Как правильно уведомить ТОВ и учредителя ТОВ, если письма никто не получает?


Recommended Posts

Опубликовано
В 09.02.2018 в 01:00, Gost сказал:

Отказ это одно, а возврат письма в связи с окончанием срока хранения, наверное, не совсем отказ...

 

18 часов назад, babaika сказал:

Верно, не отказ. Необходимо подтверждение о получении. 

 

Моё мнение основано не на получении, а на направлении... Получит или не получит, откажется или не откажется, это не важно, это не проблемы участника заявившего о выходе, а важна сама процедура уведомления, и её надо соблюсти... Главное это заверить нотариально и отправить ценным с описью...

http://lawfulness.kiev.ua/statti/10-vikhid-uchasnika-z-tovaristva-z-obmezhenoyu-vidpovidalnistyu

Там есть думка ВГСУ и ВСУ по этому поводу...

Опубликовано
7 часов назад, babaika сказал:

Апелляция не последняя инстанция. ВСУ разъяснил четко и понятно (см.выше).

ВСУ какраз разъяснил в Постанове пленума № 13 от 24.10.2008 года "Про практику розгляду судами корпоративных споров"...

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0013700-08

И ВГСУ разъяснил в Постанове пленума № 4 от 25.02.2016 года "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин"...

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0004600-16

Опубликовано

28. При вирішенні спорів, пов'язаних із виходом учасника з товариства, господарські суди повинні керуватися тим, що відповідно до ЦК ( 435-15 ) та Закону про господарські товариства ( 1576-12 ) учасник ТОВ чи ТДВ вправі у будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників та самого товариства. Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується ні з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. У зв'язку з цим моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв'язку. Положення установчих документів, які обмежують чи забороняють право на вихід учасника з товариства, є незаконними.

У разі, якщо товариство не вчиняє дії у зв'язку з поданням учасником заяви про вихід з товариства (не вирішується питання про внесення змін до установчих документів товариства, про їх державну реєстрацію), учасник товариства вправі звернутися до господарського суду з позовом про зобов'язання товариства до державної реєстрації змін в установчих документах товариства у зв'язку зі зміною у складі учасників товариства на підставі статті 7 Закону про господарські товариства ( 1576-12 ).

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0013700-08

Опубликовано

4.12. Під час вирішення спорів, пов'язаних з виходом учасника з товариства, господарські суди повинні керуватися тим, що відповідно до статті 148 ЦК України та статті 10 Закону України "Про господарські товариства" учасник ТОВ (ТДВ) має право у будь-який час вийти з товариства незалежно від згоди інших учасників та самого товариства. Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується ні з рішенням загальних зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. Положення установчих документів, які обмежують чи забороняють право на вихід учасника з товариства, є такими, що суперечать чинному законодавству.

Встановлюючи момент виходу учасника з товариства, господарським судам слід враховувати, що таким моментом є дата спливу строку, передбаченого частиною першою статті 148 ЦК України, або інша дата, зазначена у заяві учасника, якщо така дата визначена з дотриманням вимог цієї норми ЦК України.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0004600-16/page2

Опубликовано
В 10.02.2018 в 06:58, Bolt сказал:

Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується ні з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. У зв'язку з цим моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв'язку.

Почему вручение не учитываете? Либо подача (если возражают), либо вручение.

Опубликовано
7 часов назад, babaika сказал:

Почему вручение не учитываете? Либо подача (если возражают), либо вручение.

Ну потому что в данном случае если не получают то всёравно доказывать через суд придётся именно надлежащий факт направления, а не вручения... Ибо если бы было вручение, то и проблемы бы не было и вопрос сейчас не стоял бы таким образом...

  • 5 months later...
Опубликовано
В 05.02.2018 в 18:37, Gost сказал:

Адрес в реестре совпадает с адресом в Статуте. Значит если я как второй участник ТОВ отправлю письмо с описью вложения и вложу свое заявление о выходе из состава учредителей ТОВ (заверенное нотариально) и оно мне вернется, я все равно перестану быть участником ТОВ?  Я правильно понимаю?

Как у Вас решился этот вопрос? В Реестр внесли изменения?
Сейчас по новому закону про ТОВ участник с долей меньше 50% может подать регистратору нотариальную заяву о выходе  и регистратор проводит изменения. Протокол собрания и согласие второго участника не требуется. 

Опубликовано
3 часа назад, Веснна сказал:

Как у Вас решился этот вопрос? В Реестр внесли изменения?

Никак не решился... просто все забросила и  оставила как есть.

 

3 часа назад, Веснна сказал:

Сейчас по новому закону про ТОВ участник с долей меньше 50% может подать регистратору нотариальную заяву о выходе  и регистратор проводит изменения. Протокол собрания и согласие второго участника не требуется. 

У меня не меньше 50%, а ровно 50%.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения