Приветствую всех уважаемых участников данного форума.
Интересно мнение по следующей ситуации. Есть решение суда первой инстанции от июня 2017 года. Как часто бывает полный текст решения готовился дольше чем это предусмотрено законом. Неоднократное обращение в суд с целью получения полного текста решения не увенчалось успехом, было подано заявление о направлении копии полного текста решения почтой в адрес истца (представителя) в срок установленный процессуальным кодексом.
В итоге, суд почтой копию решения так и не отправил, и в июле 2018 года копия полного текста решения была получена лично истцом в суде.
Была подготовлена апелляционная жалоба и направлена в суд с просьбой восстановления срока на апелляционное обжалование на основании ч. 2 ст. 354 ЦПК в новой редакции (Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду).
Суд оставляет апелляционную жалобу без движения, мотивируя (помимо кучи решений ЕСПЧ о доступе к правосудию, правовой определенности и т.д.) тем, что цитирую: "згідно п.13 ч. 1 Розділу ХІІІ(Перехідні положення) ЦПК України, в редакції Закону № 2147-VIII, судові рішення, ухвалені судами першої інстранції до набрання чинності цією редакцією Кодеку, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Таким чином, при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційними скаргами на судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до 15 грудня 2017 року, судом апеляційної інстанції перевіряється дотримання особою, яка подає апеляційну скаргу, строків на апеляційне оскарження встановлених ЦПК України, в редакції до набрання чинності Закону № 2147-VIII, тобто до 15 грудня 2017 року. Апеляційне провадження не може бути відкрито, оскільки, згідно ст. 297 ЦПК України в редакції від 18.03.2004 року, апеляційна скарга подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або, якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними, залишається без руху. Згідно ч.1 ст. 294 ЦПК України, в редакції від 18.03.2004 року, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Враховуючи те, що посилання в апеляційній скарзі на ч. 2 ст. 354 ЦПК України, в редакції після 15.12.2017 року, не ґрунтується на нормах ЦПК України, та особою, яка подає апеляційну скаргу, не ставиться питання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду від 26.06.2017 року з посиланням норми ЦПК України, в редакції від 18.03.2004 року, та не зазначаються поважні причини, які перешкоджали стороні позивача оскаржити рішення суду протягом тривалого строку (більше року), подану апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати останньому строк для звернення до апеляційного суду з заявою про поновлення строку, із обов'язковим зазначенням причин пропуску процесуального строку, та доказів на підтвердження поважності цих причин."
Собственно в чем вопрос. Применяется ли ч. 2 ст. 354 ЦПК к решениям принятым до 15.12 2017 г. или нет с учётом переходных положений что такие решения обжалуются в сроки согласно старой редакции?