Розмежування відповідальності банківського працівника та банку


Recommended Posts

Доброго дня,

 

Зустрівся з наступню ситуацією - квиявлено, що директор одного із відділень банку використовуючи службове становище вкарав гроші клієнтів. Робив це тупо та без вигадок - будучи в зговорі з касиром вони начебто приймали кошти від клієнтів на рахунок - видавали сфальсифіковані квитанції та підписували сфальсифіковані договори. Фактично кошти жодного разу на рахунках банку не обліковувались. Проте клієнт звертався саме в банк та довіряв статусу банку. його офіційному працівникові, печатці, підпису директора та касира. І відповідно їх, як працівникам банку і довіряв кошти. Чи реально отримати цікошти з банку?

 

Фактично є 2 варіанти чекати вироку по справі та потім стягувати борг з банку. як роботодавця - проте очіквати на вирок доведеться ой як довго та й стягнення призначать швидше за все на особу а не на банк. Потім треба буде подавати ще один позов до банку з вимогою погасити збитки завдані працівником.

Інший варіант - на підставі наявних документів (підробленого договору та квитанції) звернутись з вимогою до банку повернути внесені кошти, отримати відмову в тому, що такі кошти в банку ніколи не були та заявити потім позов з вимогою повернути гроші котрі отримав працівник банку.

 

Просив би хто володіє якоюсь інформацією по вказаному питанню по можливості поділитись нею, наперед вдячний за допомогу та підказку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Бачив практику ВССУ (швидко не знайду) з такого ж питання. З банку стягнути кошти не дали.

Я також її бачив проте зараз знайти не можу :( - якщо хто має - поділіться будь-ласка

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А я видел противоположную.

Очевидно что Левый депозит (на $200000) под 30% годовых (в долярах). Взыскано и тело и проценты :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

есть положительная практика взыскания с банка. Совсем недавно. Есть на сайте, поищите.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

есть положительная практика взыскания с банка. Совсем недавно. Есть на сайте, поищите.

http://antiraid.com.ua/news/18728-banki-zaplatjat-za-aferistov.html

Интересная статья при участии Ростислава.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Дякую всім за допомогу та підтримку - буду вибирати свій шлях

Не забудьте рассказать о результатах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 weeks later...

В продовження теми:

Консультувався на рівні апеляції по птианню теми сказали що вартує думати в сторону зобов`язання виконати умови договору вкладу.

 

Щодо такої позиції я маю сумніви та рахую, що проблем з таким аргуцментуванням позову буде білше ніж через стягнення з роботодавця шкоди завданої працівником. Зокрема банк може тоді шукати способи визнати договір таким що не відбувся чи був неукладеним чи мав інші вади.

 

На Вашу думку який з способів є більш певним?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Внимательно проверьте свои документы по депозиту. Часто отказывают в возврате средств из-за ненадлежащего оформления документов (по моему по этому вопросу была практика ВСУ). Если документы оформлены нормально, то понуждать к выполнению договора. Если документы с дефектами, то идти по возмещению ущерба нанесенного сотрудником.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения