Кредит на квартиру, являеться потребительским кредитом?


Recommended Posts

Если можно обоснуйте пожалуйста.

Пожалуйста:

Пояснювальна записка

Відповідно до п.22 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів»– споживачем визнається фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує, або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов’язаних із підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника.

Відповідно до п.23 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів», п.2 Постанови Пленуму ВСУ №5 від 12.04.1996р. споживчий кредит – це кошти, що надаються кредитодавцем (банком або іншою кредитною установою) споживачеві на придбання продукції для задоволення власних потреб.

Крім того, в Постанові НБУ № 168 від 10.05.2007р., що ухвалена, зокрема, згідно з Законом «Про захист прав споживачів» та зареєстрована в Міністерстві юстиції 25 травня 2007 р. за №541/13808 в тому числі вказано наступне:

Правила надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила розроблено відповідно до пункту 4 статті 7 Закону України "Про Національний банк України", статей 47, 49 та 56 Закону України "Про банки і банківську діяльність", статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів", з метою захисту прав споживачів під час укладення договорів про надання споживчих кредитів (далі - кредитні договори), запобігання завданню споживачам моральної чи матеріальної шкоди через надання свідомо недостовірної чи неповної інформації.

1.2. Ці Правила регулюють порядок надання банками споживачу повної, необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про сукупну вартість споживчого кредиту (кредиту на поточні потреби, кредиту в інвестиційну діяльність, іпотечного кредиту) з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача, які пов'язані з отриманням, обслуговуванням та погашенням кредиту (у тому числі наданого у формі кредитної лінії, овердрафту за картковим рахунком тощо) і мають бути оплачені споживачем згідно з вимогами законодавства України та/або кредитного договору про надання споживчого кредиту

7. Право відкликання згоди не застосовується щодо:

1) споживчих кредитів, забезпечених іпотекою;

2) споживчих кредитів на придбання житла;

3) споживчих кредитів, наданих на купівлю послуги, виконання якої відбулося до закінчення строку відкликання згоди.

Таким чином, іпотечний кредит, як кредит на придбання житла, - є споживчим кредитом.

Это выдержка из моей "сопроводиловки" к искам. Никто не спорил. :)

Link to comment
Share on other sites

Любые отношения с банками подпадают под ЗУ "О защите прав потребителей".

Мне суды первых инстанций пытались настаивать долгое время, что это финансовые отношения, но Апелляционный суд г.Севастополя достаточно быстро их переубедил. Уже, по крайней мере со мной, не спорят.

Link to comment
Share on other sites

У меня договор ипотеки.

Возможно ли взіскание предмета ипотеки, квартиры по исполнительной надписи нотариуса.

Заранее огромное спасибо!

Теоретически, возможно. Но, обычно, нотариусы на это идут не очень охотно, а вы можете достаточно легко это дело тормознуть, обжаловав нотариальную надпись в суде.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...