Подсудность иска по оспариванию оценки арестованного имущества


Recommended Posts

Приветствую.

Подскажите пожалуйста ответ на такой вопрос, желательно со ссылками на нормы.

Подан иск в суд об отмене акта оценки описанного и арестованного имущества (квартира). Ответчиком выступает ОГИС района в городе, оценщик не привлекался как второй ответчик (т.к. до сегодняшнего дня его реквизиты были не известны). Подавался наспех, чтобы не пропустить сроки обжалования.

Сегодня получаю звонок из суда, мол иск возвращаем без рассмотрения, т.к. согласно ст. 384 ГПК подавать жалобу на действия исполнителя необходимо подавать в суд который выдал исполнительный документ.

Правильно ли это? Я оспариваю не действия (бездействия) ОГИС, а акт оценки.

Если я привлеку еще одним ответчиком оценщика (местонахождение оценщика в районе действия суда куда подан иск) где должен рассматриваться иск?

Заранее благодарен за помощь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Приветствую.

Подскажите пожалуйста ответ на такой вопрос, желательно со ссылками на нормы.

Подан иск в суд об отмене акта оценки описанного и арестованного имущества (квартира). Ответчиком выступает ОГИС района в городе, оценщик не привлекался как второй ответчик (т.к. до сегодняшнего дня его реквизиты были не известны). Подавался наспех, чтобы не пропустить сроки обжалования.

Сегодня получаю звонок из суда, мол иск возвращаем без рассмотрения, т.к. согласно ст. 384 ГПК подавать жалобу на действия исполнителя необходимо подавать в суд который выдал исполнительный документ.

Правильно ли это? Я оспариваю не действия (бездействия) ОГИС, а акт оценки.

Если я привлеку еще одним ответчиком оценщика (местонахождение оценщика в районе действия суда куда подан иск) где должен рассматриваться иск?

Заранее благодарен за помощь.

а каким вы признаете акт оценки?

незаконным, недействительным?

вообще подавать нужно, если к ГИС, то еще и нормы КАС.

мне кажется, что-то вымудрить нужно по отношению к Оценщику.

я еще применял эту

Стаття 181. Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби

1. Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

2. Позовну заяву може бути подано до суду:

у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

3. Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

4. Про подання позовної заяви суд повідомляє відповідача не пізніше ніж наступного дня після відкриття провадження у справі.

5. Адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

в админ суд

Стаття 57. Оцінка майна боржника

Оцінка майна боржника провадиться державним виконавцем, якщо вартість майна не перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за ринковими цінами, які діють на день проведення оцінки, крім випадків, коли оцінка провадиться за регульованими цінами, а також у разі оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден.

(частина перша статті 57 із змінами, внесеними

згідно із Законом України від 28.11.2002 р. N 327-IV)

Якщо оцінити окремі предмети складно або якщо боржник чи стягувач заперечує проти передачі арештованого майна боржника на реалізацію за оцінкою, проведеною державним виконавцем, останній запрошує суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для визначення вартості майна. Витрати на призначення суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання несе сторона, яка оспорює оцінку майна, проведену державним виконавцем.

(частина друга статті 57 із змінами, внесеними згідно із

Законами України від 10.07.2003 р. N 1095-IV,

від 06.09.2005 р. N 2801-IV)

Для проведення оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських, річкових суден та майна, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який здійснює свою діяльність відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

(статтю 57 доповнено новою частиною третьою

згідно із Законом України від 28.11.2002 р. N 327-IV,

зв'язку з цим частину третю вважати відповідно частиною четвертою,

частина третя статті 57 із змінами, внесеними

згідно із Законом України від 06.09.2005 р. N 2801-IV)

Державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду в 10-денний строк з дня отримання повідомлення.

нужно еще ЗУ об оценке имущества и так далее посмотреть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Хочу ее признать недействительной.

В принципе, мне важен факт отсрочить выставление кваритиры на торги (банально приостановить производство), пока я напишу и подам иск по недействительности.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 years later...

Хочу ее признать недействительной.

В принципе, мне важен факт отсрочить выставление кваритиры на торги (банально приостановить производство), пока я напишу и подам иск по недействительности.

чем закончилась вашапопытка с иском в админ. суд?на основании чего вы признавали оценку недействительной???с чем были не согласны?мне тоже необходимо немного потянуть,думаю тоже обратиться в админ.суд
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...