Помогите с договором поруки


Recommended Posts

  • Ответы 76
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Ребята, жду очень комментариев. Исходя из того, что у меня указан срок договора поручительства - он равен сроку на который выдан кредит, а это 72 месяца, то как я поняла из подсказок нужно попытаться доказать, что досрочным взысканием банк уменьшил   срок договора поручительства. Может кто встречал судебную практику?! И еще обратите внимание, что я по договору поручительства должна платить пеню 0,5 % за каждый день просрочки. В декабре банк направил вимогу заемщику и только через 3,5 года официально я получила письмо от Альфа банка, где указывалась просрочка и угроза, что я заграницу не могу  выехать. 

 

Если не получиться прекратить поручительство, то хочу попробывать признать договор факторинга между Альфа и Кредитинами недействительным, а там глядишь и срок поручительства закончиться (годик протянуть). Подскажите темку, где обсуждалось признание договора факторинга недействительным, на том основании, что нового кредитора нет валютной лицензии.

 

А еще я уже писала в другой ветке у  Альфа с заемщиком 2 кредита-беззалоговый и залоговый, по которому я поручитель. Я как поручитель- жена писала расписку, что не против передачи авто в залог, т.е. я предполагала, что если что машина покроет долг, а авто стоило намного больше долга. Потом Альфа продает залоговый кредит и договор поручительства Кредитинам. Кредитины никак не могут исполнительный лист получить. А Альфа свой исполнительный лист получили и передали в ДВС и потребовали погашения за счет авто, которое находится фактически у Кредитинов в залоге. Исполнитель сделал запрос к Кредитинам, но те молчали....в итоге машину продали и погасили долг по беззалоговому. Т.е. получается, что залога нет и я должна отвечать всем своим имуществом....Можно считать єто збільшення відповідальності поручителя? Может признать договор поручительства недействительным в насідок його укладання під пливом помилки?! т.е. я не понимала, что за счет залога могут погасить другой кредит?!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я ось що не можу зрозуміти. 

По великому рахунку ч.4 ст 559 розбита на два твердження.

 

а) якщо строк припинення поруки не встановлений то порука припиняється після 6 місяців від дня настання строку виконання осн.зобовязання.

б) якщо і строк осн. зобовязання не встановлений або встановлений моментом предявлення вимоги то порука припиняється після 1 року з дня укладання дог.поруки.

 

так ось. є договір поруки, в ньому:

1) немає строку припинення з зазначенням конкретної дати, 

2) пише що припиняється із припиненням всіх зобовязань Боржника.

 

в кредитному договорі  пише що  осн. зобовязання припиняється в 2015 році. З чого взяв що саме 2015 рік? пише що - це є дата остаточного погашення всієї суми кредиту.

 

 

в нашому випадку теж банк подав позов достроково погасити кредит.

Тому що в даному випадку застосовується з ч.4 ст559 варіант а чи б

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я ось що не можу зрозуміти. 

По великому рахунку ч.4 ст 559 розбита на два твердження.

 

а) якщо строк припинення поруки не встановлений то порука припиняється після 6 місяців від дня настання строку виконання осн.зобовязання.

б) якщо і строк осн. зобовязання не встановлений або встановлений моментом предявлення вимоги то порука припиняється після 1 року з дня укладання дог.поруки.

 

так ось. є договір поруки, в ньому:

1) немає строку припинення з зазначенням конкретної дати, 

2) пише що припиняється із припиненням всіх зобовязань Боржника.

 

в кредитному договорі  пише що  осн. зобовязання припиняється в 2015 році. З чого взяв що саме 2015 рік? пише що - це є дата остаточного погашення всієї суми кредиту.

 

 

в нашому випадку теж банк подав позов достроково погасити кредит.

Тому що в даному випадку застосовується з ч.4 ст559 варіант а чи б

 

а если придраться? срок договора определен в отдельном пункте. первая часть гласит о сроке 72 мес. вторая часть - до полного погашения кредита. Так что, хотите сказать что не определен все-таки? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

просто суть в даті "2015р." чи можна цю дату назвати строком виконання осн.зобовязання.

і чому в даному випадку (дострокова претензія, судовий позов) не можна розцінювати як "моментом предявлення вимоги" (б).

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

просто суть в даті "2015р." чи можна цю дату назвати строком виконання осн.зобовязання.

і чому в даному випадку (дострокова претензія, судовий позов) не можна розцінювати як "моментом предявлення вимоги" (б).

т.е. насколько я понял, вы говорите об одностороннем изменении одного из существенных условий договора - срока? Что кредитор, предЪявив требование о досрочном погашении кредита, односторонним волеизЪявлением внес изменение в договор? Ну что ж, это вариант. В данном случае следует говорить об увеличении обЪема ответственности поручителя в связи с тем, что теперь вместо текущих платежей ему нужно отвечать сразу и на всю сумму.

Суды только не хотят идти по этому пути.

Далее, суть в дате 2015 г., как вы сказали. Но - это не срок, а термін.

А вот 72 масяца - это срок. Как быть с этим?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я ось що не можу зрозуміти. 

По великому рахунку ч.4 ст 559 розбита на два твердження.

 

а) якщо строк припинення поруки не встановлений то порука припиняється після 6 місяців від дня настання строку виконання осн.зобовязання.

б) якщо і строк осн. зобовязання не встановлений або встановлений моментом предявлення вимоги то порука припиняється після 1 року з дня укладання дог.поруки.

 

так ось. є договір поруки, в ньому:

1) немає строку припинення з зазначенням конкретної дати, 

2) пише що припиняється із припиненням всіх зобовязань Боржника.

 

в кредитному договорі  пише що  осн. зобовязання припиняється в 2015 році. З чого взяв що саме 2015 рік? пише що - це є дата остаточного погашення всієї суми кредиту.

 

 

в нашому випадку теж банк подав позов достроково погасити кредит.

Тому що в даному випадку застосовується з ч.4 ст559 варіант а чи б

Я так поняла вы описываете свою ситуацию?! а не мои договора анализируете?!

А у вас вимога дострокового погашення була?!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я так поняла вы описываете свою ситуацию?! а не мои договора анализируете?!

А у вас вимога дострокового погашення була?!

кстати, и у меня такое впечатление сложилось, но решил продолжить))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

не хотів плодить нових тем,тим більше ситуація дещо схожа. )

 

 

т.е. насколько я понял, вы говорите об одностороннем изменении одного из существенных условий договора - срока? Что кредитор, предЪявив требование о досрочном погашении кредита, односторонним волеизЪявлением внес изменение в договор? Ну что ж, это вариант. В данном случае следует говорить об увеличении обЪема ответственности поручителя в связи с тем, что теперь вместо текущих платежей ему нужно отвечать сразу и на всю сумму.

Суды только не хотят идти по этому пути.

Далее, суть в дате 2015 г., как вы сказали. Но - это не срок, а термін.

А вот 72 масяца - это срок. Как быть с этим?

 

ніні, банк одностороньо не міняв, в договорі кредитному пише що до 1 березня 2015 року

я не знаю як пояснити по іншому. напевно сильно туплю але попробую  хоч сам собі зрозуміти цю поруку %)

 

  строк кредитування від 1 березня 2008 по 1 березня 2015 року.

на скільки я розумію строк з 1.03.2008 по 1.03.2015 року це і є строк основного зобовязання. Так?

 

тоді знову нове питання ч.4.ст559. пише про таке поняття як "день настання строку виконання основного зобов"язання". ЩО це за день? ЦЕ перше березня 2015 року?

 

Строк - це певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення
Джерело: ст. 251 ЦК

 

В наших випадках строк настання виконання осн. зобовязання був змінений тим, що банк подав позов чи претензію ?

 

 

 

І ще одне. останє речення ч.4. ст.559. Якщо строк осн. зобовязання не встанвлений АБО ВСТАНВЛЕНИЙ МОМЕНТОМ ПРЕД"ЯВЛЕННЯ ВИМОГИ...

