Переоформление ипотеки по требованию банка


Гость Turul

Recommended Posts

Здравствуйте.Коротко  :D про ситуацию...  В июне 2007г оформлен кредитный договор (в долл.США).По договору давались просто денежные средства "во временное платное пользование". Реально оформлялась покупка квартиры(выдача кредита и оформление договора купли-продажи оформлялось в один день, под контролем сотрудников банка).Купленная квартира является предметом обеспечения по кредиту (оформлен ипотечный договор,так-же в день выдачи кредита).

В 2013-2014 г.г. квартира реконструирована под торговое помещение(перевод в нежилой фонд оформлен в 2006г).Банком дано письменное согласие (апрель 2014г) на получение мною новых правоустанавливающих документов в регистрационной службе.В мае 2014г получено св-во на право собственности (магазин).

После этого банк ,сначала вяленько,стал требовать оформления новой ипотеки и кредитного договора. Т.к. все эти процедуры небесплатны(банк,естественно расходы вешает на меня),я не особо иду на встречу этим требованиям.На сегодняшний день банк  истерит :P  , угрожает расторжением ипотеки и т.д.  Обращает внимание такой момент,что все требования только усные,никаких претензий/требований в письменной форме я не получал.

У меня складывается впечатление,что банк в реальности хочет прекратить действие первоначального кредитного договора от 2007г( подозреваю,что в нем много косяков,что позволит оспорить его действительность). Об условиях навязываемого нового договора и ипотеки (валюта договора,процентная ставка и т.д) банк даже не заикался,проэктов договора не предлагал (я и не просил ;) ). Обязательства по договору я пока выполняю,хоть и катастрофически тяжело сейчас... Срок окончания договора 2018г.

Прошу совета знающих форумчан-можно ли и дальше тянуть резину с оформлением новой ипотеки,или просто отказаться от ее подписания?Возможные последствия? Реально,расходы по ее оформлению (оценка,нотар.оформление и услуги) выливаются в некислую сумму,которую заработать в небольшом городке непросто...  Спасибо!

Изменено пользователем Turul
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Однозначно нічого не переоформлять і не підписувати. Оскільки Ви платите, підстав для претензій у банка не бачу. Але, остаточно можна робити висновок, вивчивши документи та детальніше ситуацію. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо.А досудебное решение вопроса должно быть (претензии и требование ко мне оформить ипотеку в письменном виде)? И остается-ли в силе первоначальный кредитный договор или должен заключаться новый на новых условиях? Спасибо за ответы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 weeks later...

Банк оформит ипотеку решением суда и все.

А если действующая ипотека оформлена с нарушениями(право собственности на квартиру зарегистрированно в БТИ только через месяц после заключения договора ипотеки и купли-продажи),суд примет решение в пользу банка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Этот момент должен стать предметом рассмотрения в суде. 

Надо изучать момент. По закону предметом ипотеки может быть недвижимость, право собственности на которое наступит у ипотекодателя в будущем. Но при этом у нотариуса, оформляющего ипотеку, должно быть документальное подтверждение такого факта. Таким подтверждением есть договор купли-продажи недвижимости. Если в момент оформления ипотеки такого нотариально зарегистрированного договора купли-продажи не было, - можно пробовать. Если был, - решение в пользу банка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

"В 2013-2014 г.г. квартира реконструирована" 

Питання про те, чи вже не припинилась іпотека, неоднозначне. Якщо виходити з точки зору Верховного Суду, то обєкт нерухомості, який виник внаслідок законних  чи незаконних будівельних робіт, не є тим обєктом, який був до початку будівельних робіт.  ( Про іпотеку. ст.17 Підстави припинення іпотеки Іпотека припиняється у разі:  ...  знищення (втрати) переданої в іпотеку будівлі (споруди), якщо іпотекодавець не відновив її. ..)

 04.12.2013р.    ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ
(у справі N 6-130цс13)

У розумінні ч. 1 ст. 376 ЦК України самочинним будівництвом є не тільки новостворений об'єкт, а і об'єкт нерухомості, який виник в результаті реконструкції, капітального ремонту, перебудови, надбудови уже існуючого об'єкта, здійснених без одержаного дозволу місцевих органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, розробленої та затвердженої в установленому порядку проектної документації, дозволу на виконання будівельних робіт, наданого органами архітектурно-будівельного контролю, оскільки в результаті таких дій об'єкт втрачає тотожність з тим, на який власником (власниками) отримано право власності.

Об'єкти нерухомого майна, до складу яких входять самочинно збудовані (реконструйовані, переплановані) об'єкти не є об'єктами права власності (ч. 2 ст. 376 ЦК України), а тому не можуть бути предметом поділу (виділу) згідно із нормами ст. ст. 364367 ЦК України.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Было бы замечательно, но думаю в случае ипотеки это не сработает, тупо сошлются на ст.23 ЗУ "Про ипотеку" и все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Было бы замечательно, но думаю в случае ипотеки это не сработает, тупо сошлются на ст.23 ЗУ "Про ипотеку" и все.

    Я не схильний оцінювати практичну перспективу конкретної справи. Тут все доволі добре: кредит виконується, проблем не видно що з іпотечним, що з бланковим. Мова тільки про чисту юриспруденцію. 23-я не про те. Там про перехід права власності на незмінний обєкт нерухомості.  Як на мене ВСУ "не до кінця правий" в 6-130, але всі ж люди дорослі й мали б усвідомлювати перспективу.  Для початку потрібно дивитись РРП.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я не схильний оцінювати практичну перспективу конкретної справи. Тут все доволі добре: кредит виконується, проблем не видно що з іпотечним, що з бланковим. Мова тільки про чисту юриспруденцію. 23-я не про те. Там про перехід права власності на незмінний обєкт нерухомості.  Як на мене ВСУ "не до кінця правий" в 6-130, але всі ж люди дорослі й мали б усвідомлювати перспективу.  Для початку потрібно дивитись РРП.

Реконструкція проведена з дозволами,архітектура душу повитягувала,але все прийняли.Правовласності зарестрували(2014р.).

Момент в тому,що банк якось мутно хоче все переоформити(нову іпотеку,новий кредитний договір).Все на словах,емоціях-більше року.Ніяких письмових вимог нема,додаткові договори до існуючих КД та ІД не пропонуються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Реконструкція проведена з дозволами,архітектура душу повитягувала,але все прийняли.Правовласності зарестрували(2014р.).

Момент в тому,що банк якось мутно хоче все переоформити(нову іпотеку,новий кредитний договір).Все на словах,емоціях-більше року.Ніяких письмових вимог нема,додаткові договори до існуючих КД та ІД не пропонуються.

   Так і я ж про те саме. Нотаріуси, принаймні активна їх частина - народ читаючий. Багато хто слідкує за позиціями ВСУ. Видно бачать проблему з внесенням змін до старого договору іпотеки і з реєстрацією таких змін в реєстрі речових прав. Давайте постпвимо питання інакше: за актуальними даними реєстру вже після видачі Вам Свідоцтва про право власності на реконструйовану нерухомість, що Вам перешкоджає  відчужити Ваш обєкт? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Так і я ж про те саме. Нотаріуси, принаймні активна їх частина - народ читаючий. Багато хто слідкує за позиціями ВСУ. Видно бачать проблему з внесенням змін до старого договору іпотеки і з реєстрацією таких змін в реєстрі речових прав. Давайте постпвимо питання інакше: за актуальними даними реєстру вже після видачі Вам Свідоцтва про право власності на реконструйовану нерухомість, що Вам перешкоджає  відчужити Ваш обєкт?

Хм... А це варіант :-) Якщо серйозно-хіба це можливо? Заборона не висить?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Хм... А це варіант :-) Якщо серйозно-хіба це можливо? Заборона не висить?

    Якщо в РРП зареєстроване тільки Ваше право власності і більше ніяких чинних записів, то чому б ні. Це ж не я придумав, що Ви втратили старий обєкт, а зараз маєте  інший обєкт, а Верховний суд. Перевірте через кабінет адмінстративних послуг. Можете звернутись до нотаріуса і отримаєте реальну відповідь виконавця. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Якщо в РРП зареєстроване тільки Ваше право власності і більше ніяких чинних записів, то чому б ні. Це ж не я придумав, що Ви втратили старий обєкт, а зараз маєте  інший обєкт, а Верховний суд. Перевірте через кабінет адмінстративних послуг. Можете звернутись до нотаріуса і отримаєте реальну відповідь виконавця.

Дякую! Стало самому цікаво :-) Відпишу про результат.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Якщо в РРП зареєстроване тільки Ваше право власності і більше ніяких чинних записів, то чому б ні. Це ж не я придумав, що Ви втратили старий обєкт, а зараз маєте  інший обєкт, а Верховний суд. Перевірте через кабінет адмінстративних послуг. Можете звернутись до нотаріуса і отримаєте реальну відповідь виконавця.

Перевірив:заборона є.Можливо банк напряму з нотаріусом оформив,без нової іпотеки? :-)
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Перевірив:заборона є.Можливо банк напряму з нотаріусом оформив,без нової іпотеки? :-)

   Тобто у Вас в довідка з реєстру речових прав показує  1, 2 чи 3 записи (реєстрація власності ,  реєстрація заборони, реєстрація іпотеки) чи як?   

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Тобто у Вас в довідка з реєстру речових прав показує  1, 2 чи 3 записи (реєстрація власності ,  реєстрація заборони, реєстрація іпотеки) чи як?

Довідку не отримував,знайомий нотаріус дивився наявність чи відсутніть заборони,без деталізації.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Довідку не отримував,знайомий нотаріус дивився наявність чи відсутніть заборони,без деталізації.

https://kap.minjust.gov.ua    Ціна питання - 20 грн. за одну адресу.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Тобто у Вас в довідка з реєстру речових прав показує  1, 2 чи 3 записи (реєстрація власності ,  реєстрація заборони, реєстрація іпотеки) чи як?

Тобто,я розумію,можливі нюанси,якщо якогось запису нема або він є,але його не має бути? )))
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Тобто,я розумію,можливі нюанси,якщо якогось запису нема або він є,але його не має бути? )))

 Не стільки нюанси, скільки в цьому питанні нема однозначності. Якщо виходити з точки зору ВСУ, то старий обєкт вибув з цивільного обороту разом з усіма його заборонами, іпотеками, арештами і т.п. У Вас новий обєкт на якому нема обтяжень. Відповідно довідка з РРП мала б показати тільки один запис про реєстрацію права власності на новий(реконструйований) обєкт нерухомості.      Якщо реконструюється наприклад "квартира 15 вул. Пупкіна,15 " в "квартиру 15 вул. Пупкіна,15 ", то автоматом в довідку перенесуть всі обтяження, які числились за тією ж адресою.  Якщо реконструюється  "квартира 15 вул. Пупкіна,15 " в  "нежитлове приміщення вул. Пупкіна,15 ", то ніяких старих записів не мало б бути.    

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

 Не стільки нюанси, скільки в цьому питанні нема однозначності. Якщо виходити з точки зору ВСУ, то старий обєкт вибув з цивільного обороту разом з усіма його заборонами, іпотеками, арештами і т.п. У Вас новий обєкт на якому нема обтяжень. Відповідно довідка з РРП мала б показати тільки один запис про реєстрацію права власності на новий(реконструйований) обєкт нерухомості.      Якщо реконструюється наприклад "квартира 15 вул. Пупкіна,15 " в "квартиру 15 вул. Пупкіна,15 ", то автоматом в довідку перенесуть всі обтяження, які числились за тією ж адресою.  Якщо реконструюється  "квартира 15 вул. Пупкіна,15 " в  "нежитлове приміщення вул. Пупкіна,15 ", то ніяких старих записів не мало б бути.    

Дякую.З*ясую що і як,поділюся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения