есть ли возможность вернуть судебный збор при отказе касации?


Recommended Posts

Подскажите пожалуйста, можно ли вернуть уплаченный судебный сбор, если ВССУ відмовив у відкритті касаційного впровадження?

Link to comment
Share on other sites

а в чем проблема? пишете в вссу заявление, прикладываете копию определения, получаете определение, подаете в казначейство, все.

Спасибо! А не подскажете примерный текст заявления?

Link to comment
Share on other sites

Проблема в том, что не возвращают, пытался два раза, один раз вернули только в суде первой инстанции.

Чем мотивировали отказ?
Link to comment
Share on other sites

ну вот и я дождался отказа в возвращении судебного сбора. дословно:

Згідно п.3 ч.1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Зі змісту ст. 328 ЦПК України вбачається, що судовий збір повертається у разі відмови судом першої інстанції у відкритті провадженні у справі, оскільки в такому випадку справа по суті не розглядається.

фамилия "умной" судьи Карпенко Світлана Олексіївна

текст определения примерно такой http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/10800321

Link to comment
Share on other sites

ну вот и я дождался отказа в возвращении судебного сбора. дословно:

Згідно п.3 ч.1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Зі змісту ст. 328 ЦПК України вбачається, що судовий збір повертається у разі відмови судом першої інстанції у відкритті провадженні у справі, оскільки в такому випадку справа по суті не розглядається.

фамилия "умной" судьи Карпенко Світлана Олексіївна

текст определения примерно такой http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/10800321

В общем я так поняла, что несмотря на непомерные ставки судового збору, касация даже не читает касационные жалобы. Т.е. бесплатных касаций не бывает, и может кому пригодится на будущее - не шлите, не тратьте деньги, особенно если отказано судами двух предыдущих инстанций.

У меня сначала дро..ли два месяца, потом прислали ухвалу - не хватает копий решений согласно кол-ва участников процесса. Я отксерила, отправила. Теперь вот - не містить підстав. А раньше не видно было, что не містить? И ксерокса нету в ВССУ, за 2253 гривны можно было бы и отксерить пару листочков...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

а в чем проблема? пишете в вссу заявление, прикладываете копию определения, получаете определение, подаете в казначейство, все.

В общем, мне даже оригинал квитанции не вернули...

Link to comment
Share on other sites

Згідно п.3 ч.1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.

Зі змісту ст. 328 ЦПК України вбачається, що судовий збір повертається у разі відмови судом першої інстанції у відкритті провадженні у справі, оскільки в такому випадку справа по суті не розглядається.

Стаття 328. Відкриття касаційного провадження у справі

1. Одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог

статті 326 цього Кодексу, суддя-доповідач протягом трьох днів

вирішує питання про відкриття касаційного провадження, про що

постановляє відповідну ухвалу, витребовує справу, надсилає копії

касаційної скарги та доданих до неї матеріалів особам, які беруть

участь у справі, і встановлює строк, протягом якого можуть бути

подані заперечення на касаційну скаргу. За наявності клопотання

особи, яка подала касаційну скаргу, суддя-доповідач у разі

необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення

(ухвали) суду.

{ Частина перша статті 328 із змінами, внесеними згідно із Законом

N 2453-VI ( 2453-17 ) від 07.07.2010 - зміни щодо здійснення

повноважень Верховного Суду України та Вищого спеціалізованого

суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вводяться в

дію після початку діяльності Вищого спеціалізованого суду України

з розгляду цивільних і кримінальних справ - з 1 листопада 2010

року }

2. Суддя-доповідач повертає касаційну скаргу, подану після

закінчення строку на касаційне оскарження, особі, яка її подала,

якщо вона не порушує питання про поновлення цього строку.

3. Суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного

провадження у справі, якщо:

1) справа не підлягає касаційному розгляду у порядку

цивільного судочинства;

2) справа не переглядалася в апеляційному порядку;

3) є ухвала про закриття касаційного провадження у зв'язку з

відмовою цієї особи від касаційної скарги на це саме рішення чи

ухвалу;

4) є ухвала про відхилення касаційної скарги цієї особи або

про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною

скаргою цієї особи на це саме рішення чи ухвалу;

5) касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній

доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

4. Неправильне застосування норм матеріального права чи

порушення норм процесуального права є підставою для відкриття

касаційного провадження незалежно від обґрунтованості касаційної

скарги.

5. Копія ухвали про повернення касаційної скарги або про

відмову у відкритті касаційного провадження разом з доданими до

скарги матеріалами направляються особі, яка подавала касаційну

скаргу, а касаційна скарга залишається в суді касаційної

інстанції.

И где здесь про судовой сбор?

Мало того что отказывают нам в правосудии,так еще и оббирают....и квитанции специально не присылают...

И кто они после этого?...

Link to comment
Share on other sites

И где здесь про судовой сбор?

Мало того что отказывают нам в правосудии,так еще и оббирают....и квитанции специально не присылают...

И кто они после этого?...

Мне почудилась ирония в вашем ответе?

Тогда объясните парадокс, почему там где судебный сбор был 100 грн - квитанцию вернули, а там где 2253 - не вернули?

Link to comment
Share on other sites

Мне почудилась ирония в вашем ответе?

Тогда объясните парадокс, почему там где судебный сбор был 100 грн - квитанцию вернули, а там где 2253 - не вернули?

Какая уж тут ирония... просто жулье..

Мне и на 100грн. не вернули... мало того, я дважды платил по одной кассации ..

Link to comment
Share on other sites

Считаю, что нужно в кассе брать дубликаты квитанций (они тоже оригинальные) и просто суд просить выдать справку о возврате СЗ. Думаю, что дадут, так как вы не требуете оригинал квитанции, а без неё возврата не получится.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи

    No members to show