11.10.2010 - Верховний Суд України узагальнив судову практику розгляду цивільних справ, які виникають з кредитних правовідносин


Ставим ставки  

93 голоса

  1. 1. Как Вы думаете, каким будет "узагальнення"?

    • Должникам п....ц (не поздоровиться)
      58
    • Ни нашим ни Вашим.
      24
    • Должники получат новые варианти и защиту ВСУ
      11


Recommended Posts

ВСУ как бы сказал: "хотя индивидуалка не нада, зато, один хрен, генералки у банкиров нет"

Что в лоб, что по лбу!

По моему, из-за этого не мы, а банкиры должны пускать пузыри и доказывать юридические и процессуальные последствия этого УЗАГАЛЬНЕННЯ.

На практике ТОЖЕ получаеться иллюзион. Судьи под гипнозом, "ДОЗВИЛ = ГЕНЕРАЛЬНАЯ ЛИЦЕНЗИЯ".
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 465
  • Created
  • Последний ответ

Top Posters In This Topic

На практике ТОЖЕ получаеться иллюзион. Судьи под гипнозом, "ДОЗВИЛ = ГЕНЕРАЛЬНАЯ ЛИЦЕНЗИЯ".

Гипноз массовый, не только у судей и не только на генералку.

1)Никто не видит, что ни по одному Закону или нпа в Украине иностранная валюта не относится к деньгам, грошам, грошовим коштам. А кредит, это грошови кошты по ст.1054, гроши по ст.2 зу про банки.Банковский Кредит не может быть выдан ничем другим, кроме как деньгами. А вот получить кредит в евро для расчетов с бундасами, вполне возможно, т.к. у них эти евро являются деньгами.

1а) никто не понимает, что если закон говорит, что единственно законным средством платежа в украине является гривна, то априори, все другие средства незаконны. "Единственно" - установлено законом, а не лицензией или нпа.

2) никто не замечает разницы между терминами "кошты" из зу про банки и "грошови кошты, гроши" из 192, а также определением банковского кредита, как суммы ГРОШЕЙ из того же зу про банки. Как можно уравнивать по одному закону гроши и кошти???? В кредит по ст2 зу про банки дают НЕ КОШТЫ, а гроши.

3) ст 5 Декрета относится к взаимоотношениям резидент - не резидент, исключительно, т.к. валютные операции на которые выдаються по декрету лицензии предусматривают использование валюты в качестве платежного средства только пересекая границу.

4) юристы не желают потратить день на изучение теории денег, кредитов, кредитно -денежных отношений, а пытаются лишь только, (не всегда верно понимая закон, в силу непонимания финансово-экономической составляющей объекта спора), применять в несколько искаженном виде законодательство.

Судьи пошли дальше - занялись законотворчеством и законоиздательством.

а блондинки скоро станут синими чулками :rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Понимают, только понятия о законности разные. Кому прислуживать!!! Законность в этом вопросе оказалась ЗАКАЗНОЙ. И не нужна в этом вопросе ст.60 и 132 ЦПК. Все определяется "узагальненнями"

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я, кажется придумал, как отравить жизнь банкам (всем сразу)! :)

Смысл такой:

Банки зарабатывают сверхприбыли на людях, которые не являются специалистами в банковском деле и в сфере права, путём нарушения их прав - включением в кредитные договора несправедливых условий, применением коллекторов, рассылкой липовых решений судов (Приват) и т.п. И сколько бы мы с ними не судились, не писали жалобы - всё бесполезно пока лохи платят; тех, кто активно и успешно сопротивляется - единицы. Для того, чтоб существенно повлиять на политику банков в отношении розничных заёмщиков, необходимо, чтоб сопротивление неправомерным требованиям банков носило массовый характер. А для этого народ должен знать, что ему следует делать в той или иной ситуации...

В связи с этим, я разместил на "Захисте" пост следующего содержания: "В отношении демонстраций, забастовок, пикетов и прочих прелестей, при помощи которых "Захист" портит день чиновникам, предлагаю информацию о них не только вывешивать на сайте, а РАССЫЛАТЬ СПАМОМ или СМС-РАССЫЛКОЙ. Не бойтесь вызвать негативную реакцию получателей - победителей не судят, и если хотя бы одного человека вы таким образом спасёте от кредитного суицида, то неудобства, доставленные миллионам получением одного письма будут оправданы."

А теперь суть идеи: вместо возражений на обобщения ВСУ (которые здесь готовятся), делаем инструкцию должника, имеющего проблемы с банком (в виде ответов на часто возникающие вопросы) и рассылаем эту инструкцию всей Украине спамом. Таким образом, если СМИ не хотят обращать внимание на проблему, мы её решим в обход СМИ. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я, кажется придумал, как отравить жизнь банкам (всем сразу)! :)

А теперь суть идеи: вместо возражений на обобщения ВСУ (которые здесь готовятся), делаем инструкцию должника, имеющего проблемы с банком (в виде ответов на часто возникающие вопросы) и рассылаем эту инструкцию всей Украине спамом. Таким образом, если СМИ не хотят обращать внимание на проблему, мы её решим в обход СМИ. :)

Чем всю жизнь занимаюсь, так это просвещением, но тут надо знать о чем просвещать.

Вы предлагаете схему, а я вот вывесил три дня назад свой вопрос и в ответ мертвая тишина. Думаю в моем вопросе одни из класических вопросов незнайки, которые бы неплохо было осветить в смс расслыке. Тоже хорошая идея взять и сделать елементарное видео и закинуть его в ютуб, рутуб, а потом можно на него ссылку давать. Можно сто лет мучаться с этим телевидением, а интерент зачем? Если кто в Донцке может толково людям объяснить, то я прийду с видеокамерой и сниму, обработаю и раскину в интернет. Вот мой вопрос, который я задавал на одной с веток:

Помогите разобраться.

1. Обман по процентам.

Взял вчера свои расчеты с банком и провел пересчеи за первый год только. Обман в райное 200 доларов, если правда верить калькулятору Аваль. Хотя если брать сразу первую сумму за месяц 87500 на 13%, то у ОТП выходит 979,51$, а у Аваль 947.92. С первого месяца какие-то непонятки. За год приблизительно 150$ получилось. Видно все таки не очень за первый год намухлевали.

2. Повышение процентной ставки.

Так как не юрист, немного не понимаю, поэтому прошу помочь. У меня договор заключен 05.11.2006 года. Процентнцю ставку повысили в декабре 2008 года как я понимаю, а оплату первую по новым процентам я провел 05.01.2009. С советами ВСУ, как мне понимать мою ситуацию? Мне не писали никаких бумажек о моем согласии платить поновым процентам, аргументируя, что у нас в договре плавающая ставка. Правильно ли я понимаю, что раз я соглашался на плавающую ставку, то я пролетаю? Ил ОТП меня разводит? Они мне всучили новый график расчетов где суммы выросли на 150 долларов каждый месяц, по цене 8 гривней. Вот так с куста наши банкирчики себе нагревают народ.

Вторая часть вопроса касается конечной сути моих требований. Я немного уже понял, что можно требовать, но не до конца. Прошу помочь разобраться, может где-то уже разбиралось, или если есть ссылки. Но лучше конечно простым языком, а то у меня от слова реститутция, плохие асоциации.

Вот Антриейд одной девушке написал:

1. Перевод в гривну по курсу на момент выдачи

2. Признание кредитного договора недействительным

3. Признание договора ипотеки недействительным

4. Расторжение кредитного договора

5. Рассрочка исполнения после взыскания суммы или расторжения договора

6. Уменьшение процентной ставки

7. Признание отдельных условий договора недействительными

8.Признание недействительной третейской оговорки

9. Признание кредитного договора неукладеним

Проблемы со всеми этими понятиями, как недействительный, неукладений. Многим заемщикам кажется, что раз недействительный, то и пошел бы ты банк лесом. Но как я понял недействительный - это значит, что банку нужно все отдать сразу -реституция? Но тогда зачем судится по такой формулировке, ведь если были бы деньги то просто бы их отдал без судов и нервотрепки? Мне кажется, что многие заемщики хотят вообще послать банка на три буквы с помощью решения суда о недействительности договра, непонимая его сути, что конечно не реально, или вообще не верят, что от банка можно чего-то добится. Тоже подскажите, есть ли вариант решений ВСУ, где заемщику разрешали перевод в гривну на момент заключения сделки, с внесением оплаты по телу и процентам за период кризиса в счет кредита. Я здесь путаюсь, что могут внести, за какой период? Я скажем плачу по новой сумме за доллар понятно с 2008 года, плюс за один год поднятой ставки переплатил немало грошей. Плюс еще перешол на ануитет, чтобы вообще насобирать доллариев на оплату. А то по классической схеме с новой ставкой я бы просто не нашел столько долларов. Может ли за весь этот период сумма пойти в счет оплаты и на конец я могу все перевести в гривны по 5 и выплачивать? Тоже вопрос, по какому можна требовать проценту в гривнах если что, а то они змеи с радостью могут сказать платить по 25 процентов. Тоже вопрос, что если начнешь с банком судится, то он начнет начислять пеню и тгда может выставить к предъяве новую фантастическую сумму.

Вообще сумбурно все. Помогите разобраться. Выглядит на то, что по такой схеме, как у меня, могут практически 80% заемщиков пойти, так как на лицо развод банков.

Буду благодарен за помощь. Тоже прошу отписаться в личку кого-нибудь из Донецка, может придется обращаться. Хотелось бы, чтобы он был в курсе всей кухни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я, кажется придумал, как отравить жизнь банкам (всем сразу)!

согласна. а есть еще постулат банковский : деньги любят тишину; и опыт конца 2008, когда многие банки оказались на грани...

когда население поймет как глупо хранить свои сбережения под 18% годовых, в то время как реальная инфляция в два раза больше, да еще всегда существует риск невернуть свои деньги , если те кто принял их - мошенники...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

...Таким чином, за відсутності нормативних умов для засто-сування індивідуального ліцензування

насколько я понял из прочитанного на сайте **

нормативних умов для засто-сування індивідуального ліцензування ** норматывни умовы есть и прописаны

тоесть пыль в глаза

щодо вказаних опера-цій, єдиною правовою підставою для здійснення банками кредитування в іноземній валюті згідно з вимогами статті 5 Декрету КМУ є наявність у банку генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, отриманої у встановленому порядку. Тому при розгляді спорів про визнання недійсними договорів про надання кредиту в іноземній валюті судам слід враховувати, що у випадку наявності у банку відповідної генеральної ліцензії та письмового дозволу Національного банку України,

и всетаки к генералке нужен письмовый дозвил

кто видел эти дозволы до и после подписания .

Какой формат и содержание этого дозвола .может ли дозвол как раз и быть той самой индивидуалкой ,дозвол дается на проведение множества операций или конкретно одной.

здійснення кредитних операцій у валюті не супере-чить вимогам чинного законодавства України...

ну чинне законодавство это шо гумова броня ,но конкретно ничего не сказано .я в суде заикнулся про чинне законодавство так она ухмылялась ведь это понятие растяжимое и не определенное

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

моё предложение было давно и очень понятно. Не знаю в каком банке, но в Авале не совпадает сумма по выписке из банка и чеке из банкомата. -это чистой воды мошенничество. Скоро пойду по этому вопросу разбираться, вызову милицию, постараться надо составить протокол и пусть разбираються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

согласна. а есть еще постулат банковский : деньги любят тишину; и опыт конца 2008, когда многие банки оказались на грани...

когда население поймет как глупо хранить свои сбережения под 18% годовых, в то время как реальная инфляция в два раза больше, да еще всегда существует риск невернуть свои деньги , если те кто принял их - мошенники...

Хорошо сказано, точно и коротко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В узагальненні говорится о том, что банки должні біли иметь генеральную лицензию и дозвил. У Укрсиббанка лицензия от 2001 года, а дозвил от 2009, я брала кредит один в 2006, а второй в 2008 году. Значит дозвола у них не біло, значит я могу рассчитівать на победу в суде?

Вы не правы. Это Укрсиббанк, Дозвил №75-2 от 19.11.2002 , лицензия №75 от 24.12.2001

У меня вопрос ко всем - кто просветит на какой срок дается лицензия и дозвил?

http://www.balance.ua/news/detail/4437/ проанализировав, могу сказать точно, что дозвилы получались некоторыми банками с опозданиями от месяца до нескольких лет, более того уверен, что они имеют срок действия, но 5 лет,,, или сколько?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

IV. Вирішення спорів, пов’язаних з укладенням договору та виконанням договірних зобов’язань в іноземній валюті

...Основним законодавчим актом, який регулює правовідносини у сфері валютного регулювання і валютного контролю є Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (далі – Декрет КМУ)...

...Відповідно до ст. 5 Декрету КМУ операції з валютними цінностями здійснюються на підставі генеральних та індивідуальних лі-цензій Національного банку України. Операції з валютними цін-ностями банки мають право здійснювати на підставі генеральної ліцензії на здійснення операцій з валютними цінностями відповід-но до п. 2 ст. 5 цього ж Декрету...

...Таким чином, за відсутності нормативних умов для засто-сування індивідуального ліцензування щодо вказаних опера-цій, єдиною правовою підставою для здійснення банками кредитування в іноземній валюті згідно з вимогами статті 5 Декрету КМУ є наявність у банку генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, отриманої у встановленому порядку. Тому при розгляді спорів про визнання недійсними договорів про надання кредиту в іноземній валюті судам слід враховувати, що у випадку наявності у банку відповідної генеральної ліцензії та письмового дозволу Національного банку України, здійснення кредитних операцій у валюті не супере-чить вимогам чинного законодавства України...

Таким образом ВСУ указал судам учитывать наличие у банка не только дозвола, но и генералки.

Суды должны учитывать наличие у банка генералки, а не одного только дозвола.

Генералку никто не отменял. Правильно. Закон написан так, как он написан.

ВСУ как бы сказал: "хотя индивидуалка не нада, зато, один хрен, генералки у банкиров нет"

Что в лоб, что по лбу!

По моему, из-за этого не мы, а банкиры должны пускать пузыри и доказывать юридические и процессуальные последствия этого УЗАГАЛЬНЕННЯ.

Я не знаю о каком банке идет речь.. посмотрите этот сайт http://www.balance.ua/news/detail/4437/ здесь почти все банки Украины, все они имели генералку, но есть одно ,но не все сразу имели дозвил, мой вопрос выше на какой срок выдаются дозвил если такой срок есть?
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я не знаю о каком банке идет речь.. посмотрите этот сайт http://www.balance.ua/news/detail/4437/ здесь почти все банки Украины, все они имели генералку, но есть одно ,но не все сразу имели дозвил, мой вопрос выше на какой срок выдаются дозвил если такой срок есть?

Не путайте банковскую лицензию, кот. к валюте отношения не имеет с генеральной лицензией на совершение валютных операций

На той странице, что вы указали я не вижу того, что называется генеральной (а не банковской) лицензией

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Не путайте банковскую лицензию, кот. к валюте отношения не имеет с генеральной лицензией на совершение валютных операций

На той странице, что вы указали я не вижу того, что называется генеральной (а не банковской) лицензией

СТАТЬЯ Половко С., Режим ліцензування валютних операцій

Постановка питання і його зв'язок із науковими проблемами та завданнями. В науковій літературі останнього часу з'являється все більше публікацій, монографічних видань з питань державного управління різними секторами економіки і фінансової сфери, серед яких можна відмітити і зростання інтересів до діяльності держави та її впливу в сфері валютних відносин. В систему засобів валютного регулювання незмінне включається і ліцензування валютних операцій як один із дієвих інструментів валютного контролю, який несе в собі й певні елементи вимог до діяльності банків та суб'єктів підприємницької діяльності. За своєю природою режим ліцензування валютних операцій скоріше повинен бути предметом дослідження юридичної науки, в якому б розглядались ці питання, однак публікації з цього приводу можна порахувати на пальцях (здебільшого не окремо, а лише у зв'язку із розглядом валютних операцій), а спеціальні дослідження фактично відсутні. Однак в практичній банківській діяльності ліцензії залишаються суттєвим інструментом впливу на валютні операції, а це вимагає їх подальших наукових досліджень.

Державне регулювання і контроль валютних відносин полягає в ліцензуванні валютних операцій, встановленні обов'язку декларування валютних цінностей, включає в себе встановлення обмежень у здійсненні валютних операцій та інше. Основи валютного регулювання та валютного контролю були закладені з прийняттям Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання та валютного контролю» [1], в якому встановлювався режим здійснення валютних операцій на території України, права та обов'язки суб'єктів валютного ринку, відповідальність за порушення валютного законодавства, а також повноваження державних органів управління і функції банків та інших кредитно-фінансових установ України в регулюванні валютних операцій, а також запроваджувався режим їх ліцензування.

Ліцензування[1] (під ним мається на увазі і надання письмових дозволів) застосовується в Україні до всіх банківських операцій і має на меті підвищення надійності та стабільності банківської системи України, недопущення на ринок банківських послуг України та світові валютні ринки комбанків та банківських установ, умови діяльності яких не відповідають встановленим Національним банком України (далі - - НБУ) обов'язковим вимогам. (Слід зазначити, що ліцензування банківських і, зокрема, валютних операцій здійснюється не у кожній країні. В США, наприклад, право на валютні операції мають всі створені банки, в Японії і Франції — лише певні банки). Таким чином, система ліцензування валютних операцій виконує такі функції: є засобом контролю за валютними операціями банків; спрямована на підвищення рівня банківської системи, її надійності і стабільності; слугує засобом захисту інтересів кредиторів і вкладників банку; є свідченням відповідності банку стандартам НБУ.

Ліцензування запроваджене банківським та валютним законодавством і на сьогоднішній день ним передбачено видачу банківських ліцензій, письмових дозволів, ліцензій на здійснення окремих операцій, а специфічно у валютній сфері — генеральних та індивідуальних ліцензій, які в сукупності становлять систему дозволів НБУ. Сама по собі кількість їх різновидів викликає необхідність з'ясування їх співвідношення. Вже навіть термінологічно така кількість різновидів уявляється непереконливою. Так, для можливості здійснення валютних операцій видається письмовий дозвіл, хоча для окремих операцій банківських корпорацій такий дозвіл називається ліцензією. Термін «письмовий дозвіл» вживається немовби для проведення різниці з усними дозволами, однак таких в банківській справі не існує.

До того ж. Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» містить такі поняття як генеральна та індивідуальна ліцензія. Ці ліцензії видаються банкам (генеральна) та іншим фінансово-кредитним установам, а також юридичним особам, суб'єктам підприємницької діяльності на здійснення разових валютних операцій (індивідуальна ліцензія). Однак для банківських валютних операцій таким документом нині є письмовий дозвіл — документ, який видає Національний банк у порядку і на умовах, визначених Законом України «Про банки і банківську діяльність» [2] та Положенням про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій [3], на підставі якого банки мають право здійснювати окремі операції, передбачені ст. 47 Закону «Про банки і банківську діяльність». Водночас п. 5.З. названого Положення встановлює, що письмовий дозвіл на здійснення операцій з валютними цінностями є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій згідно з Декретом Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та може видаватися за умови дотримання банком відповідних спеціальних вимог шодо одного чи кількох напрямів діяльності. Тому зараз режим ліцензування валютних операцій виступає у формі письмових дозволів, але в банківському законодавстві вживаються поруч терміни «ліцензія» та «письмовий дозвіл». Практично головним інструментом в наданні дозволів на валютні операції став письмовий дозвіл, а ліцензія з'являється лише на початку банківської діяльності як загальний дозвіл. Ліцензії і письмові дозволи охоплюють різні сфери банківських відносин і питання про суперечність між ними і можливість видачі того чи іншого документа у певному випадку не виникає — вони застосовуються в різних ситуаціях.

[1] В загальновживаному розумінні ліцензія — це дозвіл, що видається відповідним спеціально уповноваженим державним органом на здійснення певних видів діяльності.

Система ліцензування банківських операцій визначена законодавством, зокрема, законами «Про банки і банківську діяльність» та «Про Національний банк України» [4] і охоплює видачу ліцензій та письмових дозволів банкам, суб'єктам підприємницької діяльності та фізичним особам. Порядок і умови їх видачі регламентуються загальним актом НБУ — Положенням про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій. Значення цього Положення полягає в тому, що воно є актом, який містить всі загальні положення щодо умов та порядку видачі дозвільних актів НБУ (ліцензії та письмові дозволи, а також ліцензії на здійснення окремих банківських операцій). Воно є загальним щодо всіх банківських операцій, визначає коло операцій, що можуть виконуватися на підставі банківської ліцензії, умови видачі банківської ліцензії, письмового дозволу, спеціальні вимоги щодо певного виду діяльності, коло документів, які необхідно подати для отримання банківської ліцензії та письмового дозволу, порядок розгляду заяв з питань видачі ліцензій, порядок надання банками додаткової інформації та ін. Положення встановлює порядок і умови видачі банкам і банківським корпораціям банківських ліцензій на здійснення банківських операцій та письмових дозволів на здійснення інших операцій і банківським корпораціям ліцензій на виконання окремих операцій, а також визначає умови, за яких Національний банк може відмовити у видачі банківської ліцензії, письмового дозволу, ліцензій на виконання окремих операцій. Більш конкретно для валютних операцій цей порядок встановлено в Декреті Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та в ряді спеціальних актів НБУ, а крім того, — в деяких інших актах з питань ліцензування, наприклад, в Указі Президента України від 13 вересня 1995 р. № 839 «Про інвестування майнових цінностей резидентами за межами України».

В банківській справі в цілому нині видаються два види ліцензій:

- банківська ліцензія — документ, який видається НБУ в порядку і на умовах, визначених у Законі «Про банки і банківську діяльність», на підставі якого банки мають право здійснювати банківську діяльність (в даному випадку йдеться про загальну банківську ліцензію, яка є основним документом для банку і надає йому право на здійснення як банківської діяльності в цілому, так і окремих операцій);

- ліцензія, яка видається на здійснення окремих банківських операцій банківським корпораціям, — документ, який видає НБУ банківській корпорації в порядку і на умовах, визначених Законом «Про банки і банківську діяльність» та названим вище Положенням, виходячи з розміру зведеного (консолідованого) регулятивного капіталу банків — учасників банківської корпорації, та на підставі якого банківська корпорація має право на виконання окремої операції.

В результаті сьогодні банкам і їх корпораціям видаються ліцензії, письмові дозволи, які є одночасно генеральними ліцензіями в сфері валютних операцій, та спеціальні дозволи (на ввезення банкнот та інших валютних цінностей іноземних держав), а суб'єктам підприємницької діяльності — індивідуальні ліцензії. Крім того, письмові дозволи надаються банками для своїх філій на здійснення визначеного в ньому переліку операцій. В зв'язку з цим пропонується всі дозволи НБУ називати ліцензіями — банківська (загальна) та спеціальна (на певні операції) і віднести валютну ліцензію до числа спеціальних. Водночас в законодавстві інших країн світу можна зустріти й інші види ліцензій. Наприклад, в Росії на здійснення операцій із золотом та іншими дорогоцінними металами видається спеціальна ліцензія.

Національний банк надає єдиний письмовий дозвіл на здійснення операцій, визначених в ст. 47 Закону «Про банки і банківську діяльність» (пп. 1—4 ч. 2 — операції з валютними цінностями; емісія власних цінних паперів; організація купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів; здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг) та пп. 1—6 ч. 4 названої статті — здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб; здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї; перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів; операції за дорученням клієнтів або від свого імені: з інструментами грошового ринку; з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках; з фінансовими ф'ючерсами та опціонами; довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами; депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів), на підставі якого банки мають право здійснювати одну, кілька або всі операції згідно з їх переліком, зазначеним у письмовому дозволі, за умови дотримання банком вимог Положення. Надання письмового дозволу на здійснення валютних операцій надає комерційному банку статус уповноваженого банку і зобов'язує до здійснення валютного контролю.

Філії банків можуть працювати лише за умови наявності та в межах письмового дозволу, наданого банком. Банки, філії банків здійснюють банківську діяльність у порядку, визначеному Законом «Про банки і банківську діяльність», нормативно-правовими актами Національного банку, та відповідно до них розробленими статутами, внутрішніми положеннями банків. Філії банків здійснюють банківські та інші операції згідно з положенням про філію, на підставі банківських ліцензій та письмових дозволів, отриманих банками, і лише за умови наявності та у межах письмового дозволу, наданого банком.

Генеральні ліцензії (письмові дозволи) видаються комерційним банкам та Іншим кредитно-фінансовим установам України на здійснення валютних операцій, що не потребують індивідуальної ліцензії, на весь період дії режиму валютного регулювання. Уповноважені банки та інші кредитно-фінансові установи, що одержали генеральну ліцензію НБУ на здійснення операцій, пов'язаних з торгівлею іноземною валютою, мають право відкривати на території України пункти обміну іноземних валют, у тому числі на підставі агентських угод з іншими юридичними особами-резидентами. Індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для її здійснення. Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» містить перелік операцій, які потребують індивідуальної ліцензії. Операції з валютними цінностями можуть здійснюватися банками за наявності банківської ліцензії та за умови отримання письмового дозволу Національного банку.

Декрет також встановлює, що порядок і терміни видачі ліцензій, перелік документів, необхідних для одержання ліцензій, а також підстави для відмови у їх видачі визначаються НБУ, а відмова у видачі ним ліцензії може бути оскаржена до суду або до господарського суду.

Національним банком України прийнято також ряд актів, що регулюють спеціальні питання надання банківських ліцензій на окремі види діяльності, зокрема:

— на здійснення інвестицій за кордон [5]; - на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках (Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках, затверджене постановою Правління Національного банку України від 5 травня 1999 р. № 221 [6];

- на експортні, імпортні та лізингові операції [7];

- на вивезення банкнот іноземних держав [8].

Назва останнього виду ліцензії може викликати заперечення, оскільки вивезення банкнот не є видом діяльності, а за своїм характером є індивідуальною дією і тому має потребувати індивідуальної ліцензії. До того ж на ввезення банкнот іноземних держав Національний банк видає не ліцензію, а спеціальний дозвіл, який є ще одним різновидом дозволів.

Ще однією проблемою чинного законодавства про ліцензування валютних операцій є те, що ч. 2 ст. 5 Декрету передбачає видачу генеральних ліцензій у випадках, що не потребують індивідуальної ліцензії, тобто вводить певний пріоритет індивідуальної ліцензії, питання про видачу якої має розглядатися першочергово мало не у всіх випадках. Це також означає, що всі операції, які потребують індивідуальної ліцензії, не можуть охоплюватися генеральною ліцензією. Тим часом деякі з валютних операцій уповноважені банки здійснюють, практично порушуючи дану норму Декрету, наприклад, придбання іноземної валюти за іноземну валюту на міжнародних валютних ринках, переказ валютних цінностей за кордон, розміщення депозитів в іноземних банках та ін. На мій погляд, одного лише визначення генеральних та індивідуальних ліцензій недостатньо — законодавство має містити перелік операцій, які потребують кожна з цих видів ліцензій, що дало б можливість усунути колізійні ситуації при їх наданні. Крім того, вважаю за необхідне: чітко встановити об'єктивні критерії надання того чи іншого виду ліцензії, письмового дозволу; ввести особливі терміни і надати характер спеціальних дозволів для видачі ліцензій на операції із золотом та іншими дорогоцінними металами, а також з цінними паперами, вираженими в іноземній валюті.

Необхідно також вдосконалити загальний порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій і надати йому пріоритетного значення стосовно спеціальних видів ліцензій на здійснення певних операцій, тобто у випадках, коли необхідно здійснити конкретну валютну операцію, для якої не передбачено видачу індивідуальної ліцензії, має діяти загальний порядок (наприклад, у випадках застави валютних цінностей чи розрахунків в іноземній валюті на території України та ін.).

Відповідно до ст. 5 названого вище Декрету індивідуальні ліцензії видаються резидентам і нерезидентам на здійснення разової валютної операції на період, необхідний для здійснення такої операції; банки ж діють на підставі ліцензій та письмових дозволів. Уповноважені банки можуть купувати і продавати іноземну валюту як за дорученням клієнтів, так і від власного імені для власних потреб (наприклад, при здійсненні інвестицій за межі України). Однак при здійсненні операції від власного імені банк практично не виступає в ролі банку як посередника, а здійснює операцію практично як суб'єкт підприємницької діяльності — резидент. Індивідуальну ліцензію в подібних випадках банк не отримує, а діє на підставі генеральної ліцензії, письмового дозволу. За своєю суттю це не відповідає вимогам чинного законодавства. На мій погляд, в законодавстві слід вказати, що отримання генеральної ліцензії надає право уповноваженому банку здійснювати валютні операції, які потребують індивідуальної ліцензії.

Висновком із наведених міркувань є необхідність вдосконалення і більш чіткого формулювання законодавства про ліцензування у банківській в цілому і валютній, зокрема, сферах. Крім того, потребують вирішення питання про ефективність системи видачі валютних ліцензій (так, генеральну ліцензію зараз отримують мало не всі зареєстровані банки) та правові наслідки як видачі, так і невидачі ліцензії та ін.

Використана література:

1. Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19 лютого 1993 р. № 15—93 // Відомості Верховної Ради України. — 1993. — № 17. - Ст. 184.

2. Закон України «Про банки і банківську діяльність» від 7 грудня 2000 р. № 2121-ІП // Відомості Верховної Ради України. — 2001. — № 5—6. — Ст. ЗО.

3. Положення про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій. Затверджене постановою Правління Національного банку України від 17 липня 2001 р. за № 275. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2001 р. за № 730/5921.

4. Закон України «Про Національний банк України» від 20 травня 1999 р. № 679 — XIV // Відомості Верховної Ради України. — 1999. — № 29. — Ст. 238.

5. Інструкція про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон. Затверджена постановою Правління Національного банку України від 16 березня 1999 р. № 122. Зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 квітня 1999 р. за № 259/3552.

6. Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках. Затверджене постановою Правління Національного банку України від 5 травня 1999 р. № 221. Зареєстроване в юридичному департаменті Нацбанку 11 травня 1999 р. за № 643.

7. Постанова Правління НБУ «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями» від 24 березня 1999 р. № 136. Зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28 травня 1999 р. за № 338/3631 // Комп'ютерна інформаційно-довідкова система «Рада».

8. Правила надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення банкнот іноземних держав, банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення банкнот іноземних держав, бланків чеків та банківських металів. Додаток № 5 до постанови Правління Національного банку України від 23 вересня 1996 р. № 245. Зареєстровані в юридичному департаменті Нацбанку 23 вересня 1996 р. за № 389.

http://pravoznavec.com.ua/period/2/2003/1/9 САЙТ

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ну и узагальнылы, а не полный ли это развод..?

...Таким чином, за відсутності нормативних умов для засто-сування індивідуального ліцензування щодо вказаних опера-цій, єдиною правовою підставою для здійснення банками кредитування в іноземній валюті згідно з вимогами статті 5 Декрету КМУ є наявність у банку генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, отриманої у встановленому порядку. Тому при розгляді спорів про визнання недійсними договорів про надання кредиту в іноземній валюті судам слід враховувати, що у випадку наявності у банку відповідної генеральної ліцензії та письмового дозволу Національного банку України, здійснення кредитних операцій у валюті не супере-чить вимогам чинного законодавства України...

или верховные жрецы не анализируют законодательную базу,на базе которой выносят такие уза-ня , либо действуют по принципу "казнить нельзя помиловать", а может, таким образом решили помочь заемщикам, чтобы суды требовали генералку+дозвил :o

а может просто малограмотные банковские юриста этот бред нам подсунули..?

ну полный беспередел с их узагальненями и лицензиями.

интересно, НБУ сам в этих лицензиях и увязке их с законом че нибудь понимает?

Декрет, закон

- требует банку для работы с валютой иметь генеральную лицензию

- Зу про банки - генеральную лицензию уже не требует, а требует дозвил с додатком

- постанова 275 гл 2 на виконання ст47 зу про банки

2.3. За наявності банківської ліцензії та за умови отримання

письмового дозволу Національного банку банки мають право

здійснювати такі операції:

1) операції з валютними цінностями:

неторговельні операції з валютними цінностями;

операції з готівковою іноземною валютою та чеками (купівля,

продаж, обмін, прийняття на інкасо), що здійснюються в касах і

пунктах обміну іноземної валюти банків;

операції з готівковою іноземною валютою (купівля, продаж,

обмін), що здійснюються в пунктах обміну іноземної валюти, які

працюють на підставі укладених банками агентських договорів з

юридичними особами-резидентами;

ведення рахунків клієнтів (резидентів і нерезидентів) в

іноземній валюті та клієнтів-нерезидентів у грошовій одиниці

України;

ведення кореспондентських рахунків банків (резидентів і

нерезидентів) в іноземній валюті;

ведення кореспондентських рахунків банків (нерезидентів) у

грошовій одиниці України;

відкриття кореспондентських рахунків в уповноважених банках

України в іноземній валюті та здійснення операцій за ними;

відкриття кореспондентських рахунків у банках (нерезидентах)

в іноземній валюті та здійснення операцій за ними;

залучення та розміщення іноземної валюти на валютному ринку

України;

залучення та розміщення іноземної валюти на міжнародних

ринках;

торгівля іноземною валютою на валютному ринку України (за

винятком валютно-обмінних операцій);

торгівля іноземною валютою на міжнародних ринках;

операції з банківськими металами на валютному ринку України;

операції з банківськими металами на міжнародних ринках;

інші операції з валютними цінностями на міжнародних ринках;

інші операції з валютними цінностями на валютному ринку

України;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за

дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого

імені (уключаючи андеррайтинг);

5) здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших

юридичних осіб;

6) здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження)

державної та іншої грошової лотереї;

7) перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів;

8) операції за дорученням клієнтів або від свого імені:

з інструментами грошового ринку;

з інструментами, що базуються на обмінних курсах та

відсотках;

фінансовими ф'ючерсами та опціонами;

9) довірче управління коштами та цінними паперами за

договорами з юридичними та фізичними особами;

10) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів

власників іменних цінних паперів.

{ Пункт 2.3 глави 2 в редакції Постанови Національного банку N 446

( z0799-09 ) від 04.08.2009 }

2.4. Операції з валютними цінностями включають операції,

зазначені в главі 2 цього Положення (крім таких операцій: з

надання послуг з відповідального зберігання та надання в оренду

сейфів для зберігання цінностей та документів; надання

консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій;

здійснення випуску, обігу, погашення/розповсюдження державної та

іншої грошової лотереї; перевезення валютних цінностей та

інкасації коштів), які здійснюються з валютними цінностями,

визначеними в статті 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про

систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.93

за N 15-93 ( 15-93 ).

гл5 П 275

5.3. Письмовий дозвіл на здійснення операцій з валютними

цінностями є генеральною ліцензією на здійснення валютних операцій

згідно з Декретом Кабінету Міністрів України "Про систему

валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.93 за

N 15-93 ( 15-93 ) та може видаватися за умови дотримання банком

відповідних спеціальних вимог щодо одного чи кількох напрямів

діяльності, зокрема таких:......

Декрет ст 1

2) "валютні операції":

операції, пов'язані з переходом права власності на валютні

цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у

валюті України;

операції, пов'язані з використанням валютних цінностей в

міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням

заборгованостей та інших зобов'язань, предметом яких є валютні

цінності;

операції, пов'язані з ввезенням, переказуванням і

пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням і

пересиланням за її межі валютних цінностей;

ну как можно получить генеральную лицензию + письмовый дозвил, если это одно и тоже, по их же постанове, но пусть получают, раз ВСУ сказал

ну какой дозвил дает право на расчеты в украине без отправки за рубеж использовать валюту????

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ну и узагальнылы, а не полный ли это развод..?

2) "валютні операції":

операції, пов'язані з переходом права власності на валютні

цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у

валюті України;

операції, пов'язані з використанням валютних цінностей в

міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням

заборгованостей та інших зобов'язань, предметом яких є валютні

цінності;

операції, пов'язані з ввезенням, переказуванням і

пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням і

пересиланням за її межі валютних цінностей;

звыняйте вклинюсь с вопросом ??

Если : "валютні операції":[/b]

операції, пов'язані з переходом права власності на валютні

цінності,не включает в себя право предоставления кредита в валюте (ВАЛЮТНА ЦИННИСТЬ) резиденту для ращота с резидентом за приобретенный товар,услугу

То КАК ФАКТИЧЕСКИ и ЮРИДИЧЕСКИ НАЗЫВАЕТСЯ ТАКАЯ ОПЕРАЦИЯ

хочу отметить что есть понятие Аг.ВАЛ.Контроля с перечнем санкций за его нарушение

где чотко указано взаймо ращот резидента с резидентом ВАЛЮТНОЮ ЦИННИСТЮ через банкову установу

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

СТАТЬЯ Половко С., Режим ліцензування валютних операцій

http://pravoznavec.com.ua/period/2/2003/1/9 САЙТ

ничего полезного не увидел(((
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Стаиртов, читать ваши сообщения - это просто пипец...... Ум ломается просто.

Насчёт генералки и дозвола.

Давайте плясать от Закона.

Закон говорит -

Банк, крім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:

ч.2. п.1:

1) операції з валютними цінностями;

За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:

п. 1-6.

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1-4 частини другої цієї статті.

А что на выходе?

НБУ по 275 постанове даёт единый письменный дозвол. С какого перепугу? Сказано ж: НБУ устаналвиает порядок предоставления разрешения (всмысле лицензии).

А по письменному разрешению - делаются другие операции.

275 Постанова противорчечит закону.

Декрет:

2.2. Резиденти і нерезиденти мають право здійснювати валютні операції з урахуванням обмежень, встановлених цим Декретом та іншими актами валютного законодавства України.

5.1. Національний банк України видає індивідуальні та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, які підпадають під режим ліцензування згідно з цим Декретом.

Індивідуальної ліцензії потребують такі операції:

г) використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави;

5.6. Порядок і терміни видачі ліцензій, перелік документів, необхідних для одержання ліцензій, а також підстави для відмови у видачі ліцензій визначаються Національним банком України.

11. Національний Банк видає ліцензії на здійснення валютних операцій та приймає рішення про їх скасування;

16.1. Незаконні скуповування, продаж, обмін чи використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави, тобто

вчинення цих дій без відповідного дозволу (ліцензії), якщо відповідно до цього Декрету та інших актів валютного законодавства наявність такого дозволу (ліцензії) є обов'язковою, тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність

згідно з чинним законодавством України.

Итить же ж их мать.... Русским же ж по белому написано: Дозвил - цє ЛІЦЕНЗІЯ. ГЕНЕРАЛЬНА або ІНДИВІДУАЛЬНА.

Таким чином, Закон розрізняє такі документи: Банківську Ліцензію, Дозвіл на здійснення валютних опеарцій, тобто Генеральну та\чи\або індивідуальну Ліцензію, Письмовий дозвіл НБУ.

Відповідно до Закону про "Національний банк України", Декрету КМУ №15-93, Закону "Про Банки та банківську діяльність"

НБУ:

Не мав права видавати Письмові дозволи на операції, що потребують ЛІЦЕНЗІЇ.

Не мав права замінювати Дозвіл, тобто Генеральну чи\або\та Індивідуальну ліцензію НБУ на Письмовий дозвіл.

Згідно Писмьвого дозвола НЕ здійснюются валютні операції, у Розумінні закону.

Вот как нас всех кинули.

Завтра иду в суд с новым иском: Генаралка+Дозвил. Пусть усерятся.... :P

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Стаиртов, читать ваши сообщения - это просто пипец...... Ум ломается просто.

Насчёт генералки и дозвола.

Давайте плясать от Закона.

Закон говорит -

Банк, крім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:

ч.2. п.1:

1) операції з валютними цінностями;

За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:

п. 1-6.

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1-4 частини другої цієї статті.

А что на выходе?

НБУ по 275 постанове даёт единый письменный дозвол. С какого перепугу? Сказано ж: НБУ устаналвиает порядок предоставления разрешения (всмысле лицензии).

А по письменному разрешению - делаются другие операции.

275 Постанова противорчечит закону.

Декрет:

2.2. Резиденти і нерезиденти мають право здійснювати валютні операції з урахуванням обмежень, встановлених цим Декретом та іншими актами валютного законодавства України.

5.1. Національний банк України видає індивідуальні та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, які підпадають під режим ліцензування згідно з цим Декретом.

Індивідуальної ліцензії потребують такі операції:

г) використання іноземної валюти на території України як засобу платежу або як застави;

5.6. Порядок і терміни видачі ліцензій, перелік документів, необхідних для одержання ліцензій, а також підстави для відмови у видачі ліцензій визначаються Національним банком України.

11. Національний Банк видає ліцензії на здійснення валютних операцій та приймає рішення про їх скасування;

16.1. Незаконні скуповування, продаж, обмін чи використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави, тобто

вчинення цих дій без відповідного дозволу (ліцензії), якщо відповідно до цього Декрету та інших актів валютного законодавства наявність такого дозволу (ліцензії) є обов'язковою, тягнуть за собою адміністративну або кримінальну відповідальність

згідно з чинним законодавством України.

Итить же ж их мать.... Русским же ж по белому написано: Дозвил - цє ЛІЦЕНЗІЯ. ГЕНЕРАЛЬНА або ІНДИВІДУАЛЬНА.

Таким чином, Закон розрізняє такі документи: Банківську Ліцензію, Дозвіл на здійснення валютних опеарцій, тобто Генеральну та\чи\або індивідуальну Ліцензію, Письмовий дозвіл НБУ.

Відповідно до Закону про "Національний банк України", Декрету КМУ №15-93, Закону "Про Банки та банківську діяльність"

НБУ:

Не мав права видавати Письмові дозволи на операції, що потребують ЛІЦЕНЗІЇ.

Не мав права замінювати Дозвіл, тобто Генеральну чи\або\та Індивідуальну ліцензію НБУ на Письмовий дозвіл.

Згідно Писмьвого дозвола НЕ здійснюются валютні операції, у Розумінні закону.

Вот как нас всех кинули.

Завтра иду в суд с новым иском: Генаралка+Дозвил. Пусть усерятся.... :P

Женя я не совсем понял

выходит в ст. 47 есть письменное разрешение и просто разрешение?

я про это давно писал, но так меня никто и не поддержал(((

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті(1) операції з валютними цінностями;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг);). Дозвіл надається, якщо:

1) рівень регулятивного капіталу банку відповідає вимогам Національного банку України, що підтверджується незалежним аудитором;

2) банк не є об'єктом застосування заходів впливу;

3) банком подано план, за яким він буде здійснювати таку діяльність, і цей план схвалений Національним банком України;

4) Національний банк України дійшов висновку, що банк має достатні фінансові можливості і відповідних спеціалістів для здійснення такої діяльності.

За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:

1) здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб;

2) здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї;

3) перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів;

4) операції за дорученням клієнтів або від свого імені:

з інструментами грошового ринку;

з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;

з фінансовими ф'ючерсами та опціонами;

5) довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами;

6) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

но куда нас пошлют суды, когда прийдем с таким иском?

а что же есть у Банка?

они тычут в суде письменное разрешение?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Женя я не совсем понял

выходит в ст. 47 есть письменное разрешение и просто разрешение?

я про это давно писал, но так меня никто и не поддержал(((

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті(1) операції з валютними цінностями;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг);). Дозвіл надається, якщо:

1) рівень регулятивного капіталу банку відповідає вимогам Національного банку України, що підтверджується незалежним аудитором;

2) банк не є об'єктом застосування заходів впливу;

3) банком подано план, за яким він буде здійснювати таку діяльність, і цей план схвалений Національним банком України;

4) Національний банк України дійшов висновку, що банк має достатні фінансові можливості і відповідних спеціалістів для здійснення такої діяльності.

За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:

1) здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб;

2) здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї;

3) перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів;

4) операції за дорученням клієнтів або від свого імені:

з інструментами грошового ринку;

з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;

з фінансовими ф'ючерсами та опціонами;

5) довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами;

6) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

но куда нас пошлют суды, когда прийдем с таким иском?

а что же есть у Банка?

они тычут в суде письменное разрешение?

Женя извини ! ну тяжело меня понять (Сам себя иногда струдомпонимаю :unsure: )

из пояснения так и не понял ,Каким дозволом разрещено банку проводить ращот за приобретенный товар,либо послугу (ВАЛЮТНОЙ ЦЕННОСТЬЮ ) доларами США резиденту с резидентом через банк с отсутствием индивидуалки .

включаетли в себя (1) операції з валютними цінностями; предоставление кредита (ВАЛЮТНОЙ ЦЕННОСТЬЮ ) доларами США резиденту для исполнения обязательства дог.купли проажи с ценой в гривне с резидентом , также без индивидуалки.

какой на ваше усмотрение будет ответ НБУ на этот вопрос ?

какой на ваше усмотрение будет ответ МЮ У на этот вопрос ?

какой на ваше усмотрение будет ответ ген прокуратуры на этот вопрос ?

может ли ВСУ брать на себя полномочия трактовать ЗУ ( КАК мне доведено для этого существует МЮ)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Женя извини ! ну тяжело меня понять (Сам себя иногда струдомпонимаю :unsure: )

из пояснения так и не понял ,Каким дозволом разрещено банку проводить ращот за приобретенный товар,либо послугу (ВАЛЮТНОЙ ЦЕННОСТЬЮ ) доларами США резиденту с резидентом через банк с отсутствием индивидуалки .

именно разрешение обычное дает право на проведение валютных операций, но не у одного банка его нет

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті:(1) операції з валютними цінностями;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг)

а они все показывают письменное разрешение где сопряженны операции письменного разрешения и простого разрешения

это делается по пост. 275

но она противоречит ст. 47 Про б и б.д., которая требует наличие обоих: и письменного и простого...

вот как теперь доказать что мы хорошие, а банки кака??? :P

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Стаиртов, читать ваши сообщения - это просто пипец...... Ум ломается просто.

Насчёт генералки и дозвола.

Давайте плясать от Закона.

-------

Відповідно до Закону про "Національний банк України", Декрету КМУ №15-93, Закону "Про Банки та банківську діяльність"

НБУ:

Не мав права видавати Письмові дозволи на операції, що потребують ЛІЦЕНЗІЇ.

Не мав права замінювати Дозвіл, тобто Генеральну чи\або\та Індивідуальну ліцензію НБУ на Письмовий дозвіл.

Згідно Писмьвого дозвола НЕ здійснюются валютні операції, у Розумінні закону.

Вот как нас всех кинули.

Завтра иду в суд с новым иском: Генаралка+Дозвил. Пусть усерятся.... :P

ГОЛОВА!!!

еще раз

правильно ли я вас поняла: банки имеют лицензию(банковскую) и письмовый дозвил в порядке предусмотренном Постановой. Это реальность.?

постанова не соответствует требованиям их же зу про банки. это можно к 228 отнести?

у банков нет лицензий предусмотренных декретом генералки(Дозвола), ну и индивидуалки.

Должны иметь, те разрешительные документы, которые предусмотрены законами.

мы пляшем танго белого мотылька и кто - нибудь впадает в очередной ступор?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ГОЛОВА!!!

еще раз

правильно ли я вас поняла: банки имеют лицензию(банковскую) и письмовый дозвил в порядке предусмотренном Постановой. Это реальность.?

постанова не соответствует требованиям их же зу про банки. это можно к 228 отнести?

у банков нет лицензий предусмотренных декретом генералки(Дозвола), ну и индивидуалки.

Должны иметь, те разрешительные документы, которые предусмотрены законами.

мы пляшем танго белого мотылька и кто - нибудь впадает в очередной ступор?

даже не просто так, дозвіл по ст. 47 обединяет имено понятие лицензий: ген и инд.

в данном случае говорится Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті1) операції з валютними цінностями;

дозвіл на операції з валютними цінностями це генеральна та індивід ліцензії

в залежності від виду операції з валютною цінністю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

именно разрешение обычное дает право на проведение валютных операций, но не у одного банка его нет

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті:(1) операції з валютними цінностями;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг)

а они все показывают письменное разрешение где сопряженны операции письменного разрешения и простого разрешения

это делается по пост. 275

но она противоречит ст. 47 Про б и б.д., которая требует наличие обоих: и письменного и простого...

вот как теперь доказать что мы хорошие, а банки кака??? :P

вот последняя редакция ни черта не пойму

Стаття 47. Банківські операції

На підставі банківської ліцензії банки мають право здійснювати такі банківські операції:

1) приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб;

2) відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них;

3) розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

Банк, крім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:

1) операції з валютними цінностями;

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг);

5) операції за грошовими вимогами, надання гарантій, порук за грошовими зобов'язаннями;

(пункт 5 частини другої статті 47 у редакції

Закону України від 09.09.2010 р. N 2510-VI)

6) фінансування під відступлення права грошової вимоги (факторинг) та пов'язане з цим ведення обліку грошових вимог клієнтів до боржників, пред'явлення до сплати грошових вимог від імені клієнтів або від свого імені, а також інші операції, спрямовані на одержання коштів від боржника;

(пункт 6 частини другої статті 47 у редакції

Законів України від 23.06.2009 р. N 1533-VI,

від 09.09.2010 р. N 2510-VI)

7) лізинг;

8) послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів;

9) випуск, купівлю, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;

10) випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток;

11) надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.

Операції, визначені пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті, належать до виключно банківських операцій, здійснювати які у сукупності дозволяється тільки юридичним особам, які мають банківську ліцензію. Інші юридичні особи мають право здійснювати операції, визначені пунктами 2 - 3 частини першої цієї статті, на підставі ліцензії на здійснення окремих банківських операцій, а інші операції та угоди, передбачені цією статтею, вони можуть здійснювати у порядку, визначеному законами України.

За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:

1) здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб;

2) здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї;

3) перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів;

4) операції за дорученням клієнтів або від свого імені:

з інструментами грошового ринку;

з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;

з фінансовими ф'ючерсами та опціонами;

5) довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами;

6) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті. Дозвіл надається, якщо:

1) рівень регулятивного капіталу банку відповідає вимогам Національного банку України, що підтверджується незалежним аудитором;

2) банк не є об'єктом застосування заходів впливу;

3) банком подано план, за яким він буде здійснювати таку діяльність, і цей план схвалений Національним банком України;

4) Національний банк України дійшов висновку, що банк має достатні фінансові можливості і відповідних спеціалістів для здійснення такої діяльності.

Банк має право здійснювати інші угоди згідно із законодавством України.

Національний банк України має право встановити спеціальні вимоги, включаючи вимоги щодо підвищення рівня регулятивного капіталу банку чи інших економічних нормативів, стосовно певного виду діяльності, передбаченого у цій статті.

Комерційні банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду по своїх операціях.

3653.2619189

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

вот последняя редакция ни черта не пойму

Стаття 47. Банківські операції

На підставі банківської ліцензії банки мають право здійснювати такі банківські операції:

1) приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб;

2) відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них;

3) розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

Банк, крім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:

1) операції з валютними цінностями; ВОТ ЭТО ТО НА ЧТО ДАЕТСЯ РАЗРЕШЕНИЕ (ЭТО ПРОСТО РАЗРЕШЕНИЕ НИ ШАГ ВЛЕВО, НИ ШАГ ВПРАВО) ПРЕДУСМОТРЕННОЕ Ч. 5 ЭТОЙ СТАТЬИ

2) емісію власних цінних паперів;

3) організацію купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;

4) здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг);

5) операції за грошовими вимогами, надання гарантій, порук за грошовими зобов'язаннями;

(пункт 5 частини другої статті 47 у редакції

Закону України від 09.09.2010 р. N 2510-VI)

6) фінансування під відступлення права грошової вимоги (факторинг) та пов'язане з цим ведення обліку грошових вимог клієнтів до боржників, пред'явлення до сплати грошових вимог від імені клієнтів або від свого імені, а також інші операції, спрямовані на одержання коштів від боржника;

(пункт 6 частини другої статті 47 у редакції

Законів України від 23.06.2009 р. N 1533-VI,

від 09.09.2010 р. N 2510-VI)

7) лізинг;

8) послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів;

9) випуск, купівлю, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;

10) випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток;

11) надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.

Операції, визначені пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті, належать до виключно банківських операцій, здійснювати які у сукупності дозволяється тільки юридичним особам, які мають банківську ліцензію. Інші юридичні особи мають право здійснювати операції, визначені пунктами 2 - 3 частини першої цієї статті, на підставі ліцензії на здійснення окремих банківських операцій, а інші операції та угоди, передбачені цією статтею, вони можуть здійснювати у порядку, визначеному законами України.

За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:

1) здійснення інвестицій у статутні фонди та акції інших юридичних осіб;

2) здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї;

3) перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів;

4) операції за дорученням клієнтів або від свого імені:

з інструментами грошового ринку;

з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;

з фінансовими ф'ючерсами та опціонами;

5) довірче управління коштами та цінними паперами за договорами з юридичними та фізичними особами;

6) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1 - 4 частини другої цієї статті. Дозвіл надається, якщо: ПОЛУЧАЕШЬ ДАННОЕ РАЗРЕШЕНИЕ МОЖЕШЬ ОСУЩЕСТВЛЯТЬ ОПЕРАЦИИ С ВАЛЮТНЫМИ ЦЕННОСТЯМИ (РАСШИФРОВКА ВАЛЮТНЫХ ОПЕРАЦИЙ В ДЕКРЕТЕ)

1) рівень регулятивного капіталу банку відповідає вимогам Національного банку України, що підтверджується незалежним аудитором;

2) банк не є об'єктом застосування заходів впливу;

3) банком подано план, за яким він буде здійснювати таку діяльність, і цей план схвалений Національним банком України;

4) Національний банк України дійшов висновку, що банк має достатні фінансові можливості і відповідних спеціалістів для здійснення такої діяльності.

Банк має право здійснювати інші угоди згідно із законодавством України.

Національний банк України має право встановити спеціальні вимоги, включаючи вимоги щодо підвищення рівня регулятивного капіталу банку чи інших економічних нормативів, стосовно певного виду діяльності, передбаченого у цій статті.

Комерційні банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду по своїх операціях.

3653.2619189

ЖИРНЫМ ВЫДЕЛИЛ НАДЕЮСЬ ТЕПЕРЬ ВАМ СТАНЕТ ЯСНО, ЧТО У БАНКА ЕСТЬ ТОЛЬКО ПИСЬМЕННОЕ РАЗРЕШЕНИЕ, А РАЗРЕШЕНИЯ НЕТ

РАЗРЕШЕНИЕ ЭТО СОВЕРШЕННО ДРУГОЙ ДОКУМЕНТ, НО НБУ ЗАБЫЛ ПРЕДУСМОТРЕТЬ ЕГО ПОРЯДОК ВЫДАЧИ <_<

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

ЖИРНЫМ ВЫДЕЛИЛ НАДЕЮСЬ ТЕПЕРЬ ВАМ СТАНЕТ ЯСНО, ЧТО У БАНКА ЕСТЬ ТОЛЬКО ПИСЬМЕННОЕ РАЗРЕШЕНИЕ, А РАЗРЕШЕНИЯ НЕТ

РАЗРЕШЕНИЕ ЭТО СОВЕРШЕННО ДРУГОЙ ДОКУМЕНТ, НО НБУ ЗАБЫЛ ПРЕДУСМОТРЕТЬ ЕГО ПОРЯДОК ВЫДАЧИ <_<

ну в таком случае это уже относится к другим законам и ответственности

Не исполнение своих прямых обязанностеи что привело государство украину к потере економической независимости

от экспансии ВАЛЮТКНЫХ ЦЕННОСТЕЙ что и явилось причиной кризиса

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...
  • Пользователи

    Нет пользователей для отображения