Лист ДФС від 10.10.2017 № 2191/6/99-95-42-03-15/ІПК Про визначення ціни придбання заставного майна


Recommended Posts

Опубликовано

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо визначення ціни придбання заставного майна, яке переходить у власність банку (фінансової установи) від платника ПДВ згідно з умовами договору застави, і повідомляє таке.

Відповідно до статті 572 Цивільного кодексу України (далі – Цивільний кодекс) в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).

Статтею 593 Цивільного кодексу визначено, що право застави припиняється, зокрема, у разі набуття заставодержателем права власності на предмет застави.

Підпунктом 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що постачання товарів – є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. Об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до підпункту «а» пункту 185.1 статті 185 Кодексу є операції з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору).

Отже, для заставодавця операції з передачі банку у власність заставленого майна в рахунок погашення заборгованості перед таким банком розцінюються як операції з постачання такого майна. При цьому, якщо заставодавець є зареєстрованим платником ПДВ, такий заставодавець зобов’язаний визначити податкові зобов’язання за такою операцією та скласти податкову накладну, яка підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Для банківської установи (заставоутримувача) операція з оприбуткування об’єкта застави на баланс (у разі звернення стягнення на предмет застави шляхом набуття на нього права власності) розглядається податковим законодавством як операція з придбання такого майна.

Відповідно до пункту 189.15 статті 189 Кодексу у разі постачання (продажу, відчуження іншим способом) банками та іншими фінансовими установами майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна. Ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність. У разі придбання майна у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням ПДВ.

Перший заступник Голови

С.В. Білан

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/72516.html

Опубликовано

ФОП практически никогда не бывают владельцами недвижимости. Обычно недвижимость зарегистрирована на ФО. Доблестный фискальный орган пояснил, что взыскание (даже путем признания права собственности) за банком права собственности на ипотечное имущество, облагается НДС-ом, если имущество принадлежало плательщику НДС-а. Учитывая то, что ФО не является зарегистрированным плательщиками НДС, оно налоговую накладную НДС давать не может (будет). То есть для них последствий никаких.

А вот для предприятий плательщиков, как я понял, это говорит о том, что они обязаны выдать налоговую накладную, т.е. увеличить свои налоговые обязательства по НДС-у и оплатить их (раз накладная выдана). Ну а банк получит возмещение (налоговый кредит). Только мне не понятно, НДС будут считать, как включенный в стоимость имущества (выделять и стоимости оценочной)  либо добавлять. Видимо исходя из заключения оценщика, как будет указана цена с НДС или без НДС.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...