Увольнение матери-одиночки. Хитрости работодателя.


Recommended Posts

Я мать-одиночка. Ребенку 2 года. После моего ухода в отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет в банке, где я работаю в г. Запорожье, произошла реорганизация: банк А выкупил другой банк Б. Я написала заявление на увольнение с банка А и на прием в банк Б на ту же должность. Устно мне сказали, что при выходе на работу всех "декретчиц" будут сокращать и меня уволят, моей должности даже нет в штатном расписании. Поскольку мать-одиночку уволить нелегко, работодатель делает следующее: предлагает новое рабочее место в г. Ивано-Франковске, например, или в Николаеве. Оклад - 1400 грн. Понятно, что на такие условия никто не согласится, т.к. в чужом городе одной с маленьким ребенком и зарплатой 1400 прожить невозможно. Тогда работодатель говорит, ну что ж, ваша должность сокращается, мы вам предлагаем другую вакансию, но вы же сами отказываетесь... Правомерны ли в данном случае действия работодателя?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 Не допускається звільнення одиноких матерів з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, окрім випадків повної ліквідації підприємства, установи чи організації, коли допускається звільнення з обов’язковим подальшим працевлаштуванням.

 

У вас не було ліквідації = просто змінилась вивіска (назва, власник). Новий банк є правоприємником попереднього, і на нього також розповсюджується КзПП.

А на пропозиції поїхати до Франківська чи Миколаїва я би відповіла пропозицією сходити з заявою до прокуратури про те що роботодавець здійснює моральний тиск з метою обійти закон. Ну і до держкомісії з праці, а ще в усі можливі і неможливі інстанції (наприклад дзвінок на гарячу лінію Кабміну іноді вирішує невирішувані питання в щитані години чи дні)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 


 

 

 

 

Закон суворо стоїть на сторожі інтересів самотньої мами та її дитини. Це зрозуміло, виховувати в поодинці сина чи доньку дуже нелегко. Звільнити самотню маму з примхи керівника або за скороченням штатів за законом неможливо. Проте, в деяких випадках, роботодавець все ж може розірвати трудовий договір з жінкою, яка має статус матері-одиначки:

 

1. Якщо співробітниця регулярно, без поважної на те причини, нехтує своїми посадовими обов'язками і має дисциплінарні стягнення. 

 

2. У тому випадку, якщо співробітниця була відсутня на робочому місці протягом чотирьох годин, з'явилася на роботу п'яною або під дією наркотиків. 

 

3. Статус «мати-одиначка» вас не врятує, якщо ви: вчинили розкрадання або розтрату за місцем роботи, та й розголосили державну, комерційну або службову таємниці, працюючи з товаром і грошима, зробили вчинок, який призвів до втрати довіри роботодавця або порушили правила охорони праці, що призвело до виникнення аварії, нещасного випадку або навіть тільки могло до них призвести. 

 

4. Вас можуть звільнити, якщо: працюючи керівником або його заступником, ви грубо порушили ваші трудові обов'язки, влаштувалися на роботу за підробленими документами або, працюючи у виховному закладі, скоїли аморальний вчинок. 

 

5. Мати-одиначка може втратити роботу після закінчення терміну укладеного з нею трудового договору або при повній ліквідації підприємства. 
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 years later...

У меня была аналогичная ситуация, но я отказалась писать заявление на увольнение. Так как никаких гарантий мне организация дать не могла. А при ликвидации предприятия, на сколько я знаю, если инициатором увольнения является работодатель, то выплачивается оклад в десятикратном размере, а может и больше... в общем в тонкости я не вдавалась, но у нас слава богу все благополучно закончилось 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 23.12.2018 в 22:43, Валерия32 сказал:

У меня была аналогичная ситуация, но я отказалась писать заявление на увольнение. Так как никаких гарантий мне организация дать не могла. А при ликвидации предприятия, на сколько я знаю, если инициатором увольнения является работодатель, то выплачивается оклад в десятикратном размере, а может и больше... в общем в тонкости я не вдавалась, но у нас слава богу все благополучно закончилось 

Надо же и Вы Бога славите за что-то...) И тоже с маленькой буквы неуважительно почему то... Это стиль такой или может быть просто потому что Киррриллл, МирославаММ и Вы один человек и зарегистрировали три логина в одну минуту  практически и с фотографиями почти Брежневой и сразу давай писать...

К тому же пишите чепуху и неправильно... При ликвидации предприятия никогда никого не увольняют...!! тем более по инициативе работодателя...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения