шесть месяцев тоесть 01.05.2010. В суд банк имеет право обратиться в течении года с 02.11.2009 по 01.11.2011.

Хочу поделится опытом общения с ТОВ "Спожив Сервіс" по вопросу начисленной пени и штрафных санкций по кредиту: на 5000 грн. кредитных родственница заплатила 12000 грн. , плюс была начислена пеня и штрафные санкции около 6000 грн. Работники ТОВ "Спожив Сервис" совместно с коллекторами « Фінансове агентство по збору кредитів» не давали покоя ни родственнице, ни её родственникам письмами и звонками с угрозами конфискации имущества и т.п. Когда их поведение перешагнуло все границы, были направлены жалобы с просьбой проверки деятельности вышеназванных организаций в правоохранительные органы г. Киева. Спустя примерно 2 месяца от ТОВ "Спожив Сервис" пришло письмо " про повністю погашену заборгованість по кредитному договору" и просьба подписать заявление про "відсутність претензій до ТОВ "Спожив Сервіс". Тоесть пеня и штрафные санкции "самоликвидировались". Советую всем, у кого подобная ситуация, не опускать руки, не бояться добиваться защиты своих прав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Через 6 месяцев прекращается начисление пени (если иное не предусмотрено договором) исключительно в хозяйственных договорах, т.е. между субъектами хозяйствования.. Если сторона договора - физическое лицо, то договор основан на гражданском законодательстве. Применение хозяйственного кодекса Укр невозможно.

Суд при розгляді справи використовує всі Закони і НПА України. Єдине сам судовий процес ведеться або згідно Господарського процесуального кодексу, або згідно Цивільного процесуального кодексу і т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Треба не кричати, а подати заяву про застосування судом позовної давності. Почитайте рішення Вищого господарського суду і Вам стане все зрозуміло.

Я же сказала, что мы кричали "жирными буквами" в запереченнях, отдельным заявлением, в апелляционной жалобе отдельным пунктом. Как заявлять о сроках, я знаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения