зустрічний позов проти банку "фінанси і кредит"


Recommended Posts

http://www.marazm.org.ua/bank/11_152.html

Стаття 3. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього

Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня. (Стаття 3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2921-III від 10.01.2002)

http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=1397

Я когда исследовал для себя эту проблематику, сначала пришел к похожему выводу насчет физлиц и упомянутого закона.

Но, повторюсь, прочитайте решение ВСУ: устанавливать - не ограничено, но ВЗЫСКАТЬ суд имеет право только двойную учетную НБУ.

Вот постановление ВСУ:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 58
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

В законе указан банк, как субъкт хозяйствования, поэтому именно он не имеет право включать в договор завышенную пеню.

Но дейсвуют на лоха - авось пройдёт и я уверен в 90% проходит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В законе указан банк, как субъкт хозяйствования, поэтому именно он не имеет право включать в договор завышенную пеню.

Но дейсвуют на лоха - авось пройдёт и я уверен в 90% проходит.

Аякже! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Да пожалуйста.

Здесь надо четко запомнить себе аксиому, чтобы иметь возможность парировать любой выпад судьи или банка по поводу пени:

1. В договоре стороны могут устанавливать любую ответственность за невыполнение договора, хоть 300% в секунду.

2. В то же время, несмотря на п.1, к взысканию может подаваться лишь пеня, установленная законом "Про відповідальність за невиконання чи неналежне виконання договірних зобовязань", то есть - в размере двойной учетной ставки НБУ за каждый день просрочки (где-то 10-11% годовых).

Пересмотрите для себя судебную практику (есть решение ВСУ) в разделе "Судебные решения".

Огромное спасибо! 21 марта иду в суд воевать по поданному встречному иску, по результатам обязательно выкладу решение.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Огромное спасибо! 21 марта иду в суд воевать по поданному встречному иску, по результатам обязательно выкладу решение.

Удачи! Все у Вас получится (похвастаюсь и здесь), вчера в апелляции снес 150 000 пени. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 years later...

25.06.2012 р. між Банком Фінанси і кредит було укладено договір № ____ згідно якого на картку № _____ було зараховано 11444, 0 грн.

 

Комісійну винагороду за розрахунково-касове обслуговування при проведенні кредитних операцій в розмірі 1144,4 грн (одноразова) банк списав цього ж дня з мого карткового рахунку № ____ на інший картковий рахунок № _______.

 

Теоретично залишилась сума 10299,6 грн.

 

27.06.2012 р. я знаяв суму 9995 грн, для того щоб перекрити заборгованість в іншому банку – Приватбанку!

 

Після зняття з картки суми 9995 грн на карточці залишилось 304,6 грн.

 

Процентна ставка 54% річних, нарахування яких проводиться методом факт/360 та відбувається кожного 25-го числа кожного місяця, а кредитний ліміт у відповідності до п. 2.1.1. договору щомісяця зменшується рівними частинами відповідно до графіка зниження кредитного ліміту.

 

Одним словом на сьогоднішній день за їхньою роздруківкою поступлень від мене у грошовому виразі надійшло на 17270 грн. тобто я вже давно віддав банку кредит + навар. Але у мене заборгованість 5000 грн по відсотках, хоча я вчасно платив. На що мені звернути увагу, я маю намір напиати запит до банку, але хочу коварні питання їм поставити, допоможіть! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

25.06.2012 р. між Банком Фінанси і кредит було укладено договір № ____ згідно якого на картку № _____ було зараховано 11444, 0 грн.

 

Комісійну винагороду за розрахунково-касове обслуговування при проведенні кредитних операцій в розмірі 1144,4 грн (одноразова) банк списав цього ж дня з мого карткового рахунку № ____ на інший картковий рахунок № _______.

 

Теоретично залишилась сума 10299,6 грн.

 

27.06.2012 р. я знаяв суму 9995 грн, для того щоб перекрити заборгованість в іншому банку – Приватбанку!

 

Після зняття з картки суми 9995 грн на карточці залишилось 304,6 грн.

 

Процентна ставка 54% річних, нарахування яких проводиться методом факт/360 та відбувається кожного 25-го числа кожного місяця, а кредитний ліміт у відповідності до п. 2.1.1. договору щомісяця зменшується рівними частинами відповідно до графіка зниження кредитного ліміту.

 

Одним словом на сьогоднішній день за їхньою роздруківкою поступлень від мене у грошовому виразі надійшло на 17270 грн. тобто я вже давно віддав банку кредит + навар. Але у мене заборгованість 5000 грн по відсотках, хоча я вчасно платив. На що мені звернути увагу, я маю намір напиати запит до банку, але хочу коварні питання їм поставити, допоможіть! 

Коварні питання, не поставиш.

Все залежить від умов конкретного договору з банком.

Можливо Ви не врахували приховані комісії і відсотки.

 

п.с. Спочатку треба ознайомитися з конкретними умовами договору, а потім говорити про Ваші перспективи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Наприклад при укладенні договору, згідно п. 2.1. договору було відкрито відновлювальну кредитну лінію з розміром ліміту овердрафту в сумі 11444,00 грн., тоді як у графіку зниження розміру кредитного ліміту його розмір зазначено у сумі 11126,11 грн., чому саме так? 

 

Також, однією з необхдіних умов отримання коштів згідно договору була обовязкова сплата одноразової комісії за розрахунково-касове обслуговування в розмірі 1144,4 грн. Тому я отримав лише 9995 грн із суми кредитного ліміту 11444,0 грн.

 

Після того як із суми 11126,11 грн було відмінусовано 1144,4 грн., на наступний день почались інші відмінусування а саме 1,72 грн та 299,85 грн.?

 

Короче у графіку також немає сум погашення процентів, лише є пункт, що я зобовязаний щомісяця у строк до 30 числа звявлятися до банку і отримувати виписку по картрахунку із зазначенням в ній суми зменшення позичкової заборгованості.

 

За прострочення повернення кредитних ресурсів або сплати процентів, я повинен банку повернути пеню в розмірі 60% річних від простроченох суми за кожен день прострочення.

 

Також встановлено окремим пунктом і штраф за ненадання інформації у розмірі 10%

 

Крім того є такий пункт 7.7. , що ніби із підписанням договору, позичальник дозволяє банку у випадку невиконання зобовязань розкривати інформацію, що містить банківську таємницю  щодо мене - правоохоронним органам, судовим і державним органам, юридичним особам та субєктам підприємницької діяльності, які надають банку аудиторські, юридичні, колекторські, консалтингові послуги..... Я вважаю що цей пункт грубо суперечить ·         ст. 1076 ЦК України;

·         п. 1 абз. 1 ст. 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність";

·         ст. 14 Закону України "Про захист персональних даних";

·         п.п. 1.2., 3.1. Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених Постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 р. № 267.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ось пробую написати такий запит до ПАТ "Банк Фінанси та кредит". Я 1000% вирішив його поврати як тузік грілку, і вважаю, що мені вдастся. Допоможіть відкорегувати запитання, якщо захочете допомогти!

 

 

ЗАПИТ

про отримання публічної інформації

 

Даний запит подається у відповідності до ч. 1 ст. 1, п. 2 ч. 1 ст. 5, п. 2 ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 10, Закону України «Про доступ до публічної інформації», ч. 1 ст. 5 Закону України «Про інформацію», абз. 2 ст. 55 та п. 5 абз. 1 ст. 56 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Отже, 25.06.2012 р. між мною та АТ «Банком «Фінанси і кредит» було укладено договір № 007-___________-вкл-к про відкриття відновлювальної лінії у формі овердрафту в сумі 11444,0 грн.

Вже 10.09.2014 р. банком було зафіксовано порушення внесення мною щомісячних платежів.

26.11.2014 р. на мою адресу надійшла вимога досудового стягнення № 22.1-3/_________ про виникнення заборгованості в розмірі 482,86 грн.

20.01.2015 р. отримавши в одному із відділень банку виписку по рахунку та проаналізувавши її дані, а також вивчивши умови договорів, які були укладені між мною та банком та співставивши їх з вимогами чинного законодавства України, у мене виникли питання про отримання в банку наступної інформації

 

1.      Чи повністю виконано банком при укладенні 25.06.2012 р. договору № 007-___________вкл-к вимоги ч. 2 та 4 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» та п.п. 2.1., 2.2., 3.3. Правил надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту, затверджених Постановою Національного банку України від 10.05.2007 р. № 168 (далі Правил), якщо так, то чи вказано у договорі:

·         орієнтовну сукупну вартість кредиту (в процентному значенні та грошовому виразі) з урахуванням відсоткової ставки за кредитом та вартості всіх послуг, пов'язаних з одержанням кредиту;

·         варіанти повернення кредиту, включаючи кількість платежів, їх частоту та обсяги;

·         можливість (право) дострокового повернення кредиту та його умови;

·         податковий режим сплати відсотків та про державні субсидії, на які споживач має право, або відомості про те, від кого споживач може одержати докладнішу інформацію;

·         умови дострокового розірвання договору, тощо

 

2.      Чи розроблено Банком у відповідності до п. 2.5. Правил форму (бюлетень, довідку, повідомлення) надання мені достовірної інформації про умови кредитування та орієнтовну сукупну вартість кредиту ? (Прошу негайно підтвердити це!)

 

3.      Згідно п. 2.1. договору № 007-________-вкл-к було відкрито відновлювальну кредитну лінію з розміром ліміту овердрафту в сумі 11444,00 грн., тоді як у графіку зниження розміру кредитного ліміту його розмір зазначено у сумі 11126,11 грн., чому саме так? Яку саме суму кредиту було перераховано на мій картковий рахунок?

 

4.      Яка б сума мала залишитись станом на 27.06.2012 р. на картковому рахунку, після того, як 25.06.2012 р. банком було знято одноразову комісійну винагороду за розрахунково-касове обслуговування при проведенні кредитних операцій в розмірі 1144,4 грн. та після того, як 27.06.2012 р. мною було знято 9995 грн? І що потім сталося з різницею суми залишку?

 

5.      Що це за операції - 25.06. та 27.07.2012 р. з відмінусуванням 1,72 грн та 299,85 грн. та на яких договірних умовах вони вчинені та з якою метою?

 

6.      Чи є комісійна винагорода за розрахунково-касове обслуговування при проведенні кредитних операцій в розмірі 1144,4 грн. операцією, яка вчиняється банком на власну користь, чи можливо це операція, яку я вчиняв на користь банку?

 

7.      Чи виникав з часу укладення договору та до 01.09.2014 р. несанкціонований овердрафт, і саме після яких операцій та у який період і на які суми?

 

8.      Чи змінювалась у відповідності до п. 4.5. договору № 007-__________-вкл-к у період з червня 2012 р. по листопад 2014 р. процентна ставка за користування кредитними ресурсами та чим підтверджується її незміна?

 

9.      Чому при розробленні графіку зниження розміру кредитного ліміту, як додатку 1 до договору № 007-____________-вкл-к (п. 2.1.1.) не було вписано фіксовані суми процентів, які слід було сплачувати разом з тілом кредитного ліміту в порядку зменшення, рівними частинами та чому Банк цього не зробив, як того вимагає п. 3.1. та п. 3.2. Правил

 

10.  Чи нараховувались пеня або штраф на протязі 2012-2014 рр?

 

11.  Чи є на сьогоднішній день повернута сума раніше отриманої мною суми кредиту вдвічі більшою?

 

12.  Якщо підпункт а) п. 7.7. договору № 007-_____________-вкл-к від 25.06.2012 року є однією з істотних умов так званого договору приєднання, погодження на який є важливою передумовою для укладення самого договору, то чи не суперечить його зміст:

·         ст. 1076 ЦК України;

·         п. 1 абз. 1 ст. 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність";

·         ст. 14 Закону України "Про захист персональних даних";

·         п.п. 1.2., 3.1. Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених Постановою Правління Національного банку України від 14.07.2006 р. № 267.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения