Наслідки розірвання договору купівлі-продажу нерухомого майна, що перебуває в іпотеці


Recommended Posts

Між власником житлового будинку та третьою особою був укладений договір купівлі - продажу цього нерухомого майна, яким сторони передбачили відстрочку сплати покупцем придбаного житлового будинку до трьох днів. Право власності покупець переоформив на себе в перший ж день і відразу поклав будинок під іпотеку. Кошти за договором купівлі - продажу протягом трьох дів не сплатив, та вже протягом тривалого часу не сплачує. Банк згодом звернув стягнення на предмет іпотеки, тобто на той житловий будинок, за який не було здійнено розрахунок, та наразі ця процедура перебуває у ВДВС. Питанн: якщо в такому випадку через суд розірвати зазначений договір купівлі продажу (дійсно є всі підстави), то чи можливо буде потім з позитивним судовим рішенням звернутися до суду для розірвання чи визнання недійсним договір іпотеки, чи буде в такому випадку задоволено позов? Можливо є інші шляхи вирішення даної справи, буду вдячний за допомогу :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Если сможете  признать недействительным договор купли-продажи (и решение вступит в законную силу и устоит), то тогда будут все основания для признания недействительным договора ипотеки

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Дякую за відповідь, але вже намагились в судовому порядку визнати недійсним договір купівлі - продажу - відмовили в задоволені позову. Цікавить питанння саме щодо наслідків розірвання договору купівлі - продажу, чи буде це підставою для розірвання чи визнання недійсним договір іпотеки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вованчик  прав.

Вы там с обоснованием иска хорошо поработайте...не зря вам уже отказали.

Думать нужно ДО а не ПОСЛЕ

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Розірвати договір купівлі - продажу житлового будинку через суд вийде 100 %, оскільки є всі підстави. Проте, щоб піти цим шляхом, треба бути впевненим у тому, що на підставі цього рішення вподальшому можна буде визнати недійсним договір іпотеки і питання полягає в тому, яким має бути обгрунтування позову щодо визнання договору іпотеки недійсним. Мета - позбутися іпотеки, адже схема дійсно є злочинною і перш ніж вирішити питання в рамках кримінального провадження, хотілось б якимось чином вирішити це в цивільному провадженні!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я бы, на месте судьи, отказал бы в признании недействительной ипотеки, так как ДКП дома был действительным во время передачи дома в ипотеку, соответственно надлежащий собственник передал дом в ипотеку и последующее расторжение данного договора, в порядке 23 об ипотеке, сохраняет ипотеку. Это если не предвзято.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

И был бы 100% прав.

ТС путает расторжение  договора и признание его недействительным. Точнее, в его понятии они идентичны :)

Поэтому и говорю - работайте над основаниями иска.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Мені запропонували перспективний варіант, на підставі ч. 6 ст. 694 ЦКУ визнавати недійсним договір іпотеки, зараз аналізую судову практику! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Якщо надежить право на заставу, то чого ви ним не скористалися?

А покупець передав майно в ипотеку як власник цiлком законно. Воно не було пiд заставою.

Думайте ще...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения