Определение апелляционного суда Черниговской области об отмене решения третейского суда в пользу Альфа-банка


Считаете ли Вы решение справедливым и законным?  

4 голоса

  1. 1. Считаете ли Вы решение справедливым?

    • Да
      4
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0
  2. 2. Считаете ли Вы решение законным?

    • Да
      4
    • Нет
      0
    • Затрудняюсь ответить
      0


Recommended Posts

Справа № 22-ц-872/2012

Головуючий у I інстанції - Мороз К.В.

Категорія - цивільна

Доповідач - Висоцька Н. В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2012 року

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого - судді Висоцької Н.В.

суддів: Бойко О.В., Шитченко Н.В.,

при секретарі: Зіньковець О.О.

за участю:представника ПАТ „Альфа-Банк" Петрушанка В.П.,

заявника ОСОБА_6,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства „Альфа-Банк" на ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24 лютого 2012 року по справі за заявою ОСОБА_6 про скасування рішення третейського суду по справі за позовом Публічного акціонерного товариства „Альфа-Банк" до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

в с т а н о в и в:

В апеляційній скарзі представник ПАТ „Альфа-Банк" просить скасувати ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24 лютого 2012 року та відмовити ОСОБА_6 в задоволенні заяви про скасування рішення постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації „Всеукраїнський фінансовий союз" від 19.01.2012 року.

Ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24 лютого 2012 року заяву ОСОБА_6 про скасування рішення третейського суду по справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк" до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задоволено. Скасовано повністю рішення постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській організації „Всеукраїнський фінансовий союз" від 19.01.2012 року та вирішено питання про судові витрати.

Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що рішення судом першої інстанції є незаконним, винесеним з порушенням норм матеріального та процесуального права, неповно було з"ясовано обставини, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, в зв"язку з чим підлягає скасуванню.

Апелянт зазначає, що спори за позовами банків до споживачів про стягнення кредитної заборгованості не відносяться до спорів щодо захисту прав споживачів та підлягають розгляду у третейських судах за наявності третейського застереження; зміни щодо непідвідомчості справ у спорах про захист прав споживачів стосуються тих справ, в яких позивачем, щодо порушення прав є споживач, а ПАТ „Альфа-Банк" не є споживачем.

Вислухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, дослідивши матеріали третейської справи № 3990-9/573/11, доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку.

Судом встановлено, що Постійно діючим третейським судом при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз" 19 січня 2012 року було ухвалено рішення у справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк" до ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитним договором, яким стягнуто з відповідача заборгованість в сумі за кредитом 353 854,90 грн., відсотки 48 662,19 грн. та пеня 267 558,14 грн.

Постановляючи ухвалу про скасування зазначеного рішення третейського суду, суд першої інстанції виходив з того, що дана справа не підвідомча Постійно діючому третейському суду при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз".

З таким висновком суду першої інстанції погоджується апеляційний суд, оскільки він відповідає вимогам закону та матеріалам справи.

Задовольняючи заяву про скасування рішення третейського суду від 19 січня 2012 року, суд першої інстанції виходив з того, що кредит отриманий ОСОБА_6 для особистих потреб і в розумінні положень Закону України „Про захист прав споживачів" є споживчим, а отже справа, у якій третейським судом ухвалено рішення, йому не підвідомча.

Такий висновок суду першої інстанції ґрунтується на матеріалах справи і відповідає вимогам чинного законодавства, що регулює правовідносини в сфері діяльності третейських судів.

З матеріалів справи вбачається, що 11 лютого 20008 року між ЗАТ „Альфа Банк" та ОСОБА_6 було укладено кредитний договір № 490056764, відповідно до умов якого ОСОБА_6 було надано кредит у сумі 71 280,43 доларів США зі сплатою 11,99% річних та строком повернення до 11 лютого 2013 року.

Рішенням Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз" від 19 січня 2012 року позовні вимоги ПАТ „Альфа Банк" до ОСОБА_6 було задоволено та стягнуто з відповідача заборгованість у сумі: за кредитом - 353 854,90 грн., відсотки - 48 662,19 грн., пеня - 267 558,14 грн. та 100 грн. витрат по сплаті третейського збору.

Разом з тим, як вбачається з наказу від 27.08.2009 року по справі № 2Н-218/2009 року Шахтарського міськрайонного суду Донецької області на підставі Договору № 490056764 з ОСОБА_6 вже було стягнуто борг та звернуто стягнення на предмет застави по вказаному договору(а.с. 8-11).

Згідно п. 2 ч. 6 ст. 56 Закону України «Про третейські суди», п. 2 ч. 1 ст. 389-10 ЦПК України, компетентний суд відмовляє в задоволенні заяви про видачу виконавчого документа, якщо справа, по якій прийнято рішення третейського суду, не підвідомча третейському суду відповідно до закону.

Зважаючи на вищевикладене, апеляційний суд вважає, що судом першої інстанції було вірно скасовано рішення третейського суду, оскільки, як вірно вказав суд першої інстанції, кредитний договір укладений між ЗАТ «Альфа Банк» та ОСОБА_6 є договором про надання споживчого кредиту.

Доводи апеляційної скарги стосовно того, що відносини між банком та позичальником з приводу надання кредитних коштів повинні регулюватися виключно нормами ЦК України і положення приписів Закону України „Про захист прав споживачів" на них не поширюються, є необгрунтованими та основані на хибному тлумаченні банком норм матеріального права, враховуючи наступне.

Пунктами 22, 23 ст.1, ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено поняття договору споживчого кредиту, права споживача в разі придбання ним продукції у кредит та зазначено, що договір про надання споживчого кредиту укладається між кредитодавцем та споживачем, відповідно до якого кредитодавець надає кошти (споживчий кредит) або бере зобов'язання надати їх споживачеві для придбання продукції у розмірі та на умовах, встановлених договором, а споживач зобов'язується повернути їх разом з нарахованими відсотками. Дія вказаних норм Закону України «Про захист прав споживачів», згідно Рішення Конституційного Суду України №15-рп/2011 від 10 листопада 2011 року поширюється на правовідносини між кредитодавцем та позичальником (споживачем) за договором про надання споживчого кредиту, що виникають як під час укладення, так і виконання такого договору.

Згідно п. 14 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про третейські суди" зі змінами внесеними Законом України від 3 лютого 2011 року N 2983-VI , який набрав чинності 11.03.2011 року, третейські суди в порядку, передбаченому цим Законом, можуть розглядати будь-які справи, що виникають із цивільних та господарських правовідносин, за винятком справ у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки).

За таких обставин, Постійно діючий третейський суд при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз", ухваливши своє рішення від 19 січня 2012 року по справі за позовом ПАТ „Альфа Банк" до ОСОБА_6 про стягнення достроково заборгованості, фактично вийшов за межі своєї компетенції, оскільки починаючи з 11.03.2011 року справи у спорах щодо захисту прав споживачів не підвідомчі третейським судам, крім того матеріали третейської справи не містять даних про вимогу банку про дострокове повернення коштів.

Враховуючи вищенаведене, ухвала суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, постановленою з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги не дають підстав для її скасування.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313-315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства „Альфа-Банк" відхилити.

Ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 24 лютого 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня проголошення.

Головуючий:Судді:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23874692

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Хорошее решение, но отмена решений третейских судов о взыскании задолженности по кредитным договорам для потребительских целей носит избирательный характер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Что-то вы имели в виду "избирательный характер"?

Посмотрите в реестр, большинство решений против заемщиков все равно.

Но позитивная тенденция по отмене решений третейских судов и отказе в выдаче исполнительных листов на решения третейских судов просматривается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

это "ваша личная статистика" носит "избирательный характер" :P

да, действительно, предыдущие решения до Решения КС (звернення Степаненко) были в пользу Альфа-банка. потом все поменялось.

возьмите период для анализа с ноября 2011 года ;)

а так - получилась "средняя темпеература по палате"

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вы конечно все молодцы, но какое реальное соотношение дел в пользу заемщиков???
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вы конечно все молодцы, но какое реальное соотношение дел в пользу заемщиков???

не понятно вообще - раз уж ВССУ накарлякал, что банки не есть потребители и в третейские суды ходить взыскивать могут, почеу апелляшка Черниговской области продолжает отказывать в выдаче исполнительного листа Альфе?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вы конечно все молодцы, но какое реальное соотношение дел в пользу заемщиков???

Ярослав,на данный момент Вы правы - достаточно промониторить реестр решений. Но тенденция принятия решений в пользу заёмщиков Альфа-Банка растёт. Та же судья Высоцкая вынесла ухвалу в отношении меня в пользу банка,хотя мои доводы были те же,что и в ухвале вначале этой ветки. То же самое касается и других судей Апелляционного суда Черниговской обл. и Новозаводского суда Чернигова.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Та же судья Высоцкая вынесла ухвалу в отношении меня в пользу банка,хотя мои доводы были те же,что и в ухвале вначале этой ветки.

Это для меня все таки остается загадкой. Они ж прекрасно всё знают, кто что выносит.

Кто-то готовит обращение в КСУ? Как-то странно разворачиваются события. По выдаче ИС по третейке только одно решение ВССУ в пользу заемщиков. Остальные затаились.

З.Ы. Может распечатать все положительные решения и дать пачку судье?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Та же судья Высоцкая вынесла ухвалу в отношении меня в пользу банка,хотя мои доводы были те же,что и в ухвале вначале этой ветки.

Это для меня все таки остается загадкой. Они ж прекрасно всё знают, кто что выносит.

Кто-то готовит обращение в КСУ? Как-то странно разворачиваются события. По выдаче ИС по третейке только одно решение ВССУ в пользу заемщиков. Остальные затаились.

З.Ы. Может распечатать все положительные решения и дать пачку судье?

ВССУ интересно, может у кого есть решение ВССУ по выдаче исп. листа

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

З.Ы. Может распечатать все положительные решения и дать пачку судье?

Чем я сейчас и занимаюсь. Распечатывать все не буду, но бомбовых решений с хорошей формулировкой штук 5 приложу,а на остальные дам ссылки в самой апелляционной жалобе.
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Чем я сейчас и занимаюсь. Распечатывать все не буду, но бомбовых решений с хорошей формулировкой штук 5 приложу,а на остальные дам ссылки в самой апелляционной жалобе.

Где можно увидеть Ваши 5 решений ? Очень будут кстати !
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я тут выкладывал.

Да и просто по всему разделу по судебным решениям просмотрите - Ростислав их много выкладывал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я тут выкладывал.

Да и просто по всему разделу по судебным решениям просмотрите - Ростислав их много выкладывал.

ЗУ по третейским судамот от 03.02.11г. вступил в силу с 11 марта 2011года. А если третейский суд вынес решение в ноябре 2010 года ,оно имеет силу ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А вот как в такой ситуации быть? Жду копию ухвалы Новозаводского суда с 16.03.12. Я так понимаю,что срок апеляционного обжалования не пропущен, т.к. он и не начинался в понимании ч.3 ст.222 ЦК. Стоит ли делать упор на этом в апел. жалобе или отморозиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А вот как в такой ситуации быть? Жду копию ухвалы Новозаводского суда с 16.03.12. Я так понимаю,что срок апеляционного обжалования не пропущен, т.к. он и не начинался в понимании ч.3 ст.222 ЦК. Стоит ли делать упор на этом в апел. жалобе или отморозиться.

ждите определение по почте, вы же не принимали участие в рассмотрении.

С момента получения у Вас будет 5 дней на обжалование определения в апелляции.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ждите определение по почте, вы же не принимали участие в рассмотрении.

С момента получения у Вас будет 5 дней на обжалование определения в апелляции.

Ярослав,спасибо - я это понимаю. Следует ли делать на этом упор в апелляции? Ведь апелляция может втупую сослаться на пропуск срока апелляционного обжалования, кассация жалоб почти не читает и отфутболивают.Так что могут прокатить меня по полной программе.

И в случае открытия исполнительного производства как поступить, я ведь не до конца использовал свои процессуальные права. Сегодня отправил рекомендованным письмом жалобу Председателю Новозаводского суда Мурашко М.И. с просьбой разобраться в беспорядке и посодействовать в получении копии ухвалы надлежащим образом. Хоть ЗУ "Об обращении граждан" не распространяется на действия судов, но тем не менее... А вдруг случится чудо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вот сделал подборочку (01.02.12 - 15.05.2012) ухвал Апелляционного суда Чернигова об отказах Альфе в выдаче исполнительного листа с фамилиями судей. Прикладывайте к искам и заявлениям. Я думаю,когда судья увидит свою фамилию в этом списке,он хорошо подумает,прежде чем угодить банку.

Ухвали Апеляційного суду Чернігівської області (відмова у видачі виконавчого листа ПАТ «Альфа-Банк» або повернення справ до суду першої інстанції (в кінці)

Посилка на реєстр судових рішень Дата № справи Головуючий суддя

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23978798 15.05.12 № 22-ц-1524/2012 Шарапова О. Л.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23978779 15.05.12 № 22-ц-1514/2012 Шарапова О. Л.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23978778 15.05.12 № 22-ц-1527/2012 Шарапова О. Л.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23903311 11.05.12 № 22-ц-1093/2012 Боброва І. О.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23964035 11.05.12 № 22-ц-1095/2012 Скрипка А. А.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23903395 07.05.12 № 22-ц-912/2012 Позігун М.І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23903376 07.05.12 № 22-ц-885/2012 Позігун М.І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23777137 04.05.12 № 22-ц-1339/2012 Шарапова О.Л.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23777135 03.05.12 № 22-ц-1334/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23775048 27.04.12 № 22-ц-1026/2012 Шарапова О. Л.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23815939 27.04.12 № 22-ц-709/2012 Бойко О. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23777147 25.04.12 № 22-ц-805/2012 Бойко О. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774967 24.04.12 № 22-ц-1092/2012 Шарапова О. Л.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23777146 23.04.12 № 22-ц-1090/2012 Бойко О. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23874692 23.04.12 № 22-ц-872/2012 Висоцька Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774943 20.04.12 № 22-ц-1034/2012 Бечко Є. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23775053 20.04.12 № 22-ц-857/2012 Тагієв С. Р.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23786978 18.04.12 № 22-ц-1033/2012 Євстафіїв О. К.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23874686 18.04.12 № 22-ц-859/2012 Висоцька Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774948 17.04.12 № 22-ц-880/2012 Хромець Н.С .

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22650640 12.04.12 № 22-ц-1021/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774873 12.04.12 № 22-ц-1027/2012 Шемець Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23978764 11.04.12 № 22-ц-1040/2012 Губар В. С.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22483363 09.04.12. № 22-ц-873/2012 Позігун М.І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774897 06.04.12 № 22-ц-1044/2012 Висоцька Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23874656 02.04.12 № 22-ц-721/2012 Зінченко С. П.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774850 26.03.12 № 22-ц-808/2012 Шевченко В. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23874660 26.03.12 № 22-ц-723/2012 Зінченко С. П.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361780 23.03.12 № 22-ц-877/2012 Боброва І. О.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361781 23.03.12 № 22-ц-807/2012 Боброва І. О.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361695 21.03.12 № 22-ц-810/2012 Бечко Є. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361825 21.03.12 № 22-ц-720/2012 Бечко Є. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23774835 21.03.12 № 22-ц-812/2012 Шевченко В. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361670 20.03.12 № 22-ц-719/2012 Острянський В. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361672 20.03.12 № 22-ц-706/2012 Острянський В. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361767 20.03.12 № 22-ц-470/201 Страшний М. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361768 20.03.12 № 22-ц-433/2012 Страшний М. М.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361829 20.03.12 № 22-ц-696/201 Хромець Н. С.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22361625 19.03.12 № 22-ц-862/2012 Шемець Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22362311 16.03.12 № 22-ц-718/201 Висоцька Н. В.)

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22270731 22.02.12 № 22-ц-518/2012 Шемець Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21753056 16.02.12 № 22-ц-474/2012 Шемець Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21523980 13.02.12 № 22-ц-355/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21523976 13.02.12 № 22-ц-397/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21523909 09.02.12 № 22-ц-237/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21524001 09.02.12 № 22-ц-32/2012 Хромець Н. С.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21524103 09.02.12 № 22-ц-473/2012 Мамонова О. Є.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21753050 08.02.12 № 22-ц-430/2012 Шемець Н. В.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21523912 06.02.12 № 22-ц-267/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21523578 02.02.12 № 22-ц-257/2012 Позігун М. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22265820 02.02.12 № 22-ц-356/2012 Острянський В. І.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/21524100 01.02.12 № 22-ц-432/2012 Мамонова О. Є.

______________________________________________.doc

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А вот нашёл и ухвалу по поводу меня:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22270725

Справа № 22-ц-259/2012Головуючий у I інстанції Мороз К.В.

Категорія цивільнаДоповідач - Висоцька Н. В.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 лютого 2012 року

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

головуючого - суддіВисоцької Н.В.,

суддів:Смаглюк Р.І., Шитченко Н.В.,

при секретарі:Зіньковець О.О.,

за участю:представника відповідача ОСОБА_5, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6, ОСОБА_7 на ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 18 листопада 2011 року у справі за заявою ОСОБА_6, ОСОБА_7 про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз” від 28.07.2011 року по справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк” до ОСОБА_6, ОСОБА_7 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

в с т а н о в и в:

Ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 18 листопада 2011 року в задоволенні заяви ОСОБА_8, ОСОБА_7 про скасування рішення Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації „Всеукраїнський фінансовий союз” від 28.07.2011 року по справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк” до ОСОБА_8, ОСОБА_7 про стягнення заборгованості за кредитним договором відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_8, ОСОБА_7 просять скасувати ухвалу суду, посилаючись на порушення судом норм закону та неповне з”ясування обставин справи.

Доводи скарги зводяться до того, що третейська угода не відповідає положенням чинного законодавства України, адже не містить відомостей про місцезнаходження третейського суду, який є однією із сторін угоди.

Проігноровано судом посилання заявників щодо предмета спору та положення ст.ст. 2, 5 Закону України „Про третейські суди”, з яких випливає, що спочатку повинен виникнути спір про право цивільне або господарське, а потім вже сторони складають третейську угоду про передачу цього конкретного спору на розгляду третейського суду. Діюче законодавство, на думку апелянтів, не передбачає права осіб укладати третейську угоду про передачу на вирішення третейського суду невизначеної або необмеженої кількості спорів, які можуть виникнути між сторонами договору у майбутньому. ( я и ссылку На Пленум ВСУ дал )

Допустив суд порушення ст. 6 Закону „Про третейські суди”, оскільки не звернув уваги на те, що кредитний договір, укладений сторонами, відносився до споживчого кредиту, а тому третейський суд не мав права розглядати цей спір.

Порушив суд і ст.ст. 18, 19 Закону, адже не взяв до уваги, що деякі працівники ПАТ „Альфа-Банк” є засновниками Всеукраїнської Громадської Організації „Всеукраїнський фінансовий союз”. Зазначені обставини вплинули на діяльність третейського суду при розгляді справи та ухваленні рішення.

Зазначають, що рішення третейського суду не було підписано суддею Поклад Д.В., який його постановив, внаслідок чого, рішення не може набрати законної сили.

Не були ознайомлені заявники з Регламентом третейського суду, що є порушенням ст. 12 Закону України „Про третейські суди”.

Вислухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи, дослідивши матеріали третейської справи № 2378-12/96/11, доводи апеляційної скарги, суд приходить до слідуючого висновку.

З матеріалів справи вбачається, що Постійно діючим Третейським судом при Всеукраїнській громадській організації «Всеукраїнський фінансовий союз» 28.07.2011 року по справі за позовом ПАТ «Альфа-Банк» до ОСОБА_8, ОСОБА_7 про стягнення боргу було прийнято рішення, згідно якого позовні вимоги ПАТ «Альфа-Банк» були задоволені в повному обсязі, стягнуто з ОСОБА_8, ОСОБА_7 на користь ПАТ «Альфа-Банк» солідарно заборгованість за кредитним договором в сумі 22374,52 грн.. по процентах 2,09 грн., по комісії 5912,19 грн., штраф 3731,25 грн., пеня 6762,50 грн., стягнуто судові витрати, а саме витрати по сплаті третейського збору в сумі 100,00 грн. (а.с. 8-11).

Відмовляючи в задоволенні заяви ОСОБА_8, ОСОБА_7 про скасування рішення третейського суду, суд першої інстанції виходив з того, що заявником не доведено наявність правових підстав для скасування рішення третейського суду, яке не виходить за межі третейського розгляду та постановлено у відповідності до вимог чинного на день його ухвалення законодавства.

Такий висновок суду першої інстанції ґрунтується на матеріалах справи і відповідає вимогам чинного законодавства, що регулює правовідносини в сфері діяльності третейських судів.

Відповідно до Закону України „Про третейські суди” та ст.17 ЦПК України сторони мають право передати спір на розгляд третейського суду, крім випадків, встановлених законом.

Предметом кредитного договору № хххххххх від 30.11.2009 року є надання банком позичальнику кредиту в сумі 22541,68 грн. на строк користування до 30.11.2017 року, зі сплатою відсотків в розмірі 0,01 % річних та комісією у розмірі 2%, а позичальник зобовязується повернути наданий кредит і сплатити проценти та комісії за кредитом у встановлений цим Договором строк та виконати інші зобовязання за цим договором в повному обсязі. Цільове призначення кредиту за цим договором- повернення заборгованості за кредитним договором № хххххххх від 11.07.2008 року. Пунктом 8.3 кредитного договору (а.с. 12-13 даної справи,), судовий захист прав та законних інтересів, які мають сторони в звязку з цим Договором, в тому числі розгляд та вирішення спорів, які виникають при виконанні, зміни або розірвання даного договору, відбувається у Постійно діючому третейському суді при Всеукраїнській громадській організації „Всеукраїнський фінансовий союз” у відповідності до його Регламенту. Справа розглядається одним третейським суддею, який призначається головою Постійно діючого Третейського суду при Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський фінансовий союз». Сторони домовились, що розгляд їх спору у Третейському суді буде проходити виключно на підставі наданих Сторонами письмових матеріалів без проведення усного слухання і виклику Сторін.

Отже, між сторонами укладена третейська угода, яка відповідає вимогам ст.12 Закону „Про третейські суди”, вимогам цивільного процесуального законодавства і, зокрема, ст.203 ЦК України і за умовами якої на вирішення третейського суду може бути переданий будь-який спір, що стосується виконання зобов”язань за кредитними договорами укладеними між сторонами, у тому числі і стягнення заборгованості за кредитом.

Крім того, як розтлумачив Конституційний суд України в своєму рішенні №15-рп/2011 від 10.11.2011 р., Закон «Про захист прав споживачів» поширюється на правовідносини між кредитодавцем та позичальником за договором про надання споживчого кредиту. З матеріалів справи не вбачається, що договір між ПАТ „Альфа-Банк” та ОСОБА_8, ОСОБА_7 був саме про надання споживчого кредиту.

Згідно матеріалів справи ОСОБА_8 під час укладання кредитного договору був в повному обсязі ознайомлений з умовами кредитного договору, які були їй розяснені та зрозумілі, про що свідчить її підпис на кожному аркуші укладеного кредитного договору в тому числі із третейським застереженням, передбаченим пунктом 8.3 кредитного договору № ххххххх та п. 5.1 договору поруки № ххххххх П від 30.11.2009 року (а.с.12-13, 14). ( про п.9 ст. 15 ЗПП молчок, т.к. типа договор не споживчий)

Права кредитора у кредитних правовідносинах, способи механізму захисту цих прав встановлюються не нормами Закону України „Про захист прав споживача, а забезпечуються на основі положень Цивільного кодексу та інших актів цивільного законодавства.

У зв”язку з чим є безпідставним посилання ОСОБА_8, ОСОБА_7 що третейський суд розглянув не підвідомчу йому справу, а суд першої інстанції не вірно оцінив обставини справи, оскільки після укладення договору між сторонами виникли кредитні правовідносини, і тому до спору щодо виконання ОСОБА_8, ОСОБА_7 умов зазначеного кредитного договору від 30.11. 2009 року Закон України „Про захист прав споживачів” не може застосовуватися, а застосуванню підлягає спеціальне законодавство, що регулює кредитні правовідносини.

Крім того, згідно чинного законодавства, договір сторін про передачу спору на розгляд третейського суду не є відмовою від права на звернення до суду за захистом, і в судовому порядку, як то передбачено п. 3ст. 51 Закону „Про третейські суди” третейська угода між Пат”Альфа- Банк” та ОСОБА_8, ОСОБА_7 не визнана недійсною”..

Таким чином, апеляційним судом не виявлено невідповідності третейської угоди вимогам цивільного законодавства, і тому відсутні сумніви у правомірності третейського розгляду і законності рішення третейського суду.

Інші доводи апеляційної скарги не містять в собі підстав, визначених ч.3 ст.51 Закону України „Про третейські суди”, за яких рішення третейського суду може бути скасовано, а відтак доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 308, 312, 313-315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_6, ОСОБА_7 відхилити.

Ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 18 листопада 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня проголошення.

Головуючий:Судді:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/22270725

А теперь про "непотребительские" характеристики договора.Как это назвать,когда сам банк указывает о потребительском кредите? А суды всех инстанций,включая кассацию в упор не видят,хотя во все инстанции отсылал эту копию Додатка 1

Кстати, та же судья Высоцкая потом принимала решения только в пользу заёмщиков, о чём можно убедиться из приведённого мною списка постом выше.

post-8450-1337442995_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

А теперь такое вот курьёзное решение:

Справа№6/2515/298/2012

Провадження №6/2515/17327/11

Ухвала

23 квітня 2012 року

Новозаводський районний суд міста Чернігова

у складі: головуючого-судді Філатової Л. Б.

при секретарі Гиляка О. М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Чернігові заяву Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк"про видачу виконавчого документа на підставі рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації "Всеукраїнський фінансовий союз" винесеного у складі: судді Бендик О.В. (одноособово) по цивільній справі за позовом ПАТ „Альфа-Банк" до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

В с т а н о в и в :

