"Отменить исполнение" неможливо. А повернути надмірно стягнуті можливо, і тільки з банку, якщо кошти туди перераховувались. З Вашого допису "пошли в никуда", потрібно копати в ДВС.
Фактично, тільки через мораторій скасовано рішення реєстратора. Важливою підставою вважаю наявність права користування предметом іпотеки дітьми, але суд не заморочився цим питанням. Зараз у ВС перебуває моя касаційна скарга з цього питання, побачу, що скаже ВС. Суд 1 інстанції послався на таку підставу і зазначив у рішенні, що без дозволу органу ОП не можливо здійснити перереєстрацію, апеляційний таку підставу відкинув.
Ну, тут ВС тлумачить норми матправа про направлення вимоги боржнику щодо нотаріально посвідченого договору (Порядок вчинення нотаріусами...), а в даному випадку договір НЕ посвідчений нотаріально, і ВС ні слова. Але, вважаю, зроблені тут висновки + постанова ВП-ВС від вересня 2021 дають абсолютні гарантії визнання ВНН в судах.
В той же час, ВС дійшов висновку, що не потрібно окремого договору, якщо є так зване застереження, спаплюживши пряму норму ст. 37 ЗУ "Про іпотеку", яка діяла на момент укладення договору. При чому, це "незламна" позиція Луспеника, яка є помилковою.
Саме "виписка", в якій відображено зняття грошей в банкоматах, розрахунок в магазинах..., тобто, видно, що позичальник щось витрачав, щось повертав на "картку".
Постійно наголошую в судах про невідповіність так званої виписки Примата нормам законодавства, однак, суди задовольняють стягнення тіла, посилаючись на неї. Тіло скасовую застосуванням позовної давності.