Recommended Posts

До огляду вміщено низку важливих правових позицій Касаційного кримінального суду у складі ВС, висловлених під час розгляду кримінальних проваджень у червні 2020 року, зокрема щодо:

 можливості вирішення питань про розподіл процесуальних витрат в ухвалі про закриття кримінального провадження у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності;

 застосування ст. 71 КК України у випадку скасування судом апеляційної інстанції попереднього вироку в частині призначення покарання з підстав неправильного звільнення від відбування покарання або у зв’язку з необхідністю призначити більш суворе покарання;

 кваліфікації викрадення чужого майна з колодязя кабельної каналізації електрозв’язку (телекомунікаційного колодязя);

 звільнення неповнолітнього від покарання на підставі ст. 105 КК України без призначення йому конкретного покарання, передбаченого санкцією статті закону України про кримінальну відповідальність, за якою його було визнано винуватим.

Предметом розгляду Касаційного кримінального суду також були й інші питання застосування норм кримінального та кримінального процесуального права України, зокрема стосовно того, чи можлива спеціальна конфіскація автомобіля, який не використовувався як знаряддя вчинення злочину, передбаченого ст. 249 КК України; чи слід використовувати відсильну примітку ст. 3692 КК України до нечинного Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» під час встановлення ознак суб’єкта відповідного злочину; чи є істотним порушенням вимог КПК України роз’яснення особі права на суд присяжних лише на етапі підготовчого судового засідання; з якого моменту починається перебіг строку на апеляційне оскарження ухвали суду для особи, інтересів якої вона стосується, якщо це судове рішення постановлено без виклику цієї особи.

https://supreme.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/supreme/Ogljad_KKS_06_2020.pdf

Огляд практики ВС-ККС за червень 2020 року.pdf

Link to post
Share on other sites

Опять бардак. Определение про временный доступ, как оказывается, можно не открывать на досудебном расследовании. Достаточно открыть в суде.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show