ПАТ „Альфа-Банк" звернувся до суду з заявою про видачу виконавчого документа на підставі рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації "Всеукраїнський фінансовий союз"по справі № 1771-5\14\11. Заявлені вимоги мотивує тим, що 12.05.2011 року Постійно діючим третейським судом при Всеукраїнській Громадській Організації "Всеукраїнський фінансовий союз" винесено рішення по справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк"до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 про стягнення заборгованості за кредитним договором, яким в повному обсязі задоволено позовні вимоги ПАТ "Альфа-Банк"і стягнуто з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 солідарно на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" заборгованість у сумі : за кредитом - 362 883,43 грн. (триста шістдесят дві тисячі вісімсот вісімдесят три гривні 43 копійки); за відсотками - 19 758,27 грн. (дев»ятнадцять тисяч сімсот пятдесят вісім гривень 27 копійок); по пені - 36 169,52 грн.( тридцять шість тисяч сто шістдесят дев»ять гривень 52 копійки) та солідарно судових витрат, а саме - витрат по сплаті третейського збору в сумі 100,00 (сто гривень 00 копійок), а також стягнуто з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на користь ПАТ „Альфа-Банк" пені за договором поруки в розмірі - 14 438,09 грн. (чотирнадцять тисяч чотириста тридцять вісім гривень 09 копійок) з кожного. Вказують, що справа № 1771-5\14\11 Третейського суду розглянута з дотриманням вимог ст. 6, ст.ст. 16-19 ЗУ "Про третейські суди"і рішення Третейського суду набрало законної сили.

Учасники судового розгляду не з'явились, представник ПАТ "Альфа-Банк"про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить зворотнє поштове повідомлення, ОСОБА_4,ОСОБА_3,ОСОБА_6,ОСОБА_7,ОСОБА_8 про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, про що свідчать зворотні поштові повідомлення, ОСОБА_5 про день та час розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку, судові повідомлення, направлені за місцем його реєстрації неодноразово поверталися не врученими з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання", а отже відповідно до п.5 ч.5 ст. 74 ЦПК України про день та час розгляду справи він вважається повідомленим належним чином.

На підставі ч.1 ст.56 ЗУ „Про третейські суди", ч.1 ст. 389-9 ЦПК України, суд вважає за можливим розглядати дану справу у відсутності не з'явившихся учасників судового процесу і у відповідності до ч.2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали даної цивільної справи № 6-298/12 та перевіривши матеріали цивільної справи № 1771-5\14\11 Третейського суду, суд приходить до висновку, що підстав для відмови у видачі виконавчого документа, які передбачені ч. 6 ст. 56 ЗУ "Про третейські суди"та ст. 389-10 ЦПК України відсутні (кредит позичальнику надавався в іноземній валюті, що саме по собі виключає витрачання кредиту на споживчі потреби, оскільки грошовою одиницею в Україні є українська гривня), тому заява ПАТ "Альфа-Банк"підлягає задоволенню.

Заявником понесені та документально підтверджені судові витрати, які підлягають стягненню з боржників на користь заявника.

На підставі викладеного та керуючись ст.56 ЗУ"Про третейські суди", ст.ст. 389-9, 389-10, 389-11 ЦПК України, суд, -

Ухвалив:

Заяву Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк"про видачу виконавчого документа -задовольнити.

Видати Публічному акціонерному товариству "Альфа-Банк"- виконавчий лист на підставі рішення Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації "Всеукраїнський фінансовий союз" винесеного у складі: судді Бендик О.В. (одноособово) від 12.05.2011 року по цивільній справі № 1771-5\14\11 Третейського суду про стягнення з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 солідарно на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк" , 01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, п\р 37398000000002, МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 заборгованість у сумі : за кредитом - 362 883,43 грн. (триста шістдесят дві тисячі вісімсот вісімдесят три гривні 43 копійки); за відсотками - 19 758,27 грн. (дев»ятнадцять тисяч сімсот пятдесят вісім гривень 27 копійок); по пені - 36 169,52 грн.( тридцять шість тисяч сто шістдесят дев»ять гривень 52 копійки) та солідарно судових витрат, а саме - витрат по сплаті третейського збору в сумі 100,00 (сто гривень 00 копійок), і стягнення з ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на користь ПАТ „Альфа-Банк",01025, м.Київ, вул.Десятинна, 4\6, п\р 37398000000002, МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 пені за договором поруки в розмірі - 14 438,09 грн. (чотирнадцять тисяч чотириста тридцять вісім гривень 09 копійок) з кожного.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 судовий збір в розмірі 1,41 грн. (одна гривня 41 копійка).

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 судовий збір в розмірі 1,41 грн. (одна гривня 41 копійка).

Стягнути з ОСОБА_5 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 судовий збір в розмірі 1,41 грн. (одна гривня 41 копійка).

Стягнути з ОСОБА_6 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 судовий збір в розмірі 1,41 грн. (одна гривня 41 копійка).

Стягнути з ОСОБА_7 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 судовий збір в розмірі 1,41 грн. (одна гривня 41 копійка).

Стягнути з ОСОБА_8 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 судовий збір в розмірі 1,41 грн. (одна гривня 41 копійка).

Стягнути з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 сплачені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 5 грн. (п»ять гривень).

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 сплачені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 5 грн. (п»ять гривень).

Стягнути з ОСОБА_5 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 сплачені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 5 грн. (п»ять гривень).

Стягнути з ОСОБА_6 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 сплачені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 5 грн. (п»ять гривень).

Стягнути з ОСОБА_7 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 сплачені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 5 грн. (п»ять гривень).

Стягнути з ОСОБА_8 на користь Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк",01025, м. Київ, вул.Десятинна, 4\6, номер рахунку 63992157 в ПАТ «Альфа Банк» , МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714 сплачені судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 5 грн. (п»ять гривень).

Справу № 1771\14\11 за позовом Публічного акціонерного товариства "Альфа-Банк"до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 про стягнення заборгованості за кредитним договором - повернути до Постійно діючого третейського суду при Всеукраїнській Громадській Організації "Всеукраїнський фінансовий союз".

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Новозаводський районний суд м. Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів.

Суддя Новозаводського

районного суду міста Чернігова Л.Б. Філатова

http://reyestr.court.gov.ua/Review/23669172

И как с этим быть?

И так, между прочим, не указана дата подписания договра в контексте выделенного красным.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ярослав,спасибо - я это понимаю. Следует ли делать на этом упор в апелляции? Ведь апелляция может втупую сослаться на пропуск срока апелляционного обжалования, кассация жалоб почти не читает и отфутболивают.Так что могут прокатить меня по полной программе.

И в случае открытия исполнительного производства как поступить, я ведь не до конца использовал свои процессуальные права. Сегодня отправил рекомендованным письмом жалобу Председателю Новозаводского суда Мурашко М.И. с просьбой разобраться в беспорядке и посодействовать в получении копии ухвалы надлежащим образом. Хоть ЗУ "Об обращении граждан" не распространяется на действия судов, но тем не менее... А вдруг случится чудо.

сейчас апелляция не отказывает сразу в принятии, а направляет Вам письмо, где поясняет, что если Вы хотите, что бы Ваше заявление было принято, то приложите ходатайство с обозначением уважительных причин пропуска срока на апелляционное обжалование.

ч. 3 ст. 297 ЦПК Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження апеляційний суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади чи органу місцевого самоврядування подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

сейчас апелляция не отказывает сразу в принятии, а направляет Вам письмо, где поясняет, что если Вы хотите, что бы Ваше заявление было принято, то приложите ходатайство с обозначением уважительных причин пропуска срока на апелляционное обжалование.

ч. 3 ст. 297 ЦПК Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Незалежно від поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження апеляційний суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади чи органу місцевого самоврядування подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного судового рішення.

Ярослав,я так понимаю,что пока я не получил надлежащим образом копию ухвалы,то и срок на апелляционное обжалование не начался ( ч.3 ст.222 ЦПК и ч. 1 ст.294 ЦПК ):

1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом

десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у

справі, але не були присутні у судовому засіданні під час

проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу

протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Хотя,конечно же,если идти по пути наименьшего сопротивления, то лучше подать ходатайство о восстановлении срока. Как я понимаю,это система такая - прав ты или не прав, отсчёт идёт со дня оглашения ухвалы.. Апелляция зарубит,а кассация даже и читать не будет.

И другой вопрос: как в этом случае вести себя с ДВС, если конечно она быстро объявится?

Всем заранее спасибо за советы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 7 months later...

Ярослав,я так понимаю,что пока я не получил надлежащим образом копию ухвалы,то и срок на апелляционное обжалование не начался ( ч.3 ст.222 ЦПК и ч. 1 ст.294 ЦПК ):

1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом

десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у

справі, але не були присутні у судовому засіданні під час

проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу

протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Хотя,конечно же,если идти по пути наименьшего сопротивления, то лучше подать ходатайство о восстановлении срока. Как я понимаю,это система такая - прав ты или не прав, отсчёт идёт со дня оглашения ухвалы.. Апелляция зарубит,а кассация даже и читать не будет.

И другой вопрос: как в этом случае вести себя с ДВС, если конечно она быстро объявится?

Всем заранее спасибо за советы.

Срок для кассационного обжалования идет именно с момент оглашения.

Стаття 325. Строк на касаційне оскарження

1. Касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили рішенням (ухвалою) апеляційного суду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения