Определение Хмельницкого окружного админсуда об обеспечении иска о неправомерности действий нотариуса по регистрации права собственности ипотекодержателя путем запрета органам регистрации осуществлять любые регистрационные действия с имуществом


Recommended Posts

http://reyestr.court.gov.ua/Review/54677358

Державний герб України

Копія

Справа № 822/6300/15

  У Х В А Л А

про забезпечення адміністративного позову

28 грудня 2015 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду У.Т. Данилюк, розглянувши клопотання ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі за позовом    ОСОБА_1      до  державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2,  третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача  товариство з обмеженою відповідальністю "Кей-Колект"  про визнання протиправними дій та скасування рішення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та скасування рішення.

Одночасно позивачем було подано клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, в якому вона просить суд  заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії щодо оформлення, переоформлення, реєстрації права власності відносно будинку №10 по вул.Козацькій в с.Лісові Гринівці Хмельницького району Хмельницької області.

В обґрунтування клопотання зазначає про те, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди її правам, які в подальшому буде важно відновити, а ознаки протиправності рішення та дій суб'єкта владних повноважень є очевидними.

Представники сторін в судове засідання не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про розгляд клопотання. Будь-яких заяв чи клопотань стосовно розгляду клопотання до суду не надходило.

Згідно ч.3 ст.118 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові питання про забезпечення адміністративного позову. Розглянувши подане клопотання про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно з ч.1 ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ч.3 ст.117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

Згідно ч. 4 ст. 117 КАС України адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.

Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" в ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Предметом позовних вимог є визнання протиправними дії відповідача щодо проведення за товариством з обмеженою відповідальністю "Кей-Колект" реєстрації права власності на будинок №10 по вул.Козацькій в с.Лісові Гринівці Хмельницького району Хмельницької області, а також визнання протиправним та скасування рішення відповідача за індексним номером 23357279 від 03.08.2015 р. про проведення такої реєстрації.

Суд звертає увагу на те, що доводи клопотання про забезпеченням позову в частині очевидності ознак протиправності рішення та дій повністю співпадають із обґрунтуванням адміністративного позову, однак оцінка цим обставинам з точки зору законності буде надаватись при вирішенні справи по суті, а не при розгляді клопотання про забезпечення позову. Протиправність оскаржуваних рішення та дії не є очевидною та підлягає доведенню в ході розгляду даної адміністративної справи.

Разом з цим, суд звертає увагу на наступне. Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником будинку №10 по вул.Козацькій в с.Лісові Гринівці Хмельницького району Хмельницької області є товариство з обмеженою відповідальністю "Кей-Колект". Попереднім власником будинку є позивач.

Правомірність проведення реєстрації права власності на нерухоме майно за ТОВ "Кей-Колект" підлягає дослідженню лише під час судового вирішення справи, а розпорядження (зокрема, відчуження) ним спірного майна, у разі задоволення позовних вимог, призведе до порушення майнових прав позивача та може не лише ускладнити, але й унеможливити виконання ймовірного судового рішення та вплинути на майнові інтереси інших осіб у разі переходу права власності на спірне майно. Отже, у випадку вчинення дій щодо реєстрації, перереєстрації права власності на нерухоме майно позивачу необхідно буде докласти значних зусиль та витрат для відновлення своїх прав.

Таким чином, суд дійшов висновку щодо доцільності задоволення клопотання про вжиття заходів забезпечення позову та заборони будь-яким особам вчиняти будь-які дії щодо оформлення, переоформлення, реєстрації права власності відносно будинку №10 по вул.Козацькій в с.Лісові Гринівці Хмельницького району Хмельницької області.

При вирішення питання щодо вжиття заходів забезпечення адміністративного позову суд оцінив, чи не може застосуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти, та дійшов висновку, що вжиття вказаних заходів буде мати наслідком виключно збереження існуючого становища до розгляду справи по суті.

Водночас, невжиття таких заходів може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів позивача, на захист яких подано адміністративний позов, стане неможливим, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Таким чином, суд вважає клопотання позивача про забезпечення позову обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 117,118 ,160,165  КАС України, суд, -  

У Х В А Л И В :

Клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову задовольнити.

Заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії щодо оформлення, переоформлення, реєстрації права власності відносно будинку №10 по вул.Козацькій в с.Лісові Гринівці Хмельницького району Хмельницької області до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.

Копію ухвали надіслати сторонам, які беруть участь у справі.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня  отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ОСОБА_3"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_3

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...