Як зменшити розмір ПДФО або взагалі його не платити при укладанні договору про задоволенні вимог іпотеко держателя


Recommended Posts

Опубликовано

Добрий день!

Допоможіть. Існує така проблема, щодо сплати ПДФО. Майно не придбавалося за кредитні кошти, а тільки будувалося за них. Як можна не платити його в даній ситуації?

У зв’язку з можливістю врегулювання спору з приводу погашення заборгованості за кредитним договором, який укладений між Публічним акціонерним товариством «______ Банк» та мною прошу Вас надати роз’яснення з приводу виникнення податкового зобов’язання сторін кредитного договору зі сплати податків у разі передачі у власність фінансовій установі заставленого майна.  
 Так, 30 серпня 2007 року між мною, як позичальником, та Відкритим акціонерним товариством  «____________ Банк» (повним правонаступником якого  є Публічне акціонерне товариство «____________ Банк»), як кредитором, укладено кредитний договір відповідно до якого мені надано кредитні кошти у розмірі 40000,00 (Сорок тисяч Доларів США).
В якості забезпечення виконання зобов’язань по вищевказаному кредитному договорі між сторонами укладено іпотечний договір відповідно до якого я, як іпотекодавець, передала в іпотеку кредитору недобудову (фундамент у місті ___________________________. Балансова вартість об’єкту іпотеки 14451 грн. Сторони оцінили предмет іпотеки у 252500 грн. Кошти отримані в кредит в сумі 40000 доларів США були спрямовані на будівництво торгово-офісного приміщення на вищезгаданому фундаменті та було добудовано мною до показника готовності 35 %. 
Так як отриманих коштів для добудови торгово-офісного приміщення було недостатньо, 07 лютого 2008 року між мною та ПАТ «______________ Банк», як кредитором, укладено ще один кредитний договір відповідно до якого мені надано кредитні кошти у розмірі 86 500дол США. В якості забезпечення виконання зобов’язань між сторонами укладено іпотечний договір відповідно до якого я передала в іпотеку банку вищевказану недобудову в розмірі 35% готовності.  Всі кредитні кошти були спрямовані мною на будівництво, т.ч. я змогла добудувати 80 % торгово-офісного приміщення.
29 травня  2008 року між мною та тим самим банком, як кредитором, укладено Генеральний договір про надання кредитних послуг  відповідно до якого мені надано кредитні кошти у розмірі 125000,00 доларів США, які були спрямовані на добудову та введення в експлуатацію того самого торгово-офісного приміщення. В якості забезпечення виконання зобов’язань між сторонами укладено іпотечний договір відповідно до якого я передала в іпотеку вищевказаному банку незавершену будівництвом будівлю торгово-офісних приміщень 80 % готовності у місті __________________________________.
   На сьогоднішній день в мене існує заборгованість перед  ПАТ «_________________ Банк» за кредитом в розмірі 170000 доларів США . Ринкова вартість збудованих та введених в експлуатацію за кредитні кошти торгово-офісних приміщень згідно оцінки експерта також становить  170000 доларів США . Також між мною та банком розглядається в суді спір щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами.

  Для позасудового врегулювання спору я можу реалізувати банку заставлене майно шляхом звернення стягнення банком на таке майно у зв’язку з невиконанням мною своїх зобов’язань за договором кредиту . Також є можливим  врегулювання даного спору шляхом задоволення судом позову банку в частині визнання за ним права власності на предмет іпотеки, який знаходиться у моїй власності та переданий в забезпечення ПАТ «____________________ Банк» за моїми зобов’язаннями та реєстрація права власності на вказане майно на підставі рішення суду.
    Відповідно до п. 172.8 ст. 172 Податкового кодексу України для цілей цієї статті під продажем (за договором купівлі-продажу, звернення стягнення, визнання права власності з нереалізованого майна з торгів) слід розуміти будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування п. 2.2 даної норми визначає, що податок утримується у випадку, якщо за рішенням суду Банк має право стягнути заборгованість у певному розмірі в рахунок погашення заборгованості забирає нереалізоване на торгах майно.
  Відповідно до пп. 165.1.16 п. 165.1. ст. 165 цього Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку доходи, отримані внаслідок реалізації заставленого майна, майна платника, при зверненні стягнення фінансовою установою на таке майно, у зв’язку з невиконанням  платником своїх зобов’язань за договором кредиту (позики) за умови, що таке майно було придбано за рахунок такого кредиту (позики). Податок не утримується у випадку, якщо об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду  про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Згідно з пп “б” п. 172.5 ст. 172 ПКУ сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості.
Відповідно до п. 14.1.172 ст. 14 Податкового кодексу України під податковою консультацією розуміється допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган».  
У такому випадку прошу Вас надати роз’яснення щодо правильного застосування окремих норм податкового законодавства, зокрема , при зверненні стягнення банком заставного майна вартість якого становить  170000 доларів США та яке було збудоване за кредитні кошти та введене в експлуатацію як торгово-офісне приміщення по зобов’язанням в сумі становить  170000 доларів США. зокрема:

Чи виникає у заявника  податкове зобов’язання (обов’язок по сплаті податку) на доходи отримані внаслідок відчуження за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на заставлене майно, яке було мною збудоване за кредитні кошти та передане в іпотеку банку .
Чи виникає у заявника  податкове зобов’язання (обов’язок по сплаті податку) на доходи отримані внаслідок реалізації заставленого майна при зверненні стягнення банком (фінансовою установою) на таке майно у зв’язку з невиконанням мною зобов’язань за договором кредиту. Якщо так, то в якому розмірі.

Відповідь податкової у вкладенні.


 

444444444.pdf

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...