Recommended Posts

Здравствуйте.У меня в кредитном договоре есть такой пункт 1.9.3.У ВИПАДКУ НЕВИКОНАННЯ ПОЗІЧАЛЬНИКОМ БОРГОВИХ ЗОБОВ,ЯЗАНЬ ПОНАД 38 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ.БАНК МАЄ ПРАВО В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ РОЗІРВАТИ ЦЕЙ ДОГОВІР ШЛЯХОМ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВІДПОВІДНОГО ЛИСТА.ЦЕЙ ДОГОВІР ВВАЖАЄТЬСЯ РОЗІРВАНИМ З МОМЕНТУ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВИЩЕВКАЗАНОГО ЛИСТА. Скажите пожалуйста как это понимать?

Link to comment
Share on other sites

Здравствуйте.У меня в кредитном договоре есть такой пункт 1.9.3.У ВИПАДКУ НЕВИКОНАННЯ ПОЗІЧАЛЬНИКОМ БОРГОВИХ ЗОБОВ,ЯЗАНЬ ПОНАД 38 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ.БАНК МАЄ ПРАВО В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ РОЗІРВАТИ ЦЕЙ ДОГОВІР ШЛЯХОМ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВІДПОВІДНОГО ЛИСТА.ЦЕЙ ДОГОВІР ВВАЖАЄТЬСЯ РОЗІРВАНИМ З МОМЕНТУ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВИЩЕВКАЗАНОГО ЛИСТА. Скажите пожалуйста как это понимать?

Возможно я ошибаюсь, но из пункта четко видно, что это право банка и если в отправленом листе не указано, что считать разорваним с даты, то договор будет разорван лишь в порядке предусмотренном законом.

Link to comment
Share on other sites

Возможно я ошибаюсь, но из пункта четко видно, что это право банка и если в отправленом листе не указано, что считать разорваним с даты, то договор будет разорван лишь в порядке предусмотренном законом.

1.9.3.У ВИПАДКУ НЕВИКОНАННЯ ПОЗІЧАЛЬНИКОМ БОРГОВИХ ЗОБОВ,ЯЗАНЬ ПОНАД 38 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ.БАНК МАЄ ПРАВО В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ РОЗІРВАТИ ЦЕЙ ДОГОВІР ШЛЯХОМ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВІДПОВІДНОГО ЛИСТА.ЦЕЙ ДОГОВІР ВВАЖАЄТЬСЯ РОЗІРВАНИМ З МОМЕНТУ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВИЩЕВКАЗАНОГО ЛИСТА.

Стаття 651. Підстави для зміни або розірвання договору

1. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Стаття 653. Правові наслідки зміни або розірвання договору

3. У разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни.

Давайте попробуем буквально потолковать: он отправил письмо, какого оно содержание в Договоре не указано, значит при любом содержании такого письма с момента отправки кредитором, договор считается расторгнутым.

Сторони визначили порядок розірвання кредитного договору і це відповідає положенням ЦК та ЗУ про фінансові послуги

Стаття 6. Договір про надання фінансових послуг

1. Фінансові послуги відповідно до положень цього Закону надаються суб'єктами підприємницької діяльності на підставі договору.

Договір, якщо інше не передбачено законом, повинен містити:

1) назву документа;

2) назву, адресу та реквізити суб'єкта підприємницької діяльності;

3) прізвище, ім'я і по батькові фізичної особи, яка отримує фінансові послуги, та її адресу;

4) найменування, місцезнаходження юридичної особи;

5) найменування фінансової операції;

6) розмір фінансового активу, зазначений у грошовому виразі, строки його внесення та умови взаєморозрахунків;

7) строк дії договору;

8) порядок зміни і припинення дії договору;

он считается расторгнутым с этого момента, поэтому на суде нужно заявлять, что после такой-то даты договор расторгнут, а обязательства Прекращены.

Значит начисление пени, процентов и штрафов после этой даты незаконный.

Link to comment
Share on other sites

1.9.3.У ВИПАДКУ НЕВИКОНАННЯ ПОЗІЧАЛЬНИКОМ БОРГОВИХ ЗОБОВ,ЯЗАНЬ ПОНАД 38 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ.БАНК МАЄ ПРАВО В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ РОЗІРВАТИ ЦЕЙ ДОГОВІР ШЛЯХОМ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВІДПОВІДНОГО ЛИСТА.ЦЕЙ ДОГОВІР ВВАЖАЄТЬСЯ РОЗІРВАНИМ З МОМЕНТУ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВИЩЕВКАЗАНОГО ЛИСТА.

Давайте попробуем буквально потолковать: он отправил письмо, какого оно содержание в Договоре не указано, значит при любом содержании такого письма с момента отправки кредитором, договор считается расторгнутым.

Не согласен. БАНК МАЄ ПРАВО В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ РОЗІРВАТИ ЦЕЙ ДОГОВІР ШЛЯХОМ ВІДПРАВЛЕННЯ НА ПОШТОВУ АДРЕСУ ПОЗИЧАЛЬНИКА ВІДПОВІДНОГО ЛИСТА .Тоесть из этого пункта видно, что содержание письма должно быть ни неочем, а именно с намерением росторгнуть договор в одностороннем порядке.

Хотя конечно заявлять о том что договор расторгнут, т.к. получено письмо от банка, просто необходимо.

Link to comment
Share on other sites

.......он считается расторгнутым с этого момента, поэтому на суде нужно заявлять, что после такой-то даты договор расторгнут, а обязательства Прекращены.

Значит начисление пени, процентов и штрафов после этой даты незаконный.

А давайте подискутируем: да, с прекращением договора прекращаются и обязательства по уплате процентов за пользование кредитом. Но, согласно ч. 4 ст. 631 ГКУ ответственность за нарушение договора продолжается (неустойка).

А еще ст. 625 ГКУ сюда пременима, ну и 1212 ГКУ, скорее всего.

Как думаете?

Link to comment
Share on other sites

Хотя конечно заявлять о том что договор расторгнут, т.к. получено письмо от банка, просто необходимо.

А, может, это процесс по взысканию средств? И банк сам проговорился, что направлял именно с таким содержанием письмо? Может, даже реестр отправленной корреспонденции показал судье?
Link to comment
Share on other sites

А, может, это процесс по взысканию средств? И банк сам проговорился, что направлял именно с таким содержанием письмо? Может, даже реестр отправленной корреспонденции показал судье?

Тогда однозначно вперед и с песней.

Link to comment
Share on other sites

А, может, это процесс по взысканию средств? И банк сам проговорился, что направлял именно с таким содержанием письмо? Может, даже реестр отправленной корреспонденции показал судье?

Кстати есть над чем подумать.

Если в договоре имеется подобный пункт, при этом банки в своих письмах часто ссылаются на то, что при невыполнении, ненадлежащем выполнении условий договора, банк вправе расторгнуть договор в одностороннем порядке и требовоть взыскания суммы через суд.

Имея такой лист, можно попробовать пойти по пути предложеному y.voronizhskiy Дата Сегодня, 14:13

Link to comment
Share on other sites

А давайте подискутируем: да, с прекращением договора прекращаются и обязательства по уплате процентов за пользование кредитом. Но, согласно ч. 4 ст. 631 ГКУ ответственность за нарушение договора продолжается (неустойка).

А еще ст. 625 ГКУ сюда пременима, ну и 1212 ГКУ, скорее всего.

Как думаете?

ч 2. ст. 653 У разі розірвання договору зобов'язання сторін припиняються.

с ч. 4 ст. 631 не соглашусь

ч 3. ст. 653У разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни.

если в договоре другое не предусмотренно, то обязательства по договору прекращаются полностью с момента отсылки такого письма.

625 согласен.

Стаття 1212. Загальні положення про зобов'язання у зв'язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави

\3. Положення цієї глави застосовуються також до вимог про:

1) повернення виконаного за недійсним правочином;

2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння;

3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні;

4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

ч. 3 1212 применяется наверное, но еще хотелось бы услышать чье-то мнение.

Link to comment
Share on other sites

А заемщик может похвалиться тем, что свое обязательство вернуть ТЕЛО КРЕДИТА он выполнил в момент расторжения договора? Вряд ли! Иначе, мы его б на форуме не встретили ;-) Коль расторгли договор кредита - верните полученное. Не возвращаете - уплатитет пеню согласно договора и %%% за неправомерное использование средств (ст. 536 ГКУ) + 3% годовых (ст. 625 ГКУ) + инфляция (если кредит гривневый) (ст. 625 ГКУ).

Замечу, что после расторжения прекращается обязательство по уплате процентов за кредит (договорных %%, так сказать), но прощение долга по телу кредита не было. В случае не выполнения требования вернуть тело кредита - начисляются уже "законные" %%%%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...