Recommended Posts

http://zib.com.ua/ua/46776-reestraciya_neruhomosti_u_2014_roci_7_osnovnih_zmin.html

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/868-2013-%D0%BF  Набрання чинності відбудеться 11.02.2014

"95. Державний реєстратор встановлює наявність (відсутність) записів про:

- державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно у Реєстрі прав власності на нерухоме майно - під час проведення вперше державної реєстрації права власності на нерухоме майно у Державному реєстрі прав

- обтяження нерухомого майна іпотекою в Державному реєстрі іпотек - під час проведення вперше державної реєстрації права власності на нерухоме майно або іпотеки у Державному реєстрі прав;

- обтяження речових прав на нерухоме майно в Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна - під час проведення державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав;

- обтяження податковою заставою речових прав на нерухоме майно у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, порядок доступу до якого встановлює Мін’юст, - під час проведення державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав..."

 

Так что немного осталось подождать и можно предъявить требование банку :) по ч. 9 ст. 16 ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Вы внимательно почитайте этот пункт. Державна реєстрація припинення іпотеки, обтяження 

проводиться на підставі заяви обтяжувача, яку він зобов’язаний

подати протягом п’яти робочих днів з дня припинення іпотеки,

обтяження самостійно або на письмову вимогу боржника чи іншої

особи, права якої порушено через наявність таких реєстраційних

записів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

сейчас согласно постанов. 868 (п 71 и 78) регистр. служба отправляет всех на снятие обременений к нотариусам. они в свою очередь согласно закон. о нотариате ст 46-1 не могут снять обременение без нотариального действия. в качестве такого действия предлагают заверение договора о прекращении договора ипотеки, что стоит от 1500 грн (это не считая гос пошлины, которые оплачиваются регист. службе, а это около 340 грн). в законе об ипотеке есть ст. 17 Підстави припинення іпотеки 
Іпотека припиняється у разі: припинення основного зобов'язання ...
соответственно, "припиненим є договір іпотеки".

и вот возникает вопрос: разве будет правомерным такое действие как заверение документа о прекращении договора ипотеки? 

в постановлении 868 я не нашла информации о том, что регистр. служба не имеет права снимать обременения. и сами нотариусы говорят о том, что регистр. служба должна снимать обременения, несмотря на пост. 868. и самое главное - значительно дешевле снять обременение через регист. службу. но вот как это сделать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Обязывать ипотекодержателя подавать заявления о прекращении ипотеки, не хочет добровольно, то через суд и регслужбу - 3 лицом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 9 months later...

никто не подсткажет, в реєстраційній службі на дверях прямо написано, що припинення іпотеки здійснює нотаріус, одночасно з зняттям заборони, згідно, п. 71 пост 868 від 17 жовтня 2013 р., в консультації реєстраційної службb відправили до нотаріуса та повідомили, що вони такі документи не приймають, і займаються тільки реєстрацією нерухомості, як припинити іпотеку, якщо договір припинив свою дію, кредит повністю погашен, довідку банк надав, про те потрібно зняти заборону, через нотаріуса робити дуже дорого (15т.грн.), реєстратор не приймає документи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

никто не подсткажет, в реєстраційній службі на дверях прямо написано, що припинення іпотеки здійснює нотаріус, одночасно з зняттям заборони, згідно, п. 71 пост 868 від 17 жовтня 2013 р., в консультації реєстраційної службb відправили до нотаріуса та повідомили, що вони такі документи не приймають, і займаються тільки реєстрацією нерухомості, як припинити іпотеку, якщо договір припинив свою дію, кредит повністю погашен, довідку банк надав, про те потрібно зняти заборону, через нотаріуса робити дуже дорого (15т.грн.), реєстратор не приймає документи?

Банк сам обязан снять обременения.

Пишите в банк заявление, если отказ, то в суд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

спс, банк банкрот ББЗ, бумаги делать будет но платить нет, сказал что даже если судом обяжете, это будет в 25 - 30 очереди, тоесть никогда,,

Банк сам обязан снять обременения.

Пишите в банк заявление, если отказ, то в суд.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

И что в суде собираетесь оспаривать, чьи действия?

Это с какого перепугу банк сам обязан снять? Заполнить карточку обязан, а вот снимать нет.

Ипотеку снимает нотариус, а нотариальные действия (сделку в данном случае)  по договоренности сторон оплачивает заемщик, но не кредитор, и это обычно сторона ипотекодателя. 

Вообще нотариальные действия ( сделки) связанные с передачей или снятием ипотеки  как правило оплачивается заемщиком, но не кредитором, да и логично рассуждая это верно. 

Согласен.

Писал быстро, поэтому без детализации процедуры.

Получается, если нет 15 тыс, то дешевле через суд?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Что через суд?

обязать нотариуса снять ипотеку (снова таки в случае отказа).

Или по любому эти 15 тыс нужно будет заплатить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 4 months later...

Я хотів би уточнити алгоритм припинення іпотеки і зняття заборони на продаж після повної оплати кредиту:

1. Банк повинен надати відповідні документи

2. Ці документи потрібно подати в державну реєстраційну службу і отримати відповідні витяги

3. Далі йти з цими витягами до нотаріуса чи банку для припинення іпотеки і зняття заборони на продаж?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я хотів би уточнити алгоритм припинення іпотеки і зняття заборони на продаж після повної оплати кредиту:

1. Банк повинен надати відповідні документи

2. Ці документи потрібно подати в державну реєстраційну службу і отримати відповідні витяги

3. Далі йти з цими витягами до нотаріуса чи банку для припинення іпотеки і зняття заборони на продаж?

Дивлячись, які відповідні документи Ви маєте на увазі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Дивлячись, які відповідні документи Ви маєте на увазі.

Після повного погашення кредиту по квартирі хочеться отримати домументи, які б дозволили б продавати, дарувати квартиру. Як я розумію в реєєстраційні службі мають надати 2 витяги про припинення іпотеки і зняття обтяжень, після подачі документів. От мене і цикавить чи "роблять" мене ці документи "білою" людиною і надають право її продавати. Чи мені потрібно з цими витягами звертатись до інших установ?

П.С. Квартиру продавати поки-що не збираюсь, просто хочесть стати повноправним власником.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Після повного погашення кредиту по квартирі хочеться отримати домументи, які б дозволили б продавати, дарувати квартиру. Як я розумію в реєєстраційні службі мають надати 2 витяги про припинення іпотеки і зняття обтяжень, після подачі документів. От мене і цикавить чи "роблять" мене ці документи "білою" людиною і надають право її продавати. Чи мені потрібно з цими витягами звертатись до інших установ?

П.С. Квартиру продавати поки-що не збираюсь, просто хочесть стати повноправним власником.

Реєстраційна служба має зняти відповідні заборони і обтяження з Вашої квартири.

Цей витяг на 99 % робить Вас білою людиною. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Цей витяг на 99 % робить Вас білою людиною. :)

 

Это самое главное для многих... )))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Реєстраційна служба має зняти відповідні заборони і обтяження з Вашої квартири.

Цей витяг на 99 % робить Вас білою людиною. :)

Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зарузка...