Так ось питаня:  якщо в кредитному договорі пише і строк осн.зобовязання і те, що банк може пред"явити претензію-вимогу (позов)  щодо стягнення осн. зобовязання (тіло кредиту) передчасно (якщо не буде виконуватись проплата по відсоткам і кредиту).

в такому випадку, що потрібно застосовувати 6 місяців чи 1 рік?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я ось що не можу зрозуміти. 

По великому рахунку ч.4 ст 559 розбита на два твердження.

 

а) якщо строк припинення поруки не встановлений то порука припиняється після 6 місяців від дня настання строку виконання осн.зобовязання.

б) якщо і строк осн. зобовязання не встановлений або встановлений моментом предявлення вимоги то порука припиняється після 1 року з дня укладання дог.поруки.

 

так ось. є договір поруки, в ньому:

1) немає строку припинення з зазначенням конкретної дати, 

2) пише що припиняється із припиненням всіх зобовязань Боржника.

 

в кредитному договорі  пише що  осн. зобовязання припиняється в 2015 році. З чого взяв що саме 2015 рік? пише що - це є дата остаточного погашення всієї суми кредиту.

 

 

в нашому випадку теж банк подав позов достроково погасити кредит.

Тому що в даному випадку застосовується з ч.4 ст559 варіант а чи б

У Вас срок поручительства не установлен, поэтому применяется ч. 4 ст. 559 ЦК.

По поводу срока основного обязательства, нужно смотреть несколько пунктов кредитного договора.

Срок должен быть установлен месяцами, годами, неделями, часами.

если у Вас сказано, что договор заключается на 72 месяца, то это является сроком основного обязательства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

не хотів плодить нових тем,тим більше ситуація дещо схожа. )

 

 

ніні, банк одностороньо не міняв, в договорі кредитному пише що до 1 березня 2015 року

я не знаю як пояснити по іншому. напевно сильно туплю але попробую  хоч сам собі зрозуміти цю поруку %)

 

  строк кредитування від 1 березня 2008 по 1 березня 2015 року.

на скільки я розумію строк з 1.03.2008 по 1.03.2015 року це і є строк основного зобовязання. Так?

 

тоді знову нове питання ч.4.ст559. пише про таке поняття як "день настання строку виконання основного зобов"язання". ЩО це за день? ЦЕ перше березня 2015 року?

 

Строк - це певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення

Джерело: ст. 251 ЦК

 

В наших випадках строк настання виконання осн. зобовязання був змінений тим, що банк подав позов чи претензію ?

 

 

 

І ще одне. останє речення ч.4. ст.559. Якщо строк осн. зобовязання не встанвлений АБО ВСТАНВЛЕНИЙ МОМЕНТОМ ПРЕД"ЯВЛЕННЯ ВИМОГИ...

Так ось питаня:  якщо в кредитному договорі пише і строк осн.зобовязання і те, що банк може пред"явити претензію-вимогу (позов)  щодо стягнення осн. зобовязання (тіло кредиту) передчасно (якщо не буде виконуватись проплата по відсоткам і кредиту).

в такому випадку, що потрібно застосовувати 6 місяців чи 1 рік?

 

День настания Срока основного обязательства это 01.03.2015

А также день, когда заемщик или поручитель получили требование о возврате всего кредита.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

тобто або 1 березня 2015 року (перше) або моментом предявлення (друге). 

але ж суд повинен вибрати одне із або. якщо перше, то з мене стягнуть солідарно заборгованість , якщо друге то   договір поруки припинений

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

тобто або 1 березня 2015 року (перше) або моментом предявлення (друге). 

але ж суд повинен вибрати одне із або. якщо перше, то з мене стягнуть солідарно заборгованість , якщо друге то   договір поруки припинений

Так как у Вас присутствует требование (как я понял), то у Вас договор поручительства прекращен через полгода с момента его получения заемщиком или поручителем.

П.с. Конечно лучше, что бы требование получили именно заемщик.

Вы личку читаете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

вибачте не було часу зайти. в загальному я все зрозумів

+до цього в п.24 пленуму ВССУ  пише:

 

"При цьому в разі пред’явлення вимоги до поручителя кредитор може звернутися до суду протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов’язання. "

 

так як позичальнику направлялась вимога 1 листопада 2010 р. із посиланням на те, що якщо протягом місяця не заплатите прострочені платежі то  момент настання  виконання  осн. зобовязання настане. 

 

мені направили таку вимогу  1 лютого 2011 року але подали позов до суду 1 червня 2011 року (конкретні дати не вказую)

Так ось хотілось би побачити практику ВССУ і ВСУ  в рішеннях яких писало би про те, що вимога - це позов до суду, а не надіслання поручителю листа. 

 

Якщо у когось є силкі на такі рішення-ухвали буду ДУЖЕ вдячний

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

шукай позитивну практику, а найшов просто ужасну.:

 

 

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/25240210

 

 

Виходячи з аналізу цих норм можна прийти до висновку, що невнесення боржником за кредитним договором чергового платежу згідно з графіком погашення боргу може бути початком перебігу шестимісячного строку передбаченого ч. 4 ст. 559 ЦК України тільки за умови, якщо у договорі поруки не встановлено строку на який вона забезпечує виконання зобов'язання. Саме по собі право кредитора вимагати виконання зобов'язання достроково у випадку порушення його виконання не змінює загального строку, протягом якого зобов'язання повинно було бути виконане та відповідно забезпечувалося порукою.

Оскільки у договорі поруки зазначено, що строк його дії пов'язується з повним виконанням зобов'язання за кредитним договором, то відповідно до ч. 1 ст. 251, ч. 1 ст. 252 ЦК України строком закінчення договору поруки, як акцесорного зобов'язання, є строк закінчення основного зобов'язання-кредитного договору.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

шукай позитивну практику, а найшов просто ужасну.:

 

 

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/25240210

не обращайте внимание на глупости  :)

Гните свою линию  :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

шукай позитивну практику, а найшов просто ужасну.:

 

 

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/25240210

 

У Вас тоже надра?

здесь многое зависит от условий кредитного договора.

Есть ли пункт в договоре, который предусматривает, что в случае не выполнения условий договора, банк направляет требование о досрочном взыскании кредита и именно с этого момента срок обязательства настал?

 

И еще раз уточните требование, которое получил заемщик.

В нем было сказано, что он должен погасить текущую задолженность?

или же вернуть весь кредит?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Есть ли пункт в договоре, который предусматривает, что в случае не выполнения условий договора, банк направляет требование о досрочном взыскании кредита и именно с этого момента срок обязательства настал?

 

і в  КД (пункт про дострокове повернення кредиту) і в вимозі направленій позичальнику пишеться про те що , термін повернення кредиту таким  , що настав вважати на 31 день з дати відправлення Кредитором позичальнику повідомлення(вимогу) про дострокове погашення кредиту

(правда у самій вимозі пише що  на 31 день з моменту отримання цієї вимоги).

 

тобто вимога про погашення всього кредиту.

 

І все таки практика не на моїй стороні, більше того є три рішення ВЕРХОВНОГО СУДУ який ввважає, що  вимога (письмова) є тією вимогою  про яку пишеться в ч.4. ст559.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 months later...

решением апелляции в части освобождения от поруки решение первой инстанции оставлено в силе, а вот остальное, это результат самостоятельной борьбы заемщика и отказа послушать хороший совет. пеню с него взыскали, так как он не послушал совета и сказал, что о её уменьшении в суде первой инстанции он не заявлял. дальше судите сами.

 

http://s020.radikal.ru/i711/1307/94/5b2fccf99cd8.jpg

http://s019.radikal.ru/i622/1307/d9/7636d13b99ae.jpg

http://s004.radikal.ru/i205/1307/e8/30652492e240.jpg

http://i078.radikal.ru/1307/ef/19dfcab7ca1f.jpg

http://s018.radikal.ru/i508/1307/b5/f089109b0d76.jpg

http://s61.radikal.ru/i173/1307/33/a3fa1600d02d.jpg

Кассация оставила в силе - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/34340796

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кассация оставила в силе - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/34340796

Прекрасное решение.Спасибо.

Як вбачається 11 січня 2011 року ПАТ «Родовід Банк» направив письмову вимогу ОСОБА_1 як боржнику та ОСОБА_2 як поручителю, остання її отримала 15 січня 2011 року, про що свідчить зворотне поштове повідомлення. Проте з позовом до суду банк звернувся 10 грудня 2012 року, тобто з пропуском шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання.

Но суды в противоречие с положениями Пленума ВССУГУД лепят в очень многих решениях, что если поручитель получил требование в 6 месячный срок с дня наступления срока исполнения основного обязательства, то кредиторы имеют право обратится в 3-годичный срок с иском в суд.

Ваше решение можно будет использовать для подачи в ВСУ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Прекрасное решение.Спасибо.

Як вбачається 11 січня 2011 року ПАТ «Родовід Банк» направив письмову вимогу ОСОБА_1 як боржнику та ОСОБА_2 як поручителю, остання її отримала 15 січня 2011 року, про що свідчить зворотне поштове повідомлення. Проте з позовом до суду банк звернувся 10 грудня 2012 року, тобто з пропуском шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання.

Но суды в противоречие с положениями Пленума ВССУГУД лепят в очень многих решениях, что если поручитель получил требование в 6 месячный срок с дня наступления срока исполнения основного обязательства, то кредиторы имеют право обратится в 3-годичный срок с иском в суд.

Ваше решение можно будет использовать для подачи в ВСУ.

В свое время была филия, но сейчас стала региональная дирекция без своего ЕГРПОУ, что можно придумать, что бы иск о прекращении поручительства приняли по в регионе проживания поручителя?

есть идея поставить еще и заемщика ответчиком?

что еще можно придумать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В свое время была филия, но сейчас стала региональная дирекция без своего ЕГРПОУ, что можно придумать, что бы иск о прекращении поручительства приняли по в регионе проживания поручителя?

есть идея поставить еще и заемщика ответчиком?

что еще можно придумать?

абсолютно согласен. ведь это они (кредитор и заемщик ) между собой договорились! :) а региональная дирекция не представительство юрлица??

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В свое время была филия, но сейчас стала региональная дирекция без своего ЕГРПОУ, что можно придумать, что бы иск о прекращении поручительства приняли по в регионе проживания поручителя?

есть идея поставить еще и заемщика ответчиком?

что еще можно придумать?

пройдено, .... ответчик заемщик и все ок.......

или....http://reyestr.court.gov.ua/Review/27791469

 

Відповідно до ч. 7 ст. 110 ЦПК України позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтись за їх місцезнаходженням.

Відповідно до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, затвердженого постановою Національного банку України від 08 вересня 2011 року № 306, філії діють від імені банку на підставі затвердженого уповноваженим органом банку положення і мають керівника, який діє на підставі виданої банком довіреності.

Оскільки Донецька обласна філія ПАТ «Укрсоцбанк» є структурною одиницею ПАТ «Укрсоцбанк» та здійснює свою діяльність від його імені, а поданий позов пов'язаний з його діяльністю, то позивач мала право звернутися із позовом до суду за місцезнаходженням філії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В свое время была филия, но сейчас стала региональная дирекция без своего ЕГРПОУ, что можно придумать, что бы иск о прекращении поручительства приняли по в регионе проживания поручителя?

есть идея поставить еще и заемщика ответчиком?

что еще можно придумать?

Иск к заемщику, соответчик банк. Все работает.

Иск к филиалу банка, соответчик заемщик. Все работает. (банк хотел скинуть на Киев, район согласился,... апеляха вернула дело обратно в район.)

Иск к банку по месту регистрации - удобно для Киевлян :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...