Recommended Posts

Можливе вам буде цікаво почитати постанову. Я також планую оспорювати в суді пункт кредитного договору, по якому мені підняли відсоткову ставку на 4,5%, мотивуючи це зростанням облікової ставки НБУ. Ви на правильному шляху.

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 грудня 2010 року N 592

Про встановлення максимальної процентної ставки за залученими коштами на умовах субординованого боргу

Відповідно до статей 7, 55, 58 Закону України "Про Національний банк України", 30 статей, 47, 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", з урахуванням економічної ситуації і забезпечення діяльності банків стабільної УКРАИНЫ Правління Національного банку УКРАИНЫ постановляє .

1. Установити максимальне значення процентної ставки за залученими коштами на умовах субординованого боргу (з урахуванням комісії, неустойки та інших зборів, установлених відповідними договорами) у такому розмірі:

у національній валюті - не вище розміру облікової ставки Національного банку України плюс 2,5 відсотка річних;

в іноземній валюті (долар США) - не вище Libor (на відповідну дату) за дванадцятимісячними міжбанківськими депозитами плюс 8 відсотків річних;

в іноземній валюті (євро) - не вище Libor (на відповідну дату) за дванадцятимісячними міжбанківськими депозитами плюс 7 відсотків річних.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Правління Національного банку України від 24.11.2005 N 450 "Про встановлення максимальної процентної ставки за залученими коштами на умовах субординованого боргу".

3. Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду (Н. В. Іваненко) довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України і банків України для використання в роботі.

4. Ця постанова набирає чинності з 01.01.2011.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора - керівника Служби банківського нагляду О. М. Бережного, начальників територіальних управлінь Національного банку України.

Голова С. Г. Арбузов

До речі, на 7.01.2011 діяли такі ставки EVRIBOR: (3 міс.) - 0,997%, (6 міс.) - 1,223%, (12 міс.) 0 1,505%. У мне кредит в євро, тому дані даю по цій валюті. Щодо долара ситуація подібна. Поцікавтесь цим питанням, може щось цікаве знайдете. А тоді не пошкодуйте і поділіться - всі однією дорогою йдемо, вірніше поки що її прокладаємо.

Link to comment
Share on other sites

интересно...

но а как же тогда такая формулировка: FIDR – це процентна ставка по строкових депозитах фізичних осіб у валюті тотожній Валюті Кредиту, що розміщені в Банку на строк в 366 днів, з виплатою процентів після закінчення строку дії депозитного договору. В залежності від зміни вартості кредитних ресурсів на фінансовому ринку України ставка FIDR може змінюватись (збільшуватись чи зменшуватись) в порядку передбаченому Сторонами у Кредитному договорі.

у?

т.е. определение понятия "фидр" не затрагивает понятие лондонской межбанковской биржи ну и уж не как темпаче не трогает понятие субсидированного долга, т.е. это средства из капитала второго уровня Банка, т.е. деньги ктр разместили в банке юрлица(резид. и нерезид.) и одно из ключевых: а) он не обеспеченный долг. б) на срок не меньше 5 лет.

Вопрос, как Вы докажете, что кредитные деньги были даны именно с субсидиарного капитала банка, если нету доступа к балансовым счетам и экспертизу никто не будет проводить, потому что проводки одного дня по таким счетам это коробка бумаги(2500листов)

у?

Link to comment
Share on other sites

фидр никому не интересен ? :(

почему же очень интересен. Я хочу подавать в суд именно о признании этой ставки недействительной. Собираю материал. У Вас есть полезная информация? Поделитесь, пожалуйста. Хотелось бы иметь решение ВСУ по этой теме, но его хранять за семью печатями. Есть только решения первых двух инстанций.
Link to comment
Share on other sites

почему же очень интересен. Я хочу подавать в суд именно о признании этой ставки недействительной. Собираю материал. У Вас есть полезная информация? Поделитесь, пожалуйста. Хотелось бы иметь решение ВСУ по этой теме, но его хранять за семью печатями. Есть только решения первых двух инстанций.

Не знают, как его законность перекрыть.
Link to comment
Share on other sites

И мне :-) Просвещаюсь - готовлю почву - с чем воевать, после решения ВСУ.

[email protected]

Это речь о решении ВСУ, которое будет 9 марта? Или есть какое-то именно по ФИДРу?
Link to comment
Share on other sites

• Сполучені Штати Америки

Federal Funds Rate

Процентна ставка по федеральних фондах (основна процентна ставка в США) - це процентна ставка, під яку банки розміщують вільні кошти, що знаходяться на рахунках у Федеральній резервній системі США, іншим банкам на овернайт (на ночь - на один день, дослівно ", через ніч "). Федеральна резервна система США контролює рівень процентної ставки по федеральних фондах за допомогою операцій з державними цінними паперами.

Учетная ставка

Дисконтна ставка - це процентна ставка, під яку Федеральна резервна система США, видає кредити для підтримки ліквідності банків. Дисконтна ставка є менш значущою, ніж процентна ставка по фондах федеральних.

Link to comment
Share on other sites

ну Вы все и халявщики... а мозги Вам зачем? кепку носить... тоже мне юристы...

п.с. по фидору есть ВСУ вплоть про расторжения договора =)

Link to comment
Share on other sites

п.с. по фидору есть ВСУ вплоть про расторжения договора =)

В реестре СР есть лишь одно решение ВСУ, которое выпадает по критерию поиска FIDR. И это не то решение, которое может обрадовать заемщика:(

А у нас на сайте есть то решение, о котором говорите Вы, CrassuS?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Пользователи