Право на часть приватезироанной квартиры


Recommended Posts

Подскажите пожулуйста :

Имею ли я право на часть приватезированной квартиры в которой проживал с 1997г. и был прописан с 1998 года по данный момент. Квартира приватезирована в 2001г на мою жену (с декабря 2012г уже бывшую) и нашу дочь. Я не принимал участие в приватизации этой квартиры (как мне сказали в фирме по приватизации) т.к. использовал свой приватизационный сертификат в 1995г.

За весь период проживания (с 1998г. по 2012г. и на данный момент) я прописан в квартире и ни разу не выписывался.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Подскажите пожулуйста :

Имею ли я право на часть приватезированной квартиры в которой проживал с 1997г. и был прописан с 1998 года по данный момент. Квартира приватезирована в 2001г на мою жену (с декабря 2012г уже бывшую) и нашу дочь. Я не принимал участие в приватизации этой квартиры (как мне сказали в фирме по приватизации) т.к. использовал свой приватизационный сертификат в 1995г.

За весь период проживания (с 1998г. по 2012г. и на данный момент) я прописан в квартире и ни разу не выписывался.

Если в приватизации этой квартиры участия не принимали (не вписаны в приватизационный сертификат), то на квартиру Вы не имеете права собственности.А прописка дает Вам право проживать в этой квартире (даже если жена имеет статус бывшей) и выписать Вас могут только по решению суда лишь в том случае, если на протяжении 6 месяцев Вы не будете проживать в данной квартире и тому будут письменные подтверждения соседей, заверенные ЖЕКом (3 акта).

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Подскажите пожулуйста :

Имею ли я право на часть приватезированной квартиры в которой проживал с 1997г. и был прописан с 1998 года по данный момент. Квартира приватезирована в 2001г на мою жену (с декабря 2012г уже бывшую) и нашу дочь. Я не принимал участие в приватизации этой квартиры (как мне сказали в фирме по приватизации) т.к. использовал свой приватизационный сертификат в 1995г.

За весь период проживания (с 1998г. по 2012г. и на данный момент) я прописан в квартире и ни разу не выписывался.

Вам законно отказали в приватизации в связи с тем, что Вами было уже использовано свое право на бесплатную приватизацию. Оспорить это вряд ли удастся.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

КИВ напевно ви ще й заяву десь підписали, ще не заперечуєте проти приватизації іншими членами родини. тому дійсно, щось зробити не вийде
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо всем за ответы.

Тогда вопрос следующего характера:

На протяжении всего времени (с 2001г. по 2012г.) нами был проведен капитальный ремонт квартиры, включая сам ремонт, мебель под заказ и полный фарш по бытовой технике, и т.д. и т.п. Все это в куче существенно привышает стоимость самой квартиры (приблизительно в 1.5 - 2 раза), на все это естественно тратились общие семейные средства. Можно ли поставить вопрос перед судом таким планом, что забрать я это все не могу (никто не будет ломать мебель, вынимать окна и двери, снимать половое покрытие, ламинат и т.д.) и исходя из этого мне нужна часть квартиры?

Заранее всем благодарен.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо всем за ответы.

Тогда вопрос следующего характера:

На протяжении всего времени (с 2001г. по 2012г.) нами был проведен капитальный ремонт квартиры, включая сам ремонт, мебель под заказ и полный фарш по бытовой технике, и т.д. и т.п. Все это в куче существенно привышает стоимость самой квартиры (приблизительно в 1.5 - 2 раза), на все это естественно тратились общие семейные средства. Можно ли поставить вопрос перед судом таким планом, что забрать я это все не могу (никто не будет ломать мебель, вынимать окна и двери, снимать половое покрытие, ламинат и т.д.) и исходя из этого мне нужна часть квартиры?

Заранее всем благодарен.

нет...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо всем за ответы.

Тогда вопрос следующего характера:

На протяжении всего времени (с 2001г. по 2012г.) нами был проведен капитальный ремонт квартиры, включая сам ремонт, мебель под заказ и полный фарш по бытовой технике, и т.д. и т.п. Все это в куче существенно привышает стоимость самой квартиры (приблизительно в 1.5 - 2 раза), на все это естественно тратились общие семейные средства. Можно ли поставить вопрос перед судом таким планом, что забрать я это все не могу (никто не будет ломать мебель, вынимать окна и двери, снимать половое покрытие, ламинат и т.д.) и исходя из этого мне нужна часть квартиры?

Заранее всем благодарен.

То что касается стоимости квартиры...............

Стаття 62. Виникнення права спільної сумісної власності

подружжя на майно, що належало дружині,

чоловікові

1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно

збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи

грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору

може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної

сумісної власності подружжя.

2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав

участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в

управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід,

дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням

суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності

подружжя.

Что касается полного варша можете требовать:

1. раздела имущества - кому шкаф, а кому телевизор, но при наличии документов на этот фарш.

2. требовать 50% от вложенных денег в ремонт,но при наличии документов .

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Подскажите пожулуйста :

Имею ли я право на часть приватезированной квартиры в которой проживал с 1997г. и был прописан с 1998 года по данный момент. Квартира приватезирована в 2001г на мою жену (с декабря 2012г уже бывшую) и нашу дочь. Я не принимал участие в приватизации этой квартиры (как мне сказали в фирме по приватизации) т.к. использовал свой приватизационный сертификат в 1995г.

За весь период проживания (с 1998г. по 2012г. и на данный момент) я прописан в квартире и ни разу не выписывался.

Если, Вы, не подписывали отказ от приватизации и не использовали бесплатную приватизацию раннее(что либо приватизитровали на себя и имеется штамп в паспорте - если использовали все равно имеете право только будете платить), а Ваш приватизационный сертификат выданный как и всем в 90 годы сюда не имеет ни какого отношения. Вот образец иска и заявления - сколько подавал всегда выигрывал. Удачи, Вам и не отчаивайтесь, Вы правы и имеете полное право!!!, а что касается ремонтов - вопрос спорный, потому как получить будет сложно, но 1/3 возможно при наличии чеков на материалы на Ваше имя, актов выполненных работ (если делала фирма)... может быть понадобятся показания свидетелей.

До суду Залізничного району м. Сімферополя

в АР Крим.

Позивач: ХХХХХХХХ,

адреса: вул. ХХХХХХХ

м. Сімферополь, АР Крим

поштовий індекс – 95493

засоби зв’язку: 050-ХХХХХХХ

Відповідач 1: ХХХХХХХХХ,

адреса: вул. ХХХХХХ

м. Сімферополь, АР Крим

поштовий індекс – 95493

засоби зв’язку: 050-ХХХХХХХ

Відповідач 2: ХХХХХХ,

адреса: вул. ХХХХХХХ

м. Сімферополь, АР Крим

поштовий індекс – 95493

засоби зв’язку: 050-ХХХХХХХ

Третя особа: Сімферопольська ТЕЦ

адреса: вул. Монтажна, буд. № 1,

м. Сімферополь, АР Крим

поштовий індекс – 95493

засоби зв’язку: (0652) 94-33-10, 94-33-59 роб.

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання приватизації - незаконною, скасувати свідоцтво на право власності

в порядку ч.1 ст.215, 393 ЦК України

Приватизацію здійснювала приватизаційне бюро при Сімферопольської ТЕЦ.

Згідно Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» № 2482-XII від 19.06.1992 року (надалі - Закон):

Стаття 3. Приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;

Стаття 5.

1. Якщо загальна площа квартир (будинків), що підлягають приватизації, відповідає площі, передбаченій абзацом другим статті 3 цього Закону, зазначені квартири (будинки) передаються наймачеві та членам його сім'ї безоплатно.

До членів сім'ї наймача включаються лише громадяни, які постійно проживають в квартирі (будинку) разом з наймачем або за якими зберігається право на житло.

( Частина друга пункту 1 статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3981-XII ( 3981-12 ) від 22.02.94 )

2. Якщо загальна площа квартири менше площі, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймачу та членам його сім'ї видаються житлові чеки, сума яких визначається виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра.

3. Якщо загальна площа квартири (будинку) перевищує площу, яку має право отримати сім'я наймача безоплатно, наймач здійснює доплату цінними паперами, одержаними для приватизації державних підприємств чи землі, а у разі їх відсутності - грошима. Сума доплат визначається добутком розміру надлишкової загальної площі на вартість одного квадратного метра.(Пункт 3 статті 5 в редакції Закону N 3981-XII ( 3981-12 ) від 22.02.94 )

Стаття 8.

2. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цій квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку), житлового приміщення у гуртожитку.

{ Пункт 2 статті 8 в редакції Законів N 500-VI ( 500-17 ) від 04.09.2008, N 3716-VI ( 3716-17 ) від 08.09.2011 }

3. Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина.

4. Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках може бути покладено на спеціально створювані органи приватизації (агентства, бюро, інші підприємства).

{ Пункт 4 статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3981-XII ( 3981-12 ) від 22.02.94, N 500-VI ( 500-17 ) від 04.09.2008, N 3716-VI ( 3716-17 ) від 08.09.2011 }

5. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян з доплатою, безоплатно чи з компенсацією відповідно до статті 5 цього Закону оформляється свідоцтвом про право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення.

{ Пункт 5 статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 500-VI ( 500-17 ) від 04.09.2008; в редакції Закону N 3716-VI ( 3716-17 ) від 08.09.2011 }

Кожен громадянин України, має право приватизувати займане ним житло безоплатно в розмірах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою лише раз.

11. Спори, що виникають при приватизації квартир (будинків) та житлових приміщень у гуртожитках державного житлового фонду, вирішуються судом.

{ Пункт 1 статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом N 762-IV ( 762-15 ) від 15.05.2003; в редакції Закону N 500-VI ( 500-17 ) від 04.09.2008; із змінами, внесеними згідно із Законом N 3716-VI ( 3716-17 ) від 08.09.2011 }

12. Службові особи та громадяни при порушенні вимог цього Закону несуть дисциплінарну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Виходячи з вище наведеного ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» (надалі - Закон) я вважаю, що 24 листопада 1997 року навмисно чи з необережності, відповідачами були порушені мої права на приватизацію, а саме:

1) ч. 1 ст. 5 Закону - До членів сім'ї наймача включаються лише громадяни, які постійно проживають в квартирі (будинку) разом з наймачем або за якими зберігається право на житло. – з цього приводу хочу додати, що окрім мене, на сьогодні підросли діти які також мають право на частку власності.

2) ч. 2 ст. 5 Закону - Якщо загальна площа квартири менше площі…( норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю)… наймачу та членам його сім'ї видаються житлові чеки – в зв’язку з тим, що не правомірно приватизували без мене, ми були разом позбавлені житлових чеків.

3) ч. 2 ст. 8 Закону - здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цій квартирі – я такої згоди не надавала, при чому мешкаю в цієї квартирі з моменту одруження, а саме з 27 листопада 1985 року. (додаток № 4)

4) ч. 2 ст. 8 Закону - з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири – ніхто не визначав такого уповноваженого.

5) ч.3, ч.4 ст.8 - Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації; Підготовку та оформлення документів про передачу у власність громадян квартир (будинків), …покладено на спеціально створювані органи приватизації… - чому відповідний орган не перевірив, що на той час існував ще один повнолітній член сім’ї – мені не відомо.

Проте, що відповідачі не включили мене до приватизації, я дізналась декілька днів, а саме 20 жовтня 2011 року коли мова зайшла про кредит сину на житло, до цього часу, це питання не висвітлювалось.

Сплата судового збору.

Ставка судового збору від 01.11.2011 р.

Державне мито – 114,70 гривен

2) із позовних заяв немайнового 0,1 мінімальної заробітної

характеру плати

Виходячи з вище наведеного та керуючись: ст.47 Конституції України; ст..3, 5, 8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» № 2482-XII від 19.06.1992 року; ст.. ч.6 ст.203, ч.1 ст.215, ст.216, 379, 382, 383, 386, 393 ЦК України; ст..1, 3, 10, 12, 27, 31 ЦПК України.

ПРОШУ

1) Прийняти до розгляду та задовольнити позов;

2) Визнати, приватизацію квартири по вул. хххххххх, м. Сімферополь - не законною;

3) Визнати свідоцтво на право власності, видане Сімферопольською ТЕЦ від 24 листопада 1997 року, - недійсним;

4) Скасувати розпорядження, №ххх від 24.11.1997 року на приватизацію.

5) Зняти з електронного реєстру та скасувати в паспортах, ххххх. та хххх В.В., відмітку про використання безоплатної приватизації нерухомого майна.

ДОДАТКИ

1) Копія паспорту ххххххх.;

2) Копія свідоцтва про шлюб;

3) Копія свідоцтва на право власності;

4) Квитанції про сплату судового збору;

5) Копія позову ( на 4-сторінках) – 4 примірника.

Позивач ________________ / хххххххххх /

28 жовтня 2011 року

ОБРАЗЕЦ , ЕСЛИ КТО НЕ СМОЖЕТ ПРИЙТИ

Судді, Залізничного району

м. Сімферополя в АР Крим,

ХХХХХХХХХХХ.

Відповідач 1: ХХХХХХХ,

адреса: вул. ХХХХХХа,

буд. № 2, кв.70

м. Сімферополь, АР Крим

поштовий індекс – 95493

засоби зв’язку: 050-ХХХХХХ

Клопотання

в порядку ст. 27 ЦПК України.

В, Вашому, провадженні знаходиться справа № 2-2937/2011 за позовом ІлХХХХХ С.М. (далі «Позивач»), до ІХХХХХ В.В., ІлХХХХХ О.М. про визнання приватизації незаконною та скасування свідоцтва на право власності.

Засідання призначено на 18 листопада 2011 року о 08-00 годині ранку.

Прошу розглянути позов, справа № 2-2937/2011, за моєю відсутністю в зв’язку з моєю зайнятістю в іншому процесі.

Позовні вимоги підтримую вважаю, що посилання ІлХХХХХХ С.М. є обґрунтованими.

На підставі вище викладеного, та керуючись: ч.1 ст. 27, ч.1 ч.2 ст. 31, ч.2 ст.77 ЦПК України,

ПРОШУ:

1. Прийняти та задовольнити клопотання;

2. Відмовити в задоволенні позову.

Відповідач 1: / ХХХХХХХ /

«****» листопада 2011 року

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

То что касается стоимости квартиры...............

Стаття 62. Виникнення права спільної сумісної власності

подружжя на майно, що належало дружині,

чоловікові

1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно

збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи

грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору

може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної

сумісної власності подружжя.

2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав

участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в

управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід,

дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням

суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності

подружжя.

Что касается полного варша можете требовать:

1. раздела имущества - кому шкаф, а кому телевизор, но при наличии документов на этот фарш.

2. требовать 50% от вложенных денег в ремонт,но при наличии документов .

Сначала, придется расприватизировать, потом приватизировать на всех(троих) и только тогда Вы получите свою 1/3(я правильно понял, что Вы, Жена и Дочь Вас трое потому ми пишу что У Вас третья часть) за которую можете получить от них деньги(независим оценка) либо они купят Вам отдельное жилье(в зависимости от Причитающейся Вам сумы..может прийдется Вам добавлять) - ПРИМЕРНО ВОТ ТАК, УДАЧИ И НЕ УНЫВАЙТЕ, ВСЕГДА ЕСТЬ ДВА ВЫХОДА - ХОРОШИЙ И ОЧЕНЬ ХОРОШИЙ, УДАЧИ ВАМ!!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 weeks later...

Сначала, придется расприватизировать, потом приватизировать на всех(троих) и только тогда Вы получите свою 1/3(я правильно понял, что Вы, Жена и Дочь Вас трое потому ми пишу что У Вас третья часть) за которую можете получить от них деньги(независим оценка) либо они купят Вам отдельное жилье(в зависимости от Причитающейся Вам сумы..может прийдется Вам добавлять) - ПРИМЕРНО ВОТ ТАК, УДАЧИ И НЕ УНЫВАЙТЕ, ВСЕГДА ЕСТЬ ДВА ВЫХОДА - ХОРОШИЙ И ОЧЕНЬ ХОРОШИЙ, УДАЧИ ВАМ!!!!

Подскажите пожалуйста поподробнее, в нашем городе адвокаты (с кем я общался) не могут понять в чем суть данного иска (или не хотят).

Мне удалось посмотреть документы на приватезацию - никаких заявлений или расписок от меня нет, я не выписывался из квартиры.

Чем можите помогите, подскажите. Заранее благодарен.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения