Recommended Posts

Опубликовано

Скажите а как должен выглядеть этот документ - Банки зобов'язані перед укладенням кредитного договору надати споживачу в письмовій формі інформацію про умови кредитування, а також орієнтовну сукупну вартість кредиту, зазначивши таке.....

и, что если мне перед подписанием кредитного договора в письменном виде никто ничего "ненадавал"?

Спасибо.

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/mai...HI4LIs80msh8Ie6

Правлением Национального Банка Украины Постановлением № 168 от 10 мая 2007г.утверждены Правила предоставления банками Украины информации потребителям об условиях кредитования и общей стоимости кредита:

"ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

10.05.2007 N 168

Зареєстровано в Мінісертві

юстиції України

25 травня 2007 р.

за N 541/13808

Про затвердження Правил надання банками України

інформації споживачу про умови кредитування

та сукупну вартість кредиту

Відповідно до пункту 4 статті 7 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статей 47, 49 та 56 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ) статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів" ( 1023-12 ), з метою захисту прав споживачів під час укладення договорів про надання споживчих кредитів та забезпечення надання банками споживачам повної інформації про сукупну вартість кредиту Правління Національного банку України П О С Т А Н О В Л Я Є:

1. Затвердити Правила надання банками України інформації поживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту (далі - Правила), що додаються.

2. Департаменту методології банківського регулювання та нагляду (Н.В.Іваненко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України, а також банків України для використання в роботі.

3. Департаменту банківського регулювання і нагляду (В.О.Зінченко) і територіальним управлінням Національного банку України під час здійснення інспекційних перевірок банків та їх філій, відділень перевіряти виконання вимог Правил.

4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора - директора Дирекції з банківського регулювання та нагляду О.І. Кірєєва, Департамент банківського регулювання і нагляду (В.О.Зінченко) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.

В.о.Голови А.В.Шаповалов

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Правління

Національного банку України

10.05.2007 N 168

Зареєстровано в Мінісертві

юстиції України

25 травня 2007 р.

за N 541/13808

ПРАВИЛА

надання банками України інформації споживачу

про умови кредитування та сукупну вартість кредиту

1. Загальні положення

1.1. Ці Правила розроблено відповідно до пункту 4 статті 7 Закону України "Про Національний банк України" ( 679-14 ), статей 47, 49 та 56 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 2121-14 ), статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів" ( 1023-12 ), з метою захисту прав споживачів під час укладення договорів про надання споживчих кредитів (далі - кредитні договори), запобігання завданню споживачам моральної чи матеріальної шкоди через надання свідомо недостовірної чи неповної інформації.

1.2. Ці Правила регулюють порядок надання банками споживачу повної, необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про сукупну вартість споживчого кредиту (кредиту на поточні потреби, кредиту в інвестиційну діяльність, іпотечного кредиту) з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача, які пов'язані з отриманням, обслуговуванням та погашенням кредиту (у тому числі наданого у формі кредитної лінії, овердрафту за картковим рахунком тощо) і мають бути оплачені споживачем згідно з вимогами законодавства України та/або кредитного договору про надання споживчого кредиту.

1.3. Банки зобов'язані забезпечувати виконання цих Правил:

у разі поширення інформації про послуги з надання кредитів споживачам;

під час укладення кредитних договорів зі споживачами;

у разі усних чи письмових звернень споживачів.

1.4. Терміни, що використовуються в цих Правилах, уживаються в значеннях, визначених законодавчими актами України та нормативно-правовими актами Національного банку України (далі - Національний банк).

2. Вимоги щодо надання споживачу попередньоїіінформації про умови кредитування та орієнтовну

сукупну вартість кредиту

2.1. Банки зобов'язані перед укладенням кредитного договору надати споживачу в письмовій формі інформацію про умови кредитування, а також орієнтовну сукупну вартість кредиту,

зазначивши таке:

а) найменування та місцезнаходження банку - юридичної особи та його структурного підрозділу;

б) умови кредитування, зокрема:

можливу суму кредиту;

строк, на який кредит може бути одержаний;

мету, для якої кредит може бути використаний;

форми та види його забезпечення;

необхідність здійснення оцінки майна та, якщо така оцінка є необхідною, ким вона здійснюється;

наявні форми кредитування з коротким описом відмінностей між ними, у тому числі між зобов'язаннями споживача;

тип процентної ставки (фіксована, плаваюча тощо);

переваги та недоліки пропонованих схем кредитування;

в) орієнтовну сукупну вартість кредиту з урахуванням:

процентної ставки за кредитом, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача, які пов'язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту (у тому числі на користь третіх осіб - страховиків, оцінювачів, реєстраторів, нотаріусів тощо);

варіантів погашення кредиту, уключаючи кількість платежів, їх періодичність та обсяги;

можливості та умов дострокового повернення кредиту;

г) інші умови, передбачені законодавством.

2.2. Інформація про платежі споживача, які зазначені в пункті 2.1 цієї глави, надається з обов'язковим зазначенням бази їх розрахунку (зазначається сума, на підставі якої робиться розрахунок, зокрема сума наданого кредиту, сума непогашеного кредиту, фіксована сума тощо).

2.3. У разі, якщо окремі умови кредитування діятимуть протягом не всього строку користування кредитом, банки мають обов'язково ознайомити споживача з умовами, а також зі строком, протягом якого діятимуть такі умови, та з порядком інформування споживача про їх зміну.

2.4. Банки зобов'язані отримати письмове підтвердження споживача про ознайомлення з вищенаведеною інформацією.

2.5. Банки розробляють форму (бюлетень, довідка, повідомлення тощо) надання споживачу достовірної інформації про умови кредитування та орієнтовну сукупну вартість кредиту, яка повинна бути затверджена рішенням уповноваженого органу банку та доведена до відома його відповідних структурних підрозділів.

3. Вимоги щодо детального розпису сукупної вартості кредиту для споживача під час укладення

кредитного договору

3.1. Банки зобов'язані в кредитному договорі або додатку до нього надавати детальний розпис сукупної вартості кредиту з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача, зазначивши таке:

значення процентної ставки та порядок обчислення процентних доходів відповідно до вибраного банком методу згідно з вимогами нормативно-правових актів Національного банку;

перелік, розмір і базу розрахунку всіх комісій (тарифів) банку, що пов'язані з наданням, обслуговуванням і погашенням кредиту, у тому числі комісії за обслуговування кредитної заборгованості, розрахунково-касове обслуговування, здійснення валютно-обмінних операцій, юридичне оформлення тощо;

перелік і розмір інших фінансових зобов'язань споживача, які виникають на користь третіх осіб згідно з вимогами законодавства України та/або умовами кредитного договору (страхові платежі під час страхування предмета застави, життя та працездатності споживача, розмір зборів до Пенсійного фонду України, комісії під час купівлі-продажу іноземної валюти для погашення кредиту та процентів за користування ним, біржові збори, послуги реєстраторів, нотаріусів, інших осіб тощо).

3.2. Кредитний договір має містити графік платежів (згідно зі строковістю, зазначеною у договорі, - щомісяця, щокварталу тощо) у розрізі сум погашення основного боргу, сплати процентів за користування кредитом, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача за кожним платіжним періодом з урахуванням даних, передбачених у додатку до цих Правил. У графіку платежів має бути докладно розписана сукупна вартість кредиту за кожним платіжним періодом.

3.3. Банки зобов'язані в кредитному договорі зазначати сукупну вартість кредиту з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг та інших фінансових зобов'язань споживача, які пов'язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту, а також зазначити її в процентному значенні та у грошовому виразі у валюті платежу за кредитним договором, у вигляді:

а) реальної процентної ставки (у процентах річних), яка точно дисконтує всі майбутні грошові платежі споживача за кредитом до чистої суми виданого кредиту. Розрахунок значення реальної процентної ставки здійснюється з використанням такої формули:

Потік

n t

ЧСК = E -------- ,

t=1 t

(1 + d)

де d - реальна процента ставка;

ЧСК - чиста сума кредиту, тобто сума коштів, які видаються споживачу або перераховуються на рахунок отримувача в момент видачі кредиту. Чиста сума кредиту розраховується як основна сума

кредиту, що визначена згідно з умовами договору, мінус сума коштів, які утримуються банком під час видачі кредиту, а також мінус усі платежі за рахунок власних коштів споживача, що здійснені ним для виконання умов отримання кредиту;

Е - знак суми;

t - порядковий номер періоду дії кредитного договору (місяць або день);

n - загальна залишкова кількість періодів дії кредитного договору (місяців або днів) на дату розрахунку;

Потік - сума коштів, яку споживач сплачує банку та/або іншим t особам за кредитом. До потоку включаються платежі в погашення основного боргу за кредитом, процентів за користування ним, комісії на користь банку, платежі на користь третіх осіб, які сплачуються відповідно до отриманого кредиту та пов'язані з обслуговуванням і погашенням кредиту;

б) абсолютного значення подорожчання кредиту (у грошовому виразі), розрахунок якого здійснюється шляхом підсумовування всіх платежів (проценти за користування кредитом, усі платежі за супутні послуги, пов'язані з наданням кредиту, його обслуговуванням і погашенням), здійснених споживачем як на користь банку, так і на користь третіх осіб під час отримання, обслуговування та погашення кредиту.

3.4. Банки зобов'язані в кредитному договорі зазначити:

вид і предмет кожної супутньої послуги, яка надається споживачу;

обґрунтування вартості супутньої послуги (нормативно-правові акти щодо визначення розмірів зборів та обов'язкових платежів, тарифів нотаріусів, страхових компаній, суб'єктів оціночної діяльності, реєстраторів за надання витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про наявність чи відсутність обтяжень рухомого майна, інших реєстрів тощо);

про відкриття банківського рахунку, відкритого з метою зарахування на нього суми наданого кредиту або надання кредиту за рахунком (овердрафт), умови відкриття, ведення та закриття такого рахунку, тарифи та всі суми коштів, які споживач має сплатити за договором банківського рахунку у зв'язку з отриманням кредиту, його обслуговуванням і погашенням;

правило, за яким змінюється процентна ставка за кредитом, якщо договором про надання кредиту передбачається можливість зміни процентної ставки за кредитом залежно від зміни облікової ставки Національного банку або в інших випадках.

3.5. Банки мають право змінювати процентну ставку за кредитом лише в разі настання події, не залежної від волі сторін договору, яка має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів банку.

Банки не мають права змінювати процентну ставку за кредитом у зв'язку з волевиявленням однієї із сторін (зміни кредитної політики банку).

3.6. Банки не мають права встановлювати платежі, які споживач має сплатити на користь банку за дії, які банк здійснює на власну користь (ведення справи, договору, облік заборгованості споживача тощо), або за дії, які споживач здійснює на користь банку (прийняття платежу від споживача тощо) або що їх вчиняє банк або споживач з метою встановлення, зміни або припинення правовідносин (укладення кредитного договору, унесення до нього змін, прийняття повідомлення споживача про відкликання згоди на укладення кредитного договору тощо).

3.7. Якщо умовами кредитного договору передбачено або допускається використання кількох альтернативних варіантів надання банківських послуг, які є супутніми до кредитної операції (зокрема погашення заборгованості готівковими коштами до банку або шляхом безготівкового розрахунку), банк зобов'язаний надати клієнту вичерпну інформацію про вартість кожного з альтернативних варіантів надання послуг.

3.8. У разі надання кредиту в іноземній валюті банки зобов'язані під час укладення кредитного договору:

попередити споживача, що валютні ризики під час виконання зобов'язань за кредитним договором несе споживач;

надати інформацію щодо методики, яка використовується банком для визначення валютного курсу, строків і комісій, пов'язаних з конвертацією валюти платежу у валюту зобов'язання під час

погашення заборгованості за кредитом та процентами за користування ним.

Директор Департаменту методології

банківського регулювання та нагляду Н.В.Іваненко

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Голови

Національного банку України В.Л.Кротюк"

  • Ответы 53
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

Опубликовано

В своем большинстве банки оформляют это отдельным приложением в котором указано, что Вас со всем ознакомили. И при подписании кредитного договора Вы также подписываете и этот лист. Вы можете просто об этом не помнить.

Иногда в самих кредитных договорах прописывают, что Вас ознакомили и Вы со всем согласны.

Для того чтобы выяснить знакомили Вас или нет, нужно направить письменный запрос в банк с просьбой предоставить подтверждающий документ, что Вас ознакомили со всеми условиями.

Опубликовано

Ув. коллега Вы подняли очень интересную тему. Я уже с месяц над этим вопросом думаю. У меня например автокредит в VAB Банке, и что кассется этой постановы то фиг придерешся все как говориться тютелька-в-тютельку. Но у меня и проблем с этим кредитом нет. А вот у моего друга ипотека, а я у него пручитель. Там уже как говориться жереным запахло. Дак вот мы сним и дог. ипотеки и кредитный перечитали аж до дыр, что кассется этой постановы 168 то банк ее просто проигнорировал. особенно пенкт:

3.2. Кредитний договір має містити графік платежів (згідно зі строковістю, зазначеною у договорі, - щомісяця, щокварталу тощо) у розрізі сум погашення основного боргу, сплати процентів за користування кредитом, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача за кожним платіжним періодом з урахуванням даних, передбачених у додатку до цих Правил. У графіку платежів має бути докладно розписана сукупна вартість кредиту за кожним платіжним періодом.

Вообще ни таблички с помесечными платежами и ни структуры самих платежей, нет просто вообще. Когда я его (товарища) пнул ногой, он пошел в банк попросил такую табличку, ему сказали, что это только по письменному запросу и еще денег надо заплптить :angry: ! Но если без печати, так сказать не официально, то только из личной симпатии - распечатали. Честно говоря в этой табличке мы о кредите узнали много чего нового и интересного. Но вопрос не об этом, если банк утаил, вопреки 168 постанове, эту информацию, тем более ни я (поручитель) ни мой кум, заемщик этого не подписывали. На сколько серьезно поднимать спор о расторжении кредитного дог-а. на основе того, что банк нас обманул, утаил инфу, на словах банк нам говорил все по другому, и еслибы мы видели эту табличку сразу то не подписывали это проклятый кредит. дог. вообще?

Опубликовано

Ув. коллега Вы подняли очень интересную тему. Я уже с месяц над этим вопросом думаю. У меня например автокредит в VAB Банке, и что кассется этой постановы то фиг придерешся все как говориться тютелька-в-тютельку. Но у меня и проблем с этим кредитом нет. А вот у моего друга ипотека, а я у него пручитель. Там уже как говориться жереным запахло. Дак вот мы сним и дог. ипотеки и кредитный перечитали аж до дыр, что кассется этой постановы 168 то банк ее просто проигнорировал. особенно пенкт:

3.2. Кредитний договір має містити графік платежів (згідно зі строковістю, зазначеною у договорі, - щомісяця, щокварталу тощо) у розрізі сум погашення основного боргу, сплати процентів за користування кредитом, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов'язань споживача за кожним платіжним періодом з урахуванням даних, передбачених у додатку до цих Правил. У графіку платежів має бути докладно розписана сукупна вартість кредиту за кожним платіжним періодом.

Вообще ни таблички с помесечными платежами и ни структуры самих платежей, нет просто вообще. Когда я его (товарища) пнул ногой, он пошел в банк попросил такую табличку, ему сказали, что это только по письменному запросу и еще денег надо заплптить :angry: ! Но если без печати, так сказать не официально, то только из личной симпатии - распечатали. Честно говоря в этой табличке мы о кредите узнали много чего нового и интересного. Но вопрос не об этом, если банк утаил, вопреки 168 постанове, эту информацию, тем более ни я (поручитель) ни мой кум, заемщик этого не подписывали. На сколько серьезно поднимать спор о расторжении кредитного дог-а. на основе того, что банк нас обманул, утаил инфу, на словах банк нам говорил все по другому, и еслибы мы видели эту табличку сразу то не подписывали это проклятый кредит. дог. вообще?

У Вас есть все основания расторгнуть кредитный договор и договор поручительства. Единственный вопрос, как на это посмотрит суд?
Опубликовано

Это из решения суда по ссылке по этому поводу http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=786:

Статтею 638 ЦК України визначено, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Згідно зі ст.180 ГК України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.

Згідно ч.4 ст.11 Закону України „Про захист прав споживачів” в кредитному договорі повинно зазначатися - сума кредиту; детальний розпис загальної вартості кредиту для споживача; дата видачі кредиту або, якщо кредит видаватиметься частинами, дати і суми надання таких частин кредиту та інші умови надання кредиту; право дострокового повернення кредиту; річна відсоткова ставка за кредитом; інші умови, визначені законодавством.

Згідно п.3.2. розділу 3 Правил про надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту, затверджених Постановою Правління Національного Банку України № 168 від 10 травня 2007 року, кредитний договір має містити графік платежів у розрізі сум погашення основного боргу, сплати процентів за користуванням кредитом, вартості всіх супутніх послуг, а також інших фінансових зобов’язань споживача за кожним платіжним періодом з урахуванням даних, передбачених у додатку до Правил НБУ про надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту № 168 від 10 травня 2007 року. У графіку платежів також має бути докладно розписана сукупна вартість кредиту за кожним платіжним періодом.

Договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку, що істотними умовами кредитного договору як споживчого кредитного договору відповідно до чинного законодавства є умови про предмет, ціну, строк його дії, детальний розпис загальної вартості кредиту для споживача, дата видачі кредиту або, якщо кредит видаватиметься частинами, дати і суми надання таких частин кредиту та інші умови надання кредиту; право дострокового повернення кредиту; річна відсоткова ставка за кредитом та умови, визначені у Правилах НБУ про надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту № 168 від 10 травня 2007 року.

Разом з тим, судом встановлено, що договір кредиту № 2007/13-2.06/367 від 12.06.2007 року укладено з порушенням вимог Закону України „Про захист прав споживачів” та Правил про надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту, затверджених Постановою Правління Національного Банку України № 168 від 10 травня 2007 року, в частині недотримання істотних умов, які обов’язкові для кредитних договорів, чим були порушені права ОСОБА_1 як споживача фінансових послуг.

Умови цього договору кредиту не містять відомості щодо детального розпису загальної вартості кредиту, як цього вимагає ч.4 ст.11 Закону України „Про захист прав споживачів”, а графік повернення кредиту та сплати процентів по договору кредиту, який є його невід’ємною частиною, не було укладено взагалі, що є порушенням норм Правил НБУ про надання банками України інформації споживачу про умови кредитування та сукупну вартість кредиту № 168 від 10 травня 2007 року, а отже при укладені цього договору кредиту недодержана така істотна умова, як укладання зазначеного графіку.

При укладенні вказаного договору кредиту були порушені також вимоги п.2 ч.1 ст.11 Закону України „Про захист прав споживачів”, а саме АКБ соціального розвитку „Укрсоцбанк” не надав ОСОБА_1 як споживачу фінансових послуг в галузі споживчого кредитування в письмовій формі повної інформації про умови кредитування, а також орієнтовану сукупну вартість кредиту, яка надається перед укладенням кредитного договору, за ненадання якої передбачена відповідальність, яка встановлена статтями 15,23 Закону України „Про захист прав споживачів”.

Згідно ч.1 ст.11 Закону України „Про захист прав споживачів” перед укладенням договору про надання споживчого кредиту кредитодавець зобов'язаний повідомити споживача у письмовій формі про:

1. особу та місцезнаходження кредитодавця;

2. кредитні умови, зокрема:

а) мету, для якої споживчий кредит може бути витрачений;

б) форми його забезпечення;

в) наявні форми кредитування з коротким описом відмінностей між ними, в тому числі між зобов'язаннями споживача;

г) тип відсоткової ставки;

ґ) суму, на яку кредит може бути виданий;

д) орієнтовну сукупну вартість кредиту та вартість послуги з оформлення договору про надання кредиту (перелік усіх витрат, пов'язаних з одержанням кредиту, Його обслуговуванням та поверненням, зокрема таких, як адміністративні витрати, витрати на страхування, юридичне оформлення тощо);

е) строк, на який кредит може бути одержаний;

є) варіанти повернення кредиту, включаючи кількість платежів, їх частоту та обсяги;

ж) можливість дострокового повернення кредиту та його умови;

3) необхідність здійснення оцінки майна та, якщо така оцінка є необхідною, ким вона здійснюється;

й) податковий режим сплати відсотків та про державні субсидії, на які споживач має право, або відомості про те, від кого споживач може одержати докладнішу інформацію;

і) переваги та недоліки пропонованих схем кредитування.

У даному випадку така вимога закону не була виконана АКБ соціального розвитку „Укрсоцбанк”, що є порушенням прав споживача фінансових послуг.

Таким чином, договір кредиту № 2007/13-2.06/367 від 12.06.2007 року підлягає визнанню судом недійсним.

Опубликовано

У Вас есть все основания расторгнуть кредитный договор и договор поручительства. Единственный вопрос, как на это посмотрит суд?

От-тож. Есть у нас знакомый человек в суде, проконсультировались у него, он сказал, что все наши основания - туфта чистой воды. Никто нам победить банк не даст, хотя бы с той т.з. если все заемщики по такой схеме отспорят у банков кредитные дог-и, то нашей банковской системе настенет полный и безоговорочный... ну Вы поняли ;)

Ситуция на данный момент в двух словах следующая: в начале декабря 9-года банк прислал письмо, что мол если в 30-тидневный срок не расчитаетесь то при помощи "виконвчого напису нотаріуса..." моего горе-товарища попросят освободить помещение. Заметьте мне как поручителю ни слова, ни пол-слова. Мой товарищь быстренько побежал в банк и накатал заяву, что согласен полюбовно продать залоговое майно и расчитаться с банком. Но вот интересная ситуация, если дом продать по рыночной стоимости (если вообще удастся) то оно покроет процентов 50 максимум 60 долга перед банком. В банке чётко сделали акцент, что дешевле, чем долг продать не дадим. Вот и висит сейчас объявление о продаже по которому никто естественно не звонит. Но правда и банк молчит. Понятно, что так долго продолжаться не будет, или банк опустит цену, или всетаки высилит через нотариуса. И если суммы от продажи дома ему не будет достаточно и подаст в суд, на моего друга-заемщика и меня как поручителя, то будем бороться уже всеми методами.

  • 2 weeks later...
Опубликовано

Закон "Про захист прав споживачів" стаття 11, частина 4:

У договорі про надання споживчого кредиту зазначаються:

6) інші умови, визначені законодавством.

Обратите внимание: "ЗАКОНОДАВСТВОМ", а не только Законом.

Таким образом, если (не только) к-либо закон, но и к-либо нормативно-правовой акт определяет некоторые условия в качестве обязательных, то эти условия становятся обязательными и по закону (в частности, по Закону "Про захист прав споживачів")

Таким образом, те условия, которые эта постанова определяет обязательными, являются обязательными не только по нормативке, изданной НБУ, но и по Закону "Про захист прав споживачів".

Опубликовано

Скажите пожалуйста, а перед постановою № 168 по состоянию на 2006 год, какие-то постанови аналогичные действовали? Должны ли были банки в 2006 году предоставлять при заключении кред. догов. график платежей, совокупную стоимость кредита и т.д.? Заранее всех благодарю за ответ.

Опубликовано

З А К О Н У К Р А Ї Н И Про захист прав споживачів м. Київ, 12 травня 1991 року N 1023-XII . Постанова 168 була здiйсненна на виконання ЗУ ПЗПС.

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main...mp;nreg=1023-12

Спасибо большое! Я так и думала, что кроме ЗУ ничего подобного не было. Во всяком случае именно в НБУ ничего не нашла.

  • 2 weeks later...
Опубликовано

Ситуция на данный момент в двух словах следующая: в начале декабря 9-года банк прислал письмо, что мол если в 30-тидневный срок не расчитаетесь то при помощи "виконвчого напису нотаріуса..." моего горе-товарища попросят освободить помещение. Заметьте мне как поручителю ни слова, ни пол-слова. Мой товарищь быстренько побежал в банк и накатал заяву, что согласен полюбовно продать залоговое майно и расчитаться с банком. Но вот интересная ситуация, если дом продать по рыночной стоимости (если вообще удастся) то оно покроет процентов 50 максимум 60 долга перед банком. В банке чётко сделали акцент, что дешевле, чем долг продать не дадим. Вот и висит сейчас объявление о продаже по которому никто естественно не звонит. Но правда и банк молчит. Понятно, что так долго продолжаться не будет, или банк опустит цену, или всетаки высилит через нотариуса. И если суммы от продажи дома ему не будет достаточно и подаст в суд, на моего друга-заемщика и меня как поручителя, то будем бороться уже всеми методами.

... ну вот вчера куму, пришло письмо с исполнительной службы, сегодня сходил, сказали на следующей неделе прийдем описывать майно. <_<

В банке сказали готовтесь к суду, если проданого имущества не хватит покрыть долг. А мне как поручителю, ни слова ни полслова :P

Опубликовано

... ну вот вчера куму, пришло письмо с исполнительной службы, сегодня сходил, сказали на следующей неделе прийдем описывать майно. <_<

В банке сказали готовтесь к суду, если проданого имущества не хватит покрыть долг. А мне как поручителю, ни слова ни полслова :P

про вас вспомнят, когда у Вашего горе-товарища закончатся деньги или слова. Не думайте, что о Вас забудут, это, по меньшей мере, наивно. Не ждите, начинайте действовать вместе, а то Вам светит большая вероятность стать горе-друзьями. :(

Опубликовано

про вас вспомнят, когда у Вашего горе-товарища закончатся деньги или слова. Не думайте, что о Вас забудут, это, по меньшей мере, наивно. Не ждите, начинайте действовать вместе, а то Вам светит большая вероятность стать горе-друзьями. :(

.... да у него деньги закончились еще год назад, для справки так сказать. Про меня "добровольно" ни кто не забудет, я тоже готовлюсь к суду, а именно:

1. почему банк в качестве штрафа поднимал % не согласовав с поручителем, т.е. мной;

2. почему с момента возниконвения "основного зобов'язання" в течении 6-ти (по факту 12-ти) месяцев про меня не вспомнили?;

3. почему в кредитном дог-е, ни слова кто несет валютные риски, следовательно на момент взятия кредита в 100 т.$ я поручался за 500 тыс. грн., а сейчас за 800 тыс.грн., т.е. объем моей фин.ответсвенности вырос и меня никто не спросил согласен я или нет с таким раскладом?;

4. и сечас, почему банк "звертає стагнення на заставлене майно" через гос. исполнительнюу службу, лишив меня воспользоваться моим договорным правом заплатить за должника?

Как видите банк уже достаточно нахомутал, что-ж не буду ему мешать пока ошибаться. Если подадут в суд, надо не прогодать момент и успеть до суда им написать письмецо, со всем но более грамотно изложенными выше довадами, и предложить полюбовно растогнуть дог. поруки (мол не смешите людей и не позортесь), конечно они либо проигнорируют или откажут, но это только в мою пользу. Как Вам такой тактический план борьбы с крахоборами?

Опубликовано

План толковый. А как же товарищ? ;)

... Вас веслом по голове когда-нибудь били? Нет? Ну хоть можете себе представить? Дак вот у него как раз такое состояние. Плачет крокодильими слезами - дом жалко, денег жалко, труда вложеного жалко. У него на нервной почьве и на работе проблемы и дома и на алкоголь срывается. Поддерживаю как могу, жена его и родителти просят чтоб я за ним присматривал а то у его крыша конкретно съехала.

Опубликовано

... Вас веслом по голове когда-нибудь били? Нет? Ну хоть можете себе представить? Дак вот у него как раз такое состояние. Плачет крокодильими слезами - дом жалко, денег жалко, труда вложеного жалко. У него на нервной почьве и на работе проблемы и дома и на алкоголь срывается. Поддерживаю как могу, жена его и родителти просят чтоб я за ним присматривал а то у его крыша конкретно съехала.

Вы - молодец, что поддерживаете, а не ссоритесь и не усугубляете.

Только почему товарищ до сих пор иск о недествительности не подал - сразу же на душе лучше становится - поверьте, испытано на себе. :rolleyes:

Если сам не может, то пусть адвоката ищет - плакать еще рано - надо все успеть сделать с ясной головой. Не сдавайтесь. Успеха!!!!

  • 1 month later...
Опубликовано

... Вас веслом по голове когда-нибудь били? Нет? Ну хоть можете себе представить? Дак вот у него как раз такое состояние. Плачет крокодильими слезами - дом жалко, денег жалко, труда вложеного жалко. У него на нервной почьве и на работе проблемы и дома и на алкоголь срывается. Поддерживаю как могу, жена его и родителти просят чтоб я за ним присматривал а то у его крыша конкретно съехала.

пусть же как есть так и делает - подает на расторжение договора из-за форс-мажора!

никому не надо доказывать очевидность финансового кризиса. освобождаеться от ответственности из-за форс-мажора.

плюс расторжения по явно невыгодным условиям продолжать договор сейчас.

Опубликовано

... ну вот вчера куму, пришло письмо с исполнительной службы, сегодня сходил, сказали на следующей неделе прийдем описывать майно. <_<

В банке сказали готовтесь к суду, если проданого имущества не хватит покрыть долг. А мне как поручителю, ни слова ни полслова :P

оспаривайте в суде постанову виконавця.

и паралельно в суд иск о признание недейсвтительным договора кредитного.

это на год где-то)) а там гляди и рассветлееет.. денег накопите))

  • 3 weeks later...
Опубликовано

В декрете дано определение резидента. Автоматически ли споживач становится резидентом в том широком понимании, как это прописано декретом?

Читаем нбу постанову № 270 от 17.06.2004. Там четко перечислены виды валютных операций, в частности кредиты. Там описаны эти кредиты. Споживчих кредитов там нет.

Таким образом, нбу разделил 168 и 270 постановами споживчив от других физиков-резидентов (тоже строго регламентированных!!!(можуть!!!)) С юридической точки зрения сделано это безукоризнено. Ничего такого, что противоречило бы декрету нет. Декретом оставлено достаточно места для реализачии нацбанком своих полномочий в валютном законодательстве. Эти полномочия НБУ и реализовал в 270 постанове. Те физики-резиденты, которые описаны декретом, перечислены подробно в этой постанове. Не нам, споживачам, а им разрешены валютные операции при условии наличия генералки и ндивидуалки. Декрет не про нас , а про них. Нас в декрете нет. Нет.

Ни генеральная ни индивидуальная лицензии не дают права на валютное потребительское кредитование.

Просто потребительское кредитование никак не пересекается с валютным законодательством.

Опубликовано

В декрете дано определение резидента. Автоматически ли споживач становится резидентом в том широком понимании, как это прописано декретом?

Читаем нбу постанову № 270 от 17.06.2004. Там четко перечислены виды валютных операций, в частности кредиты. Там описаны эти кредиты. Споживчих кредитов там нет.

Таким образом, нбу разделил 168 и 270 постановами споживчив от других физиков-резидентов (тоже строго регламентированных!!!(можуть!!!)) С юридической точки зрения сделано это безукоризнено. Ничего такого, что противоречило бы декрету нет. Декретом оставлено достаточно места для реализачии нацбанком своих полномочий в валютном законодательстве. Эти полномочия НБУ и реализовал в 270 постанове. Те физики-резиденты, которые описаны декретом, перечислены подробно в этой постанове. Не нам, споживачам, а им разрешены валютные операции при условии наличия генералки и ндивидуалки. Декрет не про нас , а про них. Нас в декрете нет. Нет.

Ни генеральная ни индивидуальная лицензии не дают права на валютное потребительское кредитование.

Просто потребительское кредитование никак не пересекается с валютным законодательством.

Про затвердження Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам

Постанова Правління Національного банку України

від 17 червня 2004 року N 270

вы же почитайте название Постанова Правління Національного банку України від 17 червня 2004 року N 270 Про затвердження Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам

а то что нельзя кредиты выдавать физикам, это выходит из того, что это 2. Іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.

3. Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.

тоесть можно у випадках, порядку і на умовах

випадок- случай- споживчий кредит, чем-то(каким-то нормативным актом) предусмотрено, что можно выдавать в долларах????

порядок - предусмотрено, что нужно то-то, а затем то-то и тогда вы сможете выдать, а вы получить

умови условия таковых нет

то есть так как ни одним законом не разрешено значит запрещено вообще кредиты между резидентами, да и договора в иностранной валюте на територии Украины

для того, что бы было можно нужно и случай в законе и порядок и условиях, без этого только гривной можно пользоваться, а то будешь битым и подпадешь по отвтественность!

  • 3 months later...
Опубликовано

В постанове 168 также сказано

"3.3. Банки зобов’язані в кредитному договорі зазначати сукупну вартість кредиту з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг та інших фінансових зобов’язань споживача, які пов’язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту, а також зазначити її в процентному значенні та в грошовому виразі у валюті платежу за кредитним договором, у вигляді:

а) реальної процентної ставки (у процентах річних), яка точно дисконтує всі майбутні грошові платежі споживача за кредитом до чистої суми виданого кредиту. Розрахунок значення реальної процентної ставки здійснюється з використанням такої формули:

Потік

n t

ЧСК = E -------- ,

t=1 t

(1 + d)

де d — реальна процента ставка;

ЧСК — чиста сума кредиту, тобто сума коштів, які видаються споживачу або перераховуються на рахунок отримувача в момент видачі кредиту. Чиста сума кредиту розраховується як основна сума кредиту, що визначена згідно з умовами договору, мінус сума коштів, які утримуються банком під час видачі кредиту, а також мінус усі платежі за рахунок власних коштів споживача, що здійснені ним для виконання умов отримання кредиту;

Т.е. у меня в кредитном договоре сумма например 100 000 долл. При оформлении кредитя я уплатила банку 2% - услуги, т.е. получила на руки 98 тыс. Как я понимаю, согласно этого пункта постанови мне должны начислять % на 98 тыс а не на 100.

Я взяла распечатку у банка о всех начислениях и они начисляю на 100 тыс.

Готовлюсь подавать иск и ищу доп онснования. Это может быть одним из. Или я не правильно толкую данный пункт?. Спасибо

Опубликовано

В постанове 168 также сказано

"3.3. Банки зобов’язані в кредитному договорі зазначати сукупну вартість кредиту з урахуванням процентної ставки за ним, вартості всіх супутніх послуг та інших фінансових зобов’язань споживача, які пов’язані з отриманням, обслуговуванням і погашенням кредиту, а також зазначити її в процентному значенні та в грошовому виразі у валюті платежу за кредитним договором, у вигляді:

а) реальної процентної ставки (у процентах річних), яка точно дисконтує всі майбутні грошові платежі споживача за кредитом до чистої суми виданого кредиту. Розрахунок значення реальної процентної ставки здійснюється з використанням такої формули:

Потік

n t

ЧСК = E -------- ,

t=1 t

(1 + d)

де d — реальна процента ставка;

ЧСК — чиста сума кредиту, тобто сума коштів, які видаються споживачу або перераховуються на рахунок отримувача в момент видачі кредиту. Чиста сума кредиту розраховується як основна сума кредиту, що визначена згідно з умовами договору, мінус сума коштів, які утримуються банком під час видачі кредиту, а також мінус усі платежі за рахунок власних коштів споживача, що здійснені ним для виконання умов отримання кредиту;

Т.е. у меня в кредитном договоре сумма например 100 000 долл. При оформлении кредитя я уплатила банку 2% - услуги, т.е. получила на руки 98 тыс. Как я понимаю, согласно этого пункта постанови мне должны начислять % на 98 тыс а не на 100.

Я взяла распечатку у банка о всех начислениях и они начисляю на 100 тыс.

Готовлюсь подавать иск и ищу доп онснования. Это может быть одним из. Или я не правильно толкую данный пункт?. Спасибо

Абсолютно верно, поищите на форуме Дорошал подымал данный вопрос

это основания для признания кредитного договора совершенным под влиянием обмана...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения