Задолженность в долларах и коллекторская компания


Recommended Posts

Добрий день.

Таке питання: кредитний борг проданий колекторській компанії. Закнічився суд з колекторською компанією і судом вирішено стягнути на користь колектора заборгованості за кредитним договором у доларах.

Чи правомірно це, враховуючи той факт,що колекторьска компанія не є банком та не має відповідної ліцензії (дозволу) на отримання платежів у іноземній валюті?

Link to comment
Share on other sites

Добрий день.

Таке питання: кредитний борг проданий колекторській компанії. Закнічився суд з колекторською компанією і судом вирішено стягнути на користь колектора заборгованості за кредитним договором у доларах.

Чи правомірно це, враховуючи той факт,що колекторьска компанія не є банком та не має відповідної ліцензії (дозволу) на отримання платежів у іноземній валюті?

Если в решении суда указано о взыскании исключительно суммы в долларах, то Вам неслыханно повезло.

Пусть взыскивают. У Вас есть валютный счет? Может у Вас есть счет за границей? А может у ГИС есть валютный счет. Вы же хотите исполнить, правда? Но не можете.

Link to comment
Share on other sites

Тогда необходимо проверить у коллекторской компании лицензию на предоставление финансовых услуг на территории Украины. Если все есть, тогда действия законны.

Link to comment
Share on other sites

Вони зареєстровани як фінансова установа та мають свідоцтво про реєстрацію фін.установи, вид фін.послуг - факторинг,ліцензія не потрібна.

Link to comment
Share on other sites

А как же тот факт, который неоднократно обсуждался на формуе,что необходимо наличие лицензии (генеральной/индивидуальной) для получения платежей в валюте?

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» 19.02.1993р. № 15-93 (надалі – Декрет) Національний банк України видає індивідуальні та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, які підпадають під режим ліцензування згідно з цим Декретом.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Декрету генеральні ліцензії видаються комерційним банкам та іншим фінансовим установам України, національному оператору поштового зв'язку на здійснення валютних операцій, що не потребують індивідуальної ліцензії, на весь період дії режиму валютного регулювання.

Згідно п. «г» ч. 4 ст. 5 Декрету індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції, зокрема індивідуальна ліцензія потрібна у разі використання іноземної валюти на території України як засобу платежу.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show